Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.04.2024 12:19

Atliek lēmuma pieņemšanu par Jēkabpils 2. vidusskolas nākotni (papildināts) 0

Atliek lēmuma pieņemšanu par Jēkabpils 2. vidusskolas nākotni (papildināts)
Skatīt video

Pretēji pagājušajā nedēļā izskanējušajai informācijai, ka 25.aprīlī Jēkabpils novada domē plānots skatīt jautājumu par Jēkabpils 2. vidusskolas 10. - 12. klašu posma likvidēšanu, šis jautājums domes sēdes darba kārtībā tomēr nebija iekļauts. Koalīcijā skaidro, ka šis temats uz laiku ir atlikts.

“Arguments no vecāku un pedagogu puses par to, ka šobrīd ministrijā nav pieņemti finansēšanas noteikumi, ir arguments, kas, manuprāt, ir pietiekami stiprs, lai atliktu visu pasākumu pēc tam, kad finansēšanas jautājums būs atrisināts,” saka Jēkabpils novada domes Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis.

Skolas kolektīvs ar bažām gaidīja 25.aprīli, jo aizvadītajā nedēļā, tiekoties ar skolas audzēkņiem, vecākiem un pedagogiem, domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības jautājumos Alfons Žuks un deputāts, Sociālo, izglītības, kultūras, sporta un veselības aizsardzības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Ainars Vasilis informēja, ka ir iecere likvidēt vidusskolas klašu posmu un ka lēmums par to varētu tikt pieņemts jau 25.aprīlī. Skolas kolektīvs kategoriski nepiekrīt šādai iecerei, un vecāku padome organizēja aptauju, kurā aicināja iedzīvotājus izteikt savu viedokli.

Aptaujā piedalījās 2331 cilvēks, bet par derīgām atbildēm atzītas 2258. Simtprocentīgi visi aptaujātie pauž viedokli, ka Jēkabpils 2.vidusskolas 10. - 12. klases ir jāsaglabā. Savukārt 2120 cilvēki – 93 procenti aptaujāto uzskata, ka pašvaldībai ir jāizstrādā Jēkabpils novada skolu tīkla reorganizācijas plāns, jānodod tas sabiedriskajai apspriešanai un tikai pēc viedokļu apkopošanas un izanalizēšanas jāveic skolu reforma. Septiņiem procentiem par šo nav viedokļa. Aptaujas rezultāti ir iesniegti arī pašvaldībā.

Ņemot vērā sabiedrības aktīvo protestu, lēmums par 2. vidusskolas nākotni ir atlikts, bet pēc domes sēdes deputātu starpā sākās diskusijas. No opozīcijas pārstāvju puses tika izteikti pārmetumi koalīcijai par veidu, kā tiek risināti ar izglītības iestāžu tīklu saistītie jautājumi. Izskanēja ierosinājums vispirms apspriest skolu tīkla izmaiņas ar visiem deputātiem.

Jēkabpils novada domes deputāts Aivars Kraps teica: “Jums vajadzētu rīkot tikšanās un lemt visam domes kolektīvam, kāds būs mūsu skolu tīkls nākotnē. Tas jums būtu bijis jādara. Tieši tas ir jūsu pienākums, nevis aiziet sēdē un izteikt viedokli, pastāstīt iedzīvotājiem un pedagogiem, ka visi deputāti šādu lēmumu ir gatavi pieņemt. Un tāpēc es vēlreiz saku – es uz tā saucamajām ražošanas sēdēm neeju un neiešu tāpēc, ka viss ir nolemts. Kolēģi, būsim godīgi viens pret otru! Koalīcija šo jau bija nolēmusi. Nebūtu 2. vidusskolas vecāku un pedagogu paceltās ažiotāžas ar balsojumu, šis lēmums šodien būtu darba kārtībā, šis lēmums ar lielu varbūtību tiktu pieņemts šodien.”

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis pauda piekrišanu, ka par izmaiņām skolu tīklā būtu jārunā ar visiem deputātiem, vienlaikus viņš uzsvēra – lai gan šobrīd lēmums par 2. vidusskolu nav pieņemts, agri vai vēlu nāksies par to atkal runāt, jo, viņaprāt, skolu tīklā ir nepieciešamas pārmaiņas. Raivis Ragainis pauda viedokli, ka viņš nākotnē redz Jēkabpils 2. vidusskolu kā ļoti stipru pamatskolu. Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs nevarēja nosaukt konkrētu laiku, kad varētu tikt pieņemts lēmums par 2.vidusskolas nākotni, bet plāns ir gaidīt pedagoga atalgojuma modeļa apstiprināšanu. Izglītības un zinātnes ministrijā informē, ka lēmums par to varētu tikt pieņemts maijā vai jūnijā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->