Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.12.2022 18:14

Jēkabpilī pašvaldības policija veic pārrunas ar ēku īpašniekiem par lāsteku noņemšanu 10

Jēkabpilī pašvaldības policija veic pārrunas ar ēku īpašniekiem par lāsteku noņemšanu
Skatīt video

Daudzviet Jēkabpilī apdraudējumu gājējiem rada netīrītie jumti – gan lāstekas, gan sasalušais sniegs jebkurā brīdī var krist lejā. Sniega dēļ ielas un ietves ir vēl šaurākas, tādēļ iedzīvotājiem nereti nākas izvēlēties, vai iet gar mājas sienu – tieši zem lāstekām, vai pārvietoties pa ielu, kur brauc automašīnas.

Jēkabpiliete Dace saka: “Daudzviet pāri ir pārkārušās sniega kupenas, veidojas lāstekas. Tās ir arī Rīgas ielā, kur izvietotas ģimnāzijas telpas. Tā ir problēma no drošības viedokļa. Vai šo jomu pilsētā kāds uzrauga? Pasarg’ Dievs, ja notiek kāda nelaime! Tad jau būs par vēlu.”

Ēku uzturēšanas noteikumu ievērošanu Jēkabpils novadā kontrolē pašvaldības policija. Šonedēļ inspektori veic reidus pilsētā, apsekojot tās vietas, kur netīrītie jumti var radīt bīstamas situācijas. Pašvaldības saistošie noteikumi par jumtu neattīrīšanu no lāstekām, sniega un ledus paredz naudas sodu – fiziskām personām līdz 35 eiro, juridiskajām personām – līdz 70 eiro. Policijā gan uzsver, ka primārais mērķis ir brīdināt ēku īpašniekus, nevis viņus sodīt.

“Problēmas ir,” saka Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis. “Vissarežģītāk ir tur, kur ir kopīpašumi, kur katrs īpašnieks uzskata, ka viņš nav atbildīgs. Mēs runājam, pārliecinām īpašniekus, rakstām atgādinājumus, ja uzreiz fiziski nesasniedzam īpašnieku. Metam atgādinājumus pastkastītēs. Pēc tam noskaidrojam īpašnieku un runājam. Gadu gadiem jau ir sakrāta informācija par bīstamākajām vietām, ir ēku īpašnieku kontakttālruņi. Risinām situācijas telefoniski.”

Ēku īpašnieki intervijai nepiekrita, bet uzsver, ka ir problemātiski dabūt pacēlāju, lai varētu veikt attīrīšanas darbus. Apzinīgie īpašnieki un apsaimniekotāji norobežo teritoriju līdz brīdim, kamēr būs iespējams veikt lāsteku noņemšanu. Tā tas ir arī pie Jēkabpils mūzikas skolas ēkas.

“Mēs norobežojam teritoriju, lai gājēji būtu drošībā, bet ir cilvēki, kuri ir diezgan bezatbildīgi un vienkārši norauj šos norobežojumus. Šodien arī ir norauti, tāpēc mums būs atkārtoti jāstrādā,” stāsta Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka.

Sinoptiķi prognozē, ka nākamajā nedēļā Latvijā gaidāms atkusnis. Tas nozīmē, ka lāstekas un sasalušais sniegs nevien kusīs un kritīs no jumtiem, bet sniegs, kas uz tiem sakrājies, kļūs arī smagāks, tā apdraudot arī jumtu konstrukciju izturību. Tāpēc ēku īpašnieki aicināti jau laicīgi veikt attīrīšanas darbus.

Sandra Paegļkalne

O
Observer 16.12.2022 18:08

Beidzot !!! Viena laba ziņa!
Tiek plānots nojaukt 70 aizsprostus Latvijas upēs. Lielāko tiesu - mazie HES.
147 mazie HES dod 1,5 % no LV nepieciešamās elektroenerģijas.
Kā jums šķiet?
N
Neķītrais masāžists 16.12.2022 14:50
Bļin, līdzjūtība Jāņa Raščevska radiem, draugiem, citiem tuviniekiem! Normāls čoms bija. :(
M
Milda 17.12.2022 13:24
Brauciet lēnām pa ledu, draugi ... !
z
zinātājs 16.12.2022 09:03
Policisti jau arī nevar visu zināt, kur karājas lāstekas un kur nē. Iedzīvotāju un citu īrnieku pienākums būtu zvanīt Surkulim un pastāstīt. Cik zinu, tad dažās vietās policisti, kad uz pārrunām nevar sagaidīt nekustamā īpašuma īpašnieku, ņem garus kokus un nodauza paši tos ledus. Riskē gan ar to, ka pašiem var lāstekas uzkrist vai izsist logu.
N
Neķītrais masāžists 15.12.2022 18:56
Kādas vēl, bļē, pārrunas! Visiem īpašniekiem un kopīpašniekiem uzlikt sodus, sodus un vēlreiz sodus! Ja negrib ne lāstekas dauzīt, ne sodus maksāt un pārsūdz taisnīgos policistu uzliktos sodus, tad nākošo reizi uzreiz iedot pa pilnu programmu un lai pēc tam iet kaut pašam Baidenam sūdzēties, pokuj!
V
Viesis 15.12.2022 18:52
Kad policija veiks pārrunas ar domes vadību par nenotīrītajām ielām, stāvlaukumiem un stāvvietām pie ielām, a?
V
Viesis 15.12.2022 19:36
Nekad......
D
Distihs 15.12.2022 18:26
Pie policistiem sūtu dēlu,
Uz pārrunām, lai nav par vēlu.
A
Astro 15.12.2022 18:25
Lāstekas no jumtiem krīt,
Tā būs šodien,arī rīt.
J
Jefiņš 15.12.2022 18:19
Jā, lāstekas jānoņem, parasti tās nosita ar kārti. Vai lāsteku noņemšanas speciālisti mums pilsētā ir, sertificēti, protams? Nav ? Dome atkal neko nav darījusi arī šajā jomā !!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->