Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.02.2024 15:36

Ar izstādi “Saules ritmi”, Jēkabpils novada skolēni sacenšas par iespēju piedalīties Dziesmu un deju svētkos 0

Ar izstādi “Saules ritmi”, Jēkabpils novada skolēni sacenšas par iespēju piedalīties Dziesmu un deju svētkos
Skatīt video

Jēkabpils novada bērnu un jauniešu centrā no šīs nedēļas līdz 14. martam ir apskatāma novada izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa dalībnieku mākslas darbu izstāde.

Everita Stradiņa, Jēkabpils novada bērnu un jauniešu centra metodiķe

“Šobrīd mēs atrodamies Jēkabpils novada bērnu un jauniešu centra mazajā zālē, kur līdz pat 14.martam mīļi gaidīti apskatīt Valsts izglītības satura centra rīkotu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādi, kuru darbu autori ir Jēkabpils novada izglītības iestāžu audzēkņi. Tieši tie, kuri pārstāv interešu izglītības pulciņus. Izstādes nosaukums ir “Saules ritmi”.”

Izstādē aplūkojami 42 darbi, kas veidoti dažādās tehnikās, izmantojot daudzveidīgus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Savos darbos konkursa dalībnieki atspoguļo sauli un ar to saistītās lietas visos iespējamos veidos un situācijās – gan dažādos rakstu un ornamentu motīvos, gan ikdienas sadzīves priekšmetos, gan dabas ritmos un tradīcijās. Izstādē saules zīme veidota dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās, izmantojot radošo industriju jomu, foto, datorgrafiku, animāciju, mālu, audumu, kā arī vides objektu skices un trīsdimensiju maketus. Izstāde veidota, lai sniegtu iespēju skolas vecuma bērniem un jauniešiem piedalīties XIII(13.) Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslas projektā.

Everita Stradiņa, Jēkabpils novada bērnu un jauniešu centra metodiķe

“Piedaloties šajā izstādē, kas reizē ir arī kā konkurss, darbu autoriem ir dota iespēja nākamajā gadā piedalīties skolēnu Dziesmu un deju svētkos. Kad pirmā kārta būs izturēta, laureāti tiks sūtīti uz konkursa otro kārtu, kas šogad notiks 25.aprīlī Līvānos. Savukārt tie darbiņi, kas tiks izvirzīti otrajā kārtā arī būs šie te potenciālie dziesmu svētku dalībnieki nākamajā gadā.”

Konkursa pirmajai kārtai Jēkabpils novadā savu dalību pieteikuši audzēkņi no Salas vidusskolas, Zasas vidusskolas, Aknīstes vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 3.vidusskolas, Jēkabpils 2.vidusskolas, kā arī no Bērnu un jauniešu centra. Pēc izvērtēšanas, darbi ar augstāko vērtējumu tiks izvirzīti uz konkursa otro – reģionālo kārtu, kas 25. aprīlī notiks Līvānos.


 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->