Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 18.04 Vakars
9°C...11°C
ZA 2-4 m/s

ßńķī 19.04 Nakts
5°C...7°C
ZA 2-4 m/s

Šodien 18.aprīlī
vārda dienas svin:

Laura, Jadviga

Rītdien:
Vēsma, Fanija

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, Jēkabpilī izvietotie speciālie konteineri mazinās problēmu, ka suņu saimnieki nesavāc aiz saviem mīluļiem?
Nē, problēma nemazināsies, kamēr nebūs daudz bargāku sodu par šo pārkāpumu un policija neveiks pastiprinātus reidus šajā jomā.
50%
Jā, ieraugot speciālos konteinerus, suņu saimnieki kļūs apzinīgāki;
37.5%
Diez vai – vajadzētu paralēli veikt intensīvu izglītojošo un audzinošo darbu;
12.5%

Nobalsojuši: 8
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 57 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Paplašina audzēkņu loku, kas drīkstēs mācīties klātienē (papildināta pl.16:45)
Pievienots: 01.04.2021 10:00

» Versija izdrukai

rsz_aranodarbibasdignajaspmsk4.jpg
Ministru kabinets 1.aprīlī lēma, ka 12.klašu audzēkņi pēc Lieldienām divas reizes nedēļā varēs doties uz skolu un mācīties klātienē, lai labāk varētu sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem. Pārējiem audzēkņiem mācības klātienē joprojām būs atļautas tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās.

Visi 12.klases skolēni varēs mācīties klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā visā valstī neatkarīgi no Covid-19 saslimstības rādītājiem. Ņemot vērā, ka tuvojas maijs ar centralizētajiem eksāmeniem, apmēram 20 000 vidējās izglītības beidzēju tā būtu iespēja pārliecināties par savām zināšanām pirms eksāmeniem. Skolēni tiks testēti, ievēros visus epidemioloģiskās drošības prasības un nepārklāsies "drošajās zonās" skolā ar jaunākajām klasēm.

Savukārt tikai epidemioloģiski drošajās pašvaldībās klātienes mācības varēs atsākt 1.-6.klašu skolēni, kā arī pēc rotācijas principa 7-9. un 10.-11.klases. Testēšana tiks nodrošināta tikai izglītības iestādes nodarbinātajiem.

Mācības klātienē minētajām klasēm varēs rīkot, ja kārtējās kalendāra nedēļas otrdienā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju konkrētās pilsētas vai novada administratīvajā teritorijā nepārsniedz slieksni 200 un epidemioloģiskie apstākļi liecina par drošāku situāciju administratīvajā teritorijā.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) reizi nedēļā ceturtdienās publicēs oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" to pilsētu un novadu sarakstu, kuros SPKC ieskatā rādītājs atbilst tādam līmenim, lai īstenotu klātienes mācības 1.-6. un 12.klasē, kā arī rotācijas kārtībā 7.-9. un 10.-11. klasē.

Atsevišķos gadījumos, ievērojot epidemioloģiskos apstākļus, mācību procesu klātienē varēs organizēt arī tad, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs slieksni 220, kā arī pēc situācijas izvērtējumā - nepārsniegs slieksni 250.

Pie saslimstības rādītāja 250, SPKC papildus vērtēs pēc vairākiem epidemioloģiskiem kritērijiem, to skaitā jaunatklāto Covid-19 gadījumu ģeogrāfiskais sadalījuma, to sasaistes ar konkrētām iestādēm, uzņēmumiem, mājsaimniecībām, pasākumiem. Vienlaikus vērtēs iespējamo ietekmi uz izglītības procesa organizāciju.

Mācību procesu klātienē 12.klasē visā valstī varēs īstenot, nodrošinot, ka izglītības process klātienē ne vairāk kā divas dienas nedēļā īstenots tikai tajos mācību priekšmetos, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni, kā arī tiek veikta izglītojamo un izglītības iestādē klātienē nodarbināto testēšana.

Tāpat vienas klases izglītojamiem līdz 10 personām pamatizglītības vai vidējās izglītības pakāpē svaigā gaisā varēs īstenot ne vairāk kā piecas formālās izglītības programmu nodarbības no attiecīgajā nedēļā paredzēto nodarbību skaita. Taču šis ierobežojums neattiecas uz sporta treniņu norisi.

Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi turpinās nodrošināt attālināti. Savukārt klātienes mācību process profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un māksliniecisko kolektīvu nodarbības var īstenot klātienē, ja tās notiek svaigā gaisā līdz desmit personām.

Vēl joprojām būs spēkā individuālās konsultācijas izglītojamiem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, vispārējās izglītības programmu apguvē 12.klasē un profesionālās izglītības programmu apguvē to grupu vai kursu izglītojamiem, kuriem 2021.gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot valsts pārbaudes darbus un iegūt atbilstošu profesionālo izglītību. Konsultācijas klātienē notiks tikai pēc pedagoga aicinājuma atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai. Konsultācijas laiks nedrīkst pārsniegt 40 minūtes.

