Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 05.03 Nakts
-3°C...-5°C
R 3-5 m/s

ßńķī 05.03 Rits
-4°C...-6°C
R 2-4 m/s

Šodien 04.martā
vārda dienas svin:

Alise, Auce, Sallija

Rītdien:
Austra, Aurora

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils pilsētas kandidatūru cīņā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu?
Nē, lieka līdzekļu tērēšana;
83.9%
Jā, tas attīstīs Jēkabpils kultūras dzīvi;
14.4%
Nav viedokļa, neinteresē.
1.7%

Nobalsojuši: 403
Saraksts »

Ziņas: 31862
Komentāri: 582131
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
02.03.2021 10:32
 
Šobrīd portālā: 28 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils nevalstiskajām organizācijām piedāvā telpas bijušajā Justīcijas namā
Pievienots: 24.10.2019 15:03

» Versija izdrukai

rsz_nvoekafoto.jpg
Pēc Zemgales rajona tiesas Jēkabpilī pārcelšanās uz jauno Tieslietu namu ēka palikusi tukša un nonākusi Jēkabpils pilsētas pašvaldības pārziņā. Šonedēļ vietvara aicināja uz tikšanos nevalstiskās organizācijas, lai pārrunātu savstarpējo sadarbību un piedāvātu biedrībām iespēju pārcelties uz telpām kādreizējā Justīcijas namā. Nevalstisko organizāciju pārstāvji izmantoja iespēju apskatīt telpas, lai novērtētu to stāvokli. Pašvaldība uzsver, ka priekšroka telpu izmantošanā būs tām biedrībām, kuras nodarbojas ar mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupu interešu aizstāvību, proti, palīdz pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm. Turklāt tām biedrībām, kurām ir sabiedriskā labuma statuss, nebūs jāmaksā nomas maksa, bet gan tikai maksa par komunālajiem pakalpojumiem. Interese par telpām ir daudzām biedrībām, bet attur komunālo pakalpojumu cenas.
    
    Jēkabpils pilsētas domes Īpašumu nodaļas vadītāja Santa Lazare skaidro: “Tā kā pašvaldības īpašumā šī ēka ir tikai no šī gada septembra, tad mēs esam ņēmuši par pamatu skaitļus, kas ir bijuši iepriekšējā īpašnieka laikā, tātad Tiesu namu aģentūras laikā. Gada griezumā rēķinot komunālos maksājumus, sanāk, ka biedrībām būtu jārēķinās ar 2,78 eiro par kvadrātmetru mēnesī. Tā ir summa ar PVN. Tur ietilpst apkure, ūdens, elektrība, atkritumi un apsaimniekošana.”
    
    Šīs gan ir provizoriskās izmaksas, jo skaitļi ņemti, balstoties uz to, kā ūdeni un elektrību tērēja tiesas darbinieki. Tomēr nevalstiskās organizācijas pauž bažas, ka tās nespēs samaksāt, jo provizoriskā summa ir daudz lielāka nekā biedrību pašreizējie izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem. “Daudzas biedrības saka, ka pārāk augsta cena, bet tādas ir cenas pilsētā,” saka invalīdu apmācības un dienas centra “Ausma” pārstāvis Valdis Strods. “Salīdzinājumā ar to, ko šobrīd mēs maksājam par telpām, šeit būtu daudz dārgāk.”
    
    Sevišķi sašutuši ir biedrības “Cerību sala” pārstāvji, kuri nodrošina dažāda veida pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un kuri jau šobrīd pakalpojumu sniegšanai izmanto 90 kvadrātmetrus, tātad viņiem nepieciešama liela platība. “Cenas ir milzīgas, ja bērni ir ar īpašām vajadzībām, kā lai samaksā?” savu viedokli pauž “Cerību sala” valdes priekšsēdētāja Aija Kvēpiņa. “Mēs varam samaksāt tikai par vienu mēnesi no tām biedru naudām, kas mums ir, bet ja mums jāmaksā gadā vairāk par tūkstoti, tas nav iespējams.”
    
    Vairākas biedrības uzsver, ka tām pašlaik par komunālajiem jāmaksā simboliska samaksa vai nav jāmaksā vispār, tādēļ piedāvātais variants kādreizējā Justīcijas namā viņus neapmierina, lai gan telpas būtu nepieciešamas. “Pašlaik mēs telpas izmantojam bez maksas, arī par komunālajiem nemaksājam, jo mēs sniedzam arī senioriem pakalpojumus – vingrošanu, ārstnieciskos pasākumus, seminārus, mācības,” stāsta pensionāru biedrības “Sasaiste” valdes priekšsēdētāja Biruta Jemeļjanova. Uz jautājumu, vai biedrība varētu atļauties maksāt to summu par komunālajiem, Biruta atbild: “Par ko? Pensionāri metīs biedru naudas pa 10 eiro un maksās? Tas ir absurds.”
    
    Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola skaidro: “Vēsturiski varbūt no deviņdesmitajiem gadiem, darbojoties nevalstiskajām organizācijām, tika mazāk pievērsta uzmanība pašvaldības īpašuma iznomāšanas kārtībai, arī valstī noteiktie normatīvie akti ir mainījušies gadu griezumā. Tās biedrības, kuras senāk noslēgušas līgumus un izmanto telpas, bauda labāku situāciju, bet pēdējo divu gadu laikā mēs skatāmies, lai normatīvie akti attiecībā uz telpu iznomāšanu tiktu ievēroti, jo no mums to prasa Valsts kontrole.”
    
    Jēkabpils pilsētas domes vadība uzsver, ka aktīvas biedrības, kas startē dažādos projektu konkursos un piesaista finansējumu, varot atļauties samaksāt par apkuri, elektrību, ūdeni un apsaimniekošanu. Tomēr dome sola meklēt iespēju palīdzēt ar komunālo pakalpojumu apmaksu tām biedrībām, kas rūpējas par mazāk aizsargāto iedzīvotāju grupu interešu aizstāvību. “Šī ēka jebkurā gadījumā mums būs jāuztur, un labāk to uzturēt ar īrniekiem un apdzīvotā vidē, nekā ja tā stāv tukša un neapsaimniekota,” skaidro Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps. “Mēs skatīsimies no tām biedrībām, kas izteiks vēlmi šeit būt, kas tās par biedrībām un kā mēs varam palīdzēt šajā jautājumā. Runāsim ar Juridisko nodaļu, bet es viennozīmīgi saku – pensionāriem un invalīdu biedrībām mēģināsim palīdzēt, tur šaubu nav.”
    
    Jēkabpils pilsētas domes vadība pauž cerību, ka ēka nākotnē būs apdzīvota, jo par otrā stāva izmantošanu vēlmi izteikusi neatliekamā medicīniskā palīdzība, savukārt par pirmā stāva telpām interese ir daudzām nevalstiskajām organizācijām.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 31
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Tur varēs tusēt visi, vietas pietiks. Vai tiesa, ka pagrabā esot arestantu telpa, vai tas ir izmuldēts.
24.10.2019 17:12
*Viesis
 Jēkabpils Kristīnei jābrauc mācīties uz Daugavpili - biedrībām viss bez maksas un domevēl maksā algas, lai taisa pilsētai pas;akumus, aktivizē visas iedzīvotāju grupas.
Sapņo, ka biedrības uzturēs nevajadzīgas telpas.
Biedrības tik daudz bez maksas strādā sabiedrības labā,talko, sniedz sociālo palīdzību, rīko pasākumus, izglīto. Jēkabpils deputāti to neprot ne novērtēt, ne atbalstīt.
24.10.2019 17:35
*Neķītrais masāžists
 Atkal piedāvā? :DDD Mēs tak šito jau kādu nedēļu atpakaļ izrunājām. :D
24.10.2019 17:57
*ĶĒMS
 Ja piedāvā, tad jāņem, es sapratu, ka bez maksas.
24.10.2019 18:30
*kača
 šajā ēkā varētu pārcelt Jēkabpils tirgu,bet ne piedāvāt biedrībām.
Grūti saprast kas ir tās biedrības, kuras spējīgas nomāt telpas par tik augstu nomu, ja pamatā tās dibinājušās , lai palīdzētu viens otram pārvarēt izdzīvošanas grūtības, tie cilvēki ir pilsētas sociāli neaizsargātākā sabiedrības daļa. Pašvaldībai vajadzētu tikai priecāties un visādi veicināt šādu pašpalīdzību. Vai tiešām pašvaldībai trūkst citu piemērotu telpu šim organizācijām?
24.10.2019 20:11
īpaši stulbs
 Pat iedomāties nevarēju, ka pēc skata mīlīgā Kristīne ir tik skarba un nežēlīga. Pie tam kā advokātei viņai jau nu bija jārunā gan korekti, jo nomas tiesības nodibina tikai ar tādām personām, kas no tā noslēgtā telpu lietošanas līguma gūst kaut kādu peļņu, bet NVO sastāvā nudien tādu nav. Tās visas altruistiski dod sabiedrisko labumu un pietiktu ar īres līgumu, jo nevalstisko organizāciju biedri ir pilni azarta un entuziasma, un, darbā aizrāvušies, neviens vien tur arī nakšņos, kā tas bijis līdz šim. Domei no budžetā kultūrai paredzētiem līdzekļiem jārod iespēja bez maksas šiem cilvēkiem dot pajumti. Ja nu galīgi ar finansēm švaki, tad var uzlikt limitu - tik un tik litri mēnesī ūdeni, tik un tik megavatstundas siltuma un tāpat ar elektrību. Ūdeni faktiski var izslēgt no rēķiniem, jo vannas un dušas, cik atceros, Tiesu namā nav, bet ja vajag iet par personiskām vajadzībām, tad turpat pāri Viestura ielai ir omulīga publiskā tualete.
Kraps ir daudz cilvēcīgāks.
24.10.2019 20:18
*Irlielāmērāticams
 ka šī ēka vispār nav piemērota priekš NVO vajadzībām. Te varētu būt viesnīca.
24.10.2019 20:29
*Rīts -> Kristīne
 Vai tad tiešām var iedomāties, ka NVO raksta projektus, lai samaksātu domei par telpām-lai māja tukša nestāvētu?! Kaut ko tik stulbu pat iedomāties grūti! NVO ir daudz citu vajadzību, lai savu darbību spētu uzturēt-tam arī raksta projektus, lai pasākumus organizētu! Ne domes telpu komunālos nomaksātu. Un vēl tik sliktā stāvoklī tā èka! Vai tur vispār ir izvērtèta drošība un ir atzinums, ka tur nav bīstami uzturēties, dziedāt, dejot, noturēt pasākumus?
24.10.2019 20:34
*priekšlikums domei
 Varbūt šajās telpās pārcelt mūzikas skolu? Skolai ir nepiemērotas telpas un izvietota divās ēkās.
24.10.2019 21:00
*Viesis
