Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 31.10.2022 16:26

Apbalvoti konkursa “Vedējs” laureāti 4

Apbalvoti konkursa “Vedējs” laureāti
Skatīt video

Kūku pagasta bibliotēkā norisinājusies biedrības “Lauku partnerība Sēlija” organizētā konkursa “Vedējs” laureātu apbalvošana. Pasākumu vadīja un ar muzikāliem priekšnesumiem bagātināja mūziķis Kārlis Kazāks.

Konkurss norisinājies jau 15.reizi un gadu gaitā kļuvis par labo darbu darītāju svētkiem lauku cilvēkiem. Konkursa mērķis ir celt godā tos Jēkabpils novada ļaudis, kuri ar savu darbību un vaļaspriekiem aizrauj arī citus, kuri spēj vest citus uz aktīvu darbošanos un iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē.

Šogad titulam “Vedējs” izvirzīti četri nominanti. Divi nevarēja ierasties uz pasākumu, bet Salas bērnudārza “Ābelīte” vadītāja Inga Pastare ir viena no nominantiem, kas tika sveikta klātienē. Sumināti tika arī pieteikumu iesniedzēji. Ingu Pastari konkursam pieteica kādreizējā Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, atzinīgi novērtējot Ingas neatlaidīgās rūpes par bērnudārza kolektīvu, bērniem un infrastruktūru.

“Šis bija negaidīts pārsteigums, saņemot šo ielūgumu,” saka Inga Pastare. “Es jūtos novērtēta un gandarīta, ka par mani ir uzrakstījis cilvēks, kura viedoklis man ir patiesi svarīgs.”

Par konkursa “Vedējs” uzvarētājiem šogad kļuvuši Sandra un Kaspars Kalvāni, kuri regulāri organizē dažādus saliedējošus pasākumus. Iedzīvotāju vidū popularitāti ieguvusi ikgadējā Traktoru parāde, kuras idejas autors ir Kaspars Kalvāns.

“Vajadzēja kaut kā sapulcēt kopā cilvēkus, jo mēs visi bijām pa maliņām,” stāsta Kaspars. “Tad es izdomāju, ka vajadzētu visiem kopā braukt ar traktoriem. Pirmajā gadā piedalījās četri traktori, bet pēc diviem, trim gadiem izdomāju, ka vajag ar karodziņiem, un tad jau bija lielāks pasākums.”

Sandra Kalvāne piebilst: “Jā, pēdējā gadā bija iespēja uzrakstīt projektu, tādēļ mēs varējām piesaistīt atrakcijas bērniem un kompensēt braucienam iztērēto degvielu traktoru vadītājiem, tāpēc varbūt bija vairāk dalībnieku. Mēs organizējam arī citus pasākumus ar ģimenēm, piemēram, lāpu gājienā mēs apvienojam aptuveni 20 cilvēkus, organizējam arī barikāžu atceres ugunskurus. Apvienojam vietējās ģimenes Sēlijā.”

Konkurss “Vedējs” dod iespēju plašākai sabiedrībai uzzināt par ļaudīm, kam izdodas radīt darbīgu lauku vidi un veikt pozitīvas izmaiņas savā ciematā vai mazpilsētā – biedrības “Lauku partnerība Sēlija” darbības teritorijā.

Sandra Paegļkalne

A
Astro 31.10.2022 18:37
Viens no rosmes faktoriem,
Kopā braukt ar traktoriem.
J
Jefiņš 31.10.2022 17:06
Es arī esmu negaidīti pārsteigts par Sandru un Kasparu, pelnīta atzinība.
N
Neķītrais masāžists 31.10.2022 18:00
Es atkal nepatīkami pārsteigts par Ingas oblomu. Pati Sproģe tak, bļē, izvirzīja un viņa labāk zina, kam vajag. Bet izdomāja, ka Kaspars ar Sandru tomēr labāki! A, moš ir arī...
D
Distihs 31.10.2022 16:30
Priekšnesumu sniedza Kazāks,
Bungas sita viens tāds mazāks.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->