Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.07.2024 15:38

Ar moto “Vienā rakstā savīties” nosvinēta Jēkabpils pilsētas 354. dzimšanas diena 0

Ar moto “Vienā rakstā savīties” nosvinēta Jēkabpils pilsētas 354. dzimšanas diena
Skatīt video

Viena no Jēkabpils pilsētas svētku tradīcijām ir svētku gājiens. Šogad tas veda no “Zaļā tirgus” Rīgas ielā līdz Krustpils Kultūras centram. Gājienā piedalījās aptuveni 800 dalībnieku, bija pārstāvēta Jēkabpils novada pašvaldība un gandrīz 40 dažādi uzņēmumi, mācību iestādes, biedrības, kolektīvi un kopienas. Daļa piedalījās ar transportlīdzekļiem, kas bija izdekorēti pārstāvētā kolektīva tematikā. Gājiens ir viens no iedzīvotāju vidū iemīļotākajiem pilsētas svētku pasākumiem, kas saliedē un rada kopības sajūtu.

Šogad galvenās svētku aktivitātes norisinājās Daugavas labajā krastā. Krustpils brīvdabas estrādē izskanēja svētku vakara programma.

Pilsētas amatiermākslas kolektīvu koncertā uzstājās deju kolektīvi “Delveri”, “Kauranieši”, “Kreicburga”, “Krustpilietis” un “Pastalnieki”. Vakara pasākumu vadīja aktieris Niklāvs Kurpnieks.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis, uzrunājot klātesošos, teica: “Šodien elpojam vienā ritmā, baudām šos skaistos svētkus, un gribas izteikt lielu paldies visiem, kas ar savu darbu, ar savu pratību, ar savu izdomu veido šo pilsētu, šo novadu stiprāku un dižāku. Liels paldies arī svētku organizatoriem, kuri sagatavoja mums šos svētkus un ļāva mums tos izbaudīt. Lai jums skaists, burvīgs laiks un vakars un pamatīgi laba svētku izjūta!”

Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore Valda Jermanova savā uzrunā sacīja: “Lai šovakar savijas ne tikai dziesma, deja, Daugavas viļņi, vēji, bet arī cilvēku mīlestība uz Jēkabpils pilsētu un vienam uz otru. Lai mums visiem skaists svētku vakars!”

Kamēr vieni baudīja vakara programmu uz skatuves, citi izklaidējās tirgotāju teritorijā aiz skatītāju sēdvietām, kur arī netrūka interesantu aktivitāšu. Šogad svētku vakara pasākumā uz saliņas nebija ļauts ienest savus dzērienus, bet par apmeklētāju labsajūtu rūpējās dažādi ēdinātāji un dzērienu tirgotāji. Iedzīvotāji svētkus vērtē pozitīvi, uzsverot, ka beidzot tie norit Daugavas labajā krastā.

“Šogad ir diezgan interesanti. Mums patīk tas, ka Krustpils pusē beidzot kaut kas notiek. Pārsvarā bija tajā krastā, tagad beidzot kaut kas notiek arī šajā krastā, kas ir jauki,” saka Anastasija un Maksims.

“Pozitīva atmosfēra, cilvēki priecājas un izbauda. Ir silta, pateicīga diena šādiem svētkiem,” teic Marika.

“Izskatās ļoti interesanti. Man patīk. Tur draugs arī dejo, ir smuki,” atzīst Ilmārs.

Jēkabpils pilsētas svētku vakara koncertā apmeklētājus iepriecināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra Estrādes ansamblis, tāpat arī Jānis Šipkēvics jeb Shipsea ar grupu.

Pēc Shipsea uzstāšanās uz skatuves norisinājās akcijas “Cilvēks, kas vieno” apbalvošana. Jēkabpils novada Kultūras pārvalde bija aicinājusi iedzīvotājus pieteikt cilvēkus, kuri apvieno citus noteiktam darbam, nodarbei vai kopīgi sasniedzamam mērķim. Pasākumā tika svinīgi sveikti astoņi cilvēki, kuri vieno, – Ingrīda Feldmane, Ksenija Briede, Kristīne Pazuha, Gunta Konovalova, Māris Valts, Intars Kleščevskis, Arnis Lasmanis un Pēteris Rutkovskis.

“Es mīlu dejot, es mīlu bērnus, un es mīlu bērniem mācīt dejot,” savā uzrunā teica viena no akcijas laureātēm Ksenija Briede. “Līdz ar to tas mūs visus vieno. Pilsētai es gribētu svētkos novēlēt vienmēr būt inovatīvai, bērnus un jauniešus mīlošai, vienmēr atbalstīt savus mazākos un lielākos censoņus. Ticēt viņiem!”

Akcijas “Cilvēks, kas vieno” laureāte Ingrīda Feldmane dalās savās izjūtās: “Jūtos lepna par to, ka man piešķirts šis gods, un es esmu lielu pateicību parādā par šo lielo godu saviem dejotājiem. Es ceru, ka es viņus vienoju, un es priecājos, ka viņi to saprot un ka viņi ir kopā ar mums.”

Pēc apbalvošanas uz skatuves kāpa grupa “Labvēlīgais tips”. Savukārt koncertu noslēdza grupa “Olas”, kas šogad svin 10 gadu jubileju. Grupas uzstāšanos ar nepacietību gaidīja gan jaunieši, gan arī citu paaudžu iedzīvotāji, un klausītāju pārpildītā estrāde bija tikai apliecinājums šīs grupas popularitātei.

Līdz pat rīta gaismai svētku ballē varēja izdejoties kopā ar DJ Kārli Ķiļkutu un grupu “Cits kvartāls”, bet pirms tam klātesošos priecēja svētku uguņošana.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->