Profesionālās izglītības programmas praktiskās daļas apguvi varēs nodrošināt arī Profesionālās izglītības kompetences centra "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skolā, ja vienai personai ir nodrošināti ne mazāk kā 35 kvadrātmetri no nodarbības norises telpas platības. Nodarbības laiks nedrīkstēs pārsniegt 90 minūtes, tās laikā pedagogam un izglītojamajiem jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro divu metru distance.

Amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, tautas mūzikas ansambļiem, deju kolektīviem un citiem tautas mākslas kolektīviem, mēģinājumus varēs īstenot attālināti vai klātienē svaigā gaisā līdz desmit personām vienā grupā.

Kas attiecas uz bērnudārziem, no 7.aprīļa bērnudārzos mācību procesu īsteno, veicot nodarbināto iknedēļas testēšanu un nodrošinot, ka bērnudārzā nodarbinātie ievēro epidemioloģiskās drošības prasības un mācību procesa laikā un ārpus tā lieto mutes un deguna aizsegus.

Mutes un deguna aizsegu var nelietot bērni, kas nav sasnieguši septiņu gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

Atļauta būs arī profesionālās izglītības programmas un augstākās izglītības programmas praktiskās daļas apguve, kura nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei 2021.gada pirmajā pusgadā. Vienā grupā drīkstēs būt ne vairāk kā pieci viena kursa izglītojamie.

Tāpat varēs norisināties Latvijas Lauksaimniecības universitātes otrā līmeņa profesionālās studiju programmas "Veterinārmedicīna" un studiju virziena "Veselības aprūpe" visu studiju programmu, tā skaitā profesionālās vidējās izglītības un arodizglītības programmu, apguve, kā arī klīniskā prakse rezidentūrā.

Savukārt programmas apguve sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni", speciālās izglītības iestādēs un tādās izglītības iestāžu speciālās izglītības klasēs, kurās īsteno speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, kā arī speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem, izglītības iestādē klātienē norisināsies nodarbināto iknedēļas testēšana.

No 7.aprīļa varēs turpināt sniegt bērnu uzraudzības pakalpojumus.

Pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguve nepieciešams turpināt nodrošināt attālināti. Savukārt kā izņēmumi klātienes mācībām noteiktas vairākas praktiskās un klīniskās mācības ārstniecības personālam, kā arī praktiskās mācības dzelzceļa, autosatiksmes, jūrniecības un aviācijas apakšnozarei, kā arī pasažieru pārvadājumiem un dažādiem kravu pārvadājumiem.

Savukārt ieslodzījuma vietās tiks pārtraukta neformālās izglītības programmu apguve, bet profesionālās izglītības programmu teorētiskās daļas apguve tiek nodrošināta attālināti.

Audžuģimeņu un adoptētāju mācību programmas individuālās prakses daļu pēc Lieldienām varēs apgūt attālināti vai aizstāt ar papildu teorētisko zināšanu apguvi vismaz 16 akadēmisko stundu apmērā par jautājumiem, kas veicina izpratni par ārpusģimenes aprūpē esoša bērna ienākšanu ģimenē.

Pēc Lieldienu brīvdienām varēs rīkot praktiskās braukšanas apmācībā autosatiksmes apakšnozarē, kas nepieciešamas AM, A1, A2 un A kategorijas vadītāja tiesību iegūšanai.
 


Komentāru skaits: 10
Apspriežam tēmu:
*akoo
 beidzot katrs tumsoņa varēs izmācīties par deputātu; diplomātu vai kosmonautu;... vai par apģērbu karinātāju garderobē
01.04.2021 10:40
*astro
 Skolnieki var iet uz skolu,
Līdzi ņemot Lieldienolu.
01.04.2021 12:55
*astro2 -> astro
 Saēdušies stipri olas,
Apmeklēs tad bērni skolas.
01.04.2021 14:06
*astro>astro2
 Saēdušies Lieldienolas,
Mācīties tie labi solas.
01.04.2021 14:50
*astro2 -> astro
 Oliņ, boliņ, čimpu-rimpu,
Pusdienās es gribu klimpu!
01.04.2021 15:21
*Neķītrais masāžists
 Slinkums, bļē, tos garos pātarus lasīt, jo man tāpat poH. :D
01.04.2021 16:56
*Jefiņš
 Noteikti vajag paplašināt loku.
p.s. rakstu neizlasīju.
01.04.2021 18:38
īpaši stulbs
 Man arī nav laika lasīt, bet no videokonferences materiāliem sapratu, ka daži varēs atkal klātienē mācīties un attālināto apmācību atcerēsies kā ļaunu murgu.
01.04.2021 20:15
*Viesis
  Pag. Pec lieldienām sašaurinās
01.04.2021 21:46
*zinātājs
 Kas gribēs zināt, tas uzzinās.
02.04.2021 07:39
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00888 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu