Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.03.2023 16:32

Jēkabpili apmeklē Saeimas frakcija “Apvienotais saraksts” 22

Jēkabpili apmeklē Saeimas frakcija “Apvienotais saraksts”
Skatīt video

Jēkabpils novada pašvaldību 31.martā apmeklēja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns kopā ar citiem deputātiem no Saeimas frakcijas “Apvienotais saraksts – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”.

Edvards Smiltēns uzsver, ka reģionālajās vizītēs ir lietderīgāk doties kopā ar kolēģiem nevis vienatnē: “Ja atbrauc viens, tad viss ir atkarīgs no tā viena cilvēka, vai viņš to visu informācijas apjomu precīzi nodod tālāk atbildīgajām amatpersonām. Mums vienuviet ir pārstāvēts iekšlietu, veselības, izglītības, aizsardzības sektors, tāpat arī pašvaldību komisija Saeimā un citi, kas plašāk iepazīstas ar situāciju un detalizēti saprot savas atbildības jomas nianses, un ir spējīgi pēc tam to aizstāvēt gan Saeimā, gan valdībā, gan koalīcijā jau ar konkrētiem piemēriem un konkrētu pieredzi.”

Viens no tikšanās mērķiem bija pārrunāt aktuālo situāciju saistībā ar Daugavas aizsargdambja rekonstrukcijas projektu. Notiek sarunas par to, lai Jēkabpils novada pašvaldība pēc iespējas ātrāk dabūtu finansējumu projekta īstenošanai.

“Vairāk nekā 12 miljoni eiro šobrīd ir ļoti intensīvā ceļā uz Jēkabpili, lai varētu veikt dambja nogāzes un hidrobetona seguma izbūvi, lietus ūdens kanalizācijas sistēmu sakārtošanu un citas praktiskās lietas, lai Jēkabpils pilsētas cilvēkus pasargātu no nopietniem riskiem,” saka Saeimas deputāts, frakcijas “Apvienotais saraksts” priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Tikšanās laikā tika apspriestas arī citas problēmas, piemēram, nepietiekamais finansējums veselības aprūpes nozarei, tostarp arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas situācija. Frakcijas “Apvienotais saraksts” pārstāvji atzīst, ka situācija ir ļoti slikta, bet ir panākta vienošanās, ka līdzekļi, kas citās jomās paliks pāri, tiks novirzīti veselības aprūpes nozarei.

“Pateicoties “Apvienotajam sarakstam”, valdībā ir iegūti 11 miljoni eiro energoresursu parādu dzēšanai slimnīcām, bet jāsaprot ir tas, ka šī nauda proporcionāli ir jāsadala starp visām ārstniecības iestādēm atbilstoši to apmēram un sniegtajiem valsts pakalpojumiem, tāpēc tie nebūs nekādi zelta graudi, bet tas būs vismaz niecīgais atbalsts,” skaidro Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Ortveina. “Ja runājam par budžetu, tad šajā gadā mēs pilnīgi visi cīnāmies par izdzīvošanu. Mums jāsaprot, ka ar esošo budžetu mēs nevarēsim nosegt gadu līdz beigām. Kādam par veselību būs jāmaksā.”

“Veselībā ir nepieciešami 12 procenti, lai mēs spētu kaut cik nodrošināt to apjomu kvalitātē, pieejamībā un efektivitātē, kas ir nepieciešama, lai mēs pilnvērtīgi varētu strādāt,” saka Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. “Šobrīd veselības sistēma mokās. Mums neizdevās šī budžeta pieņemšanas laikā šo daļu atgūt, bet mēs intensīvu un smagu sarunu rezultātā vismaz nonācām pie vienošanās, kas ir fiksēta, ka pārpalikumi no citām budžeta pozīcijām, kuri ienāks, jo tādi tradicionāli rodas gada gaitā, prioritāri būtu novirzāmi veselībai. Tā ir vienošanās, kas šobrīd ir.”

Tāpat Saeimas frakcijas “Apvienotais saraksts” pārstāvji pārrunāja citu nozaru aktualitātes, kā arī apskatīja Valsts policijas iecirkni Jēkabpilī, Daugavas aizsargdambi un citus objektus.

Sandra Paegļkalne

P
Pareizaisjautājums 03.04.2023 08:36
Uzminiet manu mīklu :
Pirms vēlēšanām liels un dusmīgs, pēc vēlēšanām - kluss un maziņš.
z
zinātājs 02.04.2023 10:31
Tie no Rīgas nemaz neizskatās gudrāki. Nezinu, kā domā citi, bet man, skatoties video, radās zināms priekšstats, ka dažos momentos Ragainis ir daudz pārāks par viņiem. Par Rajevu, Līdaku un Bergmani noteikti. Par Čeveru arī varbūt, bet nezinu, jo viņš visu laiku klusēja.
r
re nu 02.04.2023 19:35
Apvienotie ekskursanti būs nolūkojuši Ragaini-jaunu upuri,ar kura sasniegumiem lepoties ,bet pēc tam novilkt līdz savam līmenim....:(Tāpat bija Līvānos-sāka Rīgas blēži rosīties,līdz Vaivods vientiesīgi noticēja,nu s.... līdz ausīm,bet draugi gabalā
V
Vaivodam čoms 02.04.2023 20:35
re nu: Apvienotie ekskursanti būs nolūkojuši Ragaini-jaunu upuri,ar kura sasniegumiem lepoties ,bet pēc tam novilkt līdz savam līmenim....:(Tāpat bija Līvānos-sāka Rīgas blēži rosīties,līdz Vaivods vientiesīgi noticēja,nu s.... līdz ausīm,bet draugi gabalā
Tieši tā arī bija! Vaivods mierīgi dzīvoja, normāli saimniekoja, bet tad uzradās draugi un draugu draugi.
J
Janka 02.04.2023 20:45
re nu: Apvienotie ekskursanti būs nolūkojuši Ragaini-jaunu upuri,ar kura sasniegumiem lepoties ,bet pēc tam novilkt līdz savam līmenim....:(Tāpat bija Līvānos-sāka Rīgas blēži rosīties,līdz Vaivods vientiesīgi noticēja,nu s.... līdz ausīm,bet draugi gabalā
Kādi tad ir ragaiņa sasniegumi? Ceļi neizbraucami ne ziemā, ne pavasarī, novadā attīstības nav. Ja nu vienīgi sev un vēl dažiem lielas algas.
r
re nu 02.04.2023 22:31
Janka: Kādi tad ir ragaiņa sasniegumi? Ceļi neizbraucami ne ziemā, ne pavasarī, novadā attīstības nav. Ja nu vienīgi sev un vēl dažiem lielas algas.
Sarg Die,ja pieslēgsies palīgino JV(jau intensīvi spietot sākuši)un šie AS spečuki-tad gan būs kapitālais pagrimums,kā Līvānos tas arī notika
V
Vova 02.04.2023 23:31
Janka: Kādi tad ir ragaiņa sasniegumi? Ceļi neizbraucami ne ziemā, ne pavasarī, novadā attīstības nav. Ja nu vienīgi sev un vēl dažiem lielas algas.
Par 100% piekrītu.
A
Alijs 02.04.2023 23:32
re nu: Sarg Die,ja pieslēgsies palīgino JV(jau intensīvi spietot sākuši)un šie AS spečuki-tad gan būs kapitālais pagrimums,kā Līvānos tas arī notika
Jā jā kā Pūce ar Plešu ar Vaivoda bandu sapinās, tā arī netika Saeimā. Tik vaivods tika. Kā viņš teica - es jau tiku, tik partija netika. Bet viņa dēļ jau partija netika, pad...a tik daudz vēlētāju ka ar to ģimeņu jaucēju sapinās. Un kauna vēl nav baznīcā iet. Ar kādām acīm skatās, mazus bērnus bez tēva atstāja.
J
Jāzeps 03.04.2023 08:30
Janka: Kādi tad ir ragaiņa sasniegumi? Ceļi neizbraucami ne ziemā, ne pavasarī, novadā attīstības nav. Ja nu vienīgi sev un vēl dažiem lielas algas.
Nemuldi, varētu padomāt ,ka ceļu problēmas radās Ragaiņa laikā, tas ir jautājums bijušo novadu vadībām. Ceļi lēnām, cik atļauj rocība tiek sakārtoti un nav ko Tev tukši žvankstēt.
A
Atbilde 03.04.2023 20:12
Jāzeps: Nemuldi, varētu padomāt ,ka ceļu problēmas radās Ragaiņa laikā, tas ir jautājums bijušo novadu vadībām. Ceļi lēnām, cik atļauj rocība tiek sakārtoti un nav ko Tev tukši žvankstēt.
Ha. Ha. Hāāāāā. Rocība atļauj tikai sev algu paaugstināt.
V
Vietējais 01.04.2023 10:08
Apvienotais ekskursantu saraksts par nodokļu maksātāju naudu....visi tādi saguruši..ak šie lauku plebeji--atkal prasīs naudu...
V
Vietējais 01.04.2023 11:35
Raksti savā vārdā.
z
zinātājs 01.04.2023 07:34
Cik man zināms, tad uz Jēkabpili gribēt braucēju saraksts bijis krietni vien garāks, bet nezinu, kā notika izlemšana, kurš brauks un kurš tur paliks Rīgā.
p
par maz 31.03.2023 23:20
Tautas kalpi dodas plezīrā uz provinci :)nauda vēl ceļā esot :))jaudīgi skan
V
Vietējais 31.03.2023 20:34
Ir teiksim vienotība,NA.Kādam,man tai skaitā,viņas var nepatikt,bet viņas vairāk vai mazāk līkumojot tomēr iet savu,puslīdz prognozējamu ceļu.AS pirms vēlēšanām solīja reālas pārmaiņas,teica skarbus,bet patiesus vārdus par Kariņu,par Levitu.Tieši tāpat kā izbijusī Kaimiņa brigāde tūlīt pēc vēlēšanām iegūlās vienotības gultā,sasēdās amatos,apklusa.Tagad labsajūtā kaut ko čapstina.Kārtējo reizi piekāsa tos,kuriem vēl bija cerība,ka valstī var sākties kaut kāda izaugsme.Kā saka ,tādiem ticēt,sebja ne uvažats
J
Jēkabpiliete 02.04.2023 13:57
Kā to saprast - intensīvā ceļā? Kaut kāds jauns ceļš radies?
N
Neķītrais masāžists 31.03.2023 19:49
Smiltēns pareizi saka - kopā jautrāk. :D
A
Astro 31.03.2023 18:23
Atbalstu Edvarda Smiltēna ideju:reģionālajās vizītēs doties ar kolēģiem.

Par teikto Saeimas Edvardu,
Cienāšu ar torti gardu.
O
Observer 31.03.2023 17:18
Daži jau sāk gatavoties pašvaldību vēlēšanām... .
J
Jefiņš 31.03.2023 16:48
Domē šņabja lieta.
D
Distihs 31.03.2023 16:37
Būs, kā teica Edgars Tavars,
No dambja būves visiem ,,navars,,.
J
Jesus 31.03.2023 18:51
Nu labāk jau nepateiksi! (:

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->