Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 21.03.2023 16:58

Jēkabpilī norisināsies akcija “Dod riepām otru dzīvi” 15

Jēkabpilī norisināsies akcija “Dod riepām otru dzīvi”

Jēkabpilī šajā pavasarī norisināsies akcija “Dod riepām otru dzīvi”. Tās laikā iedzīvotāji varēs bez maksas nodot nolietotās riepas. Maksa par riepu utilizāciju ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ autovadītāji joprojām izvairās no riepu utilizācijas atbildīgā veidā. Vidēji par vienas automašīnas riepas nodošanu ir jāmaksā robežās no diviem eiro līdz 3,50 eiro. 2022. gada kampaņas dati pierāda, ka cilvēkiem ir pieaugoša interese atbrīvoties no vecajām riepām videi draudzīgā veidā, ja tiek nodrošināta bezmaksas nodošanas iespēja. Tādēļ akcijas laikā – no 1.līdz 30.aprīlim – autovadītājiem būs iespēja nodot riepas bez maksas. Tās tiks pieņemtas SIA “Jēkabpils pakalpojumi” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, Zemgales ielā 24/1, Jēkabpilī. Akcijas periodā no vienas pilngadīgas personas tiks pieņemts viens riepu komplekts (četras vieglo automašīnu riepas). Nododot riepas šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā, būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma darba laiks ir katru dienu no 7:00- 19:00, laukuma dežuranta telefona nr.: 29 387 082.

Vides akciju rīkos akciju sabiedrība “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R” un SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.

Riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

T
Tehniskais 25.03.2023 17:04
Mājās vajag turēt pāris riepas gadījumam, ja no kravas auto jāizkrauj kāds smagāks priekšmets, bet pacēlāja nav. Noliek riepas un uzgāž smago lietu uz riepām. Esmu redzējis, kā šādā veidā izkrāva metālapstrādes darba galdu - nogāza uz riepu kaudzes.
K
Kocubinskis 24.03.2023 12:36
svarīgi ir saglabāt riepu ap vidukli, tā ir zināma garantija šajā komplicētajā universuma kontemplācijā
R
Riepa 22.03.2023 20:55
Palasot te komentārus
O
Observer 22.03.2023 09:21
Ja Latvijas valdība nebūtu tik drebelīgi iztapīga ,, zaļajiem, un ,, klimatticīgajiem,, , mūsu valstī varētu uzbūvēt vienu kārtīgu, drošu termoelektrostaciju, kas izmanto riepas par kurināmo. Būtu gan siltums, gan elektrība.
Ja Brocēnos ar riepām var apdedzināt cementu, tad var darbināt arī elektrostaciju.
Bet tam jānotiek kārtīgi un tehnoloģiski pareizi.
V
Vietējais 21.03.2023 20:36
Ir dzirdēts, ka uzņēmīgi cilvēki no nomaļā kām vietām, sameistarojuši speciālus apkures katlus, kuros nakts aizsegā, riepas izmanto apkurei...
z
zinātājs 22.03.2023 08:33
Tas nav nekāds jaunums. Zinu daudzus tādus. Un būs vēl vairāk. Tāpēc jau “AJ Power Recycling”, kas zina patieso kaučuka enerģētisko vērtību, uzmetas par labdariem, pagaidām tēlo altruistus, kas it kā nāk pretī nabaga iedzīvotājiem, paņemot bez apsaimniekošanas maksas no iedzīvotājiem šos gumijas atkritumus, bet pēc pāris gadiem lūgdamies braukās pa lauku sētām un būs ar mieru pat piemaksāt, lai varētu dabūt atļauju no puķu domju apmalām izrakt pret lopu postīšanas kāri ieraktās vecās padomju laiku žiguļa un moskviča riepas.
T
Tehniskais 22.03.2023 11:02
zinātājs: Tas nav nekāds jaunums. Zinu daudzus tādus. Un būs vēl vairāk. Tāpēc jau “AJ Power Recycling”, kas zina patieso kaučuka enerģētisko vērtību, uzmetas par labdariem, pagaidām tēlo altruistus, kas it kā nāk pretī nabaga iedzīvotājiem, paņemot bez apsaimniekošanas maksas no iedzīvotājiem šos gumijas atk..
Riepa patiešām ir tā pati degviela, jo gumiju taču ražo no naftas. Reiz biju iemetis metāla krāsniņā pārīti gumijas zābaku... liela rūkoņa un krāsniņa visa kļuva sarkana apmēram piecās minūtēs! Būtu ielicis gabalu riepas, būtu aizlidojusi pa gaisu.
l
labrīt 22.03.2023 16:14
Tu tikko pamodies? Tas notiek jau sen un nemaz ne nomaļās vietās. Es jau sen ar fleksu sagriežu riepas 15x15 cm gabalos un nokurinu parastajā plītī vai krāsnī kopā ar malku. Nekāda vaina.
P
Pareizaisjautājums 22.03.2023 17:00
labrīt: Tu tikko pamodies? Tas notiek jau sen un nemaz ne nomaļās vietās. Es jau sen ar fleksu sagriežu riepas 15x15 cm gabalos un nokurinu parastajā plītī vai krāsnī kopā ar malku. Nekāda vaina.
Ar kādu ,,fleksu,, ? Parastā ripa taču ķīlējas un smird!
l
labrīt 23.03.2023 09:47
Pareizaisjautājums: Ar kādu ,,fleksu,, ? Parastā ripa taču ķīlējas un smird!
Dzesēšanai noder ūdens un nekas tur neķīlējas. Bez tam tas netiek darīts istabā.
N
Neķītrais masāžists 21.03.2023 20:05
A, ja man mašīnas nav un es ar tačku gribu vecās riepas aizvest, tad no manis, bļē, tās pretī neņems? Kurš, kur un kā tad tām manām riepām, ibio, iedos otru dzīvi?
t
tevar 22.03.2023 09:04
Šeit ir norādīta nepareiza informācija. Var nodot riepas arī ja nav auto: https://www.jekpak.lv/lv/aktualitates/jaunumi/jekabpili-norisinasies-vides-akcija-dod-riepam-otru-dzivi-/
J
Jefiņš 21.03.2023 17:41
Protams, ka nodot bez maksas ir normāli un neviens uz mežu riepas vairs nevedīs. Žagarus arī tagad šķeldo un dedzināšanai iekuru nevajag.
A
Astro 21.03.2023 17:16
Nemetīsim riepas krūmos,
Neradīsim laikus drūmos,
Bez maksas varēs nodot tās,
Visizmēru lietotās.
D
Distihs 21.03.2023 17:03
Kā riepām iedos otru dzīvi,
Ja tās nosūtīs uz rīvi?

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->