Jaunākās ziņas

Aizvadīts 7. Jēkabpils atklātais vecmeistaru čempionāts vieglatlētikā
Pievienots: 22.07.2019 16:45

» Versija izdrukai

20. jūlijā Jēkabpils stadionā no tuvākām un tālākām vietām pulcējās sportisti, lai mērotos spēkiem 7. Jēkabpils atklātajā vecmeistaru čempionātā vieglatlētikā. Dalībnieku rezultāti tika vērtēti pēc koeficientu sistēmas divās vecuma grupās. Sievietēm pirmajā grupā sacentās dāmas vecumā no 30 līdz 54 gadiem, otrajā grupā – tās, kurām ir 55 vai vairāk gadu. Vīriešiem pirmajā grupā ierindojās kungi vecumā no 35 līdz 59 gadiem un otrajā grupā – tie, kuriem ir 60 un vairāk.

100 m skrējienā sievietēm uz pjedestāla augstāka pakāpiena pirmajā grupā kāpa Ludmila Ņefjodova-Volkova no Daugavpils, bet otrajā grupā – Leontīne Vītola no Līvāniem. Savukārt vīriešu vidū 100 m pirmajā grupā visātrāk pieveica Guntis Grantiņš no Liepājas, otrajā grupā – Jānis Mankovskis no Līvāniem. 400 m skrējienā dāmām pirmajā grupā triumfēja daugavpiliete Ludmila Ņefjodova-Volkova, otrajā grupā – līvāniete Leontīne Vītola. Kungiem – Valdis Milovs (Ogre) un Valdis Cela (Ventspils). 800 m skrējienā sievietēm zeltu izcīnīja Ruta Šķipare (Jēkabpils) un Valentīna Petrova (Daugavpils). 1500 m skrējienā vīriešiem ātrākais bija Valdis Ņilovs no Ogres un Kestutis Abromaitis no Lietuvas. 3000 m skrējienā dāmām 1. vietu pirmajā grupā izcīnīja jēkabpiliete Ineta Jerofejeva, bet otrajā grupā – Valentīna Petrova no Daugavpils. 5000 m skrējienā zelta medaļas kaklā kāra Andris Dudels (Daugavpils) un Jānis Supe (Gulbene).

Labākie sportisti tika noskaidroti arī augstlēkšanas sektorā. Sievietēm nepārspēta palika Laila Pētersone no Tukuma, bet vīriešiem – Ivars Timko no Jēkabpils un Valdis Cela no Ventspils.

Tukumniece Laila Pētersone zeltu izcīnīja arī tāllēkšanā, bet otrajā grupā triumfēja Leontīne Vītola no Līvāniem. Savukārt tāllēkšanā vīriešiem zelta vērti lēcieni padevās Mārim Eglītim (Koknese) un Valdim Celam (Ventspils).

Lodes grūšanas disciplīnā pie savas trešās zelta medaļas tika Laila Pētersone no Tukuma, bet otrajā vecuma grupā 1.vietu izcīnīja Hermīne Bajāre no Talsiem. Lodes grūšanā vīriešiem uz augstākā pjedestāla kāpa Jānis Pāvuliņš (Gulbene) un Jānis Strapcāns (Balvi).

Diska mešanā sievietēm vislabāk veicās Maijai Jakobsonei no Rīgas un Santai Jokumai no Madonas. Vīriešu konkurencē – pirmajā vecuma grupā uzvarēja Normunds Skangalis no Skrīveriem, otrajā vecuma grupā – Aldis Putns no Jūrmalas.

Šķēpu vistālāk raidīja un zeltu izcīnīja Evita Miglāne (Daugavpils) un Anfisa Ziļa (Daugavpils), kungiem – Vilmārs Bukšs (Rīga) un Aleksandrs Stepanovs (Daugavpils).

3000 m soļošana sievietēm uzvaras laurus plūca Aija Rogāle no Jēkabpils un Vera Grīnberte no Daugavpils. Savukārt 5000 m soļošanā vīriešiem nepārspēts palika Normunds Ivzāns no Jēkabpils un Vladimirs Orehovs no Talsiem.

Jēkabpilieši kopumā izcīnīja jau minētās piecas zelta medaļas, kā arī deviņas sudraba un četras bronzas medaļas. Jēkabpilete Rita Šķipare saņēma veselas trīs sudraba trofejas – par 2. vietu diska mešanā, 2. vietu šķēpa mešanā un 2. vietu lodes grūšanā. Zigmundam Znotiņam 2. vieta 100 m skrējienā un 3. vieta tāllēkšanā. Ivaram Dunduram 2. vieta šķēpmešanā. Zandai Kārkliņai 2.vieta 800 m skrējienā un 3. vieta 3000 m skrējienā. Egilam Jaksonam 2. vieta 400 m skrējienā un 3. vieta augstlēkšanā. Guntaram Siliņam sudrabs 1500 m skrējienā. Rūta Šķiparei 2. vieta 3000 m skrējienā. Aivaram Bondaram 3. vieta 3000 m skrējienā.

Balvu karuselī balvas saņēma Valdis Ņilovs (starta nr. 1.) un Kristīne Andrejeva (starta nr. 50).

Kopumā čempionātā piedalījās 86 sportisti.

Komentāru skaits: 3
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Atkal penši, nu viena velna veči.
22.07.2019 18:41
*ĶĒMS
 Jā, vecmeistariem pulveris vienmēr sauss.
22.07.2019 20:10
*zinātājs
 Jau no sengrieķu laikiem sen zināms, ka augstu sportisku rezultātu sasniegšanā cienījams vecums nav šķērslis.
23.07.2019 13:57