Jēkabpils namu pārvaldes darbiniekiem bieži vien nepieciešams piekļūt inženierkomunikācijām konkrētos dzīvokļos, bet mēdz būt situācijas, kad dzīvoklī neviena nav vai arī tā iemītnieks nelaiž speciālistu iekšā.
Ja remontdarbu veicēji netiek pie vajadzīgajiem inženiertīkliem, piemēram, ūdensvada avārijas gadījumā, kaimiņi var ciest pamatīgus zaudējumus.
“Šādā gadījumā, lai neappludinātu un nebojātu citus īpašumus, tiek noslēgta visa māja līdz brīdim, kamēr mēs mēģinām atrisināt situāciju,” skaidro SIA “JK Namu pārvalde” galvenais inženieris Guntars Jucītis. “Mēs esam arī draudējuši, teikuši, ka būs jāiesaista policija, jo cilvēkam liekas: “Es drīkstu neielaist iekšā.””
Pienākumu nodrošināt pārvaldnieka speciālistiem piekļuvi mājas inženiertīkliem nosaka Dzīvokļa īpašuma likums. Problēmas ar šīs prasības izpildi ir pārrunātas arī Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijā.
“Bija diskusija Saeimā par to, ka ir situācijas, kad varētu prasīt, lai atver ugunsdzēsēji, bet tā diskusija beidzās ar to, ka tomēr tā nav viņu funkcija,” stāsta Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis. “Mēs esam runājuši asociācijas ietvaros, cik atsaucīga kurā pašvaldībā ir pašvaldības policija. Vienā pašvaldībā viņi palīdz pārvaldniekam, un tad tomēr, ieraugot cilvēku formā, tiek ielaisti. Citā vietā pašvaldības policija pasaka: “Nē, tas nav mūsu pienākums, mēs to nedarīsim.””
Jēkabpils novada pašvaldības policija vairākkārt ir devusies palīgā namu pārvaldei. Ekonomikas ministrijā iesaka prasības celšanu tiesā, bet avārijas situācijās tiesu gaidīt nevar. Vēl viens risinājums ir lūgt pagaidu aizsardzību. Tāpat ministrijā iesaka aktīvāk veikt skaidrojošo darbu.
“Ar izglītošanu – teiksim tā, ir diezgan daudz arī pārvaldniekiem jāstrādā, jo viņi ir vistuvāk dzīvokļu īpašniekiem, vislabāk viņus var uzrunāt,” saka Ekonomikas ministrijas Mājokļu politikas departamenta direktors Mārtiņš Auders.
Tikmēr paši iedzīvotāji pauž viedokli, ka varbūt dzīvokļu īpašnieki uzmanās no ļaundariem.
“Mēs jau redzam stāstījumus par krāpniekiem, par visādiem tamlīdzīgiem gadījumiem. Droši vien, ka tāpēc nelaiž,” saka jēkabpilietis Andrejs.
“Vecāki laikam tā ir audzinājuši, ka svešus cilvēkus mājās laist nevar,” teic jēkabpiliete Imalda.
“Noteikti baidās, ka te viss kas notiek, tāpēc, es domāju, nelaiž iekšā. Bet es neesmu tik bailīga,” saka jēkabpiliete Skaidrīte.
Turpretī SIA “JK Namu pārvalde” galvenais inženieris Guntars Jucītis skaidro, ka remontdarbu veicējiem ir formas tērpi ar uzrakstiem un citas atpazīšanas zīmes: “Visiem namu pārvaldes darbiniekiem ir izsniegtas apliecības par to, ka viņi tiešām ir namu pārvaldes darbinieki.”
Gan policija, gan namsaimnieku pārstāvji norāda – ja tomēr māc šaubas, visdrošākā pārbaude ir zvans attiecīgajai iestādei, jautājot, vai tiešām uz dzīvokli ir nosūtīti namu pārvaldes speciālisti.
Sandra Paegļkalne
Komentāri 38
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (38)Nopietnu remontu gadījumos parasti jau laicīgi cilvēki ir brīdināmi, bet avārijas gadījumiem namu pārvaldei ppašiem jau laicīgi jāsadabū visu iemītnieku telefonu numuri, uz kuriem piezvanīt un iekšā tikšana tikai pie pārliecības, ka tas nav cirka mākslinieks ar aptīrītāja stāžu.
Visādi citādi apdrošinātājiem ne sevišķi patīk izmaksāt kompesācijas tiem, kas paši ielaiduši aptīrītājus.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Bet vienkārši palūrēt laist iekšā visādus darbiniekus nu dien nav vēlēšanās.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Nekā personīga , es te, vienkārši, par terminoloģiju spriežot.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Jo kādam, kurš pats atzīst, ka nav nekādas sajēgas par būvniecību, kādā no objektiem kaut kas likās nepareizi...
Domājat esošās mājas celšanas laikā labākā stāvoklī bija...
Vienkārši pasūtītājam jāseko līdzi būvniecības procesam.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Un nevajag aizmirst, ka katru gadu rodas jaunas ģimenes, kas cer mājā nodzīvot vēl 40-60 gadus. Viņiem ko darīt! Tas ka kāds jau ar vienu kāju zārkā, nenozīmē ka citiem arī ar to dienu dzīve beigsies.
Tāpēc jaunieši pārceļas uz pašvaldībām, kur domā par nākotni un ceļ jaunas ēkas.
Nevar atrast video, kur pirms vienām no pašvaldības vēlēšanām Salcēvičs uz jautājumu par dzīvojamā fonda atjaunošanu skaidri pateica, viņa laikam pietiks ar veco ēku lāpīšanu, jaunas pat neplāno! Lai gan jau plānošana aizņem ļoti ilgu laiku, kaut vai teorētiski kur varētu celt! Tāpēc viņa meita dzīvo Rīgā...nevis madonkas graustā...
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Kādos gadījumos ir vajadzība tikt katrā dzīvoklī?
Ziņot par komentāru
Neviens.
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Ziņot par komentāru
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->