Jaunākās ziņas

Pērnais gads Jēkabpils rajona sportistiem bijis veiksmīgs
Pievienots: 05.01.2007 16:34

» Versija izdrukai

Pagājušais gads Jēkabpils rajonā bijis raksturīgs ar labiem sasniegumiem sportā. Dažos sporta veidos jēkabpilieši guvuši īpaši labus panākumus un izcīnījuši daudzas godalgotas vietas. Par daudzām sacensībām un sportistu rezultātiem gada laikā ir stāstījusi arī Vidusdaugavas televīzija. Šovakar atskatīsimies uz nozīmīgākajiem sasniegumiem sportā. Aldis Kasparovičs pērn kļuva par Latvijas čempionu autotrekā. Jēkabpils Sporta centra vīriešu komanda futbolā ieguva 3. vietu Latgales čempionātā. Vjačeslavs Rakels tika atzīts par šī čempionāta labāko aizsargu. Komanda ,,Olins” izcīnīja 1. vietu Ziemeļaustrumu līgā telpu futbolā. Sporta skolas komanda U-15 ierindojās 1. vietā Latgales jaunatnes čempionātā telpās. Valērija Bogdanova audzēkņi Mārtiņs Miezītis, Intars Stūrāns, Igors Melkins un Deniss Rakels kļuva par Latvijas jaunatnes čempioniem Daugavpils sporta skolas komandas sastāvā. Baiba Ozoliņa Latvijas izlases sastāvā Eiropas čempionātā galda hokejā izcīnīja 2. vietu. Dažāda ranga sacensību dalībnieki un laureāti šajā sporta veidā bijuši Kristaps Zarinieks, Jānis Veide, Artūrs Litvinčuks un Rūdolfs Valainis. Sporta centra vīriešu komanda ieguva 3. vietu Latvijas čempionātā handbolā 1. līgā. Sporta centra komanda spēlēja Latvijas čempionāta virslīgā sievietēm. Sporta skolas meiteņu komanda kļuva par Latvijas čempionvienību B-1 grupā, izcīnīja 1. vietu Baltijas valstu sacensībās un 2. vietu starptautiskajā turnīrā Francijā. Karatē sportā Elīna Silakrankere kļuva par divkārtējo Latvijas čempioni. Pēteris Trokša - kluba ,,Kadzan” izlases dalībnieks kļuva Latvijas čempions. Dažāda kaluma medaļas ieguvuši: Nils Vaiders, Maksims Korobovskis, Paula Elksne, Kristaps Dobulāns, Armands Stankevičs un citi. Makšķerēšanas komanda ierindojās 2. vietā Daugavas Savienības kausa izcīņā, kā arī kļuva par Ļaudonas un Kalsnavas kausu ieguvēju. Titulētākie makšķernieki: Boriss Spaskovs, Jānis Skrējāns, Ivars Mednis. Haralds Kurpnieks tandēmā ar Māri Rupeiku izcīnīja 4. vietu Pasaules čempionātā blakusvāģu ekipāžām, 2. vietu Eiropas Nāciju motokrosā komandām. Andis Valts 125 kubikcentimetru klasē ieguva 2. vietu Latvijas enduro krosā, 4. vietu Baltijas čempionātā, 7. vietu Latvijas čempionātā motokrosā, kā arī guva ievērojamus panākumus citās sacensībās. Orientēšanās sportā Ineta Purviņa bija Latvijas junioru čempione vidējā un garajā distancē, pasaules junioru čempionāta dalībniece. Rajona izlases komanda izcīnīja 3. vietu Latvijas pašvaldību sporta spēlēs, bet Jānis Raščevskis - 3. vietu pašvaldību priekšsēdētāju sacensībās. Pauerliftinga komanda ieguva 1. vietu Latvijas čempionātā sievietēm, 1. vietu Latvijas veterānu sporta spēlēs, 2. vietu Rīgas čempionātā. Gūti nozīmīgi rezultāti starptautiskās sacensībās. Veterānu sporta komanda kopvērtējumā Latvijas sporta veterānu sporta spēlēs izcīnīja augsto 5. vietu 25 rajonu konkurencē. Vieglatlēti lielajā zviedru stafetē bija ātrākie valstī. Gunārs Mīkulis ieguva 3. vietu Eiropas veterānu meistarsacīkstēs soļošanā komandām. Vieglatlētikā Ilze Tauriņa kļuva par Baltijas valstu čempioni soļošanā, Latvijas skolēnu sporta spēļu uzvarētāju soļošanā un 2000 metru kavēkļu skrējienā. Lāsma Grīnberga ieguva 1. vietu Latvijas skolēnu sporta spēlēs 1500 metru skrējienā, 2000 metru kavēkļu skrējienā un krosā, 1. vietu 3000 metru kavēkļu skrējienā. Ģirts Lamba ieguva pirmās vietas Latvijas čempionātos 200 un 400 metru skrējienos un Valsts prezidentes kausa izcīņā. Vērā ņemamus panākumus guvuši arī citi rajona sportisti. Savukārt, Sporta centra komanda volejbolā ieguva 3. vietu Latvijas čempionāta Amatieru līgā.