Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 27.09 Diena
21°C...23°C
A 5-7 m/s

ßńķī 27.09 Vakars
16°C...18°C
A 4-6 m/s

Šodien 27.septembrī
vārda dienas svin:

Ādolfs, Ilgonis

Rītdien:
Sergejs, Lana, Svetlana

Apsveicam!
Saraksts »

Kam, jūsuprāt, būtu jāfinansē stārķa ligzdas balsta un pamatnes ierīkošana izpostītās ligzdas vietā Ošānu ciemā (skatīt sižetu 25.09.2020.)?
pašvaldībai, jo tā ir pašvaldības zeme;
50%
akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”, jo pēc viņu iniciatīvas vecie balsti tika demontēti un ligzda – izpostīta;
25%
nav viedokļa.
25%
vietējiem iedzīvotājiem – ja viņi vēlas saglabāt ligzdu, viņiem arī jāfinansē;
0%

Nobalsojuši: 4
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 41 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Par godu Baltijas ceļa 30.gadadienai atklāj foto izstādi “Jēkabpilieši Baltijas ceļā”
Pievienots: 26.08.2019 14:46

» Versija izdrukai

rsz_fotobaltijascels.jpg
Jēkabpilietis Dainis Ormanis ir aktīvi piedalījies daudzos Latvijai nozīmīgos pasākumos, iemūžinot tos fotomirkļos. Viens no neaizmirstamākajiem bija Baltijas ceļš – fotogrāfs ir arī šīs unikālās akcijas aculiecinieks. Kopš pasākuma pagājuši 30 gadi, un par godu gadadienai Jēkabpils Tautas namā atklāta Daiņa Ormaņa fotogrāfiju izstāde “Jēkabpilieši Baltijas ceļā”.
    
    “Kad es uz kādu minūti vai divām ieķēros cilvēku straumē, tad man izplūda cauri tāda straume vai, kā sēļi saka, strāva,” atminas Dainis. “Bet ilgi man neiznāca stāvēt, jo es gribēju to visu iemūžināt, nofotografēt. Tam mērķim es biju sagatavojis panorāmas aparātu, kas ņēma trešdaļu leņķa – 120 grādus, bet padomju nabadzība neļāva šajā aparātā ielikt krāsu filmiņu. Bet es ar mokām dabūju divas krāsainas platfilmas, kas mētājās veikala plauktā. Kopā bija 24 kadri, un šajā izstādē arī šie kadri ir redzami.”
    
    Līdzi Dainim tajā dienā bija kopumā četri fotoaparāti, bet šajā izstādē apkopotas galvenokārt tās, kas bildētas ar platfilmu fotoaparātu, jo par godu Baltijas ceļa 30 gadu jubilejai autors vēlējies izstādi ar kvalitatīvākajām fotogrāfijām. Pateicoties Dainim, daudzi jēkabpilieši tagad var paskatīties uz sevi pirms 30 gadiem.
    
    Jēkabpiliete Laura rāda uz sevi fotogrāfijā un stāsta: “Es atrodos starp tēti un brāli, un blakus ir arī draugu ģimene – Savinu ģimene. Es šo pasākumu atceros, bet tā nozīmīgumu varu apzināties tikai tagad, kad pagājuši 30 gadi. Ir grūti saprast, kā varēja sapulcēties divi miljoni cilvēku un sadoties rokās uz 15 minūtēm, kā varēja vienoties trīs valstis. Tas ir kaut kas prātam neaptverams, vēsturē diezin vai kādreiz būs šāds notikums. Es arī šorīt teicu tētim paldies, ka vecāki mūs – man bija astoņi gadi, brālim bija seši – paņēma līdzi un ka mēs to varējām piedzīvot. Ir arī bildes – paldies fotogrāfam!”
    
    Izstādes atklāšanā daudzi klātesošie dalījās atmiņās par to, cik liela vienotība valdīja starp trim Baltijas tautām, un uzsvēra, ka ir svarīgi saglabāt šīs atmiņas, lai veicinātu saliedētību arī tagad. “Toreiz es strādāju Jēkabpils vēstures un novadpētniecības muzejā, biju jaunākā zinātniskā līdzstrādniece,” stāsta Baltijas ceļa dalībniece Sandra Ziediņa. “Blakus ir mana kolēģe Daiga Ģēģere ar dēliņu, kuram tad bija pieci gadi, un kolēģe Terēze Kalniņa. Par karogu. Mana mamma muzejā bija galvenā fondu glabātāja. Fondos glabājas tas, ko neizstāda. Tajā laikā vēl nevarēja sarkanbaltsarkano karogu izmantot. Viņa pa kluso no fondiem iedeva uz šo pasākumu autentisko Ulmaņlaiku karogu. Karogs ir no īstas vilnas. Toreiz bija fantastiska vienotības izjūta, žēl, ka šobrīd mums tādas nav ne mūsu tautā, ne starp brāļu tautām. Tas mirklis, kad sadevāmies rokās, kad mūs vienoja karogs, bija tik pacilājošs! Un arī šajā izstādē izjūtas man ir tādas pašas.”
    
    Izstādi “Jēkabpilieši Baltijas ceļā” rīko Jēkabpils pilsētas bibliotēka, un Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē tā būs skatāma līdz 31.augustam. Fotogrāfs Dainis Ormanis piebilst, ka šogad jubileja ir ne tikai Baltijas ceļam, bet arī fotogrāfijai. Šī gada 7.janvārī tika atzīmēta fotogrāfijas rašanās 180.gadadiena. Zīmīgs fakts, ka pirmais latviešu fotogrāfijas pamatlicējs Mārtiņš Buclers nāk no Jēkabpils apkārtnes – Viesītes novada Saukas pagasta. Saukas bijušās arodskolas pagalmā pirms 30 gadiem tika izveidots piemiņas akmens “Fotogrāfijai 150”.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 20
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Es jau nezinu, bet runā, ka Ormanim esot ne tādas vien fotogrāfijas. Čekisti šo esot lovījuši, bet viņš vienmēr viltīgi izsprucis un lāgerī nav ticis. Viņam noteikti vajadzētu Brīvības cīnītāja ordeni iedot.
26.08.2019 15:05
*Viesis
 Vot tev bija jaunumi. Ļoti neinteresanti.
26.08.2019 17:32
īpaši stulbs
 Manu seju tajās fotogrāfijās neredzēsiet. Vienu brīdi tā kā gribēju braukt visiem līdzi, bet sapratu, ka komjaunietim tā darīt neklājas, un bailes jau arī bija.
Taču savu ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā devu, ja Baltijas ceļa dienas vēlā vakarā pārdūru kolhoza "1.maijs" Komunistiskās partijas pirmorganizācijas sekretāra Moskvičam riepas.
26.08.2019 17:52
*ĶĒMS
 Jā, tās ir un paliks patīkamas atmiņas, vismaz tiem kas tur piedalījās.
26.08.2019 19:44
*Viesis -> Viesim 17:32
 Aprobežotības kalngals, kas pat Baltijas ceļu, kas iekļauts pasaules kultūras mantojumā, uzskata par neinteresantu notikumu.
26.08.2019 22:10
*zinātājs
 Nezinu, kas šodien ir Sandra, bet viņas padomju režīma drosme kopā ar aizliegto karogu bezbailīgi stāties pretī čekas represijām liecina, ka viņai vajadzētu būt ja ne domes spicē, tad vismaz strādāt Saeimā vai valdībā.
27.08.2019 07:51
*Dauņeksterminators -> *zinātājs
 Vai vari minēt kādus pēc Staļina laikā čekas represētus Jēkabpiliešus?
27.08.2019 09:24
*zinātājs -> Dauņeksterminators
 Tātad tu noliedz Sandras patriotismu un bezbailību? Tā nevajag. Ai, kā nevajag!
27.08.2019 16:26
*vietējais
 Nevajag jau tik ļoti pārspīlēt , cik tas bija bīstami :) Tie , kas brauca un piedalījās un stāsta bez izskaistinājumiem , jums apgalvos to pašu. Jā, patriotisms bija liels ! Un Latvijas karogus jau tajā laikā mēs droši pacēlām. To , ka šis notikums bija unikāls , tas gan tiesa.
27.08.2019 17:51
*Ak vai
 Tajā laikā vēl nevarēja sarkanbaltsarkano karogu izmantot.
---------------------------- ---------------------
1989.ga da 23.augustā? Kas par aplamu vāvuļošanu 15 min ...patriotiem!
Ja Baltica 1988.gadā 10.-18.jūnijā.jau soļojām pa Rīgas ielām plīvojot Latvijas karogam!
Ir fotogrāfu foto, kur redzams, ka Baltijas ceļā plīvo daudzi Latvijas karogi.
Kur tad 15 min patriotiskās pakaļas bija šogad? Ja pat ar koku nebija izdzenamas atkal stāties Baltijas ceļā kā to izdarīja Lietuvā, a?
27.08.2019 19:30
*Nopietnais -> īpaši stulbs
 Taču savu ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā devu, ja Baltijas ceļa dienas vēlā vakarā pārdūru kolhoza "1.maijs" Komunistiskās partijas pirmorganizācijas sekretāra Moskvičam riepas.
Skatos bezgala lielu varonību tad biji demonstrējis! Tāpēc šodien esi tautai uz kakla! Bez liekas kautrēšanās! Ja arī dienas beigās nespējīgs izspiest kas pa dienu padarīts tautas labā.
27.08.2019 19:53
īpaši stulbs -> Nopietnais
 Nav manā dabā lielīties, bet tikai Jūsu dēļ atklāšu, ka dienas laikā Jēkabpils izpildkomitejas priekšnieka vietnieka Volgas benzīnbākā cukuru iebēru. Tas par to, ka viņš darba auto bija uz mājām pusdienas aizbraucis paēst un izšķērdēja sociālistisko īpašumu savām vajadzībām.
Atzīstaties sev, ka šodien ne uz ko tādu neesat spējīgs! Drūmajos padomju laikos tādai rīcībai vajadzēja īpašu patriotisma izjūtu un Latvijas mīlestību.
Ir necentieties mani kaunināt, ka šodien ieņemu svarīgu amatu pašvaldībā! Neizdosies, jo labāk zinu, kam caur esmu gājis.
27.08.2019 20:11
*Viesis -> īpaši stulbs
 Cerams, ka vēl atceraties, ka 2 gab. auto toreiz bija izpildkomitejai! Vēl jau ir dzīvi aculiecinieki. Tagad gan nav iespējams saskaitīt cik grabošu padirseņu ir šodienas kantora auni baram, kur katrs jūtas bezmaz vai Dieva vietnieks zemes virsū!
27.08.2019 20:28
*Vēsturnieks
 Pēc Latvijas okupācijas 1940. gadā, par šī karoga izmantošanu vai glabāšanu draudēja kriminālatbildība. No jauna karogs atklātībā parādījās 80. gadu otrajā pusē, kad tas tika plaši lietots Atmodas laikā un tā valsts karoga statuss tika atjaunots 1990. gada 27. februārī.
27.08.2019 21:07
*no malas -> *Vēsturnieks
 Tad par 1988.gadu pareizi teikts.
Avīzē lasīju tad Jēkabpils folklora pirmie noplivināja kompartijas priekšā LV karogu.
Igauņi un lietuvieši arī bijuši. LV negribēja blamēties samierinājas ar izlēcienu.
Personīgi labāk atceros LTV rādīto kā 1988.gada 11.novembrī Rīgā virs Pionieru pils aktieris Ē.Valters un rakstnieks A.Bels pacēla karogu. Tagad ir prezidenta pils.
27.08.2019 22:43
*zinātājs -> Dauņeksterminators
 Tagad taču zini, ar ko Sandra riskēja? Īpaši stulbs gan labāk nebūtu neko stāstījis, jo automašīnas ne jau priekšnieki remontēja, bet tieši to nācās darīt patriotiem, kas rokas sadevušies stāvēja Baltijas ceļā.
28.08.2019 08:37
*Ziņkārīgā
 Kur ir palicis Jānis Kučinskis, kas ļoti aktīvi darbojās Atmodas laikā Jēkabpilī? Viņš ir nepelnīti aizmirsts?????
28.08.2019 09:52
*Neredzu problēmu -> *Ziņkārīgā
 Aizej ciemos un uzzināsi kurā caurumā šams nolīdis.
Par viņa patriotismu gan labāk neizteikšos...
28.08.2019 11:19
*!
 2019.gada Baltijas ceļu pārstāvēja Latvijas valsts prezidents tiekoties uz robežas ar Lietuvas prezidentu. Lietuviešu gan tur bija ka biezs.
Pēdējos gados mūsējie vai ik brīvdienas brauc pa balto ceļu uz Lietuvas bodēm. Piekraujas ka pakaļa až pa zemi velkas.
28.08.2019 11:37
*Niks
 23.augustā Rīgā redzēju kā neliela vieglo auto kolonna ar Latvijas, Igaunijas, Lietuvas karogiem uz pirmā auto piestāja pie Rātsnama. Pūtēju orķestris spēlēja. Pie mikrofoniem runāja šķiet domes vietniece un Lietuvas pārstāvis. Bija tāds kusls pasākums.
29.08.2019 11:20
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01145 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu