Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.03.2023 18:01

Atkritumu poligons “Dziļā vāda” turpinās darbību 11

Atkritumu poligons “Dziļā vāda” turpinās darbību
Skatīt video

Jēkabpils novadā esošais SIA “Vidusdaugavas SPAAO” atkritumu poligons “Dziļā vāda” turpinās savu darbību – informē Jēkabpils novada pašvaldībā. Atgādinām, ka Atkritumu apsaimniekošanas valsts plāns 2021.-2028.gadam paredzēja, ka Aizkraukles novads un Madonas novads vairs nevestu atkritumus uz “Dziļo vārdu”, rezultātā poligona apkalpojamajā teritorijā paliktu tikai Jēkabpils novads. Tagad panākta vienošanās par to, ka “Dziļā vāda” netiks restrukturizēta vai likvidēta.

“SIA ”Vidusdaugavas SPAAO” tika pamests likteņa novārtā ar visiem kredītiem, ar visu, kas ir, atņemot arī pamatīgu apjomu atkritumu,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Tādā veidā uzņēmuma dzīvotspēja nebija iespējama. Šobrīd ar jauno valdību un jaunajiem ministriem esam vienojušies, ka nemainām atkritumu reģionus. Aizkraukle un Madona paliek “Vidusdaugavas SPAAO” apkalpošanas zonā, viņi neaiziet projām. Mēs ar “Vidusdaugavas SPAAO” iekļausimies Latgales apsaimniekošanas reģionā kā atsevišķs reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs.”

Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka pagaidām vienošanās ir mutiska, bet sarunās ar ministrijām nav izskanējušas pretenzijas par to, ka SIA “Vidusdaugavas SPAAO” paliek kā atsevišķs atkritumu apsaimniekošanas centrs.

“Ja tas tā nenotiek, tad atkal iestājas pretestība no mūsu puses, jo pretējā gadījumā valstij ir jānodrošina visu finanšu saistību uzņemšanās, kas ir uz pašvaldībām kā galvojumi,” skaidro Raivis Ragainis. “To viņi negrib izdarīt. Līdz ar to šobrīd atrasts šāds variants, ka ”Vidusdaugavas SPAAO” pastāvēs un darbosies tālāk.”

Jēkabpils novada pašvaldībā informē, ka tagad, kad vairs nav bažu par uzņēmuma darbības turpināšanu, SIA “Vidusdaugavas SPAAO” var pievērst uzmanību iekārtu attīstībai. Šobrīd svarīgākais uzdevums ir uzlabot infiltrāta attīrīšanas iekārtas.

Sandra Paegļkalne

O
Observer 31.03.2023 12:43
Loti daudzas lietas, ko cilvēk izmet atkritumos, nemaz nav ,,atkritumi,, , bet ,,izejviela,,.
Atliek cerēt, ka lēto resursu pieplūdums no Krievijas nekad vairs neatjaunosies un mūsu tautsaimnieki, nabadzības spiesti, sāks nopietni apsaimniekot atkritumus. Patiešām ,,apsaimniekot,, , nevis vienkārši nokraut lielās čupās.
Jo šos atkritumus nebūtu nekāda problēma pārstrādāt mēslojumā, kurināmajā un biogāzē. Resursu cenām vēl vairāk kāpjot debesīs , tas kļūs komerciāli izdevīgi.
Tāpat, kā ir kļuvis komerciāli izdevīgi beidzot ,,at-krūmot,, pilsētas nomales un citas krūmiem aizaugušas vietas.
z
zinātājs 31.03.2023 10:27
Situācija, kas nezina, vispār ir satraucoša. Ja Dziļajai vāgai tik lielas kredītsaistības, tad vajag tai palīdzēt, un viens no risinājumiem varētu būt atkritumu poligona Plaušu kalns atjaunošana, kas atrodas bijušajā Salas novadā. Nezinu, kādu izeju samilzušajā atkritumu apsaimniekošanas jautājumā radīs Ragainis, bet es viņa vietā parunātu ar Sproģes kundzi, lai uzzinātu viņas viedokli, kā atvieglot Dziļo vāgu.
A
Arī zinu 31.03.2023 12:24
Tur viss ir dziļā pakaļā,jo attīrīšanas iekārtas ir tik niecīgas,ka nespēj neko attīrīt un tāpēc visa zampa plūst Odzītē un tālāk Neretā,Daugavā. Arī šķirošanas iekārtas spēj atšķirot tik cik pele uz astes var atnest,vairāk stāv nekā strādā. Tur visas iekārtas ir novecojušas ,jo nav līdzekļu ar ko atjaunot,jo jāmaksā uzņēmuma būvniecības kredīti,kuri ir miljonos. Būvējot uzņēmumu būvnieki un tiem pietuvinātās personas ir skaisti uzvārījušās un tagadējiem saimniekiem-pašvaldībām,viss ir dziļi vienaldzīgs. Tā lūk!
O
Observer 31.03.2023 12:44
Arī zinu: Tur viss ir dziļā pakaļā,jo attīrīšanas iekārtas ir tik niecīgas,ka nespēj neko attīrīt un tāpēc visa zampa plūst Odzītē un tālāk Neretā,Daugavā. Arī šķirošanas iekārtas spēj atšķirot tik cik pele uz astes var atnest,vairāk stāv nekā strādā. Tur visas iekārtas ir novecojušas ,jo nav līdzekļu ar ko a..
Jā, Zinīt, un tā ,,pakaļa,, diezgan pamatīgi izplata sāju , šķebīgu smirdoņu.
H
Hofmaāņ pasakas pret boloņas sistematisko debilizāciju 31.03.2023 13:04
sproģe zin kā atvieglot dziļo vagu ? To zin 8 miljardi...
F
Fui 31.03.2023 14:15
Observer: Jā, Zinīt, un tā ,,pakaļa,, diezgan pamatīgi izplata sāju , šķebīgu smirdoņu.
Tādu pat kā tava pakaļa.
J
Jocīgie 30.03.2023 22:04
Tak kredīts ir ar sešciparu skaitli ir jāatdod! Kāsīs tautu pa visu rubli!
N
Neķītrais masāžists 30.03.2023 19:22
Vai tā Dziļā vaga strādā vai nestrādā, man pokuj, jo tāpat naudu no mums kāsīs tik, cik tik viņi iedomājušies, ka vajag.
D
Distihs 30.03.2023 18:54
Saprašana nav man lāga,
Tad strādās vēl tā Dziļā vāga..?
J
Jefiņš 30.03.2023 18:34
Nu kaut kur jau viss tas labus jāliek. Iespējams, ka kāds bija pamatīgi jāizlamā.
A
Astro 30.03.2023 18:09
Ceļazīme skaidri rāda,
Strādāšot vēl ,,Dziļā vāda,, .

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->