Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.02.2024 19:18

Jēkabpils novadā aktīvos darba meklējumos - vairāk kā tūkstoš bezdarbnieku 0

Jēkabpils novadā aktīvos darba meklējumos - vairāk kā tūkstoš bezdarbnieku
Skatīt video

Nodarbinātības valsts aģentūras publiskotā informācija liecina, ka Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis šogad janvāra beigās, tāpat kā pagājušā gada beigās, bija 5,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis janvāra beigās joprojām bija Rīgas reģionā - 3,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 11,2%, kas mēneša laikā ir kāpums par 0,2 procentpunktiem.

Svetlana Kačane, NVA Jēkabpils filiāles vadītāja

“Salīdzinot ar pagājušo gadu bezdarba līmenis ir samazinājies par 1% Pagājušajā gadā tas sastādīja 6,8%. Gribu atzīmēt, ka zemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgas reģionā un tas bija 3,6%, bet augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā, tas sastādīja 11,2%.”

Janvāra beigās Nodarbinātības valsts aģentūrā bija reģistrēti kopumā 51 tūkstotis 197 bezdarbnieki, kas ir par 853 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, jeb pagājušā gada nogalē. Zemgales reģionā un Jēkabpils novadā situācija ar nodarbinātību ir līdzīga, kā vidēji valstī.

Svetlana Kačane, NVA Jēkabpils filiāles vadītāja

“Runājot par Zemgales reģionu, tad bezdarba līmenis bija 5,8 % un arī Jēkabpils novadā bezdarba līmenis šogad februāra mēnesī sastādīja 5,8 %. Tātad kopā Jēkabpils novadā bija oficiāli reģistrēti 1098 klienti jeb bezdarbnieki. Runājot par Jēkabpils pilsētu bija oficiāli reģistrēti 642 klienti un Jēkabpils novadā 556 bezdarbnieki.”

Jēkabpils novadā bezdarbnieku vidū ir 163 ilgstošie bezdarbnieki jeb 14% no kopējā skaita. Sieviešu īpatsvars ir lielāks nekā vīriešu un darba meklējumos ir 593 sievietes jeb 51,1 procents no kopējā reģistrētā bezdarbnieku skaita. Darbu meklē arī 117 personas ar invaliditāti un 96 jaunieši vecumā līdz 24 gadiem. Bezdarbnieku vidū ir arī 192 nodarbinātības aģentūras klienti pirmspensijas vecumā, kā arī četras personas pēc atbrīvošanās no ieslodzījuma vietām. Svetlana Kačane piebilst, ka bezdarbnieka portrets īpaši nav mainījies. Vīriešu un sieviešu īpatsvars reģistrēto bezdarbnieku vidū izlīdzinās. Lielākā daļa jeb 82,6 % reģistrēto klientu pirms tam ir strādājusi. No visiem reģistrētajiem bezdarbniekiem – 56,8% saņem bezdarbnieka pabalstu. Vairāk nekā puse jeb 66% reģistrēto bezdarbnieku bija ar bezdarba ilgumu līdz 6 mēnešiem. Šī gada janvāra beigās lielāko īpatsvaru veidoja bezdarbnieki ar profesionālo izglītību jeb 32.2% no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita, no kuriem ap 54% ir vecumā 50 gadi un vairāk. 25,5% bija bezdarbnieki ar vispārējo vidējo izglītību, 23% – ar augstāko izglītību un 16,6% – ar pamatizglītību.

Svetlana Kačane, NVA Jēkabpils filiāles vadītāja

“Vēlos atzīmēt, ka pagājušā gada 12 mēnešos darbā iekārtojušies pavisam 2191 Jēkabpils filiāles apkalpošanas teritorijas reģistrētie klienti. Tajā skaitā 730 klienti vecumā 50 gadi un vairāk, 195 jaunieši vecumā līdz 24 gadiem un 169 klienti ar invaliditāti. Bija vērojama arī ilgstošo bezdarbnieku iekārtošana darbā, darbu atrada pagājušogad 132 klienti.”

Nodarbinātības valsts aģentūras Jēkabpils filiāle piedāvā arī vakances.

Svetlana Kačane, NVA Jēkabpils filiāles vadītāja

“Runājot par vakancēm, tad šogad februāra mēnesī, šobrīd ir pieejama 141 vakance un pieprasītākās profesijas Jēkabpils filiālē ir šādas vakances: palīgstrādnieki, kūdras ieguves palīgstrādnieki, ieslodzījuma vietas apsargi, ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēji glābēji, psihiatrs, šūšanas iekārtu operators, elektromontieris, būvstrādnieks, aprūpētājs, autobusa vadītājs un arī citas.”

Ar visām vakancēm var iepazīties Nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portālā.

Svetlana Kačane, NVA Jēkabpils filiāles vadītāja

“Informāciju par vakancēm var apskatīties nodarbinātības valsts aģentūras CV un vakanču portālā, kur tiešām var saņemt plašāko informāciju cilvēki, kuri šobrīd meklē darbu. CV vakanču portālā ir ietvertas visas nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs reģistrētās brīvās darba vietas. Gribu precizēt – ne tikai Jēkabpilī bet arī visās pārējās pilsētu teritorijās. Portālā vakances var meklēt jebkurš interesents. Gan kurš ir reģistrējies šajā portālā, gan kurš nav reģistrējies.”

Svetlana Kačane informē, ka nereģistrēti lietotāji vakances var meklēt pēc vairākiem kritērijiem – darba jomas, darba vietas atrašanās, uzņēmuma nosaukuma, bruto alga, datums līdz kuram vakance ir aktuāla. Savukārt lietotāji, kuri būs reģistrējušies šajā portālā jau pie minētajiem kritērijiem ir iespēja piemeklēt vēl atbilstošākas vakances izmantojot vēl citus kritērijus – vēlamā profesija, pieredze profesijā, valodas prasmes, datorprasmes, traktortehnikas vadītāja apliecība, izglītība un citiem.

“Vakanču saraksti tiek atjaunoti, papildināti katru dienu un šī portāla lietošana visiem interesentiem ir bez maksas. Arī darba devējiem mūsu CV un vakanču portāls ir ļoti noderīgs, jo arī darba devēji var patstāvīgi reģistrēt darba vietas ar šī portāla starpniecību meklēt sev piemērotos darbiniekus.”

Svetlana Kačane atzīmē, ka darbā iekārtošanās ātrums pieaug - klienti aizvien ātrāk atgriežas darba tirgū, ja vidējais nodarbinātības aģentūrā reģistrēto klientu darbā iekārtošanās ātrums 2021. gada 12 mēnešos bija 158 dienas, 2022. gada 12 mēnešos - 123 dienas, tad 2023. gada 12 mēnešos – jau 114 dienas. No nelabvēlīgākā situācijā darba tirgū esošajām klientu mērķa grupām visātrāk darbā iekārtojas jaunieši, tad seko klienti vecumā 50 gadi un vairāk, un visbeidzot - pirmspensijas vecuma klienti. Savukārt personām ar invaliditāti ir nepieciešams ilgāks laiks, lai iekārtotos darbā, tomēr pozitīva tendence ir tā, ka arī personām ar invaliditāti darbā iekārtošanās laiks saīsinās un šobrīd vidēji tas ir ap sešiem mēnešiem. Visilgākā periodā darba tirgū atgriežas ilgstošie bezdarbnieki, jo viņiem ne tikai jāatrod darbs, bet arī jāmaina ieradumi un ierastais dzīves ritms, ceļš uz darba atsākšanu ilgstošajiem bezdarbniekiem ilgst vidēji ap 17 mēnešiem jeb pusotru gadu.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->