Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 28.10 Diena
11°C...13°C
D 2-4 m/s

Ļąńģóšķī 28.10 Vakars
9°C...11°C
D 2-4 m/s

Šodien 28.oktobrī
vārda dienas svin:

Ninona, Antoņina, Oksana, Ņina

Rītdien:
Laimonis, Elvijs, Elva, Elvis, Laimis

Apsveicam!
Saraksts »

Vai saistībā ar Covid-19 izplatību Jēkabpilī pilsētas skolās šobrīd vajadzētu pāriet uz attālināto mācību modeli?
Nē, pagaidām situācija nav tik slikta;
57.6%
Jā, noteikti;
29.6%
Grūti pateikt.
12.8%

Nobalsojuši: 125
Saraksts »

Ziņas: 31057
Komentāri: 569646
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
12.10.2020 17:40
 
Šobrīd portālā: 93 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Latgales speciālās ekonomiskās zonas Uzraudzības komisija vērtē Līvānu uzņēmumu SIA “Light Guide Optics International”
Pievienots: 21.01.2020 15:43

» Versija izdrukai

rsz_1komisijafoto.jpg
Līvānu uzņēmumu SIA “Light Guide Optics International” apmeklēja Latgales speciālās ekonomiskās zonas Uzraudzības komisija, lai klātienē izvērtētu uzņēmuma darbību un nākotnes plānus un lai lemtu par līguma slēgšanu par jauna ieguldījumu projekta īstenošanu. Atgādinām, ka uzņēmumam un tā teritorijai 6,47 hektāru platībā jau kopš 2018.gada decembra ir Latgales speciālās ekonomiskās zonas statuss, bet tas pats par sevi neko nedod. Nodokļu atvieglojumi uzņēmumam pienāka s tikai pēc ieguldījumu projekta īstenošanas. Latgales SEZ pārvaldnieka vietnieks Vladislavs Stankevičs stāsta: “Galvenais, lai uzņēmējs paredzētu investīcijas ražošanas ēkā, iekārtās, piemēram, jaunu ražošanas līniju iegādei vai jaunas ražošanas vietas izveidei. Tikai tajā brīdī, kad projekts ir realizēts un mēs pieņemam šo projektu, kad tiek nodota atskaite Valsts ieņēmumu dienestam, tikai no tā brīža uzņēmums ir tiesīgs izmantot valsts garantētās nodokļu atlaides.”

SIA “Light Guide Optics International” šobrīd vēl īsteno divus ieguldījumu projektus, kuru laikā jau sasniegti pirmie rezultāti – optisko šķiedru ražošanas iecirknis pārcelts uz jaunām, modernām telpām, būtiski palielinātas ražošanas jaudas, izveidots jauns medicīnas kūļu ražošanas iecirknis un uzsākta jaunu produktu – asinsvadu ārstniecībai paredzētu optisko šķiedru katetru ražošana. Izveidotas 37 jaunas darba vietas.

Straujā attīstība neapstājas. Tagad izstrādāts jauns ieguldījumu projekts, kura mērķis ir palielināt medicīnas produktu ražošanas jaudas. Projekts paredz iegādāties īpašumā pašlaik nomātās trīs ražošanas ēkas un tām piegulošo teritoriju, kā arī divas palīgēkas, veikt vienas ražošanas ēkas rekonstrukciju atbilstoši medicīnas produktu ražošanas prasībām, iegādāties un uzstādīt jaunas ražošanas iekārtas un tehnoloģijas, kā arī radīt vismaz 25 jaunas darba vietas uzņēmuma medicīnas iecirknī.

Latgales speciālās ekonomiskās zonas Uzraudzības komisija atbalstīja līguma slēgšanu par jaunā ieguldījumu projekta īstenošanu. “Šis pēc apjoma ir būtiski pāraudzis pārējos iepriekš pieteiktos projektus,” stāsta Latgales SEZ Uzraudzības komisijas priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis. “Summa ir tuvu 10 miljoniem eiro. Tas nozīmē, ka uzņēmums, kas strādā dinamiski un ļoti augstas pievienotās vērtības tehnoloģiju jomās, ir nolēmis veikt vēl vienu plašu soli uz priekšu. Tas atbilst tiem uzdevumiem, kas jārisina ar SEZ atbalsta mehānismiem, līdz ar to komisijai nebija nekādu šaubu par šī projekta lietderību, atbalsta nepieciešamību un atbalsta efektivitāti.”

Tā kā vēl neviens SIA “Light Guide Optics International” ieguldījumu projekts nav noslēdzies, uzņēmums vēl nesaņem nodokļu atlaides, tomēr Latgales speciālās ekonomiskās zonas statusu vērtē pozitīvi. “Sākumā mēs uz šo visu skatījāmies ar diezgan lielu skepsi,” stāsta SIA “Light Guide Optics International” valdes priekšsēdētājs Daumants Pfafrods. “Bet pašlaik, izstrādājot projektus, mums radies diezgan pozitīvs iespaids. Protams, tie nav Eiropas fondu līdzekļi, ko pēc projekta noslēguma var saņemt kā reālu naudu savā kontā. Šajā gadījumā reālo atdevi mēs jutīsim pēc gadiem.”

Nodokļu atlaižu kopējā summa atkarīga no ieguldījumu summas un kapitālsabiedrības lieluma. Liela kapitālsabiedrība var saņemt 35 procentus no projektā veiktajiem ieguldījumiem, vidēja – 45 procentus, maza – 55 procentus. SIA “Light Guide Optics International” gadījumā tie ir 45 procenti no projektā veiktajiem ieguldījumiem, kas jaunajā projektā ir 10 miljoni eiro. Kad SIA “Light Guide Optics International” pabeigs projektu īstenošanu un būs iesniedzis gada pārskatu Valsts ieņēmumu dienestā, tad Latgales speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrībai būs tiesības saņemt 80 procentu atlaidi uzņēmuma ienākuma nodoklim un 80 procentu atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim. Atlaides būs spēkā tik ilgi, kamēr tiks iztērēta uzkrātā summa – 45 procenti no 10 miljoniem eiro, vai arī līdz 2035.gada 31.decembrim.

Ja uzņēmums īstenos visus trīs ieguldījumu projektus, nodokļu atlaidēm paredzētie līdzekļi summēsies kopā. Skaidro Latgales SEZ pārvaldnieka vietnieks Vladislavs Stankevičs: “Ja uzņēmums ir mazs, tad viņam summēsies 55, 55 un 55 procenti no katra projekta. Ja viņš izvēlēsies 3 projektus, katru pa vienu miljonu eiro piecu gadu laikā, rezultātā viņam paliek 55 procenti, uz viņu būs attiecināms pusotrs miljons eiro – nodokļu atlaide kopsummā.”

SIA “Light Guide Optics International” ražo optiskās šķiedras produktus, kas tiek izmantoti medicīnas vajadzībām, kā arī industriālajās un pētniecības iekārtās. Pašreizējais darbinieku skaits Līvānos ir 177, bet uzņēmumam ir četri meitas uzņēmumi Vācijā, ASV, Baltkrievijā un Ķīnā, kas nodrošina tirdzniecības funkciju visā pasaulē.

Sandra Paegļkalne

 


Komentāru skaits: 14
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Nāhren mums tik sarežģītas un garas lietas jāzina? Lai Sandra sūta šito uz Dienas biznesu! Moš iedos trīskāršu honorāru. :D
21.01.2020 15:47
*Viesis
 livani pedeja laika tik to dara ks sevi reklame. vai tad nepadaritu darbu, nolaidibas darba tur neeksiste? nu tik balti un pukaini
21.01.2020 15:51
*Viesis
 JL vajadzētu nobloķēt aici , kurš slēpjas arī zem citiem dažādiem nikiem. Nav iespējams normāli lasīt ne rakstus, ne komentārus.
21.01.2020 16:00
*Dostojevskis
 Kaut kāda ārprātīgi sarežģīta peņķere, lai beigās dabūtu nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi? Par šādu sekmīgu darbošanos nekustamā īpašuma nodokli vajadzētu atcelt automātiski. Pilnā apmērā! PS. vai pa Līvānu stikla fabrikas teritoriju vēl joprojām vējš pērnās lapas dzenā un klīst griboši runči, nelabi aurodami?
21.01.2020 16:20
*Jefiņš
 Nav nekas vienkāršāks, kā pašiem radīt sarežģījumus likumu un noteikumu veidā, lai pēc tam pašiem ir ar tiem cīkstēties, lietišķas atmosfēras radīšanai.
21.01.2020 17:04
*ĶĒMS
 Teikšu kā ir, neesmu grāmatvedis un nav ne vajadzība ne vēlēšanās iedziļināties tajos skaitļos, bet ja darbi sokas un visi ir ar to apmierināti, tad labi - viss kārtībā.
21.01.2020 18:52
*Viesis
 Diez vai šo sarežģījumu rakstīja pati Sandra. Iedeva tekstu un iekopēja kā savu
21.01.2020 19:00
*Aicis -> *Viesis
 Tevi pašu vajag nobloķēt ! Ar bloku pa pauri ::))
21.01.2020 19:19
*Aļo Jēkabpils!
 Līvānu uzņēmuma SIA “Light Guide Optics International” optisko šķiedru ražošanas iecirknis pārcelts uz jaunām, modernām telpām, tāpēc būtiski palielinātas ražošanas jaudas, izveidots jauns medicīnas kūļu ražošanas iecirknis un uzsākta jaunu produktu – asinsvadu ārstniecībai paredzētu optisko šķiedru katetru ražošana. Izveidotas 37 jaunas darba vietas.
Tukšrunātāju Jēkabpils, kur jums ir radītas jaunas darbavietas ražošanā, a?
21.01.2020 20:22
īpaši stulbs
 Varam tikai priecāties, ka mūsu Sandrai Paegļkalnei ir tik plašas zināšanas ekonomikā, grāmatvedībā, nodokļu politikā un uzņēmējdarbībā kopumā.
Es, atklāti sakot, tikai ar grūtībām uztvēru šo bagātīgo informāciju un, droši vien, ne visu līdz galam izpratu, jo radās vesela pakārtotu jautājumu virkne.
21.01.2020 20:33
*zinātājs
 Nezinu, vai pareizi domāju, bet pēc raksta izlasīšanas, sapratu, ka SIA “Light Guide Optics International” jūtas nestabili un tai no VID puses draud briesmas. Nav ko brīnīties, jo Latvijas nodokļi, cik zinu, daudzus uzņēmumus ir jau izputinājuši. Zāģē zaru, uz kā paši sēž.
22.01.2020 07:32
*Viesis -> zinatājs
  Tajā fabriķī cilvēki saņem algas kā civilizētās valstīs jau no pašiem pirmsākumiem, kad bija vēl lati. Dzīvoju tur strādājošie kā leiputrijā salīdzinoši ar citiem Līvānos. Ja nevar savilkt galus, lai skatās iekšējās rezerves, bet lai nekauc no valsts.
22.01.2020 08:34
*Neķītrais masāžists -> Viesis
 Toč, tādi nobarojušies izskatās! :DDD
22.01.2020 14:18
*Neķītrais masāžists
 Pilnīgi manas kopijas. :D
22.01.2020 17:02
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00838 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu