Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!

Manas jaunās mājas - Latgale

Projekts “Manas jaunās mājas - Latgale”, līguma Nr. 2023.LV/RMA/29

No 2023. gada 1. jūnija līdz 30. novembrim SIA “Vidusdaugavas televīzija” realizē Latvijas valsts budžeta caur Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) finansētu “Mediju atbalsta fonda” programmas “Reģionālo, vietējo un diasporas mediju atbalsta programma” projektu “Manas jaunās mājas - Latgale”.

Projekta uzdevums ir veidot un pārraidīt kvalitatīvu 8 raidījumu ciklu “Manas jaunās mājas – Latgale”, nodrošinot dažādu viedokļu un pieredzes atspoguļojumu.

Latgale ir reģions, kuru apvij dažādi mīti un stereotipi par izmirstošiem ciemiem, pamestām mājām, emigrējošiem iedzīvotājiem, izteikti krievisku vidi, tāpēc projekta ietvaros paredzēts veidot raidījumu ciklu ar 8 epizodēm “Manas jaunās mājas - Latgale” (katra līdz 24 minūtes gara), kurā apciemosim 8 dažādus cilvēkus un/vai ģimenes, kas šobrīd par savām mājām sauc kādu no Latgales pilsētām, novadiem un ciemiem. Tie būs cilvēki, kas iepriekš dzīvojuši citviet – galvaspilsētā, citos Latvijas reģionos, ārzemēs. Tā var būt ģimene, kas no Rīgas pārcēlusies uz Latgali, vai ģimene, kas pēc dzīves ārzemēs reemigrējusi atpakaļ uz savām dzimtajām mājām, tas var būt ārzemnieks, kas izvēlējies par savām mājām tieši Latgali, vai uzņēmējs, kurš biznesa uzsākšanai vai attīstīšanai izvēlējies šo reģionu.

Katrā epizodē, ciemojoties pie konkrētā cilvēka vai ģimenes, skaidrosim, kādas ir bijušas viņu ekspektācijas par dzīvi Latgalē, ar kādiem izaicinājumiem viņi saskārušies profesionālajā dzīvē un sadzīviski, kas viņus gan patīkami, gan nepatīkami pārsteidzis, uzsākot dzīvi Latgalē.

Ar viņu pieredzes stāstu vērsīsimies pie ekspertiem – nozares profesionāļiem gan valsts institūcijās, gan NVO sektorā, lai uzklausītu viņu vērtējumu par dzirdēto, un uzzinātu, vai šāds pieredzes stāsts ir kas unikāls vai tomēr iezīmē tendences, kas raksturīgas Latgalei. Viņu uzdevums būs komentēt konkrēto pieredzes stāstu, balstoties faktoloģiskos datos un sniedzot vispusīgu informāciju par nozari, ko pārstāv konkrētais cilvēks. Tāpat caur šiem pieredzes stāstiem pētīsim, kā realitātē izpaužas dažādi Latgales reģiona attīstības plāni, reemigrācijas veicinošas aktivitātes un bēgļu integrēšana.

Šāds raidījumu cikls skatītājiem sniegs ieskatu tajā, kāda patiesībā ir dzīve Latgalē, cik tā ir vai nav pievilcīga, ar kādiem sarežģījumiem jāsaskaras, kuri no sabiedrībā valdošiem mītiem atbilst realitātei un kuri nē, kas cilvēkus ir pamudinājis par savām mājām saukt Latgali. 

 

Projekta kopējais finansējums ir 25 068,71 eiro, ko 100% apmērā finansē “Mediju atbalsta fonds”.

RAIDĪJUMI BŪS SKATĀMI:

RETV KANĀLĀ ik nedēļu, sākot no 3. oktobra:

  • OTRDIENĀS plkst. 19:15 ar atkārtojumiem
  • TREŠDIENĀS plkst.13:30;
  • SVĒTDIENĀS plkst. 16:00.

VIDUSDAUGAVAS TELEVĪZIJAS KANĀLĀ ik nedēļu, sākot no 5. oktobra:

  • CETURTDIENĀS plkst. 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30;
  • PIEKTDIENĀS ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī
  • SESTDIEN un SVĒTDIEN plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.