Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.12.2022 17:27

Jēkabpilī problēmas ar dzīvojamās mājas Liepu ielā 22 remontu 18

Jēkabpilī problēmas ar dzīvojamās mājas Liepu ielā 22 remontu
Skatīt video

Jēkabpilī kopš šā gada februāra rit siltināšanas darbi daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā Liepu ielā 22. Lai mājā būtu siltāk, iedzīvotāji iesaistījās Attīstības finanšu institūcijas “Altum” programmā, kas 50 procentu apmērā finansē ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbu izmaksas. Lielākā daļa darbu jau pabeigta, bet cerētā komforta vietā iedzīvotāji saskaras ar neērtībām. Vienā no dzīvokļiem, demontējot vecās caurules vannasistabā, tika atstāti caurumi. Tikai pēc vairākkārtējiem dzīvokļa iemītnieces lūgumiem tie pavirši aiztaisīti, bet siltums tik un tā plūst prom uz bēniņiem.

Dzīvokļa iedzīvotāja Skaidrīte stāsta: “Nevar ieiet nomazgāties. Dieva brīnumi, kas notiek! Sēdi un domā, vai muti iet mazgāt uz vannasistabu, vai virtuvi. Par mazgāšanos vannā vispār nav, ko domāt, ir tik auksts! Piesildīt nevar, es netaisos sildīt bēniņus.”

Uzņēmumā SIA “JK Namu pārvalde” skaidro, ka vainīga strādnieku paviršā attieksme. “Tas bija viņu pienākums – uzreiz pēc inženiertīklu komunikāciju nomaiņas caurumi bija jāaiztaisa,” saka uzņēmuma valdes locekle Elita Freija.

Projektā bija paredzēts atvienot radiatorus vannasistabās un siltumu šajās telpās nodrošināt no blakus esošajām istabām un virtuvēm, kur jau darbojas jaunie radiatori. Diemžēl gaidītā siltuma nav ne Skaidrītes dzīvoklī, ne citos pēdējā stāva dzīvokļos.

“Sevišķi pēdējos stāvos šobrīd ir auksti tāpēc, ka būvnieks joprojām nav pabeidzis bēniņu siltināšanas darbus, kas bija jānoslēdz jau oktobra mēnesī. Savukārt bēniņu siltināšana nevarēja noslēgties tāpēc, ka nebija pabeigti jumta seguma darbi,” skaidro Elita Freija.

Būvdarbus objektā veic personu apvienība SIA “Logi 24” un SIA “Riko”.

Elita Freija skaidro, ka ar šo būvnieku esot problēmas jau kopš vasaras mēnešiem: “Periodiski ir runa par līguma laušanu un soda naudas procentu aprēķināšanu, jo visi būvniecības starpposmu izpildes termiņi ir beigušies. Būvniecībai bija jānoslēdzas 20.novembrī, bet šeit nekas neliecina par to. Pagājušajā nedēļā mēs esam pieņēmuši gala lēmumu un nosūtījuši būvniekam vēstuli, ka piecas dienas iepriekš brīdinām par līguma laušanu. 15.decembrī būvniecības līgums tiks lauzts. Mēs ar kolēģiem esam pārrunājuši, ka kritiskos gadījumus, kas saistās ar siltumu, mēs risināsim pašu spēkiem.”

Ja caurumus namu pārvalde sola aiztaisīt jau drīzumā, tad bēniņu siltināšanu un citus projektā atlikušos darbus pabeigt varēs tikai nākamais būvuzņēmējs, kurš tiks meklēts jaunā iepirkumu konkursā. Tas nozīmē, ka siltināšanas darbi tiks drīz netiks pabeigti.

Gada sākumā jau informējām, ka Liepu ielas 22.mājas siltināšanas projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 391 tūkstotis eiro, no šīs summas vairāk nekā 192 tūkstoši eiro ir “Altum” aizdevums. Savukārt iedzīvotājiem turpmākos 15 gadus ik mēnesi būs jāmaksā 1 eiro 43 centi par kvadrātmetru, lai segtu otru daļu būvdarbu izmaksu.

Sandra Paegļkalne

j
johaidī 15.12.2022 21:51
1 eiro 43 centi par kvadrātmetru ! 15.gadus! Kad izmaksās, ka nesanāk tūlīt ņemt jaunu kredītu, lai nojauktu, jo māja ir bīstama ekspluatācijā!
N
Nu, Nu 15.12.2022 13:15
Lielisks piemērs kā motivēt dzīvokļu īpašniekus ēku renovācijai, zaļais kurss rullē!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
m
murgs 15.12.2022 11:08
ar to māju jau ilgi muļļājās, sāka ar jumtu , tad ar pārējo . kurš būvnieks remontē objektu kā savu māju??? NEVIENS!!!
z
zinātājs 15.12.2022 09:35
Zināms, ka līgumu slēgšana, zaudējumu un procentu aprēķināšana, līgumu laušana, jaunu uzņēmēju meklēšana daudz laika un enerģijas paņem, bet vai no tā Liepu ielas iedzīvotājiem paliek siltāk, nav skaidri zināms. Visdrīzāk, ka nē. Ieteiktu iedzīvotājiem saņemties un bēniņus pašiem nosiltināt, un to naudu, kas paredzēta darbu nobeigšanai, Namu pārvalde atdotu, kur liktos, un īrnieki pēc tam to varēs sadalīt paši savā starpā pēc nopelniem un ieguldītā darba.
A
Astro 15.12.2022 09:15
Nez,kas darbiem līdzi seko,
Varbūt tas,kas mežā beko?
V
Viesis 15.12.2022 20:27
Neviens neseko. Visi sēž siltos krēslos
A
Astro 15.12.2022 09:12
Tie ir Dieva brīnumi,
Priekš ,,Riko,,tikai sīkumi.
A
Astro 15.12.2022 09:08
Iedzīvotāji nav sajūsmā,
Darbi notiek pašplūsmā.
V
Vija 14.12.2022 23:07
Vai darbu gaitā no Namu pārvaldes objektu kāds apseko, vai notiek viss pēc plāna?! Kamēr iedzīvotāji neziņo viss notiek pašplūsmā. Tā jau ir ar visiem Namu pārvaldē esošajiem objektiem.
A
Astro 14.12.2022 22:27
Jociņš smaidam!

- Kādas superspējas tu gribētu?
- Maksātspēju!
A
Astro 14.12.2022 22:22
Gribēja kā labāk,sanāca kā vienmēr!
b
brāķis 14.12.2022 21:53
Dienas beigās pārbaudiet strādniekus uz alkoholu un būs jums laime! Kas to treiju vispār izdomāja likt tādā amatā?
V
Viesis 14.12.2022 20:35
Šodien saņēmu rēķinu par siltumu -par 2 mazām istabām - 104 euro. Šausmas!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->