Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.09.2022 16:32

Jēkabpils novadā darbosies 31 vēlēšanu iecirknis 1

Jēkabpils novadā darbosies 31 vēlēšanu iecirknis

1.oktobrī Latvijā norisināsies 14.Saeimas vēlēšanas. Jēkabpils novadā darbosies 31 vēlēšanu iecirknis - skatīt šeit.

Iecirkņu darba laiks 1.oktobrī būs no pulksten 7:00 līdz 20:00. Tie vēlētāji, kuriem nebūs iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, varēs nodot balsi glabāšanā pirms 1.oktobra. Jēkabpilī to būs iespēja izdarīt Tieslietu nama ēkā – Neretas ielā 39 29.septembrī no pl.9:00 līdz 12:00, savukārt 30.septembrī no pl. 10:00 līdz 16:00. Vēlētājs, kurš būs nodevis balsi glabāšanā, drīkstēs pārdomāt un balsot atkārtoti 1.oktobrī, tādā gadījumā glabāšanā nodotais balsojums netiks ieskaitīts. Balsot varēs arī savā dzīvesvietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī. Balsošanas dokuments 14.Saeimas vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība. Pasē spiedogs netiks likts. Lai nodrošinātu principu “viens vēlētājs – viena balss”, tiks izmantots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Kāda ir balsošana kārtība - skatīt šeit.

Kāda ir zīmes aizpildīšanas kārtība - skatīt šeit.

Balsošana ar reģistrācijas aploksni

Ja kādu tehnisku iemeslu dēļ nebūs iespējams izmantot tiešsaistes vēlētāju reģistru, vēlētāji varēs nobalsot reģistrācijas aploksnē:

  • Vēlēšanu iecirknī jādodas pie reģistrācijas galda un jāuzrāda pase vai personas apliecība.
  • Vēlēšanu iecirkņa komisijas darbinieks vēlētāju ierakstīs atsevišķā balsotāju sarakstā, kurā vēlētājam jāparakstās par balsošanas materiālu saņemšanu.
  • Vēlētājam kopā ar vēlēšanu aploksni un zīmēm tiks izsniegta vēl viena aploksne - reģistrācijas aploksne, uz kuras uzrakstīts vēlētāja vārds, uzvārds un personas kods.
  • Balsot jādodas uz vēlēšanu kabīni vai nodalījumu.
  • Pēc tam, kad izvēle izdarīta, vēlētājam anonīmā vēlēšanu aploksne ar balsojumu jāievieto reģistrācijas aploksnē un aploksne jāaizlīmē.
  • Reģistrācijas aploksni jānodod iecirkņa darbiniekam pie vēlēšanu kastes, kurš to apzīmogos ar iecirkņa zīmogu un iemetīs vēlēšanu kastē.

Tiešsaistes vēlētāju reģistra darbībai atjaunojoties, vēlēšanu komisija pārbaudīs, vai vēlētāja balsojums nav reģistrēts citā iecirknī. Ja vēlējs nebūs nobalsojis citā iecirknī, balsotāju sarakstā atzīmēs, ka balsojums ir derīgs, un to pieskaitīs. Ja vēlētājs pa šo laiku būs nobalsojis citā iecirknī, balsojums tiks dzēsts un netiks līdzskaitīts.

Ja gadās sabojāt vēlēšanu zīmi

Ja vēlēšanu zīme sabojāta, bet nav ievietota aploksnē un aploksne nav aizlīmēta, vēlētājs drīkst lūgt izsniegt jaunu vēlēšanu zīmju komplektu.

Ja gadās sabojāt vēlēšanu aploksni

Ja vēlēšanu aploksne ir sabojāta, pirms tā ir aizlīmēta, vēlētājam ir tiesības saņemt jaunu vēlēšanu aploksni. Sabojātā vēlēšanu aploksne jāatdod vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklim un par jaunas vēlēšanu aploksnes saņemšanu atkārtoti jāparakstās balsotāju sarakstā.

Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ nespēj parakstīties balsotāju sarakstā vai izdarīt atzīmes vēlēšanu zīmē

Šajā gadījumā vēlētāja klātbūtnē pēc viņa norādījumiem atzīmes vēlēšanu zīmē izdara vai balsotāju sarakstā parakstās vēlētāja ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai vēlētājs uzticas. Par to balsotāju sarakstā izdara atzīmi. Vēlētāja uzticības persona nedrīkst būt attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisijas loceklis.

Vēlēšanu zīmes pie iecirkņa izejas

Pie izejas no vēlēšanu iecirkņa ir pieejamas visu kandidātu sarakstu vēlēšanu zīmes. Šīs zīmes paredzētas, lai vēlētājs nepieciešamības gadījumā varētu paņemt tā saraksta zīmi, par kuru balsoja, un izveidot pilnu vēlēšanu zīmju komplektu. Šādi tiek aizsargātas vēlētāja tiesības balsot aizklāti, un neviens nevar uzzināt, kā vēlētājs balsojis, ja viņš nevēlas to atklāt.

Kur ziņot par vēlēšanu pārkāpumiem?

Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt Jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet Jūsu rīcībā esošo informāciju Valsts Drošības dienestam, tālrunis 67 208 964, e-pasts dd@vdd.gov.lv

Krimināllikumā paredzētais sods par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai ar sabiedrisko darbs, vai naudas sods.

Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tai skaitā, iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastu knab@knab.gov.lv vai zvanot uz tālruni 80 002 070.

Par neatļautu priekšvēlēšanu aģitāciju vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām pilsētvidē (pie iecirkņa, aģitācijas plakāti, skrejlapu dalīšana utml.) un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem jāziņo Valsts policijai, zvanot uz tālruni 110. Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē arī attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos jāziņo Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, sūtīt e-pastu neplp@neplp.lv vai zvanot uz tālruni 67 221 848. 

Savukārt par personas datu aizsardzības pārkāpumiem jāinformē Datu valsts inspekcija, sūtot e-pastu agita.silniece@dvi.gov.lv vai zvanot uz tālruni 67 686 031.

 

 

S
Skolnieciņš 03.10.2022 12:16
Artis Pabriks ir atskaitīts no Saeimas deputātiem sakarā ar nesekmību Tagad viņu gaida obligātais militārais dienests par 300 eiro mēnesī. ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-(

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->