Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.12.2022 17:52

Jēkabpilī pirmie rezultāti māju remontu programmā 9

Jēkabpilī pirmie rezultāti māju remontu programmā
Skatīt video

Vairāku Jēkabpils daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji šogad iesaistījās “Altum” programmā “Daudzdzīvokļu māju remonta aizdevums”, kas paredz iespēju veikt ēkas remontdarbus, izmantojot aizdevumu. Tagad redzami jau pirmie rezultāti. Mājai Rīgas ielā 100, izmantojot aizdevumu, SIA “JuN” jau ir veicis jumta nomaiņu, tāpat ir pārmūrētas skursteņgalvas. Iedzīvotāji darbu veikšanai izmantoja gan mājas uzkrājuma naudu, gan bankas piešķirto kredītu.

Pirmie darbi jau pabeigti arī mājai Celtnieku ielā 5c. SIA “Erbauer Group” novembrī ir veicis logu nomaiņu koplietošanas telpās, kā arī karstā ūdens cauruļvadu nomaiņu no siltummaiņa līdz stāvvadiem pagrabā un bēniņos. Šobrīd mājā tiek mainīti siltumapgādes tīkli, pēc tam tiks veikts jumta remonts. Arī šīs mājas remontdarbu veikšanai tiek izmantoti gan kredītlīdzekļi, gan mājas uzkrājums.

Māju remontu programmā iesaistījušies arī citu māju iemītnieki, piemēram, ēkai Rīgas ielā 104 tiks mainīts jumts, tiklīdz iestāsies šādu darbu veikšanai labvēlīgi laika apstākļi. Dalībai programmā piekrituši vēl septiņu māju iedzīvotāji: Aldaunes ielā 5 un Aldaunes 3, Brodos, Ābeļu pagastā, kā arī Slimnīcas ielā 1, Dārzu ielā 2 un Dārzu ielā 3, Rīgas ielā 162 un Rīgas ielā 216D, Jēkabpilī. Šīm mājām ir izstrādāta būvniecības ieceres dokumentācija jumta segumu nomaiņai, lai jau nākamā gada sākumā varētu izsludināt būvdarbu iepirkumus nepieciešamo darbu īstenošanai.

SIA “JK Namu pārvalde” aicina arī citu māju iedzīvotājus būt aktīviem un iesaistīties programmā, jo tā ir iespēja uzlabot māju stāvokli nekavējoties. Nepieciešams iedzīvotāju kopsapulces lēmums par piekrišanu dalībai, pēc tam namu pārvalde vēršas kredītiestādē. Tiek aprēķinātas darbu izmaksas un katra mēneša izmaksas iedzīvotājiem uz kvadrātmetru. Tad iedzīvotājiem jālemj, vai piekrist aizdevumam. Ir iespēja izvēlēties atmaksas termiņu – tas var būt līdz pat 20 gadiem. Procentu likme ir vidēji 3,5 procenti gadā. Remonta aizdevums ir risinājums tajās situācijās, kad, gadiem ilgi veicot uzkrājumus, ieplānoto darbu izmaksas ir pieaugušas un remontu nākas atlikt.

Sandra Paegļkalne

S
Skolnieciņš 02.01.2023 10:11
Lūgsim Dievieti Laimu, lai Dieviete Laima pasargā mūs no nabadzības, nespēka un trūkuma! Lai Dievi ir ar mums!
Sirsnīgu 2023. gadu!!!
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 31.12.2022 09:09
Gribētos zināt, ko māju atjaunotāji darīs ar attēlā redzamās mājas fasādi un citām ārējām sienām. Ja mankurtiskā veidā saliks siltināšanas paneļus, kā to paredz bezkaislīgā Altum programma, tad Rīgas iela pazaudēs izcilu padomju arhitektūras piemēru un arī Jēkabpils kopumā atkal pazaudēs vienu tūristu apskates objektu.
s
sīkā 03.01.2023 12:53
...izcilu padomju arhitektūras piemēru...
Hi - hi!
s
sīkais 03.01.2023 13:20
sīkā rakstija: ...izcilu padomju arhitektūras piemēru... Hi - hi!
:DDDDDDDDDDDDDDD
V
Vietējais 30.12.2022 22:28
Ja kādu ilgāku laiku nekur neizbraucu no pilsētas,pie pilsētas pelēcības ,lielajiem un mazajiem graustiem,ar lupatām apvilktajām mājelēm kaut kā pierodu.Pietiek aizbraukt uz kādu skaistu,sakārtotu pasaules pilsētu,kad atgriežoties saproti,kāda patiesībā ir labopārmaiņu pilsēta.Ja vasaras mēnešos visus nesmukumus kaut kā piesedz vasaras zaļums,tad ziemā paveras īsta bēdu ieleja.Reālas pārmaiņas varētu sākties,ja patiesi sāktos ekonomiskā izaugsme valstī,kura pārskatāmā nākotnē nav pat teorētiski iespējama.Tā kā priecāsimies par katru jaunu,atjaunotu un vienkārši sakoptu māju.
N
Neķītrais masāžists 30.12.2022 19:19
Strādājuši uz vella paraušanu. :D
J
Jefiņš 30.12.2022 18:59
Nav ko gaidīt - jāremontē, nāk virsū mazais leduslaikmets.
N
Neķītrais masāžists 30.12.2022 19:20
Ko muldi! Grēta Tunenenberga teica, ka sasilšana būs.
D
Distihs 30.12.2022 17:56
Par parādniekiem daudzi kļūs,
Toties mājas skaistas būs.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->