Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.09.2023 13:00

Jēkabpilī viesojas ārvalstu vēstnieki no teju 40 valstīm 0

Jēkabpilī viesojas ārvalstu vēstnieki no teju 40 valstīm
Skatīt video

Jēkabpili apmeklēja Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie diplomātisko pārstāvniecību vadītāji. Vispirms ārvalstu vēstnieki apskatīja nesen pārbūvēto Jēkabpils Valsts ģimnāziju, kur arī tikās ar Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvjiem un uzzināja vairāk par Jēkabpils novadu. Kopumā vizītē piedalījās vēstnieki no teju 40 valstīm.

“Šodien pie mums ir gan tie, kas pastāvīgi Rīgā rezidē, gan tie, kas ir atbraukuši no citām vietām, piemēram, Stokholmas, Oslo un citām vietām, kur viņiem ir pastāvīgā rezidence,” stāsta Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. “Galvenais mērķis ir parādīt Latvijā akreditētajiem vēstniekiem, ka ir ļoti daudz, ko redzēt ārpus Rīgas. Rīgā, protams, vēstniekiem rit ikdienas dzīve, bet vajag izvilkt viņus no Rīgas ārā, lai viņi redz, kas notiek ārpusē, ka reģionos ir gan kultūras iespējas, gan tūrisma iespējas, gan bizness un uzņēmējdarbības attīstība.”

Pēc ģimnāzijas apskates visi devās uz Strūves parku, kur atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils”. Tas ticis uzmērīts laikā no 1822. līdz 1827.gadam Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vadībā. Jēkabpils punkts ir viens no 34 Strūves ģeodēziskā loka punktiem, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Nākamais apskates objekts bija Daugavas aizsargdambis. Jēkabpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāstīja par janvārī piedzīvotajiem plūdiem un pilsētas atkopšanos pēc tiem.

Jēkabpils nebija vienīgā pilsēta, kur vēstnieki viesojās, stāsta Andris Pelšs: “Pa ceļam mēs bijām nedaudz Lielvārdē, nedaudz Ķegumā, kur mums parādīja “Latvenergo” plānus par reģionālo zaļās enerģijas attīstītāju. Pa ceļam bijām iebraukuši Ogrē – “HansaMatrix” ražotnē, kas ražo tehnoloģiski attīstītus produktus.”

Šāds pasākums, kura laikā ārvalstu vēstnieki dodas ekskursijā uz Latvijas reģioniem, tiek organizēts reizi gadā. Katru gadu reģionālais brauciens notiek citās Latvijas vietās, šogad – Sēlijā un Vidzemē.

Rīgā darbojas 38 rezidējošās vēstniecības un 13 starptautiskās organizācijas un to pārstāvniecības, savukārt Latvijā nerezidējošo vēstniecību skaits ir 94.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->