Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 28.09 Nakts
12°C...14°C
A 3-5 m/s

Ļąńģóšķī 28.09 Rits
12°C...14°C
A 2-4 m/s

Šodien 28.septembrī
vārda dienas svin:

Sergejs, Lana, Svetlana

Rītdien:
Miķelis, Mikus, Miks, Mihails

Apsveicam!
Saraksts »

Kam, jūsuprāt, būtu jāfinansē stārķa ligzdas balsta un pamatnes ierīkošana izpostītās ligzdas vietā Ošānu ciemā (skatīt sižetu 25.09.2020.)?
akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”, jo pēc viņu iniciatīvas vecie balsti tika demontēti un ligzda – izpostīta;
50%
pašvaldībai, jo tā ir pašvaldības zeme;
33.3%
nav viedokļa.
16.7%
vietējiem iedzīvotājiem – ja viņi vēlas saglabāt ligzdu, viņiem arī jāfinansē;
0%

Nobalsojuši: 6
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 21 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Notikusi pirmā jaunizveidojamā Jēkabpils novada finanšu komisijas sēde
Pievienots: 10.07.2020 16:11

» Versija izdrukai

FinansuKomisija1.jpg
Saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumiem katra apvienojamā pašvaldība vairs nav tiesīga patstāvīgi lemt par tās nozīmīgākajiem finanšu jautājumiem. Tāpēc, lai būtiski nekavētu katras teritorijas attīstību, jaunveidojamā Jēkabpils novada pašvaldību vadītāji vieni no pirmajiem Latvijā ir izveidojuši apvienojamo pašvaldību finanšu komisiju.

Pirmajā finanšu komisijas sēdē pulcējās piecu jaunizveidojamā Jēkabpils novada pašvaldību vadītāji – Jēkabpils pilsētas, Krustpils, Jēkabpils, Aknīstes un Salas novadu pārstāvji, nepiedaloties vien Viesītes novadam. Komisijas vadītājs ir tās pašvaldības domes priekšsēdētājs, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits, – Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Komisijas uzdevums ir izvērtēt, vai pašvaldība, kuru apvienos administratīvi teritoriālās reformas gaitā, var uzņemties aizņēmumu, galvojumu un citas ilgtermiņa saistības, iznomāt savu nekustamo īpašumu, kā arī atsavināt savu kustamo un nekustamo mantu, kuras pārdošanas vērtība pārsniedz 50 000 eiro vai 0,1 procentu no pašvaldības pamatlīdzekļu vērtības. Pašvaldība to varēs darīt tikai pēc tam, kad saņemts pozitīvs apvienojamo pašvaldību finanšu komisijas lēmums.

“Šodien mums radās diskusija - ir 50 tūkstoši vai 0,1 procents? Ja tas ir 0,1 procents, tad novadu pašvaldību gadījumā summa ir mazāka nekā 50 tūkstoši. Varbūt tad mums būs jātiekas arī par jautājumiem, kas skar novadu aizņēmumu vai darījumu par mazāku summu. To mēs rīt precizēsim,” pēc pirmās komisijas sēdes stāsta tās vadītājs Aivars Kraps.

Līdz ar atbildi uz šo jautājumu taps skaidrāks arī tas, cik bieži varētu būt nepieciešams sasaukt komisijas sēdes – šobrīd prognozējams, ka tās notiks vismaz divreiz mēnesī. Lai arī pirmajā komisijas sēdē vienbalsīgi tika apstiprināts gan komisijas nolikums, gan četri Krustpils novada domes lēmumi, komisijas dalībnieku viedoklis par balsu sadalījumu proporcionāli pēc iedzīvotāju skaita atšķiras.

“Situācija ir tāda, ka pēc iedzīvotāju skaita Jēkabpils balss ir absolūti noteicošā. Ja tas būtu citādāk, tad iespējams balsojums pēc iedzīvotāju skaita varētu būt tāds, kāds tas ir. Es domāju, ka mūsu gadījumā būtu pareizāk katram novadam piešķirt vienu balsi. (..) Protams, ļoti ceru uz kolēģu sapratni mūsu jautājumu izskatīšanā nākotnē. Bet skaidrs ir tas, ka finanšu jautājumos virs 50 tūkstošiem mūsu lemšanas tiesības ir ierobežotas,” skaidro Salas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Balodītis.

Līdzīgi situāciju komentē arī Aknīstes novada domes priekšsēdētāja Vija Dzene: “Viedokli pašvaldība var paust, bet, ja ir balsojums pēc iedzīvotāju skaita, tāpat - kā teiks pilsēta, tā arī būs. (..) Ja katram ir viens pārstāvis, tad godīgi būtu, ka katra pašvaldība balsotu ar vienu balsi.”

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs gan norāda, ka, viņaprāt, šis sadalījums atspoguļo demokrātiskas sabiedrības principus, un apzinās savu atbildību pret iedzīvotāju skaita ziņā mazākajām pašvaldībām: “Vairākumam ir tiesības lemt par to, kas būs tālāk. (..) Bez Jēkabpils pilsētas balss piekrišanas netiks pieņemts vai noraidīts neviens lēmums. (..) Līdz ar to ir liela pienākuma un atbildības sajūta, jo ar savu balsojumu es varu vai nu ko pieņemt, vai arī noraidīt. Es personīgi cītīgi sekošu līdzi šiem procesiem. Un, kā jau es teicu mūsu pašvaldības pēdējā domes sēdē, sākot no augusta mēneša, es noteikti mēģināšu apmeklēt apkārtējo novadu pašvaldību domes sēdes, lai klausītos un iepazītos, kādas ir viņu aktualitātes, jo, formāli skatoties domju lēmumus, ir viens priekšstats, bet, redzot dzīvē, ir pilnīgi cits.”

Jāpiebilst, ka jaunizveidojamā Jēkabpils novada pašvaldības iecerējušas finanšu komisijas sēdes organizēt ne vien Jēkabpils pilsētā, bet arī novados, lai sniegtu iespēju visu vietvaru pārstāvjiem klātienē, mazāk formālā veidā izprast vietējās vajadzības.

Evelīna Elksnīte 


Komentāru skaits: 19
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Kaut ko jau atkal muhļī. :D
10.07.2020 16:27
īpaši stulbs
 Jā, Jēkabpils starp citām pašvaldībām izvirzās par vadošo spēku un attīstības līderi. Mazāko pašvaldību viedoklī, protams, ja ir laiks un nav nekā cita ko darīt, var ieklausīties.
Bet laiks ir nauda!
10.07.2020 17:31
*Viesis
 Ko tas Balodītis tur saprot. NEKO.
10.07.2020 19:10
Karlo
 Nevajag skriet zirgam pa priekšu.
10.07.2020 19:21
*viesis -> *Viesis 19.10
 Tur es tev piekrītu,Balodītis ir nulle un pateit neko nav spējīgs.Savu domu nav
10.07.2020 21:17
*Viesis
 Aizliegt Salas novadam turpināt izpārdot īpašumus: Raiņa klubu, Sēlpils skolu, dzīvokļus uc. Un domes sēžu parodiju Salas novadā apmeklējot Kraps valodu pazaudēs. Tādu "vienotību" viņš vēl nebūs redzējis
10.07.2020 23:20
*Viesis -> *Viesis
 Nu jau nu, Balodītis ir lielākais zemnieks un saprot gan no finansēm, gan vada cilvēkresursus. Darbinieki apmierināti, laba tehnika un algas vienmēr laikā. Vienīgi jābeidz Sproģei mutē skatīties un jāveido savs viedoklis.
10.07.2020 23:23
*Viesis -> Karlo;*īpaši stulbs
 Gluži manas domas.
Neviena no pašvaldībām NAV spējīga uzturēt sevi - ir ar pliku pakaļu-
jau tagad! kā būs tad, kad visi būs vienā katlā?
Pirms 10 gadiem Jēkabpils rajons spēja tikt galā ar finansēm!
Tad katra treknā pakaļa vēlējās būt priekšnieks pilsētā vai novadā un tā mākslīgi izveidoja Jēkabpils pilsētu 4 x palielinot darbinieku skaitu ar LIEĶĒŽU un idiotu baru - ar *īpaši stulbs aizgaldā! Rezultātā Jēkabpilī nolikvidēja lielo rūpniecību. Par ko kropļi regulāri saņēma prēmijas? Vēmiens nāk uz jums skatoties!
10.07.2020 23:58
*Viesis
  nu i purni DD
11.07.2020 07:58
*zinātājs
 Es nezinu, kāpēc Krapam ir jāuzņemas papildus atbildība, ja ar pilsētu saistītie jautājumi prasa nekavējošu risinājumu. Krapa vietā vairāk uzticētos Kristīnei un ļautu viņai pilnu vaļu ņemties ar lauciniekiem. Pats varētu darboties pilsētas labā, bet Kristīne zinātu, ko darīt ar pāķiem.
11.07.2020 09:05
*Viesis -> *zinātājs
  uzticēties var tikai sev.
11.07.2020 16:39
*no Jēkabpils tālā gala -> Viesis
 pa purnu, kad pēdējo reizi dabūji?
12.07.2020 10:11
*Vietējais
 Oficiāli tiek ieskicēta nākamā rajona ietekmes zonu sadalīšana.Pagaidām tā virspusēji,jo līdz nākošajām vēlēšanām vietvalži savas teritorijas uzskatīs tikai un vienīgi par savējām.Gribot vai negribot pienāksies jau laicīgi kopīgi kombinēt,domāt zem kādas it kā partijas nosaukuma palīst,lai maksimāli izslēgtu iespēju būt atstumtiem no saldās varas siles pēc nākošajām vēlēšanām.
12.07.2020 12:38
*Ha
 Un tas taču pat nebija jāpierāda! Jēkabpils intereses turpmāk dominēs. Visi pārējie stāvēs pie ratiem. Sala malači,ir pieteikums Satversmes tiesā.
12.07.2020 19:35
*Viesis -> *Ha
  Lauki jau ir izputināti. Tā ka nevajag.
12.07.2020 21:48
*Viesis -> *Ha
 Paskaties pēdējo Salas novada domes sēdi - pārdod pēdējo zemes pleķīti pirms apvienošanās. Kur naudu liks? Prēmijas, pabalsti, kompensācijas? Tiešām malači! Vēl naudu iegrūdīs advokātos! Ne kauna ne goda tam ubaga novadelim nav.
13.07.2020 11:53
*dusja
 Jēkabpils arī pārdod, bet pircēju ta nav, no kurienes tad tie naudaiņi radīsies? Pašvaldību vēlēšanas parādīs, kāda partija uzvarēs ....tā arī noteiks,kas tiks pie šprices.
13.07.2020 16:41
*Viesis -> *dusja
 Ko tieši Jēkabpils tirgo?
13.07.2020 17:14
* Birziete -> ..>viesis
  Tak beidziet muldēt pa tukšo. Nolieciet taču to Salas komendanti pie vietas (Boķa kunga
vietā).Rakstiet KNAB-am, Valsts Kontrolei, VID-am., lai beidz zagt un maksāt
neadekvātas algas savām roklaižām.
16.07.2020 20:33
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00731 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu