Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 20.01 Diena
-8°C...-10°C
DA 3-5 m/s

Ļąńģóšķī 20.01 Vakars
-8°C...-10°C
DA 4-6 m/s

Šodien 20.janvārī
vārda dienas svin:

Oļģerts, Orests, Aļģis, Aļģirts

Rītdien:
Agnese, Agnija, Agne

Apsveicam!
Saraksts »

Vai izmantojat iespēju tiešsaistē “apmeklēt” kultūras pasākumus (izrādes, koncertieraksti, utt.)?
Nē, neinteresē.
80.9%
Jā, bet pietrūkst klātienes pasākumu;
17%
Jā, jau vairākkārt;
2.1%

Nobalsojuši: 47
Saraksts »

Ziņas: 31593
Komentāri: 577129
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
16.01.2021 13:18
 
Šobrīd portālā: 76 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Līvānu Goda pilsonis 2019 – Aivars Smelcers
Pievienots: 05.07.2019 14:20

» Versija izdrukai

rsz_smelcers.jpg
Apbalvojums “Līvānu Goda pilsonis” šogad piešķirts Turku pagasta iedzīvotājam, ilggadējam pašvaldības un sabiedriskajam darbiniekam Aivaram Smelceram. Viņš ir pirmais Līvānu Goda pilsonis, kurš visu mūžu dzīvojis un strādājis Līvānu novada lauku teritorijā, informē Līvānu novada pašvaldība.
    
    Aivars Smelcers ir ilggadējs Līvānu novada domes deputāts, bijis Turku ciema padomes deputāts un priekšsēdētājs, izpilddirektora vietnieks, priekšsēdētāja vietnieks un Turku pagasta pārvaldes vadītājs. Aivars bija viens no tiem pašvaldību vadītājiem, kas pirms 20 gadiem stāvēja pie novada izveides šūpuļa, kad 1999. gadā, apvienojoties pilsētai un pagastiem, izveidojās Līvānu novads – kā otrais novads Latvijā. Tieši 2019. gada nogalē Līvānu novads svin savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju. Aivars Smelcers ir arī vienīgais no toreizējiem pašvaldību vadītājiem, kas līdz pat 2018. gadam aktīvi un enerģiski turpināja darbu pašvaldībā.
    
    Aivara dzimtā puse ir Turku pagasts, dzimis viņš ir 1959. gadā, Līvānu slimnīcā. Viņš nāk no stiprām dzimtām – Aivara māte augusi astoņu bērnu, bet tēvs piecu bērnu ģimenē. Aivars Smelcers ir pabeidzis Līvānu 1.vidusskolu, vēlāk Rīgas Georga Gailes 2. tehnisko vidusskolu. Savas darba gaitas Aivars uzsāka Jēkabpils AK-8 Līvānu filiālē kā atslēdznieks, bet vēlāk turpināja kolhozā “Zelta vārpa” kā šoferis. Viņa galvenie darba pienākumi bija vest kolhoza veterinārārstus, kas nozīmē, ka izsaukums varēja būt gan dienā, gan naktī. Līdztekus darbam Aivars bija sabiedriski aktīvs un piedalījās visos pagasta pasākumos un sabiedriskajās aktivitātēs. Ilgus gadus darbojās Līvānu dramatiskajā kolektīvā. No 1982. gada bija Turku ciema padomes deputāts.
    
    1985. gadā viņš apprecējās. Kopā ar sievu Ingrīdu ģimenē uzaudzinātas divas meitas.  Aivars ir vectēvs trīs mazbērniem. Arī meitas turpina iet tēva pēdās un abas strādā pašvaldībās – viena Aizkraukles novada pašvaldībā, bet otra – Rīgas pilsētas pašvaldībā. Kā tēvs un kā vectēvs Aivars vienmēr bijis atbalstošs, iejūtīgs un sirsnīgs. Nav sestdienas un svētdienas, kad kāds no bērniem vai mazbērniem neviesotos Aivara un Ingrīdas mājās. Arī lielu daļu vasaras brīvlaika mazbērni pavada pie vecvecākiem.
    
