Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.12.2022 17:34

Jēkabpili apmeklē konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” komisija 15

Jēkabpili apmeklē konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” komisija
Skatīt video

13.decembrī Jēkabpili apmeklēja konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” vērtēšanas komisija, lai klātienē izvērtētu Jēkabpils novada pašvaldības sniegtos pakalpojumus un atbalsta veidus ģimenēm ar bērniem.

Jēkabpils novadā ēdināšana bez maksas ir visiem bērnudārzu audzēkņiem, 1.-6.klašu skolēniem, 7.-12.klašu skolēniem no trūcīgajām, maznodrošinātajām, daudzbērnu ģimenēm un audžuģimenēm, kā arī skolēniem ar īpašām vajadzībām. Arī braukšana sabiedriskajā transportā tiek apmaksāta bērniem no piecu gadu vecuma, kā arī 1.-12.klašu audzēkņiem. Studentiem tiek nodrošinātas stipendijas, vairāku kategoriju audzēkņiem tiek segta mācību maksa profesionālajās interešu izglītības iestādēs. Audžuģimenes saņem 150 eiro mēnesī par katru ģimenē uzņemto bērnu, bet aizbildņiem ir atbalsts – 50 eiro mēnesī. Tāpat pašvaldība ir lēmusi visiem novadā esošajiem pirmsskolas vecuma bērniem Ziemassvētkos dāvāt saldumu paciņas.

Ar šiem un vēl citiem atbalsta veidiem un pakalpojumiem žūrija tika iepazīstināta prezentācijā. Tāpat tika stāstīts par infrastruktūras attīstību un vides objektiem, kas tapuši pēdējā laikā. Žūrija iepazina Krustpils pili, kur izveidota ģimenēm interesanta ekspozīcija par Jēkabpils vēsturi, tāpat komisijas pārstāvji apmeklēja Jēkabpils Sporta halli un Mežaparku.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis skaidro, ka prezentēšanai izvēlēti Jēkabpils pilsētā esošie objekti, jo žūrijas vizītei bija ļoti ierobežots laiks: “Mēs laika trūkuma dēļ nevaram viņus aizvest ne uz Viesīti, ne Gārseni, ne Zasu, ne citām vietām, jo tie ir attālumi, tas ir laiks, bet vizuālajā ieskatā mēs viņiem rādījām, ka arī tur mums viss notiek.”

Vērtēšanas komisijas klātienes vizītes norit tikai tajās pašvaldībās, kas jau iekļuvušas konkursa 3.kārtā. Latvijā kopumā tādu ir 13, bet Zemgales Plānošanas reģionā par labākās statusu cīnās trīs pašvaldības.

“Mēs esam no dažādām ministrijām, valsts iestādēm, privātām un nevaldības organizācijām – ļoti plaša komisija,” skaidro komisijas pārstāvis, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktora vietnieks Reinis Lasmanis. “Mēs konkursa 3.kārtā dodamies klātienē apskatīt pašvaldības, kuras konkurē par labākās statusu. Zemgales Plānošanas reģionā mēs jau vakar bijām pie Jelgavas novada pašvaldības un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības. Jēkabpils ir trešā pašvaldībā, kas konkurē Zemgales Plānošanas reģiona grupā.”

Viens no konkursa vērtēšanas kritērijiem ir iedzīvotāju balsojums. Ikviens iedzīvotājs interneta vietnē vietagimenei.lv var balsot par pašvaldību, kas, viņaprāt, ir ģimenei draudzīgākā. Balsot var no katras ierīces vienu reizi dienā līdz 22.decembrim. Laureāti tiks noskaidroti 2023.gada sākumā.

Viena no 13 finālkārtā iekļuvušajām pašvaldībām, kas tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko pašvaldību valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 tūkstošu eiro apmērā, savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs saņems naudas balvu 20 tūkstošu eiro apmērā. Naudas balvas būs jāizlieto atbalsta pasākumiem, pakalpojumiem un vides veidošanai ģimenēm ar bērniem.

Sandra Paegļkalne

s
skatījos Bez tabu 15.12.2022 17:00
Ļoti draudzīgi paziņo pirms Ziemassvētkiem,ka izmetīs cilvēkus no dzīvokļiem pat ar bērniem.
I
Iedzīvotājs 14.12.2022 12:53
Un Krustpils krastā?Kas ir bērniem Kruspils krastā??
p
prusaks 14.12.2022 13:52
Paši vien vainīgi, ka palikāt pabērnu lomā. Vajadzēja cīnīties par Krustpili kā atsevišķas pilsētas atjaunošanu.
h
hmm 14.12.2022 18:36
prusaks: Paši vien vainīgi, ka palikāt pabērnu lomā. Vajadzēja cīnīties par Krustpili kā atsevišķas pilsētas atjaunošanu.
Ja tagad kāds ierosinātu atdalīt Krustpili kā atsevišķu pilsētu, kaut vai kopā ar Krustpils novadu, es nobalsotu tūlīt pat. Kas mūsu puse ir tagad aizmirsts un ignorēts novads
p
prusaks 14.12.2022 18:52
hmm: Ja tagad kāds ierosinātu atdalīt Krustpili kā atsevišķu pilsētu, kaut vai kopā ar Krustpils novadu, es nobalsotu tūlīt pat. Kas mūsu puse ir tagad aizmirsts un ignorēts novads
To daudzi saka, kādam jāuzņemas iniciatīva un jāorganizē.
z
zinātājs 14.12.2022 09:01
Ja komisija nedevās ne uz Viesīti, ne Zasu un Gārseni, uz vietām, kas ļoti ģimenēm draudzīgas, tad jau zināms, ka viss notiek formāli un Jēkabpils novadam nekādas balvas nav ieplānotas. Visus labumus sagrābs Jelgava, kur pie varas ir Saeimas pozīcijas partijas. Žēl Ragaiņa, jo video var redzēt, ka viņš ļoti centās komisijai izpatikt.
Z
Zarnu_Maiss 14.12.2022 15:52
It kā Tu nezinātu, ka patikšana iet caur zarnām, ja komisijai būtu pasniegtas kārtīgas pusdienas, tad cita izpatikšana nemaz nebūtu vajadzīga.
Z
Zentiņa 14.12.2022 18:23
Dariet kā savulaik Līvānos- tur viss štats bija nodriķelēts balsot visos iespējamos un neiespējamos veidos. Un sievišķais pusei bija jākomentē ar komisijas vīrišķo pusi un otrādi.
A
Astro 13.12.2022 21:40
Stāsta mūsu domes saimnieks,
Klausās Imants Parādnieks.
N
Neķītrais masāžists 13.12.2022 19:57
Kaut kāda figņja. :D A, nauda tak laikam arī atrodas komisijas apmaksāšanai, ko? :D
A
Aaaa 13.12.2022 19:06
Un kur šajā pasākumā tās babiņas ar melno šallīti nopelni?
J
Jocīgie 13.12.2022 18:42
Tā kar makaronus uz ausīm, ka visi kaklus izstiepuši kā strausi. DDDD
A
Astro 13.12.2022 17:51
Apmeklēja komisija,
Vērtēt - viņas misija.
J
Jefiņš 13.12.2022 17:48
Sen pagājušajos laikos visādas pārbaudes komisijas vispirms tika vestas uz Rudzaitiņas somu spirti , tagad nezinu. Toreiz visi lēmumi bija pozitīvi.
D
Distihs 13.12.2022 17:37
Ar pašvaldību draugos es,
Man patīk domes meitenes.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->