Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 09.08 Vakars
19°C...21°C
ZR 1-3 m/s

ßńķī 10.08 Nakts
16°C...18°C
ZR 1-3 m/s

Šodien 09.augustā
vārda dienas svin:

Madara, Genoveva

Rītdien:
Brencis, Audris, Inuta

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
52.6%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
43.2%
Nezinu, nav viedokļa.
4.2%

Nobalsojuši: 192
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 46 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Labklājības ministrija apturējusi Ģimenes atbalsta centra “Saulstari” darbību; iestāde par to uzzinājusi no medijiem
Pievienots: 13.06.2019 10:01

» Versija izdrukai

rsz_saulstari.jpg
Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem Labklājības ministrija ir apturējusi Salas novada Sēlpils pagastā esošā ģimenes atbalsta centra "Saulstari" (bijušā bērnunama "Līkumi") darbību. Trešdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē ministrijas valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece stāstīja, ka no augusta pakalpojumi šajā bērnu aprūpes iestādē vairs netikšot sniegti.
    
    Ģimenes atbalsta centrs "Saulstari" Salas novadā ir izslēgts no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra, jo tajā netiek ievērotas bērnu tiesības, turklāt trūkst atbilstošu speciālistu, lēmumu apturēt centra darbību pamatoja Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktores vietniece Agnese Jurjāne. Ministrija konstatējusi, ka "Saulstaros" ilgstoši – kopš 2017.gada sociālā pakalpojuma sniegšanā nav iesaistīti speciālisti, kuriem ir iegūta atbilstoša izglītība, kas ir tiesīgi sniegt sociālā darba, sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes pakalpojumus. Turklāt nevienam no iestādē strādājošajiem nav uzlikts par pienākumu veikt sociālā darba speciālistu uzdevumus, līdz tiktu pieņemts darbā atbilstošs speciālists. Pārbaudēs arī secināts, ka pakalpojumu sniegšanā iesaistīto atbalsta personu skaits ir nepietiekams, netiek nodrošināta vienmērīga un racionāla darba uzdevumu sadale. Arī atsevišķu darbinieku ikdienā sniegtais atbalsts bērniem amata aprakstā noteiktajās jomās un apmērā, kā arī iesaiste problēmjautājumu risināšanā nav dokumentāli izsekojams. Jurjāne norādīja, ka "Saulstaros" vairākos gadījumos netiek ievērotas Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos dokumentos minētās prasības attiecībā uz bērnu tiesību un interešu ievērošanu. Piemēram, vairāk nekā puse bērnu darba dienās mācās un dzīvo internātskolās, kas ir pretrunā ar ģimeniskai videi pietuvinātu koncepciju. Tāpat augstu risku rada savstarpējās vardarbības gadījumi, kad tiek apdraudēti gan bērni, gan arī personāls. Pēc ministrijas ziņotā, bērniem centrā netiek mērķtiecīgi plānotas aktivitātes sadzīves iemaņu apgūšanai, uzturēšanai atbilstoši bērnu individuālajām vajadzībām. Netiek plānota arī saturīga brīvā laika pavadīšana. Vienlaikus ministrija secinājusi, ka pārbaudes laikā netika konstatēti fakti par tūlītēju apdraudējumu bērnu veselībai un dzīvībai. Līdz ar to ministrija uzskata par iespējamu turpināt pakalpojuma sniegšanu līdz 26.augustam, jo nepieciešams laika ziņā samērīgs pārejas periods, lai nodrošinātu bērnu interesēm atbilstošu pakalpojumu citā institūcijā vai ārpusģimenes aprūpē, kā arī izglītības jautājumu sakārtošanai centrā esošajiem bērniem.
    
    Uz pārmetumiem Labklājības ministrijai par situācijas šajā iestādē nepārzināšanu Muižniece atbildēja, ka šajā gadījumā būtu nepieciešama pašvaldības lielāka ieinteresētība saskatīt iestādē notiekošo. Muižniece sacīja, ka ministrija saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem vērsusies Salas novada pašvaldībā, kuras atbilde ministrijai esot bijusi formāla un bez ieinteresētības.
    
    Savukārt Salas novada ģimenes atbalsta centrs "Saulstari" par centra darbības apturēšanu uzzinājis no medijiem, teica "Saulstaru" vadītāja pienākumu izpildītājs Raivis Kalniņš. Viņš stāstīja, ka "Saulstari" no Labklājības ministrijas nav saņēmuši nevienu atzinumu par to, kādi pārkāpumi ģimenes atbalsta centrā ir konstatēti, tādēļ nevar komentēt ministrijas lēmumu apturēt darbību.
    
    Arī Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe uzsver, ka no ministrijas pašvaldība nav saņēmusi nekādu dokumentu par centrā veikto pārbaužu rezultātiem. Viņa pauž neizpratni par komunikācijas veidu, kādā tiek kārtots “Saulstaru” jautājums, un bilst, ka medijos par “Saulstariem” izveidojies izteikti negatīvs tēls, kas arī kavējot atbilstošu speciālistu piesaisti. Tāpat Irēna Sproģe stāsta, ka pagaidām viņai nav skaidrs, kā saprast ministrijas paziņojumu par centra darbības apturēšanu, jo “Saulstari” ir pašvaldības iestāde, par kuras likvidēšanu lēmums jāpieņem pašvaldībai. Tāpat nav saprotams, kas notiks ar centrā esošajiem bērniem. Sproģe uzsver, ka pašvaldība centīsies iegūt skaidrojumu no Labklājības ministrijas par ģimenes atbalsta centra “Saulstari” nākotni un to, kas sagaida bērnus.
    
    Patlaban "Saulstaros" dzīvo 15 bērni vecumā no viena līdz 17 gadiem.
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 62
Apspriežam tēmu:
*no malas
 Ģimenes aprūpes centrs "Saulstari" Salas novadā ir izslēgts no Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistra, jo tajā netiek ievērotas bērnu tiesības, turklāt trūkst atbilstošu speciālistu, lēmumu apturēt centra darbību pamatoja Labklājības ministrijas Metodiskās vadības un kontroles departamenta direktores vietniece Agnese Jurjāne.
Patlaban "Saulstaros" dzīvo 15 bērni no viena līdz 17 gadiem. Vadītāja pienākumu izpildītājs Kalniņš stāsta, ka bērni pie viņiem nonāk, ja viņus izņem no ģimenēm vai arī ievieto pēc citu bērnu aprūpes iestāžu slēgšanas.
Neticu, ka uz Salas novadu ved Jēkabpils bērnus...

13.06.2019 10:13
*Viesis -> *no malas
 nu Sēlpils bērnu tur nav. Protams, ka ved no pilsētas, Viesītes uc vietām. Un tagad izmētās pa citām aprūpes iestādēm kā vecu naudu, atņems māju sajūtu, jo daudzi jau te paadījuši gadus, nu vismaz brīvdienās. pie tā novedusi Sproģes ietiepība. Salas novadā nav arī nevienas audžu ģimenes
13.06.2019 11:28
*Viesis -> *no malas
 nu Sēlpils bērnu tur nav. Protams, ka ved no pilsētas, Viesītes uc vietām. Un tagad izmētās pa citām aprūpes iestādēm kā vecu naudu, atņems māju sajūtu, jo daudzi jau te paadījuši gadus, nu vismaz brīvdienās. pie tā novedusi Sproģes ietiepība. Salas novadā nav arī nevienas audžu ģimenes. jo padomājot vien, ka jāiet uz domi ko kārtot, mati ceļas stāvus
13.06.2019 11:38
*Viesis
 Ko Sproģe melš, ka soc darbinieks bezdarba apstākļos negrib iet uz Saulstsriem. Vienkārši negrib, ka tur lieka acs tur iekšā ielūr un rebes ies uz āru. Un tas, ka bērni pa internātiem un palīgskolām arī Sproģei jaunums?
13.06.2019 11:44
*Vienmēr pareizajiem
 It kā Sproğe būtu vainīga ka kukuškas izmētā bērnus pa pasauli. Dzīvu vecāku bērni tur dzīvo. Atrodiet tos radītājus un slāniet.
13.06.2019 12:03
*Viesis -> *Vienmēr pareizajiem
 Beidz, Sproģe, pļ_tīt! Ja ir bērnu centrs, tad tam jāatbilst visaugstākajām prasībām. Te tu saki, ka ministrija nedrīkst slēgt, jāsapro, ka gribi paturēt to naudas bedri, bet par bērniem po_uj
13.06.2019 13:21
*kaimiņu pagasts
 ĢIMENES ATBALSTA CENTRS...kāds ģimenes...parādiet kaut vienu tēvu vai māti ,kas tur piedalītos audzināšanā...tad Boķis,tad pagasts vainīgs,tik ne tie radītāji...
13.06.2019 13:28
*Viesis -> *kaimiņu pagasts
 Sproģe, beidz te sevi attaisnot!
Novads atbild par katru savu iestādi, ceļu un cilvēku.
Bāreņu namu ņēmi, lai "pelnītu" uz bērnu rēķina un tagad ir rezultāts.
Sproģe cerot uz konstruktīvu dialogu ar Tiesībsargu un Labklājības ministriju?! Murgs! Visu laiku augstprātīgi dara ko grib un tagad, kad ūdens smeļas mutē, tad šī dialogus vedīs? Smiekls nāk.
www.salasnovads.lv šorīt ielikusi rakstu, ka sāks diskutēt, kaķim jāsmejas
13.06.2019 13:34
*Vietējais
 Šeit noteikti ir vairāki sakritības momenti.Pirmais un galvenais,labklājības ministrijai pietrūkst naudas savu darbinieku algu celšanai,otrais,novada un bērnu nama vadība mierīgi dzīvoja,saņēma algas ,trešais,varbūt kāds ietekmīgs cilvēks ir noskatījis savām vajadzībām bērnu nama telpas.Daudzi cilvēki paliks bez darba.Galvenais,lai neciestu bērni,kuriem dzīve tāpat nav no saldajām.
13.06.2019 14:20
*Viesis -> viesis 13 34
 tas nu gan ir jāsaprot,ka pārbaudītāji atsūta aktu un tad dod laiku trūkumus novēršanai,ja nepilda,tad ver ciet bodi,bet te jau taa nav bijis pat aktu paarbaudes nav viižojuši atsuutiit. tu ar visu savu smalko izgliitibu nesaproti,ka diskuteet tur neviens netaisaas,bet gan sarunaaties aīha ha !
13.06.2019 14:27
*Viesis -> *Vietējais
 Labklājība ministrija izsniedz licenci, bet šādas iestādes dibina un uztur pašvaldības no kurienes bērni nāk. Ja no Viesītes - Viesīte maksā, ja no Jēkabpils - Jēkabpils maksā utt.
Bāreņu vai Saulstaru darbinieki neko nelemj, jo visu vienpersonīgi nosaka Sproģe. Neviens pagaidām neko nav noskatījis, bet Salas novads domāju, ka pirms likvidācijas mēģinās uzsist gaisā un pāŗvērst saldās prēmijās. Dzīvokļus Salā jau tā dara - iedzīvotājus piespiež dāvināt Salas novadam, tad izremontē un atsavina novadam, kas nozīmē, ka sit gaisā.
Ir gan viena nianse, ka Līkumu muižu ārsts Rumps dāvājis Sarkanajam krustam bāreņu vajadzībām un tikai pats zemiskākais cilvēka varētu ķerties klāt šai dāvanai
13.06.2019 14:40
*Viesis -> *Viesis
 Žēlīgs Dievs, Sproģei tak visas kumodes pilnas ar AKTIEM par trūkumiem bāreņu namā, bet vienīgais. ko šī darējuse - naisaukumu mainējuse
13.06.2019 14:46
*kaimiņiene -> viesis 14 40
 Nu neņēma rasma,tevi neviens pat vēlēšanu sarakstā.Tā tavu darbu pagasta vadītājas amatā novērtēja cilvēki ! Kritiķe tu esi vislabākā, visspārākā ,kāda vien redzēta:))))))
Tevi nenormāla skaudība dzen postā un melu purvā -kas tavam draugam egīlītim tur nazi pie ribām,jo domes sēzu protokolos rakstīts , ka deputāti balsojumos reti kad balso" pret "vai "atturās" un priekšsēdētāj viena sēdes nevar noturēt un tāpēc tu klaji melo, ka viņa viena visu izlemj :))))Viņa prot ar citiem sarunāties,deputāti stāsta, ka viņa vienmēr visus deputātus informē par aktualitātēm novadā.
13.06.2019 14:59
*Viesis -> *kaimiņiene
 Domes sēdēs jau neko nelemj, ja kas: pagarina nomas līgumus, apstiprina cik kurai skolai ministrija iedevusi naudu utt. pareizi, Sproģe painformē, kas bijis, bet, lai painformē, kas būs. Un tagad ar b/n s_di būs. Sēdēs jau no lapiņas visus "informē" Baumeistars :) Lapiņu nez Sproģe iedod pirms sēdes vai tiešām šis pats raksta.
Oj un tagad Sproģe mēneša pēdējās nedēļas sēdē varēs painformēt ko ministrija nolēmusi...
13.06.2019 15:10
*kaimiņiene
 Acīmredzot, arī tavas nosauktās lietas jāapstiprina, citādāk tās neliktu uz domes sēdi.Tu laikam ko gribi,to saproti, bet pārējo safantazē. Tikko novads apstiprināja teritorijas plānojumu ar visiem projektu sarakstiem- vai tā nav novada nākotne?:))))Par Līkumu nākotni un kas tur būs sprieda gan projekta vadītāji no Jelgavas,gan vietējie cilvēki par to novada vēstis rakstīja. Bet tev Sproģe kā ′kauls rīklē ir iesprūdusi, bet viņa tevi neņem par pilnu,tāpēc tu trako.Es jau tavu traki kašķigo dabu zinu un tāpēc labāk redzu tevi aizejam nekā nākam.To visi kaimiņi par tevi saka.
13.06.2019 15:35
*?
 Apžēliņ Līkumos vieni idioti bija tik palikuši ja pēc lielajiem trokšņiem un policijas iejaukšanās lielie brīnumi, ka klapēs ciet?
13.06.2019 15:40
*Jefiņš
 Mediji priekš tam ir , lai izziņotu jaunākos lēmumus, trakāk būtu bijis, ja par to runātu tikai sievieši tirgū. Būtu Jansons ticis par prezidentu nekas tāds nenotiktu.
13.06.2019 15:47
*Jopmat
 Viesene sāc vienreiz par saviem bērniem gādāt nevis sacerēt pekstiņus komentāros.Saprotams ka pats process tev tīkamāks,bet kaunu vienreiz vajag prasties. Neesmu Sproğe.
13.06.2019 16:21
*Laucinieks
 Par to Sproģei butu jaatkapjas no amata!
13.06.2019 16:26
*lasītājs
 Es novada vadības vietā sen to namu būtu aizklapējis un miers. mandraška taču visu vienmēr par visiem " zina" labāk-piekūkoja ar savām sūdzībām visas ministrijas un nu ir rezultāts. Pašu cilvēki paliks bez darba. Cik ir lasīts un dzirdēts, kā jūsu novada vadītāja ir cīnījusies par internātskolas pastāvēšanu, bērnu namu ar padsmit bērniem ( lne katrs to spēj)un vēl te kādam pietiek bezkaunības, ko pārmest.Galu galā novada iedzīvotāji savu izvēli ar lielu balsu pārsvaru ir izdarījuši, neba te komentētāji ir tiesīgi spriedelēt.
13.06.2019 16:49
*Viesis -> *lasītājs
 Tādas tiesības mums bija, ir un būs!! Aizver žaunas!!
13.06.2019 16:56
*lasītājs -> *Viesis
 Apbrīnojams"intelekts"! Ja tev ir žaunas, vari tās aizvērt,man nav. No taviem murgainajiem komentāriem jau nekas nemainīsies!Agonija ir sākusies????
13.06.2019 17:02
*Neesmu Sproğe -> *Viesis16.56
 Man arī gribas zināt ,kas ir tie"mums"kuriem uz visu ir tiesības. Kāda organizēta banda ,citplanētieši ar žaunām vai kas? Viens cilvēks var runāt tikai savā vārdā.
13.06.2019 17:26
*Viesis -> *Neesmu Sproğe
 Nejauc visus viesus kopā! Visiem ir tiesības runāt, rakstīt utt VISIEM
13.06.2019 17:30
*Neķītrais masāžists
 A, huļi Tiesībsargs no Rīgas neatsūtīja vajadzīgos speciālistus? Māk tik pēc instrukcijām pirst un bezdēt. :D
13.06.2019 17:42
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
 PEKRĪTU TEV, VARĒJA PATS ATBRAUKT IEVIEST " KĀRTĪBU" UN DEMONSTRĒT LABO PRAKSI, KĀ AR DZĪVU VECĀKU PAMESTIEM BĒRNIEM JĀSTRĀDĀ.NO KRĒSLA RĪGĀ JAU LABI REDZĒT UN MĀCĪT. DOMĀJU, KA PAT NEDĒĻU NENOTURĒTOS, BET ŠIS BIJA AIZŅEMTS UN CIERĒJA UZ PREZIDENTA KRĒSLU.HA,HA, AR 8 BALSĪM NO 100.PĀRLIECINOŠI,!!!!
13.06.2019 17:49
*Viesis -> *Viesis
 Kukū, nevajag bāreņu namu ņemt, ja nevari tikt galā! Nav nozīmes, kur atrodas, arī Sēlpilī esoša iestāde varēja piederēt Jēkabpils domei, bet Sproģei tak piķis prātu aptumšoja un vajadzēja grābt un grābt
13.06.2019 18:01
*Viesis -> *Viesis
 TEV SPROĢE NELIEK MIERU N-TOS GADUS UN KO ESI PANĀKUSI?NEKO!!!!!VIENĪGAIS SECINĀJUMS, KA NAIDS TEV SEN APTUMŠOJIS PRĀTU UN AIZMIGLOJIS REDZI!
13.06.2019 18:15
*Viesis -> *lasītājs
 Tad aizver to vietu no kuras tikai smirdoņa nāk.
13.06.2019 19:15
*ĶĒMS
 Mieru, zēni, mieru. Betā pastiprināti runā, ka Saulrieti tiekot gatavoti privatizācijai, vienīgā problēma tie bērni, jaunai īpašnieks jau esot tur bijis. Cik tur patiesība nemāku teikt.
13.06.2019 19:26
īpaši stulbs
 Jā, te nu, manuprāt, nav tas raksts, pie kura apspriest Sproģes kundzi. Viss ir sen jau saplānots, lai likvidētu Latvijā bērnu namus un internātskolas. Tā kā bija jāsper pirmais solis bez finansiāla pamatojuma un morāliem argumentiem, tad sāka ar pirmā grēkāža - Saulstaru direktoru Boķa apmelošanu un nozākāšanu. Tā kā Salas novada pašvaldība tomēr bija optimistiska un iecerēja bērnu namu pārvietot uz vairāk civilizētu vietu - Biržiem, kur pamestajiem bērniem būtu vieglāk socializēties, tad tie tur Labklājības ministrijā nosprieda, ka jārīkojas nekavējoties, jo pēc bērnu iekārtošanās jaunā vietā būs daudz grūtāk piekasīties un atrast pamatojumu likvidācijai, un paši attiecīgie ierēdņi par neizdarību var vēl saņemt pa vilka pasei.
Lūk, kur patiesības sakne!
Pietiekoši ilgi esmu strādājis valsts un pašvaldību iestādēs, lai izdarītu pareizo slēdzienu arī šā notikuma analīzei.
13.06.2019 19:41
*Viesis -> īpaši stulbs
 Sproģei sen būtu vieta uz apsūdzēto sola blakus Boķim! Te nu gan Tu laid galīgi garām, jo bāreņu nams ir represīva iestāde ne tikai bērniem, bet arī darbiniekiem ar kuriem neviens nerunā, kuriem ir jābūt kurliem, akliem un jāizliekas stulbiem, izpildi tik pavēles no augšas un viss.
Te nav nekāda sakara ar bāreņu namiem Latvijā, jo tikai Līkumu bērni vairāk kā 50% bija sadzīti psihenēs un palīgskolās, nekur Latvijā tā nav un nav bijis. Tikai Līkumu bērni mācās internātskolā, nekur tā nav un nav bijis, visur bāreņu namu bērni tiek apmācīti vairākās skolās; vietējā pamatskolā, vidusskolā, PTV utt.
Viss sākās ar Sēlpils skolas likvidāciju - līikumiešus iemeta Biržos un no turienes pa etapu psihenēs. Viss sākās ar naidu pret sēlpiliešiem un nekas jau nav mainījies.
Biržos bērni jau bija visu nedēļu, bet no socializācijas ne miņas, kas tad mainītos, ja viņi tur būtu arī sestdien un svētdien? Kas, uzraksti konkrēti!
Tas viss ir tikai un vienīgi Sproģes netālredzīgās vadīšanas rezultāts.
13.06.2019 22:11
*Viesis
 Fantastisks sižets, kaut dzīvu mušu būtu nofilmējuši. Nu nav tur puses bērnu ikdienā. Personāls arī nav. kadri to arī apliecina
13.06.2019 22:15
*zinātājs
 Ja uzzināsim, kurš no Sēlijas strādā Reģionālajā un Vides ministrijā, tad arī zināsim, no kuras puses vējš uz Salu pūš.
14.06.2019 08:17
*zinātājs
 Vispārībā jau laikam Labklājības ministrijā! Tur arī īstie frukti iemitinājušies.
14.06.2019 08:19
*Viesis
 Vainīgi ir b/n darbinieki, kas gadiem klusēja un necēla trauksmi. Cilvēki turējās pie sava darba un izlikās, ka neredz nelikumības. Un tagad paliks tukšā. Nevienā novadā nav tik smaga situācija, ka neviens nevar muti pavērt, lai neatlaistu no darba. Un redziet, tieši tas nav līdzējis.
14.06.2019 08:31
*audzinātāja
 Pārmetumi novada vadītājai par skolas izvēli ir galīgi nevietā.Tākā mācu bērnus arī no Saulstariem,tad labi zinu,ka viņi paši izvēlējās mācīties Biržu pamatskolā.
14.06.2019 08:40
*punkts
 tās ir Zalāna teritoriālās reformas sekas.
14.06.2019 08:45
*Viesis -> *audzinātāja
 Kā bērns var izvēlēties? Pēc nosaukuma? Viņi mācījās Sēlpils skolā un tad viņus visus kā aitu baru novads pārveda uz Biržiem, kāda tur bērniem bija izvēle. Sproģe likvidēja Sēlpils skolu, jo Biržu internātskola bija valsts skola un neviena kapeika, pat par ēdināšanu, novadam nebija jātērē bērniem. Neizdomā te nikus un negvelz. Tauta nav stulba un zina no kuras siles tu barojies
14.06.2019 09:40
*komats -> *punkts
 Tā nu nav, jo novads varēja ņemt vai neņemt šo iestādi. Piemēram, Autobusu parks ir Salas novada teritorijā, bet novads to neņēma, jo tur nav bāreņu ko kāst
14.06.2019 09:43
*Viesis -> *Viesis 09.40
 tev nešķiet, ka tavas daudzinātās sēlpils skolas bērni pa šiem gadiem sen izauguši ( vai tavs naids pret novada vadību tik ļoti aizmiglojis prātu, ka esi aizkavējusies citā realitātē-10 gadi pagājuši, tu, mošķe,!!!) , bet šodien dzīvojošie saulstaros tādu skolu pat nezina!!!Novada katastrofa tu esi.Neko citur nevari panākt, nevienam neko nespēj izdarīt un tad gānies pa i-netu.
14.06.2019 10:09
*vietējais -> komats
 Tā nu gan nav taisnība, ka novads neņēma autobusu parku.To sadalīja starp pašvaldībām pēc iedzīvotāju skaita un pilsētai ir visvairāk kapitāldaļu.Katrs jau vērtē visu pēc savu morālo vērtību prizmas.Ja kāds pats domā kur un ko nozagt,tad arī citiem piekarina zagļa birku.Tas izklausās gluži kā par tevi pašu.
Tauta patiešām nav stulba,bet par tevi to nevar teikt. Sproģe tev nav pa kaulam un tāpēc te kārtējo reizi trako.Tieši otrādāk novads grib realizēt projektu par pakalpojumu slimiem bērniem ,kuru nodrošinātu Līkumos un būtu darbs vietējiem cilvēkiem.Tu pati lien no ādas ārā lai tik likvidētu bērnu namu un cilvēki paliktu bez darba.Tā faktiski ir un neizliecies par vietējo aizstāvi. DDDDDTāpēc nemuldi, ka novads visu likvidē.
14.06.2019 10:11
*Viesis -> *vietējais
 kur novads ņems tos slimos bērnus ko ievietot Līkumos? Kur? kas tos slimos apkalpos? Tad jau tur vajag diplomētus sociālos aprūpētājus. kur tos ņems? varbūt ņems mēmus analfabētus, kas nevar pasūdzēties?
14.06.2019 15:22
*Viesis -> *Viesis 10:09
 Netēlo duru! Ja sēlpils skola nebūtu likvidēta un tus mācītos Līkumu bērni, tad nebūtu nodzīvots līdz Līkumu likvidācijai, jo bērni katru vakaru būtu Līkumos un LM nebūtu ko pāemest Salas novadam.
Ja AP piederētu vienai pašvaldībai, tad AP nebūtu jāpiedalās konkursos, bet katrs novads vilka uz savu ousi un tagad problēmas var novest arī pie AP pievienošanas kādam citam vai licences zaudēšanu. Es arī esmu labi informāts, ja kas
14.06.2019 15:27
*Viesis
 Lūdzu atveriet man atsevišķu diskusijas nodaļu,kur es varētu no rīta līdz vakaram ap-irst visus pēc kārtas.Manir ļoti daudz "patiesas"informācijas ,kuras es ,pārsvarā,esmu ieguvusi no tautas sēžot pieturā un braucot autobusā.Es visu zinu,jo esmu visgudrākā!
14.06.2019 16:39
*starp citu -> viesi 15 27
 Sēlpils skolas skolotāji netika galā ar Līkumu bērniem un policija tur tika saukta vismaz pārdienas,tāpēc vietējie savus bērnus sūtīja skoloties uz Salu.Starp citu tagad valstī taču visur pilsētās būvēs viesnīcas vai internātus pie skolām.Tāda ir Izglītības ministrijas un tā supergudrā Turjoja plāni. Tad tie internāti taču skaitās elles dzirnavas un jāklapē ciet,kamēr bērni tur vēl nav.
14.06.2019 16:54
*Viesis -> *starp citu
 1) Sēlpils skolu aizslēdza, kad tur mācījās 78 skolēni un 21 sagatavošanas grupa. Uzvārdus, kuri vietējie tur nemācījās? Vai tie kuri dzīvo Taborkalnā un Salas vask tuvāk?
2) Geistarte lieliski sadarbojās ar Sēlpils skolu.
3) Biržu skolotāji gan lieliski tika galā ar bāreņu nama bērniem pusi aizsūtot uz palīgskolām un psihenēm un NEPAMATOTI, jo disciplīnai nav nekāda sakara ar garīgo atpalicību
4) Internāti ir gan pie ģimnāzijas, gan 3,vsk, ja nu nezini, bet bāreņu nama bērniem ir Līkumu muiža, kur dzīvot un nav jāuzturās internātā - autobuss kursē 100 m no b/n, nav jāiet 10 km pa meža ceļu ziemā
14.06.2019 17:34
*skolotāja -> *Viesis 17.34
 Ne tu zini bērnus, ne bijusi skolā, ne tev, prastai večai, spriest, kas ir pamatoti vai nepamatoti,kuram disciplīnas problēmas, kuram atpalicība.Skaties un AUDZINI savu mazbērnu,ja kas.... varbūt pastāsti, kā pašai veicas ...ha,ha,ha.TAS BŪTU KAS JAUNS TAVĀ NOVECOJUŠAJĀ REPERTUĀRĀ....
14.06.2019 17:49
*Viesis -> *skolotāja
 inteliģence tev nāk ārā pa visām spraugām, skolotāja Sproģes k-dze
14.06.2019 18:53
*skolotāja -> *Viesis
 Paldies par pagodinājumu, bet tev par nožēlu neesmu es Sproģes kundze.Domāju, ka viņa pat nenojauš, cik daudz nervu šūnu tu patērē, lai pievērstu sev viņas uzmanību.Tevi gan pēc vienotajiem tekstiem pa visu novada perimetru jau var atpazīt, lai gan personīgi neesam pazīstamas.
14.06.2019 22:20
*Viesis -> *skolotāja
 nevalkā skolotāja vārdu! Sproģe ir tautas kalps, bet domā, ka valdniece.
Nu beidzot dabūjusi pa ļipu. Viņas bezatbildībai nav robežu. Boķi neņēma no amata līdz pašai draudēja atbrīvošana no amata. Interesanti, tagad arī atstās amatā vai kā?
