Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 13.10.2022 17:34

Baļotes ezeram potenciāls pulcēt makšķerniekus no visas pasaules 5

Baļotes ezeram potenciāls pulcēt makšķerniekus no visas pasaules
Skatīt video

Jēkabpilī norisinājusies sanāksme par Baļotes ezera attīstību. Tajā piedalījās pašvaldības pārstāvji, makšķerēšanas entuziasti, Baļotes ezera apkārtnes iedzīvotāji, kā arī citi interesenti.

“Šādi semināri iepriekš tika rīkoti katru gadu, lai satiktos makšķernieki, vietējo zemju īpašnieki, piekrastes īpašnieki un citi, kurus interesē Baļotes ezers. Zināmu ierobežojumu dēļ dažus gadus šādas tikšanās nav notikušas, bet šogad nolēmām, ka ir jāatgriežas pie vecajām tradīcijām,” stāsta Jēkabpils novada domes Attīstības pārvaldes vadītājs Ilmārs Luksts.

Baļotes ezers jau šobrīd ir populāra makšķerēšanas vieta, kur norisinās gan makšķerēšanas nometnes bērniem, gan dažāda līmeņa sacensības. Jēkabpils novada pašvaldība regulāri nodrošina zivju resursu papildināšanu ezerā, tāpat arī veic jaunu makšķerēšanas vietu ierīkošanu.

Seminārā piedalījās Latvijas sieviešu izlases karpu makšķerēšanā treneris Raivis Trečaks un Latvijas vīriešu izlases karpu makšķerēšanā dalībnieks Jānis Placēns. Viņi uzsver, ka Baļotes ezeram ir potenciāls kļūt par pasaules čempionāta karpu makšķerēšanā norises vietu.

“Baļotes ezers ir pieteikts, ir panākta vienošanās starp Latvijas sporta makšķerēšanas federāciju un Jēkabpils novada domi par to, ka 2025.gadā notiks pirmais pasaules čempionāts Latvijā karpu makšķerēšanā – tas būs sieviešu izlasēm,” stāsta Jānis Placēns.

Baļotes ezers ir arī viens no kandidātiem kā sacensību norises vieta pasaules čempionātā karpu makšķerēšanā vīriešiem. “Vienīgā ūdenstilpe, kur tas reāli varētu notikt, ir Baļotes ezers, tikai tur vajadzīgs lielāks sektoru daudzums, nekā šobrīd ir pieejams,” stāsta Jānis Placēns. “Es domāju, ka visi kopīgiem spēkiem – zemju īpašnieki, Jēkabpils novada dome un sporta makšķerēšanas federācija – mēs to varam izdarīt. Ņemot vērā, kā šobrīd tiek sargāts ezers un pavairotas karpu dzimtas zivis, tad ezers ir ļoti atbilstošs, ar pietiekamu zivju daudzumu. Jo zivju ir vairāk, jo būs interesantākas sacensības ar lielākiem rezultātiem, lielākiem noķertiem zivju skaitiem.”

Jēkabpils novada domē skaidro, ka šobrīd Baļotes ezerā ir aptuveni 60 makšķerēšanas vietu, bet nākamajos gados skaits tiks palielināts, tāpat regulāri tiks pavairots karpu daudzums ezerā.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 14.10.2022 14:55
Ja zivis sākšot ķeksēt dāmas,
Karpas nebūšot vairs rāmas.
z
zinātājs 14.10.2022 09:11
Zināms, ka katra realizēta ideja kādreiz šķita nepiepildāms sapnis. Ideja interesanta, bet, liekot roku uz sirds, jautājiet sev - vai tiešām mums vajag, lai Baļotes ezeru pārpilda klaidoņi no visas pasaules?
N
Neķītrais masāžists 13.10.2022 20:26
Nevajag, bļē, plātīties! Vēl sabrauks arī, pietiks ar pus pasauli, un izkāsīs Baļoti tukšu. :D
J
Jefiņš 13.10.2022 17:47
Tā jau nu brauks no visas pasaules, bet mēģināt var.
D
Distihs 13.10.2022 17:39
Ko es sēžu, ko es pukstu..,
Jāiet karpas ķert ar Lukstu!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->