Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 20.01 Vakars
-8°C...-10°C
DA 4-6 m/s

Ńķåć21.01 Nakts
-4°C...-6°C
DA 2-4 m/s

Šodien 21.janvārī
vārda dienas svin:

Agnese, Agnija, Agne

Rītdien:
Austris

Apsveicam!
Saraksts »

Vai izmantojat iespēju tiešsaistē “apmeklēt” kultūras pasākumus (izrādes, koncertieraksti, utt.)?
Nē, neinteresē.
78.8%
Jā, bet pietrūkst klātienes pasākumu;
19.2%
Jā, jau vairākkārt;
1.9%

Nobalsojuši: 52
Saraksts »

Ziņas: 31593
Komentāri: 577129
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
16.01.2021 13:18
 
Šobrīd portālā: 13 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Aizvadīts pirmais Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju!”
Pievienots: 27.07.2020 17:46

» Versija izdrukai

rsz_atklajseliju.jpg
Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas un Viesītes novadu pašvaldībām organizēja pirmo Sēlijas tūrisma ralliju “Atklāj Sēliju!”. Divu dienu laikā 33 komandas izmantoja iespēju iepazīt Sēlijas kultūrvidi, cilvēkus, tradīcijas un dabu, apmeklējot 20 kontrolpunktus Sēlijas teritorijā.

“Rallijā drīkst piedalīties jebkurš ar jebkādu transporta līdzekli. Var būt mašīna, velosipēds, traktors vai motocikls. Nav arī vecuma ierobežojuma. (..) Ātrumam šoreiz nav nozīmes, lielāka nozīme ir iegūto punktu skaitam,” skaidro Viesītes kultūras pils direktore un tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” organizatore Viesītes novadā Raisa Vasiļjeva.

Katrā novadā bija četri kontrolpunkti, kuros dalībnieki par uzdevumu izpildi varēja saņemt punktus. Papildpunktus ieguva komandas, kuras bija padomājušas par noformējumu, nobildējās pie īpašiem objektiem katrā novadā vai dalījās ar saviem piedzīvojumiem sociālajos tīklos.

Komandas pašas varēja izvēlēties, kurā novadā startēt. Tās komandas, kuras izvēlējās savu piedzīvojumu sākt pie Viesītes kultūras pils, drīz pēc starta devās uz tuvāko kontrolpunktu, Viesītes muzeju “Sēlija”, kur vajadzēja atrast dabā esošu šaursliežu dzelzceļa sliežu posmu, izmērīt un saskaitīt tā detaļas. Ar šī uzdevuma izpildi veicās tām komandām, kuras bija modras un uzmanīgi lasīja noteikumus.

Ierodoties Neretas novada Pilkalnes muižā, dalībnieki tika vērtēti jau no iebraukšanas brīža – saimnieki deva mīnuspunktus katrai komandai, kura neievēroja vietas kārtību, piemēram, novietojot auto zaļajā zonā. Nopelnīt punktus komandas varēja, pareizi atbildot uz dažādiem praktiskiem jautājumiem, piemēram, par īpašo graudu kalti, kas Latvijā tieši tāda ir vienīgā. Muižas saimnieks Valdis Tomsons arī pārsteidza viesus ar ļoti tuvo Lietuvas robežas ainavu, kuru pats dēvēja par “pasaules malu”.

“Katrā vietā ir kaut kas īpašs. (..) Pārsteidza tas, kas ir šajā kontrolpunktā, šī kalte – savā dzīvē tādu nebiju redzējis,” iespaidos dalās komandas “Vecie sēļi” dalībnieki no Viesītes novada.

Vēl kāds Neretas novada pierobežas kontrolpunkts bija Vecmēmeles muiža, par kuru jau divus gadus rūpes uzņēmušies Sandris Punculis un viņa dzīvesbiedre. Viņi dalībniekiem uzdeva risināt “svarīgus starptautiskus jautājumus”. Viens no tiem - jāpalīdz upē esošajām Lietuvas un Latvijas pīļu ģimenēm nokļūt mājās – īstajā upes krastā. Vecmēmeles muižas saimnieks, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Neretas novadā vadītājs S.Punculis stāsta, ka kontrolpunkts daudziem bija jaunatklājums un sniedza arī praktiskas iemaņas: “Lielākā daļa no dalībniekiem šeit nebija bijusi. Bija dalībnieki, kas arī pirmo reizi savā dzīvē airēja.”

Aknīstes novada Zāļu un pirts salas kontrolpunktā dalībniekus gaidīja ar pārsteigumu - no trīs variantiem bija jāizlozē savs uzdevums - sasiet pirts slotu, atpazīt ārstniecības augus vai degustēt ārstniecības augu sīrupus. Zāļu un pirts salas Aknīstes novadā saimniece, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Aknīstes novadā vadītāja Ligita Elksnīte atzīst, ka tūrisma rallijs ir nesis jaunas zināšanas gan dalībniekiem, gan viņai pašai: “Patiesībā esmu ļoti patīkami pārsteigta un priecīga par cilvēku zināšanām par augiem. Manuprāt, tā ir jaunāko laiku tendence, ka cilvēki pievēršas dabai, un bija pat lietas, ko es varēju mācīties no apmeklētājiem, uzzināt jaunu par augu pielietojumu. ”

Aknīstes novadpētniecības muzejā tūrisma rallija komandas apzināti tika maldinātas ar aplamiem vēstures faktiem - dalībnieku uzdevums bija atšķirt patiesību no meliem, izmantojot novērojumus Aknīstes arhitektūrā un ne tikai. Aknīstes novadpētniecības muzeja vadītāja, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Aknīstē vadītāja Līga Jaujeniece saka, ka daudzus īpaši pārsteidza vēstures fakts par Aknīstes nūdistu “Saules vannu”: “Nu, kā var būt Aknīstes pilsētas centrā vieta nūdistiem? Bet tāda mums tiešām pirms simts gadiem bija. Aiz aptiekas, skaista dēļu siena, norobežota josla, kur cilvēkiem smelties D vitamīnu absolūti bez apģērba.”

Ilūkstes vienības laukuma kontrolpunktā pie strūklakas organizatori bija īpaši padomājuši par jaunākajiem rallija dalībniekiem - viņiem vajadzēja salikt Ilūkstes ģerboņa puzli. Taču pārējos pārsteidza un pārbaudīja jautājumi par Ilūksti un Ilūkstes novadu.

“Dalībnieki ir pārsteigti tāpēc, ka maza pilsētiņa, bet ir tik daudz baznīcu. (..) Vislielākās grūtības visiem sagādāja āķīgs jautājums - kad pirmo reizi Ilūkste kā pilsēta tiek minēta rakstos? Āķīgs jautājums. Bet bija tādi, kas atrada atbildi, meklējot internetā, ” rallija pirmās dienas pieredzē dalās vokālā pedagoģe, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Ilūkstē vadītāja Lilija Kuciņa.

Komandai “Gurinēti marķīši” no Neretas izdevās šajā pārbaudījumā nopelnīt maksimālo punktu skaitu: “Visus šos jautājumus mēs nezinājām, kad atbraucām. Tagad zināsim, ka Ilūkstē ir 32 ielas!”

Bebrenes muižas dzirnavās tūrisma rallija komandām, protams, bija jāveic ar graudaugiem un miltiem saistīts uzdevums, taču pēc tam bija iespēja arī baudīt mākslu, stāsta Bebrenes pagasta pārvaldnieces palīdze sabiedrisko attiecību jautājumos, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Ilūkstē vadītāja Maija Lasmane: “Visi dalībnieki apmeklēja dzirnavas, iemēģināja roku dzirnakmeņu darbināšanā un apskatījās arī dzirnavās šobrīd izstādītās trīs mākslinieku gleznu izstādes.”

Vienā no Jēkabpils novada kontrolpunktiem, sēļu sētā “Gulbji”, dalībniekus gaidīja uzdevums, kuru vairākas komandas atzina par sarežģītāko, - bija jāsien puzuri. Viena no tādām bija arī komanda “Cīši lobi cilvēki” no Jēkabpils novada: “Mēs neesam čaklie pirkstiņi, mums tas bija grūti. Diegi pinās, salmiņi lūza, asaras bira.”

Bet sēļu sēļu sētas “Gulbji” saimniece, tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” kontrolpunkta Jēkabpils novadā vadītāja Rita Skrējāne stāsta, ka neviens dalībnieks neaizbrauca, teikdams, ka nekad vairs netaisīs puzurus, tieši otrādi - daudzi aizbrauca ar vēlmi atgriezties:“Tie, kas šodien iepazinās ar Sēliju, nebija tikai sēļi, tie bija arī cilvēki no Madonas, Latgales un citām vietām. Es domāju, ka viņiem radās interese, viņi bija aizrautīgi. Ļoti jauks pasākums. Tagad zinās, kur vēl var atbraukt. ”

Tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju!” noslēdzās otrās dienas vakarā Jēkabpils novada Ābeļu brīvdabas estrādē ar Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustisko koncertu. Pēc koncerta tika apbalvoti uzvarētāji.

Trešo vietu ieņēma komanda “Rozītes” no Viesītes novada, otro vietu – komanda “EMO” no Jēkabpils novada, bet godpilno pirmo vietu – komanda “Cīši lobi cilvēki” no Jēkabpils novada. Uzvarētāju komanda nebija gaidījusi uzvaru, taču nojauta, kas varētu būt bijis viņu panākumu pamatā: “Es domāju, mums bija labs šoferis. (..) Mēs visu centāmies darīt kārtīgi, bet piegājām ar diezgan vieglu attieksmi. Lieliska komanda un draudzība. Cīši lobi! Nu, jā – ko tu lobiem padarīsi?”

Komanda “Cīši lobi cilvēki” ir pateicīga visiem pasākuma organizēšanā iesaistītajiem un citu komandu dalībniekiem, kā arī atzīst – pasākums neapšaubāmi sniedzis daudz un bijis pieredzes bagāts: “Pirmo reizi braucu ar Mazdu . Bija labi! (..) Smiekli ar šiem cilvēkiem nav nekāds jaunums. Noteikti paliks atmiņā tās vietas, kur mēs bijām, jo mēs esam šejienieši, bet diezgan daudz, ko nezinājām, atklājām. Pavisam noteikti foršie cilvēki no Dailēm Ilūkstes novadā – paldies viņiem! Viņi zinās, par ko.”

Vairākām komandām tika pasniegtas arī specbalvas. Komanda no Neretas “Gurinēti marķīši” saņēma apbalvojumu kā ģimene ar atraktīvāko noformējumu. Viņi stāsta, ka noformējuma izvēle notikusi pavisam vienkārši:“Ja godīgi, no rīta atvērām skapi un paskatījāmies, kas mums ir? Rozā – rozā ir visām. Tāpēc arī tapa rozā noformējums.” Katrai no komandas dalībniecēm atmiņā pēc rallija visspilgtāk palicis kāds cits rallija kontrolpunkts. Kādai tā ir Zasas muiža, kādai Zāļu un pirts sala, bet citai SIA “Spāres-L”.

Arī komanda “Sēlijas teika” no Rīgas saņēma apbalvojumu par atraktīvāko noformējumu. Viņi rallijā piedalījās ar retro auto. “Jāatbalsta Sēlija! Mēs jau sen zinājām, ka Sēlija ir ļoti forša vieta – labākā vieta Latvijā. Un, ja reiz tiek organizēts tāds rallijs, kā tajā var nepiedalīties? Mēs uzreiz domājām – tad jābrauc ar ko tādu, ar ko pašiem būtu īpašs prieks un sentiments braukt. Un tad izvilkām vairāk kā trīs gadus stāvējušu mašīnu, iedarbinājām, aizbraucām uz apskati un piedalījāmies,” stāsta komanda “Sēlijas teika”.

Komanda gan atzina, ka uzdrīkstēšanās izvēlēties retro auto viņiem sagādājusi arī papildu izaicinājumus: “Mums pa ceļam beidzās benzīns, pilnīgi apstājāmies Viesītē. Domājām, ka ir kaut kas salūzis, bet izrādījās, ka vajadzēja ieliet no kanniņas. Ielējām mazliet benzīnu, uzpumpējām un aizgāja. Tā tikām uz nākamo punktu.”

Komanda “Sēlijas teika” saka, ka labprāt šādā piedzīvojumā piedalītos arī nākamgad:“Domāju, ka āķis ir lūpā, un patiešām, kā teica Armands, tie ir cilvēki, kas veido Sēliju, jo pēc būtības - ir cilvēki un tad ir daba. (..) Mēs vienmēr, braucot no Rīgas uz šejieni, manuprāt, sajūtam enerģijas pieplūdumu. Tieši iebraucot Sēlijā! Pilnīgi ieelpo – tas ir tas, kas ir šeit, bet nav citos novados.”

Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā Inta Tomāne atklāj, ka pēc veiksmīgi aizvadītā pirmā Sēlijas tūrisma rallija, ir iecere nākamgad to atkārtot, iespējams pat vēl vērienīgāku: “Arī nākamajā gadā noteikti rallijs notiks, bet varbūt pat plašākā mērogā, jo mums ir kaimiņi lietuvieši, ar kuriem ir sadarbības līgumi. Iespējams, ka mēs varētu aicināt arī Lietuvu piedalīties šajā rallijā.”

Specbalvas tūrisma rallija “Atklāj Sēliju!” dalībniekiem pasniedza arī Viesītes un Neretas novadu pašvaldības, kā arī kontrolpunktu pārstāvji no SIA “RA 5” un sēļu sētas “Gulbji”.

Evelīna Elksnīte

 


Komentāru skaits: 19
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Malējā ar brillēm bez čoma, bet smuka. Kā tad tā?
27.07.2020 18:21
*Neķītrais masāžists
 Bendžu konkrēti nosvilināja, a tolka nekāda. :D A, kas tur specbalvās bija?
27.07.2020 19:54
īpaši stulbs
 Šodien kaut kā neierasti maz jaunumu. Domāju, ka būs raksts un video par Latvijas čempionāta posmu ātrumsacīkstēm, kas notika Biržu militārajā lidlaukā(tur gan cauru dienu grambāja bez žēlastības), bet te garum garais raksts par kaut kādu amatieru vizināšanos!
Sāk zust ticība un pārliecība JL žurnālistu operativitātei aktualitāšu atspoguļošanā.
27.07.2020 20:05
Karlo
 Tāds izzinošs pasākums bijis ar sporta elementiem, tradīcija noteikti jāturpina.
27.07.2020 20:06
*Viesis
 Tā jau domāju - Salas novads būs pirmais, kurš nepiedalīsies. Grib, lai būtu Sēlija. bet nepiedalās nevienā labi apmeklētā akcijā. Īsteni Sproģienes garā.
28.07.2020 07:48
*zinātājs
 Pilskalni zinu, bet līdz šim nezināju, kur atrodas Pilkalnes muiža. tagad zinu.
28.07.2020 07:49
*Viesis
  Evelīnas Elksnītes reportāžas ir daudz daudzpusīgākas, garākas un interesantākas, daudz intervē cilvēkus. Varētu viņu atstāt šajā darbā. Sandrai šis darbs neder.
28.07.2020 09:44
*Viesis -> viesis 07 48
 Biržu lidlaukā bija superīgs rallijkross un Salā foršs pasākums ģimenēm,bet tev jau kā vienmēr :pati sēdi aizkrāsnē un tad rūgsti un pūsti ar savu- viss novadā slikti un nepareizi:))))) Sēlpilī paredzēts koncerts,bet tu tik tupi mājās un būs par ko gaudot DDDDDD
28.07.2020 11:48
*Viesis -> *Viesis 09:00
 Ko priekšniecība liek, to dara. Pašvaldības maksā par reklāmu un var apbraukāt visas vietas
28.07.2020 11:49
*Paldies!
 Tas patiešām bija FANTASTISKS pasākums ikvienam dalībniekam! Ar azartu, savstarpējo sacensību un skaistās Sēlijas un to jauko cilvēku iepazīšanu! Un 2 dienu skrējiena noslēgumu ar apbalvošanu un skaista mūzikas skaņām!
Paldies organizatoriem!
28.07.2020 12:49
*Trīne
 Labi ka uzvarēja superīgi cilvēki, kas godprātīgi pildīja uzdevumus, nevis kā ZS & CO - aizbrauc, stulbi pasmaida un sarunā punktus! Fuj
28.07.2020 15:47
*Viesis -> *Viesis 11:48
 Vārīties savā sulā un piedalīties izziņas pasākumā visas Sēlijas mērogā, nav viens un tas pats! Bet, tev, šaurpierei jau to nesaprast.
Uz šo pasākumu brauca no visas Latvijas, popularizēja Sēliju, bet Salas novads atkal nopūdelēja bezmaksas iespēju popularizēt savus tūrisma uzņēmējus. Jēkabpils un Viesītes novadi ir malači!
28.07.2020 16:38
*Viesis -> 16:38
  Aizver savu @ebaļņiku platpiere. Šuj apkārt tikai tie, kuriem ņe@ui darīt!
28.07.2020 20:09
*Viesis -> *Viesis 20:09
 Salas novada spices kultūras līmenis tearī redzams.
28.07.2020 20:57
*Viesis -> viesis 20 57
 Līdz šim pati neesi izcēlusies ar kultūras līmeni,komentāros vairākkārt mužika leksiku esi izvēlējusies.Tev kā vienmēr visur novada spice rādās :DDDDGuli pa nakti,tad dienā nemurgosi.
29.07.2020 08:58
*Dalībnieks
 Paldies par ralliju, bija ļoti jauks pasākums! Bet ļoti priecātos, ja tiku nopublicēti visi komandu nosaukumi ar iegūto punktu skaitu, kā tas ir citos rallijos!
29.07.2020 10:49
*zinātājs -> Dalībnieks
 To vajadzētu gan. Lai ir skaidrība savā starpā un lai arī citi zina.
30.07.2020 07:36
*Dalībniece
 "Ierodoties Neretas novada Pilkalnes muižā, dalībnieki tika vērtēti jau no iebraukšanas brīža – saimnieki deva mīnuspunktus katrai komandai, kura neievēroja vietas kārtību, piemēram, novietojot auto zaļajā zonā." kautkā nekorekti šis, jo nebija norādes, kur tad drīkst novietot mašīnu un ja laukums (kur īsti navrēja saprast vai tas ir laukums vai zāle) ir pilns tad negribot nācās novietot zālītē, lai citu komandu dalībnieki varētu izbraukt. Šī vieta paliks sirdī ar "rūgtumu".
30.07.2020 13:02
*Dalībniece -> Atklāj Sēliju
 Tik daudz pozitīvu piedzīvojumu un komplimentu no novadu koordinatoriem apceļojot savu dzimto zemi Sēliju..Bet mūsu komandai palika rūgtums un negatīvas emocijas par negodīgo balsomumu.Bijām centušies gan ar komandas gan a/m noformējumu.Noslēgumā pārsteiguma balvu piešķīrai komandai bez noformējuma un mazu punktu skaitu.
01.08.2020 21:59
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01015 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu