Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.08.2023 15:49

Daugavas aizsargdambja remonts Jēkabpilī izmaksās nepilnus 14 miljonus eiro 0

Daugavas aizsargdambja remonts Jēkabpilī izmaksās nepilnus 14 miljonus eiro
Skatīt video

Lai gan sākotnēji bija plānots, ka jau vasaras otrajā pusē Jēkabpilī varētu sākties Daugavas aizsargdambja rekonstrukcija, remontu iekavējušas birokrātiskās procedūras. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka laiks no pavasara līdz šim brīdim pagājis, izstrādājot projektu un veicot iepirkumu.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis stāsta: “Tas ir ļoti liels un apjomīgs projekts, kas tika izveidots, un projektam bija nobīde no gala termiņa, jo nāca klāt neparedzēti saskaņojumi, kas bija vajadzīgi, un arī projektēšanas darbi, kas bija vajadzīgi infrastruktūras sakārtošanai. Iepirkums arī tika pārsūdzēts, un tika pagarināts iepirkuma atvēršanas laiks no 10.augusta uz 21.augustu.”

Tagad iepirkums ir noslēdzies. Tajā piedalījās divi pretendenti, bet zemāko cenu piedāvāja vietējais uzņēmums SIA “Jēkabpils PMK”, kas apņēmies Daugavas dambi rekonstruēt par nepilniem 14 miljoniem eiro, neieskaitot PVN. Izmaksas ir lielākas nekā valsts atbalsts. Jau esam ziņojuši, ka plūdu risku un applūšanu mazinošas infrastruktūras atjaunošanai un izbūvei Jēkabpilī valsts paredzējusi 12,66 miljonus eiro, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums plānots 10,8 miljonu eiro apmērā, pārējo finansētu valsts. Šobrīd Jēkabpils novada pašvaldība meklē iespējas, kā finansēt trūkstošo daļu. Novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis uzsver, ka notiek sarunas ar Ministru kabinetu par iespēju piešķirt trūkstošo summu no valsts budžeta.

“Sarunas man notika gan vakar, gan šodien,” skaidro Raivis Ragainis. “Iesaistīta gan Finanšu ministrija, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, lai atrisinātu šo problēmu, jo šajā situācijā mēs nevaram slēgt līgumu, jo mums nav pilna finansējuma.”

Vienlaikus domes sēdē ir nolemts iesniegt projektu “Plūdu risku novēršana Jēkabpilī” pasākumā “Nacionālas nozīmes plūdu un krasta erozijas pasākumi” pirmajā atlases kārtā. Ja viss izdosies, tad būvdarbi uz dambja varētu sākties septembrī. Pašvaldībā uzsver, ka darbu sākšana rudenī nerada nekādu apdraudējumu, jo nav paredzēta dambja izjaukšana, bet gan esošā dambja stiprināšana. Dambis pildīs savu aizsargfunkciju arī būvdarbu laikā, turklāt darbus varēs veikt arī ziemā.

“Dambis nebūs pusizjaukts,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. “Mūsu inženieri ar būvnieka inženieriem pārplānos darbus, pielāgojot tos situācijai. Pusizjauktu dambi mēs neatstāsim, mēs zinām, ko darām. To, ka šos darbus var veikt arī ziemas apstākļos, pierāda tas, ka pašu bīstamāko, kritiskāko posmu mēs pastiprinājām februārī.”

Atgādinām, ka saskaņā ar plānoto Daugavas abos krastos 6.63 kilometru garumā tiks stiprināts aizsargdambis, pārveidojot to atbilstoši mūsdienu prasībām un pielāgojot vidi klimata pārmaiņām, lai no iespējamiem plūdiem pasargātu Jēkabpils iedzīvotājus.

Sandra Paegļkalne

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->