Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2023 19:14

Jēkabpilī norisinās treniņš, gatavojoties ultramaratona sacensībām 10

Jēkabpilī norisinās treniņš, gatavojoties ultramaratona sacensībām
Skatīt video

Jēkabpils Mežaparkā norisinājies treniņskrējiens, gatavojoties 7.aprīlī gaidāmajām “Backyard Ultra” sacensībām “Lūša pēdās”. Lielajā Piektdienā, 7.aprīlī, Jēkabpilī sāksies Latvijā vēl nebijis skrējiens. “Backyard Ultra” ir ultramaratona veids, kurā dalībniekiem katru stundu jāveic 6706 metru distance. Sacensības turpinās tik ilgi, kamēr paliek tikai viens, kurš gatavs jauna apļa veikšanai. Ideja par šādu pasākumu radās ultramaratonistam Aivaram Bondaram, kurš ir arī treniņskrējiena vadītājs.

“Šādas sacensības notiks ne tikai Jēkabpilī pirmo reizi, bet arī Latvijā pirmo reizi,” saka Aivars Bondars. “Līdz šim ir notikušas attālināti, caur “Zoom” pandēmijas laikā, bet klātienē Latvijā tādas notiks pirmo reizi.”

Jēkabpilī distance būs apkārt Radžu ūdenskrātuvei. Pēc apļa veikšanas dalībnieks var izmantot atlikušo laiku pēc saviem ieskatiem, gatavojoties startam jaunas stundas sākumā. Katram pašam jāizlemj, kad izstāties. Ņemot vērā, ka uzvarētājs ir tas, kurš veicis visvairāk pilnu apļu, sacensību norises laiks var ieilgt pat vairākas diennaktis.

“Būs sportists no ārzemēm,” stāsta Bondars. “Polijas sportists brauc ar domu šeit uzstādīt savu skriešanas rekordu, kas ir 35 stundas līdz šim. Ja viņš vēlas vēl ilgāk skriet, tad tas var turpināties līdz Lieldienām. Bet redzēs! Tas nekad nav paredzams.”

“Nezinu, vai skries trīs vai četras diennaktis, bet, ja noskrietu trīs vai pāri par divām diennaktīm, tas jau būtu ļoti daudz,” saka Jēkabpils Sporta centra direktors Juris Bobrovs. “Tagad mums notiek organizatoriskās, saimnieciskās lietas, domājam, kā uzlabot ciemiņu uzņemšanu un apstākļus, jo mēs nezinām, kāds būs laiks. Būs teltis, apgaismojums, ugunskuri un tēja. Ļoti ceram, ka izdosies, ka tas turpmāk būs tradicionāls pasākums, ka varēsim augt šajā lietā.”

Jēkabpils Sporta centrs nodrošinās ierobežotu daudzumu telšu un ugunskuru, bet dalībniekiem pašiem jāņem līdzi ēdiens, dzēriens, maiņas drēbes un citas nepieciešamās lietas. Obligātais ekipējums diennakts tumšajā laikā ir lukturītis un atstarojošie elementi. Organizatori uzsver, ka dalībniekiem pašiem jāuzņemas atbildība par savu veselību un jāizvērtē savi spēki.

“Ātrās palīdzības mašīnas nedežūrēs, bet būs mūsu Sporta centra mediķi – medmāsa un fizioterapeiti, kas dežūrēs,” stāsta Juris Bobrovs. “Protams, pēc vajadzības mediķi tiks izsaukti. Nodrošināt ātrās palīdzības dežūru arī nav prasība.”

“Katram šeit ir jāizvērtē savi spēki, savas spējas, jo nekādas medicīniskās izziņas šeit nevienam netiek prasītas,” uzsver Aivars Bondars. “Katram ir jābūt atbildīgam pašam, vecākiem jābūt atbildīgiem par jauniešiem.”

Sīkāk par sacensībām, noteikumiem un pieteikšanos lasiet šeit.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 29.03.2023 10:56
Zināms, ka daudzi neizturēs un meklēs mediķu palīdzību, bet Bondars atkal būs laureāts. Tas labi, ka cienījamais sporta veterāns organizē šo pasākumu, bet pašam, ja ar morāli un ētiku viss kārtībā, jau nu gan maratonā piedalīties nevajadzētu. Skriet jau var un vajag, bet iepriekš lai paziņo, ka būs ārpus konkurences, jo var sanākt, kā teikt līdzībās - atbrauc uz Jēkabpili Ščerbatihs un taisa te vietējās svarcelšanas sacensības, kurās pats arī plāno piedalīties.
K
Kaut kā tā 28.03.2023 20:36
Ja no garā joziena kāds krīt,citi turpinās skriet?
p
prusaks 29.03.2023 08:55
Jā, un tā jau ir tā pasākuma rozīnīte.
N
Neķītrais masāžists 28.03.2023 19:47
To Bondaru vajadzētu pirms laišanas pie runāšanas vispirms pie psihoterapeita aizvest. Izklausās, ka viņš taisās kādu naivo un dullo tādā veidā nobendēt. Nav joka lieta un ne jau velti rakstā pieminēti mediķi un ātrā palīdzība. Kā saka Malienas pusē - kaza uz labu nekad neperd.
J
Jefiņš 28.03.2023 16:39
Tas būs kaut kas interesants, skrien kamēr turpat izstiepjas.
D
Distihs 28.03.2023 15:30
Astro šodien jautrā omā,
Iet uz maratonu domā.
No pārpūles, kad domas juks,
Drīz uz mājām projām muks.
D
Distihs 28.03.2023 15:25
Klausos Bondaru es sirmo -
Tik ilgi skriešot reizi pirmo,
Kas jaunu apli nespēs skriet,
Būs pie dakteriem tam iet.
A
Astro - > Distiham 28.03.2023 14:13
Medmāsa,kas dežūrēs,
Distihiņu uzpasēs,
Lai nenogrimtu Ultra bēdās,
Ar Lūšiem minot viņu pēdās.
A
Astro - > Distiham 28.03.2023 13:44
Latvijā kā zibens spēriens,
Mežaparkā Ultra skrējiens,
Un,ja Distihs tajā skries,
Visi ciema suņi ries!


K
Kārlis Kastaņēdājs 28.03.2023 11:59
Kad bauram nozagts pēdēj(ai)s feniņš
Tad pastiprinās fizo-treniņš,
Lai karsti ir un aukstums saldē
Tas noderēs tev Būhenvaldē !

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->