Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Īįėą÷ķī 06.05 Vakars
5°C...7°C
DR 4-6 m/s

Ļąńģóšķī 07.05 Nakts
3°C...5°C
D 4-6 m/s

Šodien 06.maijā
vārda dienas svin:

Gaidis, Didzis

Rītdien:
Henriete, Henrijs, Jete

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
52%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
32.7%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
15.3%

Nobalsojuši: 98
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 67 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Krustpils novadā plāno būvēt olu un olu produktu ražotni
Pievienots: 13.04.2021 14:32

» Versija izdrukai

rsz_sizvistasfoto.jpg
Tuvāko gadu laikā Krustpils novadā mītošajām vistām piepulcēsies liela vistu saime. SIA “Gallusman” īsteno projektu, kas paredz līdz 100 miljoniem eiro lielas investīcijas moderna olu un olu produktu ražošanas kompleksa izveidei. Tajā ietilps 16 dējējvistu novietnes un deviņas jaunputnu novietnes. Galvenā saražotā produkcija būs čaumalu olas un dažādi olu produkti, piemēram, olu masas, olu pulveris, vārītas olas, uztura bagātinātāji un citi produkti. Aptuveni 90 procenti no visas produkcijas paredzēti eksportam.

Viens no galvenajiem ekonomiskajiem ieguvumiem reģionam būs aptuveni 200 jaunas darba vietas, skaidro SIA “Gallusman” līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs: “Pamatā mēs sagaidām, ka šīs darbavietas varētu būt tieši vietējiem iedzīvotājiem. Ja mēs radīsim darba vietu un tā būs pietiekami efektīva, mēs spēsim samaksāt sociāli atbildīgu darba algu, kas būs konkurētspējīga ar darba atalgojumu, kas ir ārzemēs. Līdz ar to arī tie cilvēki, kas ir aizbraukuši prom no šī reģiona, varēs atgriezties atpakaļ savā dzimtajā vietā.”

Arnis Veinbergs uzsver, ka ražotnē būs nepieciešami plaša spektra darbinieki: “Sākot ar veterinārārstiem, zootehniķiem, putnkopēju operatoriem un laboratorijas speciālistiem, beidzot ar tehnisko personālu, kas ir mehāniķi, elektriķi un apkalpojošie speciālisti. Tas nozīmē, ka darbu varēs atrast veselas ģimenes.”

Ražošanas komplekss tiks izveidots bijušā Jēkabpils lidlauka teritorijā, kas šobrīd ir pamesta un degradēta. Krustpils novada teritorijā tiks sakārtoti aptuveni 50 hektāri kādreizējā lidlauka platības. “Kompleksa izveide veicinās tās teritorijas sakārtošanu, kas šobrīd tieši tajā vietā ir diezgan degradēta, tāpat radīs labvēlīgus apstākļus arī citu ražošanas uzņēmumu piesaistīšanai tieši šajā pusē,” saka Krustpils novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Monika Kauranena.

Ražotnes izveidi lidlauka teritorijā atbalsta arī lielākā daļa iedzīvotāju, kuri piedalījās aptaujā, kas tika organizēta internetā un šonedēļ noslēdzās. No 500 respondentiem vairāk nekā 80 procenti pilnībā vai drīzāk atbalsta ieceri. Tāpat lielākā daļa aptaujas dalībnieku pauda uzskatu, ka ražošanas komplekss neradīs negatīvu ietekmi uz apkārtējo vidi vai radīs nelielu nelabvēlīgu ietekmi. To, ka ražotne tiks veidota par videi draudzīgu apliecina arī investors, kas paredzējis efektīvu risinājumu galvenajai problēmai – ko darīt ar putnu mēsliem, kas varētu būt cēlonis sliktai smakai. Mēsli tiks uz vietas pārstrādāti.

“Iepazīstoties ar apkārtējo ražotāju pieredzi, mēs redzam, ka tieši mēslu glabāšana rada lielāko spiedienu uz apkārtējo vidi,” stāsta Arnis Veinbergs. “Viens no labākajiem veidiem – mēslojumu ražot uzreiz no svaigiem kūtsmēsliem. Līdz ar to mēs veidojam aprites ekonomiku – mēs saņemam no laukiem graudus, kā atlikums, kas veidojas no ražošanas, ir mēsli, kurus mēs katru dienu savācam, bagātinām, izžāvējam, granulējam un veidojam organisko mēslojumu, ko atgriežam atpakaļ zemniekiem. Tādā veidā šī ietekme uz vidi vai piesārņojums tiek novērsts līdz minimumam.”


Arī ietekmes uz vidi novērtējumā secināts, ka darbības ietekme nepārsniegs valstī noteiktās pieļaujamās normas. Tikko ir noslēgusies sabiedriskā apspriešana par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Projektu būs iespējams turpināt pēc tam, kad par ziņojumu būs saņemts pozitīvs atzinums no Vides pārraudzības valsts biroja. Investors plāno būvniecības darbus uzsākt šī gada beigās un pabeigt divu gadu laikā.

Sandra Paegļkalne

 


Komentāru skaits: 19
Apspriežam tēmu:
*astro
 Vistas oliņas dēs,
Oliņas ēdīsim mēs.
13.04.2021 14:47
*Vietējais
 Laba ziņa,ka kaut kas tāds pie mums notiek.Līdz šim bija tikai veikali un gateri.Žēl,ka kādreiz bāleliņi un ausekļi noraka celulozes rūpnīcas celtniecību.Izčabēja arī ideja uz lidlauka izveidot lielu konteineru pārkraušanas terminālu u.c.projekti.Lai izdodas !
13.04.2021 14:57
*Rīmkalis
 Vista olu izdējusi visu rītu kladzināja,
Zirgs nolika lielu čupu, i ne vārda nepateica.
13.04.2021 15:55
*Jefiņš
 Ļoti labi, būs nopērkamas arī svaigi žāvētas vistiņas, nekā tagad lielbodes plauktos jau izžuvušas.
13.04.2021 16:11
*interesanti
 Vārītas olas eksportam? Tas ir interesanti. Tās priekš galīgiem nejēgām,kuri pat olu memāk uzvārīt?
13.04.2021 16:19
*nieki -> *interesanti
 Drīz nemācēs arī vārītu olu nolobīt, būs jānoloba ražotājam.DD
13.04.2021 16:23
*Neķītrais masāžists
 Ja videi draudzīgs, tas vēl nenozīmē, ka ferma draudzēsies ar Krustpils puses cilvēku deguniem. :D
13.04.2021 16:44
*Viesis -> *Jefiņš
  Pašam jāžāvē vistiņas. Arī samarinēsi pa sava gaumei. Vot arī tad būs mīkstas un sulīgas. Nu vismaz pirmajās dienās. Un vēl mani uzcienāsi.
13.04.2021 17:02
*Demo
 Tikko ir noslēgusies sabiedriskā apspriešana par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Projektu būs iespējams turpināt pēc tam, kad par ziņojumu būs saņemts pozitīvs atzinums no Vides pārraudzības valsts biroja.
Kas notiksies, ja būs negatīvs atzinums, a?
13.04.2021 17:33
*astro2 -> Demo
 Ja atzinums būs negatīvs,
Arnis Veinbergs paliks stīvs.
13.04.2021 17:44
Karlo
 200 jaunas darba vietas, tas priekš mums ir daudz, lai veicas ar projektu.
13.04.2021 18:03
īpaši stulbs
 Pēdējie zinātnieku atklājumi liecina, ka cilvēks bez bailēm par holesterīna palielināšanos dienā var apēst pat vairāk par 3 olām. Ar to arī, attiecībā uz Krustpils lidlauka olu cehu, viss pateikts. Olas stimulējot smadzeņu darbību un vēl visu pārējo.
Kas neēd olas, tas nav ar mums.
13.04.2021 20:03
*Gandrīz neticami
 Un iedzīvotāji nenoraka uzņēmuma ieceri? Kaut kas neticams! Līdz šim jebkuras idejas par kaut kādu ražošanu tika sagaidītas ar vaimanām un kliegšanu par vellsviņzin kādiem kaitējumiem un neērtībām.
13.04.2021 20:44
*Jefiņš -> *Viesis17:02
 Protams, mājas žāvējums savai garšai nav salīdzināms ar veikala piedāvāto. Laukos esot šad tad paši arī žāvējam, tiesa, pirktos Ķekavas cāļu kautķermeņus.DD
13.04.2021 20:48
*Jefiņš -> īpaši stulbs
 Olas stiprina sirds asinsvadus, kas arī nav mazsvarīgi. Es katru rītu jau gadiem apēdu brokastīs divas ceptas vai vārītas olas, tātad ēdu pareizi. Un alkoholu nelietoju līdz sajēgas zudumam, tikai pa druskai.
13.04.2021 20:52
*Vietējais -> Gandrīz neticami
 Domāju tāpēc,ka nepieslēdzās profesionāli ,patiesībā reāli izspiedēji.Iepriekš arī pašvaldību vadītāji par labo toni un pareizu rīcību uzskatīja iestāties pret raž.objektu celtniecību viņu teritorijās.Tā priekšniekiem bija vienkāršāk dzīvot.Jo nekādu problēmu un alga tā pati,jo jebkurai ražošanai būs pretinieki no tūdaliņiem un ausekļiem.
13.04.2021 21:30
*zinātājs
 Zināms, ka Dienvidāzijā liela delikatese ir aizperētas un pēc tam izvārītas olas. Latvijas vēstniecības Hanojā tirdzniecības atašejs, cik zinu nodarbojas ar Vjetnamas-Latvijas tirdzniecības saišu nodibināšanu. Jaunās vienotības Jēkabpils atzars varētu paskubināt ministru Rinkeviču.
14.04.2021 08:03
*Viesis -> *Jefiņš
  Viss pareizi. Teļiem nevar dot liellopa dzērienus. 🍹🍗
14.04.2021 12:20
*Raimonds -> Vietējais
 Pilsētā runā, ka Jaunups mierā neliekas, un tiek un vēl tiks darīts viss, lai projektu tomēr izgāztu. Vides dienestus takš kontrolē VARAM, kuru savukārt vada Jaunupa/Pūces/Bondara partijas biedrs Plešs. Tā ka hop es vēl neteiktu. Skaidrs ir tas, ka šāds ražošanas objekts būtu ļoti nepieciešams un vērtīgs, jo nodarbinātu daudz vietējos un arī dažādiem uzņēmējiem labums būtu garantēts. Mūsu korumpētajā valstī gan parasti visu izšķir nevis labas idejas, bet tas, kas vairāk maksā. Monopolists Balticovo galīgi nav ieinteresēts konkurencē, tāpēc arī Mhitarjans maksā Jaunupam (arī caur viņa basketbola klubu). Cik dzirdēts, Krustpils ir vismaz ceturtā vieta, kur šo ražotni plānoja būvēt. Piemēram, Ogrē projektu izčakarēja tas pats Jaunupa čoms Pūce, kas kā VARAM ministrs atcēla teritorijas plānojumu. Vien naivais tic, ka tā ir sakritība. Tās tas mūsu valstiņā vienkārši notiek, bet KNAB ir bezspēcīgi, jo pie rokas pieķert nevar.
15.04.2021 09:47
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00798 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu