Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.09.2023 10:54

Jēkabpilī jauc graustu Auseklīša ielā 0

Jēkabpilī jauc graustu Auseklīša ielā
Skatīt video

Jēkabpilī 25.septembrī sāka jaukt piecstāvu dzīvojamās mājas graustu Auseklīša ielā 23. Iedzīvotājiem tas ir ilgi gaidīts notikums, jo neapsaimniekotajā ēkā bieži vien uzturējās bērni.

“Šī pamestā māja bija jānojauc jau pirms vairāk nekā 30 gadiem,” saka jēkabpilietis Valerjans. “Šeit spēlējās mazi bērni, jebkurā brīdī varēja notikt nelaimes gadījums. Visi “bomži” te mīlēja atpūsties, rīkoja ugunsgrēkus. Kā netīrības perēklis bija šī māja. Es uzskatu, ka ļoti pareizi, ka pašlaik tiek nojaukta. Vismaz pilsēta būs mazliet tīrāka.”

“Beidzot nojauks, jo tur šad tad bērni līda iekšā, bija visādas traumas, manam bērnam arī bija trauma – meitene bija lauzusi kāju. Tāpat tur visādi klaidoņi ložņāja, dedzināja kaut ko. Beidzot nojauks, būs normāli viss,” saka jēkabpilietis Jānis.

Ēkas nojaukšanas darbus veic SIA "Norfa" par līgumcenu – vairāk nekā 46,5 tūkstoši eiro. Darbi tiek veikti par Jēkabpils novada pašvaldības līdzekļiem.

“Pagājušajā gadā Ķieģeļu mikrorajonā nojauca bērnudārzu, tam bija paredzēta naudiņa, bet īpašnieks saprata, ka nojaukšanas process jebkurā gadījumā būs un nojauca pats,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Tā naudiņa, kas palika, uzreiz tika novirzīta šī grausta nojaukšanai. Bet, tā kā šis process nav tik ātrs, jo vajadzīgs būvprojekts, iepirkumi, viss birokrātiskais process, lai to izdarītu, tad šobrīd ir noslēdzies ar to, ka bija iepirkums. Iepirkumā bija, ja nemaldos, kādas septiņas, astoņas firmas, kas pieteicās. Vinnēja uzņēmums ar zemāko cenu. Šobrīd uzņēmums ir uzsācis šī grausta likvidēšanas darbus.”

Vietējie iedzīvotāji jau gadiem ilgi gaida arī otra Auseklīša ielas grausta nojaukšanu, bet vietvarā skaidro, ka, atšķirībā no pirmās ēkas, šī nav pašvaldības īpašumā, tādēļ tuvākajā laikā to nav iespējams nojaukt.

“Mēs nedrīkstam ielīst svešā īpašumā, sevišķi, ja tas tiek pieskatīts,” stāsta Raivis Ragainis. “Ja gadījumā tur ir kādas nekārtības vai tur ievācas kādas personas un dara nelikumības, tad, protams, mēs ziņojam īpašniekam, bet šis īpašnieks šo teritoriju pieskata, ir aiztaisījis logus ciet, apkārtni mazliet sakopj. Es nevaru ieiet jebkurā īpašumā, kurā es gribu, un pēkšņi sākt ārdīt un jaukt.”

Pašvaldībā uzsver, ka tad, ja mājas īpašnieks nereaģētu uz aicinājumiem sakārtot savu īpašumu, varētu lemt par grausta piespiedu demontāžu. Tikmēr iedzīvotājiem jāsamierinās ar to, ka viena neapsaimniekota ēka Auseklīšos joprojām paliks. Savukārt vietā, kur šobrīd tiek demontēta pašvaldības ēka, pēc nojaukšanas plānots ierīkot automašīnu stāvvietas, tādā veidā risinot ilgstošo problēmu – stāvvietu trūkumu.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->