14.06.2019 23:38
*zinātājs -> Viesis
 Cik man zināms, Geistarte arī nebija pūkaina un visādi šeptējās ar naudu, bet izdevās laikā aizmukt. Kad Sproģe uz to caur puķēm aizrādīja, tā šī vairs savu raksturu neslēpa. Citāds cilvēks tomēr tur strādāt nevarētu. Tas jāatzīst. Boķis salīdzinājumā bija pārāk maigs.
15.06.2019 09:08
*Viesis -> *zinātājs
 no sudzibas.lv
"Labdien! lai j′ūs zināt un esat lietas, kursā gribētu, jums pateikt, par bārenu nama līkumu Direktoru Juri, BoķiVins ir tāds cilvēks, kurss neapzīnās ko dara un kā runā ar saviem bijusajiem, audzēkniem. draud bojā dzīvi stāsta! apkārt, visādas mulķibas. Viņš ir tik daudz darījis berniem, sliktu Vienreiz, 2013.gada Jūnija sākumā! menesī bija tāda situācīja, ka pacēla roku pret savu Bāreņu nama līkumu audzēkni Lauru, Vasilevsku. Vēlos pateikt, to ka viņš ir palicis ļoti rupjš, draud salaust degunus, Nesen, vel bija viens gadījums. Ka vasarā 2014.gada 10.Augustā Izgāja no bareņu nama līkumi Maksims, Fillippovs Viņš sāka viņu žņaukt un nabaga, puisis, bija nobijies. un nezināja kas notiek, Ko gribu pateikt ar to ka Juris, Boķis tomēr nemāk, strādāt, ar bērniem, Un tapēc, bērni āri mūk prom no Bāreņu nama līkumiUn vel kas Zenta Geistarte bija tiešām laba sieviete, un izturējās labi pret bērniem, un mācēja sarunāties, bet vins Juris Boķis neko nemāk, Mēs brīnamies kā vinu varēja pieņemt Salas novada domē? to neviens nezin, no kurienes viņš ir nācis".
Geistarte neko nezaga un nešeptēja, ja kas. Tāpēc jau ne′bēma darbā. Boķis ir agresīvs despots, ļoti nepatīkams cilvēks
15.06.2019 10:07
*Viesis -> 15.06.2019 10:07 viesis
 Vai autors ir tas pats (aizmirsu viņa vārdu), kuru turēja aizdomās, ka viņš esot gribējis papriecāties gar kāda garīgi atpalikuša zēna dibenu? Kaut kas tur tika arī policijā izmeklēts.
16.06.2019 11:39
*Viesis -> *Viesis 11:39
 var būt, ka tas, ko aiz matiem no autobusa publiski rāva ārā, Var būt tā, kurai pavēlēja uztaisīt abortu. Varbūt tā kurai draudēja, ka bāreņtiesa atņems bērnu, ja neliecinās Boķim par labu. Daudz variantus Boķis esot sastrādājis.
16.06.2019 12:30
*Viesis -> 12:30
 nepird
16.06.2019 15:38
*Viesis -> *Viesis 15:38
 Jums ar Boķi līdzīgs inteliģences un IQ līmenis
16.06.2019 16:22
*Viesis -> 16.06.2019 12:30
 vāāi kādi nāāābadziņi un Boķus pat kondonus nav izsniedzis īpaši gribošajiem, ak, dīvs. DDD
16.06.2019 17:11
*Viesis
 Pagājušas 2 mierīgas dienas bez Salas novada domes skribentiem. Svētās brīvdienas, bet tagad darba laikā atkal atsāks mazgāt Boķi un aizstāvēt Sproģi.
Bāra bērnu un dzīves grūtdieņu pazemošana ir zemiskākais, kas vispār var būt!
17.06.2019 07:08
*Viesis -> 17.06.2019 07:08
 :)DDDDD tu saki?
17.06.2019 07:46
*viesis
 šitos nabadziņus redzēju gāžot akmeņus no ārsta kapu kalna blakus bērnu namam,visiem apbižotajiem cigaretes bij zobos bij , sen tas bij gadi 10 atpakaļ
18.06.2019 22:07
*Viesis -> *viesis 22:07
 Un ko tu darīji tais kapos? Gāji sētu zagt? Ja bērni darīja blēņas, bija jāziņo Boķim. Un ja bērni vieni vazājas pa kapiem, tad vainīgs ir personāls,m kur;s nestādā ar bērniem
18.06.2019 23:59
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01029 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu