Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 27.09 Diena
21°C...23°C
A 5-7 m/s

ßńķī 27.09 Vakars
16°C...18°C
A 4-6 m/s

Šodien 27.septembrī
vārda dienas svin:

Ādolfs, Ilgonis

Rītdien:
Sergejs, Lana, Svetlana

Apsveicam!
Saraksts »

Kam, jūsuprāt, būtu jāfinansē stārķa ligzdas balsta un pamatnes ierīkošana izpostītās ligzdas vietā Ošānu ciemā (skatīt sižetu 25.09.2020.)?
pašvaldībai, jo tā ir pašvaldības zeme;
50%
akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”, jo pēc viņu iniciatīvas vecie balsti tika demontēti un ligzda – izpostīta;
25%
nav viedokļa.
25%
vietējiem iedzīvotājiem – ja viņi vēlas saglabāt ligzdu, viņiem arī jāfinansē;
0%

Nobalsojuši: 4
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 47 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Līvānu dzīvokļu un komunālās saimniecības vadītāju tur aizdomās par traktoru nelikumīgu iegūšanu savā īpašumā
Pievienots: 28.08.2019 14:54

» Versija izdrukai

rsz_vilcansarturs.jpg
Līvānu dzīvokļu un komunālās saimniecības vadītājs Artūrs Vilcāns tiek turēts aizdomās par nelikumīgu uzņēmuma traktortehnikas iegūšanu savā īpašumā. Notikums iedragājis gan kapitālsabiedrības, gan pašvaldības reputāciju. Līvānu novada pašvaldība uzņēmumā uzsākts ārējais audits, lai noskaidrotu Artūra Vilcāna atbildību.
    
    Artūrs Vilcāns Līvānu dzīvokļu un komunālo saimniecību vadīja nepilnus sešus gadus – kopš 2013.gada oktobra. Pēc tam, kad pašvaldībai radās aizdomas par to, ka viņš nelikumīgi ieguvis savā īpašumā uzņēmuma traktortehniku, Artūrs Vilcāns uzrakstīja atlūgumu, bet Līvānu novada pašvaldībā uzsver, ka ar to viņa atbildība nebeidzas un ka šis notikums tiek izmeklēts.
    
    Līvānu novada pašvaldība informāciju par iespējamajām nelikumībām SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” saņēma no iedzīvotājiem. Domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle skaidro, ka uzreiz pēc tam pašvaldība pieprasījusi skaidrojumu komunālās saimniecības vadītājam Artūram Vilcānam un uzsākusi pārbaudi kapitālsabiedrībā. Pārbaudē konstatēts, ka divi uzņēmumam piederošie traktori ir pārdoti, neievērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu. “Likums, kas regulē publiskās mantas atsavināšanu, nosaka, ka vienīgais veids ir izsole,” stāsta Ginta Kraukle. “Un attiecīgi arī jāveic novērtējums, lai saprastu, kāda ir vērtība. Iesniegtajos dokumentos mēs redzējām, ka tehnika vērtēta pirms trim gadiem – 2016.gadā. Pirms atsavināšanas uzsākšanas traktori nav vērtēti. Tāpat nav tikusi rīkota izsole.”
    
    Dokumenti liecina, ka, balstoties uz Artūra Vilcāna vienpersonisko rīkojumu, traktori tika pārdoti katrs savam uzņēmumam, bet pēc kāda laika abi traktori nonākuši Artūra Vilcāna īpašumā – liecina transportlīdzekļu reģistrs. Ar Artūru Vilcānu Vidusdaugavas televīzijai neizdevās sazināties, bet pašvaldībā norāda, ka viņš savā skaidrojumā domei esot atzinis savu kļūdu un pat piedāvājis atdot traktorus atpakaļ. Tomēr vietvarā uzsver, ka jautājums nav par pašiem traktoriem vai to vērtību, bet gan par procedūru un likuma ievērošanu, tādēļ arī šobrīd tiek veikts ārējais audits, lai noskaidrotu, vai saimniecībai nav nodarīts mantisks zaudējums un vai valdes priekšsēdētāja rīcībā nav saskatāmas koruptīvas darbības. Par Artūra Vilcāna atbildību tiks lemts pēc audita rezultātu saņemšanas un izvērtēšanas.
    
    Reaģējot uz notiekošo, pašvaldība arī veiks izmaiņas kapitālsabiedrībā. “Līdz šim kapitālsabiedrībā bija viens valdes priekšsēdētājs, līdz ar to radās situācijas, kad viņš kaut ko vienpersoniski varēja izlemt,” stāsta Ginta Kraukle. ““Bet turpmāk kapitālsabiedrībā būs divi valdes locekļi – valdes priekšsēdētājs un valdes loceklis, attiecīgi mēs mainīsim arī statūtus. Tuvākajās domes sēdēs tiks lemts šis jautājums. Šobrīd izsludināta pieteikšanās uz šīm divām vakancēm līdz 20.septembrim. Tad mēs skatīsimies, kādi būs pieteikumi, un vērtēsim. Šis amats ir ļoti nozīmīgs, ļoti būtisks, tāpēc svarīgi, lai izvēle būtu maksimāli mērķtiecīga, lai mēs saprastu, ka izvēlētais kandidāts gribēs, spēs un varēs tikt galā ar šī uzņēmuma izaicinājumiem.”
    
    Izaicinājumu ir daudz, jo, kā atzīst vietvarā, dome ir saņēmusi daudz sūdzību par kapitālsabiedrības darbu, un neapmierinātību pauž arī ielās sastaptie iedzīvotāji. “Tagad man “komunālajiem” jāmaksā 45 eiro, bet ko viņi dara ar to naudu, es nezinu,” saka līvāniete Leontīna. “Uzkrājumus es saprotu, varbūt jumtu remontēs, bet tā maksa, kas ir par kvadratūru, nezinu, kādēļ tik daudz jāmaksā. Visi žēlojas, ka tagad “komunālajiem” ir ļoti daudz jāmaksā.”
    
    Šobrīd par Līvānu dzīvokļu un komunālās saimniecības valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Andrejs Patmalnieks, kurš pēdējos gados pildīja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja palīga pienākumus, bet iepriekš bija kapitālsabiedrības vadītājs. Par situāciju ar traktoriem viņš izsakās negribīgi. “Pašlaik nekas nav skaidrs, jo notiek audits. Pēc audita varēs runāt. Tagad nekas nav runājams, es neko nevaru pastāstīt,” saka Andrejs Patmalnieks.
    
    Situācija SIA “Līvānu dzīvokļu un komunālā saimniecība” radījusi baumas vietējā sabiedrībā, piemēram, ka Līvānu novada domes priekšsēdētājs aizgājis no darba un ka Artūrs Vilcāns aizturēts rokudzelžos. Ginta Kraukle visas šīs baumas kategoriski noraida: “Es šobrīd vēlos noraidīt visas izskanējušās baumas, kas saistītas arī ar domes vadību. Domes vadība turpina darbu, domes priekšsēdētājs ir un paliek Andris Vaivods, neņemot vērā dažādas spekulācijas, kas šobrīd virmo sabiedrībā.”
    
    Līvānu novada pašvaldība uzsver, ka pašlaik galvenais ir izmeklēt notikušo un plānot, kā kapitālsabiedrība strādās turpmāk.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 13
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Šito trako nesmukumu visiem Līvāniem.
28.08.2019 15:05
*Neķītrais masāžists
 Kur traktoru foto vai Vilcāna video?
28.08.2019 15:11
*Viesis
 Kā tikai ieraut kaut ko nāsīs. Eh šitā amatpersonu alkatība.
28.08.2019 16:39
*ĶĒMS
 Ak, Līvāni, Līvāni, man nav ko teikt.
28.08.2019 18:37
*Viesis
 AhA, grausti jāvērtē, jātaisa izsole, ja nepiesakās neviens, tad otra, trešā. Beigās tas viss maksā dārgāk nekā ieguvums! Kur loğika?
28.08.2019 20:04
īpaši stulbs
 Uzreiz paceļas retorisks jautājums - ko viņš darīs ar diviem traktoriem?
Cik pazīstu Vilcāna kungu, varu apgalvot, ka viņš lieku kapeiku no nodokļu maksātāja maka tāpat vien neizvilks. Laikam jau taisnība, ka Latvijā mazos naivos rosīgos cilvēkus met sārtā, bet lielos žuļikus, kas miljonus noblēdī, nominē par ordeņu kavalieriem un liek vadošos amatos.
28.08.2019 21:55
*Viesis
 2 veci traktori vērtēti 3 gadus atpakaļ. Tad jau 3 gadus lietoti un to vērtība noteikti super izaugusi. Katru gadu vismaz 1000 euro klāt :)
Bet ja nopietni, tad likums ir likumsun jāievēro
28.08.2019 22:29
*zinātājs
 Nav jau zināms, vai Vilcāns nav uzņēmies arī Kraukles vainu ja viņa tik pamatīgi visu notikušo skaidro. Varbūt viens traktors bija pašam Vaivodam paredzēts, jo tas vispār klusē.
Gan jau uzzināsim, jo no tautas neko nevar noslēpt.
29.08.2019 09:15
*Niks
 Artūrs Vilcāns Līvānu dzīvokļu un komunālo saimniecību vadīja nepilnus sešus gadus – kopš 2013.gada oktobra. Nu izskatās kā riktīgs priekšnieks!
Šobrīd A.Vilcāna vietā par pienākumu izpildītāju iecelts viņa palīgs Andrejs Patmalnieks.
Ir priekšnieki, kuriem ir baigi paveicies ar palīgu, vai ne?
Troksnis vairāk ir par to, ka tie 2 kantora īpašumā bijušie traktori ir nonākuši priekšnieka īpašumā.
Ja esi īsts priekšnieks, tā nekad un nekādos apstākļos nedrīkstētu darīt!
29.08.2019 09:16
*zinātājs -> *Niks
 Tuviem radiniekiem, Andrim un Artūram,gan vajadzētu savā starpā padalīties ar guvumu
29.08.2019 09:42
*no abām pusēm
 Pēc tam, kad pašvaldībai radās aizdomas par to, ka viņš nelikumīgi ieguvis savā īpašumā uzņēmuma traktortehniku, Artūrs Vilcāns uzrakstīja atlūgumu.
Priekš veča gļēva rīcība, it kā ar to beigtos atbildība par uzņēmuma lietām!
Jo.
Līvānu novada pašvaldībā uzsver, ka pēc iedzīvotāju sūdzībām veiktajās pārbaudēs uzņēmumā konstatēts, ka 2 uzņēmumam piederošie traktori ir pārdoti, neievērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu. “Likums, kas regulē publiskās mantas atsavināšanu, nosaka, ka vienīgais veids ir izsole,” stāsta Ginta Kraukle.
Tik un tā traktorus būs jāatdod uzņēmumam!
29.08.2019 10:08
*!!!
 Līvānu dzīvokļu un saimniecības kapitāldaļu turētājam ir jāuzņemas atbildība un jādemisionē.
29.08.2019 10:24
*mjā
 Sitas tips nav ar to labāko slavu... Arī kā cilvēks.
29.08.2019 14:43
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01533 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu