Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.11.2022 16:48

Jēkabpilī jauc nost vecā bērnudārza graustu Ķieģeļu ielā 21

Jēkabpilī jauc nost vecā bērnudārza graustu Ķieģeļu ielā
Skatīt video

Vecā ķieģeļu ēka Ķieģeļu ielā 9, kur agrāk atradās veikals, bet pirms tam – bērnudārzs, gadiem ilgi bija viens no bīstamākajiem graustiem Jēkabpilī. Objekts bojāja pilsētvides ainavu, kā arī radīja draudus apkārtējo māju iedzīvotājiem. Pamestajā ēkā bieži uzturējās bērni un bezpajumtnieki, tā bija kļuvusi par nelegālu atkritumu izgāztuvi, turklāt tur regulāri izcēlās ugunsgrēki.

Tagad iedzīvotāji sagaidījuši ēkas demontāžu. Īpašums pieder akciju sabiedrībai "Latvijas nafta", kas beidzot pasūtījusi un finansē grausta nojaukšanu.

“Vairāku gadu garumā ir lūgts sakārtot šo īpašumu, vienmēr ir bijusi kaut kāda vienošanās, ka uzņēmums kaut ko strādās un kārtos, bet rezultāta nav bijis,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Šogad mēs panācām mērķi. Stingrāk pateicām, ka tad, ja netiks izdarīts, mēs izdarīsim to paši. Īpašnieks uzlika žogu. Paralēli tam pašvaldība taisīja aptauju, kurš varētu šo īpašumu nojaukt. Saprotot, ka atpakaļceļa nav, arī īpašnieks uztaisīja savu aptauju.”

Uzņēmuma aptaujā par demontāžas veikšanu tika piedāvātas augstākas cenas nekā pašvaldības aptaujā, tādēļ "Latvijas nafta" izvēlējās vienu no firmām, kas bija pieteikusies pašvaldības aptaujā. Vispirms teritorijā tika vākti atkritumi, bet šobrīd notiek brucināšanas darbi. Pēc tam būvgruži tiks smalcināti un izvesti no teritorijas.

Ēka atradās uz pašvaldības zemes. Vietvara šobrīd neplāno grausta vietā kaut ko veidot vai būvēt, toties vecā bērnudārza ēkas demontāžai paredzētā nauda tiks ieguldīta cita grausta nojaukšanai.

"Tā kā mēs esam ietaupījuši šajā vietā paredzētos budžeta līdzekļus, esmu uzdevis kārtot nākamā grausta jautājumu," stāsta Raivis Ragainis. "Tā varētu būt daudzdzīvokļu māja Auseklīša ielā – nevis garā, bet īsā māja, kas ir pašvaldības īpašums. Uzdevu, lai kārto projektu, lai arī to graustu mēs varētu nojaukt."

Šogad Jēkabpilī plānots nojaukt vēl divus graustus. Atpūtas ielā 19 zemāko cenu par nojaukšanu – 4,2 tūkstošus eiro piedāvā SIA "Jēkabpils pakalpojumi", savukārt Kazarmu ielā 11 demontāžu veiks SIA "Jēkabpils saimnieks" par 20,3 tūkstošiem eiro.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 25.11.2022 13:02
Kādreiz kritām grēkā,
Šajā grausta ēkā.
z
zinātājs 25.11.2022 09:47
Īsti nezinu, kā tur būs, bet man teica, ka bērnudārza vietu sakopšot, iesēšot zālīti un salikšot dažādus āra trenažierus. Beidzot arī Ķieģeļu ielas iedzīvotāji varēs kulturāli atpūsties un uzlabot savu fizisko stāvokli.
m
murgs 25.11.2022 12:12
ar tiem lētajiem - pabīdīt kājiņas un rociņas? :) :) kulturāli atpūšas visās vietās - autobusos, parkos, pie ūdeņiem - visur mēsli un atkritumi paliek!!!
O
Observer 24.11.2022 18:22
Pasaules prakse liecina, ka vislētākā graustu nojaukšanas metode ir spridzināšana.
Nav saprotams, kāpēc Latvijā to nevar lietot.
Vai ne pārlieku lielā birokrātiskā bailīguma dēļ?
Kā jums šķiet?
m
murgs 25.11.2022 08:27
tu pie pilna prāta vispār? spridzina daudzstāvu graustus un profesionāļi... Jēkabpilī tādu nav - ne graustu, ne profesionāļu...
pie mums pat noslīkušu cilvēku atrast nemāk... NEMĀK!!
O
Observer 25.11.2022 10:20
murgs: tu pie pilna prāta vispār? spridzina daudzstāvu graustus un profesionāļi... Jēkabpilī tādu nav - ne graustu, ne profesionāļu...<br /> pie mums pat noslīkušu cilvēku atrast nemāk... NEMĀK!!
Bet mums ir bruņotie spēki, kuri nav īpaši pārstrādājušies un kuriem noteikti ir nepieciešama diversiju darba iemaņu trenēšana.
Normālās valstīs ar šo nodarbojas privātais bizness, bet mūsu bailīgie un visu- kontrolēt- gribošie ierēdņi to nekad nepieļaus.
m
murgs 25.11.2022 12:19
Observer: Bet mums ir bruņotie spēki, kuri nav īpaši pārstrādājušies un kuriem noteikti ir nepieciešama diversiju darba iemaņu trenēšana.<br /> Normālās valstīs ar šo nodarbojas privātais bizness, bet mūsu bailīgie un visu- kontrolēt- gribošie ierēdņi to nekad nepieļaus.
mums ir BRUŅOTIE SPĒKI??? :) :) pāris granātas, kartona autiņi un gaisenes??? 80- tajos visdusskolā vairāk mums mācīja !!!
Brīvprātīgā Armijas, aviācijas un flotes veicināšanas biedrība vai DOSAAF (krievu: Добровольное общество содействия армии, авиации и флоту, ДОСААФ) bija brīvprātīga sabiedriski-valstiska organizācija Padomju Savienībā, kuras mērķis bija veicināt valsts aizsardzības spēju un nacionālo drošību.[1] Pastāvēja no 1951. gada līdz PSRS sabrukumam 1991. gadā. Latvijā organizācija likvidēta 1991. gada 29. novembrī.[2]

Par organizācijas galvenajiem mērķiem tika deklarēti tās biedru audzināšana pastāvīgi būt gataviem aizsargāt savu Dzimteni un mīlestību pret Bruņotajiem spēkiem, propagandēt iedzīvotāju vidū militārās zināšanas!
tagad nav NEKĀ!!!!!!!!!
O
Observer 25.11.2022 12:23
murgs: mums ir BRUŅOTIE SPĒKI??? :) :) pāris granātas, kartona autiņi un gaisenes??? 80- tajos visdusskolā vairāk mums mācīja !!!<br /> Brīvprātīgā Armijas, aviācijas un flotes veicināšanas biedrība vai DOSAAF (krievu: Добровольное общество содействия армии, авиации и флоту, ДОСААФ) bija brīvprātīga ..
Tieši tā murgoja arī Ādolfs no Šiklgrūberiem - krieviem nav nekā, un visi ģenerāļi apšauti 37. gadā!
Ar ko tas beidzās?
m
murgs 25.11.2022 12:36
Observer: Tieši tā murgoja arī Ādolfs no Šiklgrūberiem - krieviem nav nekā, un visi ģenerāļi apšauti 37. gadā!<br /> Ar ko tas beidzās?<br />
Krievijā ģenerāļus un kara vadoņus apšāva pēc kara, lai netiek pie tautas mīlestības, valdībā un pie medaļām! jo visu izdarīja Staļins viens - nu viņš tā gribēja, tāpēc iznīcināja inteliģenci, stiprākos par sevi un visus savādāk domājošos.... viņš murgoja un iznīcināja savu tautu, lai būtu tāds pats maniaks kā Ādolfs!
nezināju, ka karš (ja tas ir karš nevis ekonomiska un fiziska valsts un pasaules cūkošana) ir atkarīga no LAIKA APSTĀKĻIEM! pie ziemas mīnusiem kara darbības AKTĪVĀS TIKS IZBEIGTAS!!!! tiešām? to rāda TV 21.gadsimtā?? ziņās????
m
murgs 25.11.2022 12:52
murgs: Krievijā ģenerāļus un kara vadoņus apšāva pēc kara, lai netiek pie tautas mīlestības, valdībā un pie medaļām! jo visu izdarīja Staļins viens - nu viņš tā gribēja, tāpēc iznīcināja inteliģenci, stiprākos par sevi un visus savādāk domājošos.... viņš murgoja un iznīcināja savu tautu, lai būtu tāds pats..
ko tad atbalstīji kara 1941.-1945. ar Ādolfu (neaizmirsīsim koncentrācijas nometnes un visas tās šausmas, kas TUR notika) pieminekļu iznīcināšanu, pie kura šo šausmīgo laiku veterāni un Afganistānā kritušo radinieku (cik nu viņi vairs palikuši ir ) iedzēra 50 gramus šņabja un nolika sarkanu neļķi - LAI KARA NEBŪTU (jo negrib, lai mēs piedzīvotu kara šausmas) ????? kurš stulbenis valdībā izdomāja, lai paceltu savu reitingu uz kārtējām vēlēšanām un tikt treknā naudas krēslā pie siles, ka tie karā kritušo pieminekļi ir padomju varas simboli pēc 1991. gada, kad Latvija atguva brīvību? kur šitie visi gudrie bija visus šos 30 gadus?????
m
murgs 25.11.2022 13:05
murgs: ko tad atbalstīji kara 1941.-1945. ar Ādolfu (neaizmirsīsim koncentrācijas nometnes un visas tās šausmas, kas TUR notika) pieminekļu iznīcināšanu, pie kura šo šausmīgo laiku veterāni un Afganistānā kritušo radinieku (cik nu viņi vairs palikuši ir ) iedzēra 50 gramus šņabja un nolika sarkanu neļķi - ..
kur Kalve bija 30 gadus? auga, dzēra , īpašumus, mežus pirka un pārdeva, pašvadībā tika - un tad karpu cepšanas vakarā izdomāja - A DAVAI? nu tagad krimināli sodīts... nekādas cieņas par mijoniem nogalinātiem un apbedītiem pie pieminekļa!
O
Observer 25.11.2022 14:36
murgs: Krievijā ģenerāļus un kara vadoņus apšāva pēc kara, lai netiek pie tautas mīlestības, valdībā un pie medaļām! jo visu izdarīja Staļins viens - nu viņš tā gribēja, tāpēc iznīcināja inteliģenci, stiprākos par sevi un visus savādāk domājošos.... viņš murgoja un iznīcināja savu tautu, lai būtu tāds pats..
Kurus ģenerāļus un kara vadoņus Staļins apšāva PĒC kara ?
Tu esi tik ļoti satraukts , ka aizmirsi pieminēt.
n
nu beidz 25.11.2022 15:00
Observer: Kurus ģenerāļus un kara vadoņus Staļins apšāva PĒC kara ?<br /> Tu esi tik ļoti satraukts , ka aizmirsi pieminēt.
Ko Tu murgu kacini, viņš taču neko īsti nezina, bet tikai virtuāli plosās. Tam visam vairs nav nekāda jēga - dažas lappuses vēsturē, bet kā teica senēbreju vēsturnieks Flavijs, tad vēsture būs tāda kādu es to uzrakstīšu.
S
Spicais 25.11.2022 23:07
murgs: kur Kalve bija 30 gadus? auga, dzēra , īpašumus, mežus pirka un pārdeva, pašvadībā tika - un tad karpu cepšanas vakarā izdomāja - A DAVAI? nu tagad krimināli sodīts... nekādas cieņas par mijoniem nogalinātiem un apbedītiem pie pieminekļa!
Piedot, bet tu esi konkrēts rašistu dolbajobs!
N
Neķītrais masāžists 24.11.2022 18:19
Lomaķ ņe stroiķ. Sāksies pēc kara tajā galā demogrāfiskais bums un vajadzēs dārziņu no jauna būvēt.
m
murgs 25.11.2022 08:29
pilnīgi piekrītu! bet ir tak tie neapgūtie miljardi - lai bumbotu Ukrainu, pēc tam cels tur visu- kapitāls biznesa aplis..... ir tādi, kas uz to pelna sev zelta podus!
O
Observer 25.11.2022 10:22
murgs: pilnīgi piekrītu! bet ir tak tie neapgūtie miljardi - lai bumbotu Ukrainu, pēc tam cels tur visu- kapitāls biznesa aplis..... ir tādi, kas uz to pelna sev zelta podus!
Masāžist, kur Tu esi redzējis, ka labi noēdusies tauta gribētu čakli vairoties?
V
Vietējais 24.11.2022 17:42
Par tiem mazajiem graustiem vēl tā, bija trakie prihvatizācijas, grābšanas, laiki. Toties mājas Ausekļos bija jaunceltnes, kuras tagad ir grausti. Zinātāji stāsta, ka viena māja, kas šodien ir grausts, praktiski bija gatava nodošanai ekspluatācijā.... Šodien ne no viena atbildību vairs ne paprasīt, bet tā laika pilsētas vadību varētu arī pieminēt...
A
Astro 24.11.2022 17:06
Daudzviet mājas remontē,
Graustus tikai demontē.
D
Distihs 24.11.2022 17:01
Ķieģeļielā sekss ir rimis,
Bērns neviens tur sen nav dzimis.
J
Jefiņš 24.11.2022 16:53
Sen bija laiks. Bet ķieģeļi vēl ir izmantojami.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->