Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.10.2022 17:14

Apbalvoti konkursa “Sēlijas sudrabs” laureāti 7

Apbalvoti konkursa “Sēlijas sudrabs” laureāti
Foto: Imants Kaziļuns / Staburagslv

Sēlijas nevalstisko organizāciju forumā Viesītē norisinājās konkursa “Sēlijas sudrabs” laureātu apbalvošanas ceremonija. Galveno balvu – sudraba rotadatu ar vilka siluetu – saņēma trīs konkursanti.

Vienu no trim galvenajām balvām saņēma Malaševsku ģimene no Bebrenes pagasta. Malaševsku ģimene – dēls Guntis, tētis Viktors un mamma Valentīna – nesavtīgi veic sudraba spozmes cienīgus darbus jau vairāk nekā 50 gadus. Kopš 1969. gada Viktors Malaševskis ar savu fotokameru ir iemūžinājis Bebrenes ainavas un notikumus. Viss fotoarhīvs atrodams Bebrenes mājaslapā, kas ik nedēļu tiek papildināta ar jaunām Viktora bildēm. Valentīna piepilda mājaslapu ar vietējo notikumu reportāžām un intervijām, bet pašu mājaslapu 2010. gadā izveidojis un joprojām brīvprātīgi uztur dēls Guntis. Viņu labo darbu novērtēja Līga Pauļuka, kas iesniedza pieteikumu konkursā.

Galveno balvu saņēma arī Inga Krekele no Subates – biedrības “Prodes mantinieki” aktīviste, Daugavpils un Ilūkstes partnerības “Kaimiņi” koordinatore. Kā pieteikumā rakstījusi Indra Madarniece, “Inga ir mūsu visu ieguvums, jo viņas neizsīkstošā enerģija darboties, redzēt un baudīt ļāvusi mums ieraudzīt Sēliju no visām pusēm – gan no iekšmalas, gan ārmalas. Par viņu mēs droši varam teikt, ka Inga ir dzīvs sudrabs!”. Žūrijas komisija īpaši novērtēja Ingas veiksmīgo Sēlijas austrumu kopienu iesaistīšanu, kas agrāk reti iesaistījās visas Sēlijas kopīgajās norisēs.

Galveno balvu saņēma arī Andris Šinke no Sunākstes pagasta. Jau vairāku gadu garumā viņš pēta Sunākstes un Sēlijas vēsturi, apmeklējot dažādus arhīvus, muzejus, bibliotēkas. Ar viņa zināšanām veidotas vairākas Sunākstes vēsturei veltītas izstādes un brīvprātīgi tiek sagaidīti ceļotāji Sunākstes baznīcā no visas Latvijas. Kā atzīst paši sunākstieši, tieši Andris esot pamudinājis iesaistīties Sēlijas kopienu sadarbības tīklā, kas vainagojies ar Sunākstes kopienas identitātes zīmes saņemšanu.

Pieteikumu rakstītāji un visi pārējie pieteiktie cilvēki saņēma sudraba piespraudi ar vilka pēdas nospiedumu. Konkurss “Sēlijas sudrabs” norisinājās pirmo reizi, un tajā tika godināti ļaudis, kuri ar savu darbu un dzīvesveidu ikdienā spodrina Sēlijas vēsturisko zemi. Kopā konkursam tika pieteikti 20 cilvēki. Viņus vērtēja žūrija piecu cilvēku sastāvā. Konkursu organizē “Sēlijas salas” un biedrība “Ūdenszīmes”.

C
Cips 25.10.2022 14:30
Kāda būtiska nozīme Sēlijā ir vilkam ? Zinu tikai,ka mājlopus saplosa un ir mež a sanitārs.Vēsturē nekad neesmu lasījis,ka vilkam būtu ierādīta goda vieta.Tā vilka pēda izskatās pēc zaķīša.Kaut kāds nesakarīgs apbalvojums ar negatīvu nozīmi,bet katrs jau izvēlas pēc savas saprašanas un vērtībām.....
T
Triptihs Diterihs 21.10.2022 12:04
Sēlijas neatkarība esot Laika jautājums...ar cieņu džeims hedlijs čižiks
z
zinātājs 19.10.2022 07:59
Zināms, ka cilvēki par aktivitātēm sabiedrības labuma labā ir jāapbalvo. Tie ir Cilvēki ar Lielo burtu, kā rakstīja Čehovs.
N
Neķītrais masāžists 18.10.2022 19:34
Kas rakstīja pieteikumu par Andra Šinkes apbalvošanu? Un kas ir Līga Pauļuka un Indra Madarniece? Nav nekādas, bļē, skaidrības... :(
D
Distihs 18.10.2022 19:10
No Bebrenes brauc Mališevi,
Kas fotogrāfē paši sevi.
J
Jefiņš 18.10.2022 18:54
Es arī pievienojos apbalvoto priekam.
A
Astro 18.10.2022 17:35
Cilvēki ar gudriem prātiem,
Kļūst par sēļu laureātiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->