    Kopš 1986. gada līdz pat aiziešanai pensijā Aivars Smelcers vadīja Turku pagastu – kopumā 32 gadus. Viņš bija klāt visās pagasta dzīves norisēs – bija ne vien pagasta pārvaldes vadītājs, bet arī rakstīja scenārijus, organizēja un vadīja pasākumus, bērnības svētkus, kapusvētkus, svecīšu vakarus, laulāja un arī izvadīja aizsaulē aizgājušos pagasta iedzīvotājus. Kā Ziemassvētku vecītis ik gadus apmeklēja skolu un gāja ar bērniem rotaļās. Ikviens Aivara vadītais pasākums bija ārkārtīgi sirsnīgs, interesants un labi pārdomāts. Pagastā Aivars ir mīlēts un cienīts, jo arī ārpus sava darba pienākumiem vienmēr sniedzis palīdzīgu roku ikvienam, kam tā vajadzīga. Pazīst katru ģimeni, katru pagasta iedzīvotāju. Vēl Aivaram ilgu gadu laikā ir savākta bagātīga, grāmatas cienīga kolekcija ar visdažādākajiem novadpētniecības materiāliem par Turku pagastu – par pagasta vēsturi, dzimtām, teikām un leģendām, tradīcijām un folkloru. Gan kā ciema padomes priekšsēdētājs, gan kā Latvijas iedzīvotājs viņš iesaistījās Latvijas atmodas laika procesos un notikumos.
    
    Kad 1999. gadā izveidojās Līvānu novads, Aivars Smelcers kļuva par Līvānu novada domes deputātu, bet turpināja vadīt arī Turku pagastu. Daudzu gadu gaitā, būdams gan Līvānu novada domes deputāts, gan priekšsēdētāja vietnieks, gan izpilddirektora vietnieks viņš pilnībā atdeva sevi un vienmēr darīja daudz vairāk nekā to prasīja jebkuri amata pienākumi. Tam vislabākais apliecinājums ir iedzīvotāju balsojums vēlēšanās, kuri ikkatrus četrus gadus ir atdeva savas balsis par Aivaru Smelceru, ievēlot viņu par novada domes deputātu. Lai arī ko Aivars neuzsāktu, pie kāda darba neķertos, visi zināja, ka tas tiks paveikts pēc vislabākās sirdsapziņas un augstākajiem standartiem.
    
    Lielu ieguldījumu Aivars Smelcers ir devis sadarbības veidošanā starp Līvānu novadu un sadraudzības pašvaldībām ārvalstīs. Pateicoties viņam, izveidota un attīstīta sadarbība ar Ukmerģes rajona pašvaldību, Krievijas Federācijas Pioņerskas pilsētu, Baltkrievijas pašvaldībām Glubokoe un Viļeika, Igaunijas Hābersti rajonu Tallinā, Polijas Tarnovo-Podgorne un Ukrainas Kamenec-Podoļskas pašvaldībām. Ar vairākām ārvalstu pašvaldībām noslēgti arī sadarbības līgumi, kā rezultātā dažādu jomu pašvaldības speciālistiem ir iespēja doties pieredzes apmaiņas vizītēs, kas veicina Līvānu novada attīstību. Par nozīmīgu ieguldījumu sadarbības veidošanā starp Ukmerģes un Līvānu novada pašvaldībām Aivars Smelcers ir saņēmis Ukmerģes rajona pašvaldības Goda zīmi. Vēl viens Aivara Smelcera apbalvojums ir Latvijas Valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” Goda zīme.
    
    Nozīmīgu ieguldījumu A. Smelcers devis arī Līvānu novada vides sakopšanā. Viņš bija ilggadējs Vislatvijas Lielās talkas koordinators Līvānu novadā kopš minētās kustības pirmsākumiem. A. Smelcera vadībā katru gadu talkā piedalījās vairāk nekā 1000 novada iedzīvotāji, sakopjot vairākus desmitus Līvānu pilsētas, Turku, Rožupes, Jersikas, Sutru, Rudzātu pagastu teritoriju. Kā pirmais un vienīgais Lielās talkas koordinators novadā A. Smelcers bija līdz  viņa aiziešanai pensijā. Pateicoties A. Smelcera ieguldījumam, novads ir saņēmis Lielās talkas ceļojošo balvu “Zelta grābeklis”.
    
    Šobrīd Aivars Smelcers ir devies pensijā. Brīvajā laikā viņš daudz lasa, interesējas par politiku, bet vislielākā Aivara aizraušanās ir dārzkopība. Viņa īpašums “Lauciņi” Turku pagastā (Aivara tēva mājas) ir guvis godalgotas vietas arī Līvānu novada sakoptības konkursā “Topi skaistāks, mans novads!”.
    
    Apbalvojums “Līvānu Goda pilsonis 2019” Aivaram Smelceram ir piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Līvānu novada un Turku pagasta attīstībā, par starptautiskās sadarbības veidošanu, ieguldījumu Līvānu novada vides sakopšanā, daudzus gadus esot Vislatvijas Lielās talkas koordinators Līvānu novadā, kā arī par Līvānu novada tēla veidošanu Latvijā un ārvalstīs.
    
    Informāciju sagatavoja Līvānu novada pašvaldība
    
 


Komentāru skaits: 7
Apspriežam tēmu:
*Viesis
  tā uzcirties, kā padomju laiku ģeneralis ar medāļiem.
05.07.2019 14:28
*Neķītrais masāžists
 Divi bļenduki ir, bet kāpēc nav Barikāžu cīņu dalībnieka goda zīme? Vai tad Vaivods viņu neņēma līdz? Vispār jau līdz šim rosīgs onkulis bijis, tas gan. :D
05.07.2019 14:51
*Apsveikumi!
  Turku pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Smelcers un Rožupes pagasta padomes priekšsēdētājs bija tie, kuri 1999.gadā atbalstīja Līvānu pilsētas domes priekšsēdētāju Visvaldi Gercānu par Līvānu novada izveidi! Abi kā gudri saimnieki kļuva par novada priekšnieka V.Gercāna vietniekiem. Tas bija pirms 20 gadiem, kad Līvāni bija otrie(!) Latvijā, kas uz brīvprātības principiem izveidoja novadu.
PELNĪTI tiks nominēts par Līvānu novada Goda pilsoni 2019!
Jo kopš 1986. gada līdz pat aiziešanai pensijā Aivars Smelcers vadīja Turku pagastu – kopumā 32 gadus. Bijis klāt visās pagasta dzīves norisēs – bija ne vien pagasta pārvaldes vadītājs, bet arī rakstīja scenārijus, organizēja un vadīja pasākumus, bērnības svētkus, kapusvētkus, svecīšu vakarus, laulāja un arī izvadīja aizsaulē aizgājušos pagasta iedzīvotājus...
05.07.2019 16:31
*Jefiņš
 Šņabja lieta viņam un nopietna.
05.07.2019 17:17
*Skatos foto
 Ja būtu nodzīta bārda izskatītos pat pēc glauna kunga no pirmskara Latvijas laikiem.
Ja tik lieli nopelni ir bijuši, atliek apsveikt:)))
05.07.2019 17:25
*ĶĒMS
 Nepazīstu, bet līvānieši zina ko izvirzīt.
05.07.2019 18:19
īpaši stulbs
 Nesaprotu, kā tad Aivars Smelcers izgrozījies, ja jau 60 gadu vecumā pensijā aizlaidies? Vai tad kauna nemaz nav? Citiem viņa vecuma puišiem līdz 65 jārukā.
05.07.2019 18:25
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01616 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu