Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.08.2023 18:17

Atklāj pārbūvēto Jēkabpils Valsts ģimnāziju (FOTO) 0

Atklāj pārbūvēto Jēkabpils Valsts ģimnāziju (FOTO)
Skatīt video

Šis mirklis ir ilgi gaidīts – šādi vārdi vairākkārt izskanēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas svinīgajā atklāšanas pasākumā, uz kuru pulcējās skolas pedagogi un audzēkņi, pašvaldības un būvnieku pārstāvji, kā arī citi interesenti.

Brīdis ir sevišķi īpašs, jo ģimnāzijas kolektīvs skolas būvdarbu beigas gaidīja vairākus gadus, ilgstoši samierinoties ar darbu pagaidu telpās. Remonts ieilga, jo iepriekšējais būvdarbu veicējs sākumā kavēja termiņus, bet pēc tam darbus pilnībā pārtrauca, tādēļ pašvaldībai nācās meklēt jaunu būvnieku.

Uzrunājot klātesošos, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis teica: “Gāja mums dažādi. Godīgi sakot, negribas pat atcerēties, kā mums gāja un cik tas bija ilgi, ar kādām rūpēm un problēmām, bet ar to visu tikām galā, tāpēc ir vēl jo lielāks prieks un gods pateikt paldies visiem tiem, kas šajā procesā piedalījās.”

Vislielākos pateicības vārdus saņēma vietējais būvnieks SIA “Jēkabpils PMK”, kas, pārņemot iesākto objektu, parādīja lielu darba sparu un ģimnāzijas atjaunošanu pabeidza aptuveni 10 mēnešu laikā. Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktors Valerjans Vizulis SIA "Jēkabpils PMK" valdes priekšsēdētājam Mārim Dimantam un Jēkabpils novada domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim dāvāja ģimnāzijas Goda nozīmi. Par atjaunoto skolu priecīgi gan pedagogi, gan skolēni un absolventi.

“Beidzot esam savās mājās, skaisti izremontētās telpās un gaiteņos,” saka Jēkabpils Valsts ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Rita Kļaviņa. “Es domāju, ka tas mudinās skolēnus vēl labāk mācīties, motivēs kolēģus strādāt un priecāties par to, ka mums ir tik skaisti un jauki.”

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas absolvents Nikita stāsta: “Tad, kad mēs bijām izmētāti pa vairākām ēkām, bija ļoti neērti. Galvenais bija atgriezties savās īstajās telpās. Lai gan es tieši šogad skolu absolvēju, man ir prieks, ka nākamās paaudzes varēs mācīties īstajās ģimnāzijas telpās.”

“Visi nevarēja sagaidīt to brīdi, kad beidzot būs atklāšana un kad mēs varēsim mācīties jaunajās telpās. Manuprāt, šīs telpas ir ļoti skaisti sataisītas, mēs jau nedaudz izstaigājām. Ir ļoti lielas emocijas. Mēs nevaram sagaidīt, kad mēs varēsim beidzot tikt mācīties,” saka ģimnāzijas 11.klases audzēkne Laura.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas remontdarbu apjoms bija ļoti liels. Atjaunoti mācību kabineti, gaiteņi un citas telpas, tāpat arī inženierkomunikācijas visos korpusos, no jauna tapusi ēdnīcas piebūve, lai paplašinātu ēdamzāli, tāpat vērienīgas pārmaiņas piedzīvojusi sporta zāle, kurā uzstādītas izbīdāmās tribīnes ar 530 sēdvietām un izbūvēta jauna parketa grīda. Līdz jaunā mācību gada sākumam vēl palikuši pēdējie nelielie darbi, tostarp jāpabeidz telpu iekārtošana. Jaunu, modernu izskatu ieguvusi arī ģimnāzijas fasāde un apkārtējā teritorija. Kopumā šajā objektā ieguldītās investīcijas pārbūves darbu veikšanai ir 11 526 477,54 eiro.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->