Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 22.05.2024 09:00

Jēkabpils novada jaunieši gūst medaļas robotikas un elektronikas dienā 0

Jēkabpils novada jaunieši gūst medaļas robotikas un elektronikas dienā
Foto: letera.lv

Jaunieši no Aknīstes un Jēkabpils devās uz Rīgu, kur Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte bija pārvērsta par pulcēšanās vietu robotikas un elektronikas entuziastiem. Pasākumā bērniem un jauniešiem "Robotikas un Elektronikas diena 2024" šogad satikās rekordliels dalībnieku skaits. Dienas garumā dalībnieki ar 322 robotiem no Latvijas un Lietuvas sacentās 17 disciplīnās. Paralēli notika konkurss "Jaunais elektroniķis 2024", skolotājiem bija iespēja apmeklēt semināru un darbnīcu, bet apmeklētājiem un viesiem bija iespēja doties ekskursijā uz Rīgas Tehniskās universitātes Inovatīvo produktu izstrādes nodaļu.

Konkursā "Jaunais elektroniķis 2024", kurā dalībniekiem no dotajām detaļām bija jāizveido elektroniska vadības shēma, kas jāintegrē velosipēda maketā. Sacensības bija sadalītas divās vecuma grupās – jaunieši līdz 14 gadu vecumam un tie, kas ir vecāki.

Grupā līdz 14 gadu vecumam labākos rezultātus pēc kritērijiem – shēmas darbaspēja, montāžas kvalitāte un vizuālais noformējums uzrādīja Roberts Luksts un Vestards Stoķis no Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra kopā ar skolotāju Maksimu Spaskovu.

Savukārt jaunieši no Aknīstes guva panākumus kategorijā Lego Sumo, iegūstot godalgotas vietas.

Rīgas Tehniskās universitātes robotikas čempionāta posmā:

• Gerdai Brigaderei, 2. klase – 3. vieta Lego Sumo Junioriem;

• Artim Bērziņam, 5. klase – 2. vieta Lego Sumo Junioriem;

• Artūram Bruņeniekam, 9. klase – 3. vieta Lego Sumo PRO disciplīnā.

Latvijas Robotikas čempionāta kopvērtējums 2023./2024. valstī:

• Artūram Bruņeniekam, 9. klase – 2. vieta Lego Sumo Pro;

• Tomam Žinkam, 7. klase – 3. vieta Lego Sumo Pro;

• Laurim Bruņeniekam, 5. klase – 3. vieta Lego Sumo Junioriem.

Robotikas un Elektronikas diena ir ikgadējs nozares pasākums, kas tiek organizēts, lai bērnu un jauniešu vidū popularizētu elektronikas nozari un vairotu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pilnveidotu bērnu un jauniešu tehniskās zināšanas un prasmes, kā arī veicinātu bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades pulciņu un vispārizglītojošo skolu skolotāju profesionālo pilnveidi.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->