Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.02.2024 18:36

Jēkabpilī paaugstinās ūdens līmenis Daugavā, sāk applūst Sakas sala 0

Jēkabpilī paaugstinās ūdens līmenis Daugavā, sāk applūst Sakas sala
Skatīt video

Pirmdienas, 26.februāra vakarpusē, Jēkabpils teritorijā sākās ledus kustība Daugavā, radot nelielu sastrēgumu pie tilta pār Daugavu. Otrdien, 27.februārī, ledus iešana Daugavā turpinājās un sastrēgums pie tilta izkustējās. Vižņu kustības rezultātā otrdien no rīta pie Pļaviņu ielas 72 pāri aizsargdambim tika pārstumti ledus gabali. SIA “Jēkabpils pakalpojumi” darbinieki operatīvi atbrīvoja brauktuvi no ledus krāvumiem.

Ledus iešana raiti notika arī pārējā pilsētas teritorijā, tomēr ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils turpināja paaugstināties – uz 27.februāra vakaru tas bija sasniedzis 6,2 metrus virs stacijas nulles atzīmes. Pašvaldībā skaidro – tas tādēļ, ka lejpus Jēkabpils sākas ledus sastrēgums.

“Ledus sablīvējuma sākums atrodas iepretim Sakas salas sākumam vai arī vēl orientieris ir pretī Jēkabpils attīrīšanas iekārtām, kuras atrodas uz Daugavsalas. Vienlaidus ledus ir saglabājies līdz pat Pļaviņām,” stāsta Jēkabpils novada civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts.

Sastrēgums ir arī Sakas upē pie Sakas salas, kas atrodas lejpus Jēkabpils. Rezultātā Sakas sala sākusi applūst. Dzīvojamā māja, kas atrodas blakus Sakas tiltam, jau ir ūdenī, un pašvaldībā skaidro, ka mājas iedzīvotāja 27.februārī evakuējās. Pašvaldības vides nodaļas darbinieki palīdzēja viņai tikt ārā no mājas. Tāpat ūdens sācis iet pāri pārgāznei. Vēl applūdis pašvaldības autoceļa Skudras-Galejas-Leicāni posms, kā arī vairāki piebraucamie ceļi.

“Piebraucamie ceļi uz Sakas salas ir applūduši un neļauj piekļūt brīvi pie trīs mājām. Viena no tām ir uzreiz pie Sakas tilta labajā pusē, tālāk Brēķu mājas dziļāk Sakas salā,” skaidro Ilmārs Luksts.

Pašvaldībā skaidro, ka pagaidām Sakas sala ir vienīgā vieta, kur sākušies plūdi, bet speciālisti seko līdzi situācijai, jo tā strauji var mainīties. Pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Jēkabpils pakalpojumi” ir uzdots apzināt tehniskos materiālus, kuri būtu nepieciešami ūdens ierobežošanai.

“Kritiskā vieta mums, ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, ir Zvejnieku iela. Pa turieni pirmo sāka iet ūdens iekšā, bet, ņemot vērā, ka ledus sablīvējums ir salīdzinoši tālu no tās vietas, tad mēs prognozējam, ka mēs spēsim noreaģēt laicīgi, ja būs nepieciešams veikt kādus pasākumus ūdens ierobežošanai,” saka Ilmārs Luksts.

Jēkabpils novada pašvaldības speciālisti un atbildīgo iestāžu darbinieki visu laiku uzrauga situāciju. Iedzīvotāji aicināti sekot līdzi informācijai masu medijos un pašvaldības informācijas kanālos, bet nedoties vērot skatus uz applūstošajām teritorijām. Plūdu gadījumā iedzīvotāji aicināti zvanīt uz 112 vai arī sazināties ar pašvaldības darbiniekiem:

  • civilās aizsardzības inženieri Ilmāru Lukstu: 25 671 222;
  • izpilddirektoru Uldi Skreiveru: 25 416 435;
  • pašvaldības policijas dežūrdaļu: 25 907 965.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->