 Nekas nav dzīvē bez maksas. Mēs visi jēkabpilieši maksājam par šo biedrību telpām un izklaidēm. Varbūt arī pašiem būtu kaut kas jāmaksā? Par bērniem un penčukiem viss skaidrs, bet pārējie lai tik maksā.
24.10.2019 21:21
*Vietējais
 Neesmu māņticīgs,bet es uz to namu tā nerautos... ,tās tomēr nav parastas telpas... .
24.10.2019 22:46
*Biete
 Lai tie NVO par savām izklaidēm arī paši maksā. Pareizi
Kristīne saka. Pieraduši tikai dzīvot uz citu rēķina.
25.10.2019 07:53
*zinātājs
 Kristīne zina, ko runā. Ja gribās no kalniņa vizināties, pašiem kamaniņas augšā jāvelk. Cik zinu, no vecajām telpām neviens biedrības ārā nedzen un viss var palikt pa vecam. Dota izvēle - vai palikt pa lēto nomales ūķos vai par attiecīgu maksu dzīvot Jēkabpils prestižākajā vietā. Gribētos zināt, par ko šajā gadījumā tāds sašutums un naids pret pašvaldību? Kvēpiņa kā tāds krokodils pret kameru.
25.10.2019 08:59
*dienesta autiņš
  Kristīnei jāpadomā arī ir par savām rīcībām. Ir jau ir tās sienas piesūkušās ar negatīvo enerģiju, ka diez vai pat mācītājs var līdzēt.
25.10.2019 09:59
*Viesis
 Tur varētu pārcelt tirgu, jo tur, kur tagad ir, sen neatbilst nekādām normām. Invalīdiem vajadzētu kādu aizklapētu skolu vai b/d, kur pietiktu vietas visam un visiem.
25.10.2019 11:03
*Neķītrais masāžists
 Ja neviens tur neies, tad Tiesu nams drīz pārvērtīsies par izvirtības perēkli. Surkuļam jau jāsāk domāt par apsardzi, bet pagaidām intensīvi jānovēro. :D
25.10.2019 13:51
*&&&
 lai taču ķēms un stulbenis to pārņem pretalkohola biedrībai
25.10.2019 15:27
*ups -> &&&
  un zinātāu tajā pašā komandā, būs ideāla trijotne, un tad lai gudrojas, kamēr sakausies savā starpā :DD
25.10.2019 16:12
*Neķītrais masāžists -> &&&
 Vot, vot, bļin! :DDD Pie viņiem citi NVO toč neies. Atmosfēra būs nokaitēta. :D
25.10.2019 17:03
*Reāls skats
 Sākotnŗji Jēkabpils dome NVO projektiem maksāja 500 eiro gadā. Plus atbalstīja arī lielos projektus, kur naudu bija piešķīruši LV mēroga organizācijas.
Šogad Jēkabpils dome NVO projektiem 2 x gadā(!) piešķir 1 000+ 1 000 = 2 000 eiro. Lai gan, spriežot pēc avīzēs un tv redzētā, projekta realizācijas laikā redzama "biedru grupa", kas izmanto šos projektam piešķirtās naudas labumus. Vienīgi Cerību sala organizē pilsētas m′eroga pasākumu stadionā. Jēkabpilī dzīvo ~3 000 pensijonāru. Pēdējo 10 gadu laikā nav notikusi neviena Jēkabpils pensionāru kopsapulce, lai gan ir 2 pensionāru organizācijas / NVO, kas katra raksta mistiskus projektus it kā visu pilsētas pensionāru labumam. Realitātē redzam vienas un tās pašas sejas t.s. pensionāru aktīvistes. Ja notiktu lielā visu pilsētas pensionāru kopsapulce, kā tas ir citās pilsētās, tad iespējams tiktu ievēlēta pavisam cita vadība un pensionāru darbošanās nebūtu tik sadrumstalota tikai biedru grupu līmenī. Pat pensionāru dienā 1.oktobrī netika rīkots visiem pilsētas pensionāriem kāds kopīgs pasākums kā tas ir citās pilsētās un kā kādreiz bijis Jēkabpilī - Tautas namā koncerts vai varētu būt pat mūsu Tautas teātra izrāde vai kas tml. Par domes piešķirtajiem 1 000 eiro NVO 1 projektam varētu uzrīkot labu labo pasākumu un vēl pietiktu aktivitātēm. Vai katram ir zināms kāds pensionārs kurš nekad nav bijis t.s. pensionāru NVO (ir 2 NVO) rīkotajos projekta pasākumos. Vai nav pienācis pēdējais laiks beigt izlikties, ka
25.10.2019 19:34
*Reāls skats 1
  Vai nav pienācis pēdējais laiks beigt izlikties, ka pilsētā ir aktīvas pensionāru nevalstiskās organizācijas- skaitās 2 gab. un tik raksta projektus, lai gan ir tikai biedru grupu līmenī. tv un avīzēs rēgojas vienas un tās pašas sejas.
Ja izanalizētu arī citu NVO darbošanos, atklātos līdzīga aina, lai gan raksta mistiskus projektus un saņem 1 000 + 1 000 = 2 000 gadā!
25.10.2019 19:44
īpaši stulbs -> &&&
 Ideja, protams, laba. Paldies par atbalstu, bet es un domubiedri neuzskatām, ka darbs kabinetā vainagosies ar panākumiem. Visiem, kam rūp veselīgi cilvēki un perspektīva latviešu tautas nākotne, ir jāiet ielās, pilsētas domē, pie alkohola un tabakas tirdzniecības vietām, un jāveic aģitācija, argumentēts skaidrojošais darbs.
25.10.2019 20:12
*!
 Koroče, jāizvērtē katras organizācijas darbs sabiedrības labā un tad jādod telpas...
25.10.2019 21:11
*bezkaunīgais sivēns
 Jāuzaicina uz Jēkabpili Pestītāju armija un jāpiešķir telpas Justīcijas namā. Pestītāju armija būs nenovērtējams palīgs socdienestam, jo palīdz trūcīgajiem, cīnās pret netikumiem sabiedrībā. Domāju, ka īpaši stulbs to uzņemtu un ar sajūsmu iekļautos tajā, jo Pestītāji nav bruņoti, viņu ieroči ir garīga rakstura. Bez tam Pestītāju armijas klātbūtne atsvaidzinātu Jēkabpils ikdienu ar saviem pasākumiem un tajā iestātos daudzi jo daudzi jēkabpilieši un ļaudis no tuvējiem novadiem.
26.10.2019 10:46
*Pravietisnejaukais -> *bezkaunīgais sivēns
 Pēc definīcijas nav iespējams, jo mūsu Kungs un Pestītājs ir tikai viena pati persona.
Ja Tu esi domājis "Pestīšanas armiju", tad man Tevi jābrīdina par divām lietām... viņu teoloģija daudzviet iet šķērsām ar pestīšanu un "daudzus jo daudzus" viņi nemaz neuzņems, palasi iestāšanās noteikumus!
26.10.2019 11:23
*Dauņeksterminators -> *Reāls skats
 Nu, ja Tu patiešām gribi "skatīties reāli"... Tev nāksies atzīt, ka tas ir praktiski tikai bizness. Atsevišķie izņēmumi šo secinājumu tikai izceļ.
26.10.2019 11:26
*bezkaunīgais sivēns -> *Pravietisnejaukais
 Pareizi, Tev taisnība - Pestīšanas armija. Noteikumi ir tāda lieta ko var grozīt, vienkārši būs Latvijā divas Pestīšanas armijas, viena pareizā un otra nepareizā, precedenti ir cik uziet. Jēkabpilī uzreiz ir jādibina korpuss, lai var piešķirt pulkveža pakāpi un tad sākt pestīšanu.
26.10.2019 13:35
*Nopietnais
 PIEKRĪTU domes lēmumam pārcelt nevalstiskās uz tukšo Tiesu namu. Lai atbrīvo bērnudārza telpas, jo mazie stāv rindā. Lai atkal tur ir bērnudārzs!
26.10.2019 14:51
*!
 Šokējoši dzirdēt iekš video, ka biedrības, kas par projektiem saņēmušas € 2000 gadā, par komunālajiem nav maksājušas ne centa. Gan jau ja sāktu pētīt ciparus, atklātos zili brīnumi....
26.10.2019 15:05
*Viesis -> *!
 Sabiedriskā labuma organizācijām nav jāmaksā komunālie maksājumi.
Šo statusu dod VID un VID neko nedod bez dzelžaina pamatojuma. Tur ir ikgadēji darba plāni un atskaitesgan finansiālas, gan par veikto darbu.
Daugavpilī organizācijas katra atrodas milzu ēkā un saņem pat algas no domes. Tur domeprot saskatīt NVO darbu sabiedrības labā.
27.10.2019 03:25
*Viesis
 Ko ta sēž tie NVO mūsu pilsētā uz mūsu nodokļiem lai tik štūrē uz Daugavpili. Mēs jau neraudās. Paliks naudiņs, varēs kaut ko skaistu pilsēta iegādāties.
29.10.2019 07:42
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01329 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu