AUTO NOMA Jekabpils
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 15.10 Vakars
9°C...11°C
A 3-5 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 16.10 Nakts
9°C...11°C
A 4-6 m/s

Šodien 15.oktobrī
vārda dienas svin:

Hedviga, Helvijs, Eda

Rītdien:
Daiga, Dinija

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat ieceri veidot Jēkabpils novadu, apvienojot Jēkabpils pilsētu un tagadējo Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novadu?
Jēkabpils pilsētu vajadzēja atstāt kā atsevišķu pašvaldību;
60%
Mani apmierina šāds modelis;
40%
Nezinu, nav viedokļa.
0%
Labāk būtu palicis tagadējais administratīvi teritoriālais dalījums;
0%

Nobalsojuši: 5
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 53 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Auto Noma Jēkabpils
Jaunākās ziņas
 
Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola izveido Žilinska istabu
Pievienots: 16.11.2018 18:24

» Versija izdrukai

rsz_zilinskafoto.jpg
Valsts svētkos atceramies tos, kuri ar savu darbu un talantu ir veidojuši Latviju skanīgāku, košāku un stiprāku. Mūzikas jomā viens no šādiem cilvēkiem ir Arvīds Žilinskis. Godinot izcilo pagājušā gadsimta latviešu komponistu, kuru Siguldas Operas svētku organizators Dainis Kalns ir saucis par latviešu Pučīni, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola veltījusi viņa piemiņai speciālu istabu.
    
    Ar skanīgu priekšnesumu mūzikas skolas audzēkņu izpildījumā izglītības iestādē tiek sagaidīti goda viesi – Arvīda Žilinska dēls Valts ar kundzi, kā arī komponista mazdēls ar kundzi, kuri ieradušies uz Žilinska istabas atklāšanu. Savām acīm skatīt tēva piemiņai veltīto kabinetu – tas Valtam Žilinskim ir īpašs brīdis, sevišķi tādēļ, ka arī viņš savu dzīvi veltījis mūzikai un 35 gadus bijis klavieru pasniedzējs. “Tas ir notikums! Man bija ļoti liels un patīkams pārdzīvojums šeit ienākt. Liela pateicība iekārtotājiem!” savās izjūtās dalās Valts Žilinskis.
    
    Komponista, pianista un toreizējās Latvijas Valsts konservatorijas profesora Arvīda Žilinska piemiņai veltītā kabineta interjeru veidojuši mākslinieki Raimonds Vindulis un Jānis Purcens, mūsdienīgajā ekspozīcijā iekļaujot gan lasāmu informāciju, gan audio vizuālus materiālus. Pateicoties Arvīda Žilinska draugam Francim Sokolovskim, kurš mūziķi iemūžinājis daudzos video kadros, piemiņas istabā var vērot arī Žilinska ikdienu un darba procesu. Savukārt vecās skaņu plates ļauj ieklausīties komponista radīto mūzikas darbu skaņās. Kopējās ekspozīcijas izveides izmaksas – nedaudz vairāk nekā 3000 eiro.
    
    Viens no ekspozīcijas veidošanas mērķiem ir dot iespēju ikvienam interesentam iepazīt Žilinska daiļradi, otrs – izglītot mūzikas skolas audzēkņus. “Skolēni šajā telpā varēs apgūt latviešu mūzikas vēstures stundas, jo šī telpa tiks izmantota arī kā mācību telpa,” stāsta mūzikas skolas direktore Smaida Ščerbicka. “Protams, būtu ārkārtīgi brīnišķīgi un, manuprāt, loģiski, ja ekspozīcijai, kura atrodas kultūras izglītības iestādē, tiktu piešķirts tūrisma objekta statuss. Bet šī statusa iegūšana ir darbs, kas vēl priekšā.”
    
    Visai Arvīda Žilinska daiļradei cauri vijusies dziesma – viņš sacerējis vairāk nekā 200 solo dziesmu un 80 kora dziesmu, kā arī īpašu uzmanību veltījis mūzikai bērniem – savā radošā darba pūrā viņš ielicis vairāk nekā 300 bērnu un jauniešu dziesmu. Lai gan komponista dzimtā puse bija Sauka, viņš daudz darbojies arī Jēkabpilī. “Šogad aprit 16 gadi, kopš skolai piešķīra Arvīda Žilinska vārdu, jo komponista ieguldījums toreizējā Jēkabpils rajonā ir nenovērtējams,” stāsta Saukas bibliotēkas vadītāja Velta Lāce, kura ir gide Arvīda Žilinska dzimtajās mājās “Lejas Arendzāni”. “Skola šo vārdu nes ļoti atbildīgi un ir darījusi ļoti daudz, lai popularizētu komponista Arvīda Žilinska mūziku.”
    
    Par stabilu tradīciju ir kļuvis Arvīda Žilinska starptautiskais jauno vokālistu un starptautiskais jauno pianistu konkurss, ko rīko mūzikas skola. Īsu brīdi pirms Latvijas simtās dzimšanas dienas atklātā piemiņas istaba ir vēl viens veids, kā tiek akcentēts Žilinska devums latviešu mūzikā, un izglītības iestāde vēlas ar šo devumu iepazīstināt ikvienu interesentu, tādējādi padarot to par skaistu dāvanu Latvijai simtgadē.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 16
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Busuļs un Dons man patīk, a, kas tas Žilinsks ir, nav ne jausmas. :D
16.11.2018 18:31
*Viesis
 Fantastiska ideja un dāvana Latvijai 100-gadē. Tūrisma objektam nekādu statusu nevajag - ja ir ko apmeklēt un kas uzņem, tad tas ir tūrisma objekts.
Noteikti apmeklēsim šo istabu! Vajag tikai paziņot TIC, lai ieliek informāciju ar tel., e-pastu, adresi www;jekabpils.lv
16.11.2018 22:16
*Viesis
 Ir gan skaudīgi cilvěki! Ja paši neko neprot, nevar, ir beztalantīgi, tad jāpiekasās pie spějīgu, talantīgu cilvěku vārdiem un darbiem. Radiet paši! Strādājiet un jums arī būs!
16.11.2018 22:33
*zinātājs
 Velta gan malacis! Saimnieko Lejas-Arendzānos. Viņa jaunībā, cik zinu, Arvīdam klāt sitās, pat kartupeļus viņam ar DT-20 vagoja, bet šis nekā, sēž tik pie klavierēm un komponē, un komponē Zilo ezeru zemi. Precējies arī jau labu laiku bija.
17.11.2018 08:56
*ĶĒMS -> *zinātājs
 Velta ir gan malacis, bet to pārējo esi piefantazējis klāt pats.
17.11.2018 10:48
īpaši stulbs
 Man pret šādām lietām ir duāla attieksme. Arvīds Žilinskis, lai kāds šodien to noliegtu, neskatoties uz ražīgo darba mūžu, tomēr bija padomju laiku funkcionārs un spilgts komunisma ideoloģijas pārstāvis. Jā, tajā laikā viņa sacerēto mūziku izmantoja, bieži pa radio raidīja, bet šodien viņš ir tikai pagājušā laika, Latvijas PSR vēstures apliecinājums, un viņa komponējumi nav dzirdami. Vai vajadzīgs Žilinska memoriālo istabu veidot kā tūrisma objektu? Ja iepriekšējo gadu rakstnieku un dzejnieku darbi vēl joprojām ir apritē, tad ekskursanti un tūristi ir ieinteresēti iepazīties ar literāro darbu radītāju personāliju, bet vai cilvēki tāpat arī nteresēsies par A.Žilinski? Balstoties uz iepriekš minētajiem apstākļiem, uzskatu, ka nē.
17.11.2018 14:47
*Viedoklis -> īpaši stulbs
 Pilnīgi piekrītu Jūsu viedoklim!
17.11.2018 17:42
*Viesis
 Duālie cilvēki, kuri pārspīlēti smaida. Br
18.11.2018 11:09
*no abām pusēm
 Žēl, ka tautā cienītā komponista Arvīda Žilinska istabu redzēs tikai mūzikas skolas bērni. A.Žilinska operai "Zelta zirgs" apritējuši vairāk par 50 gadiem, bet jubilejas reizē vēlreiz redzējām ikgadējos Siguldas opermūzikas svētkos. A.Žilinska bērniem veltītās dziesmas joprojām tiek dziedātas. Talantīga komponista devums nepazūd nebūtībā!
Jēkabpils mūzikas skola gan vārās tik savā sulā. Citās Latvijā mūzikas skolās durvis ir atvērtas arī pieaugušajiem (par samaksu), kas atsvaidzina zināšanas kāda mūzikas instrumenta spēlē, ko reiz mācījušies mūzikas skolā vai uzsāk mācīties no jauna. Tātad skolas tiek noslogota visu dienu.
Kā zināms, mūzikas skolā mācību stundas sākas pēcpusdienā, kad skolēniem ir beigušās stundas parastajā skolā.
Vai mūzikas skolas skolotāji baidās pārstrādāties- 40 stundas nedēļā? kā tas ir t.s. parasto skolu skolotājiem?
18.11.2018 16:15
*Viesis -> *no abām pusēm
 nu gan samuldējies. Vai neesi no nekam neko neizsakošās Sēlijas/Salas mūzikas skolas? Pārējie visi zina, ka Jēkabpils Arvīda Žilinska mūzikas skola ņem 1.vietas visos konkursos, piedalās koncertos. Bet stundu ir tik cik ir un tās ir vakaros, kas nemaz nav tik patīkami. Un ja kādsoieaugušais grib muzicēt, gan atradīs kur to darīt
18.11.2018 19:28
*saukas puse
 gribētos iekš spotifī klausīties Žilinska dziesmas ′′Ormaņaklns′′, ′′Dzimtā puse′′. Bet nekur nav. Cerams ka mūzikas skola izdos disku ar šīm dziesmām.
19.11.2018 14:15
*Pētnieks
 Diezgan duāla personība bija A.Žilinskis,talantīgumam klāt bija liela kalpošana padomju režīmam.
Bija daudz talantīgāki,bet ne pakalpīgāki. Arī Jēkabpils mūzikas skolai iesaku to izvērtēt un pirms jūsmīgām runām,izvērtēt vēstures mantojumummamantojuma
19.11.2018 14:41
*Viesis -> *Pētnieks
 Dziesmas super un man neinteresē ar ko viņš sarokojies.
19.11.2018 19:27
*no Saukas pakalniem
 Cienījamais komponists Arvīds Žilinskis iepriekšējai paaudzei ir tas pats kas jums šodien Mārtiņš Brauns. Tad viņa dziesmas dziedāja visos godos lieli un mazi. Ja ne Jēkabpili, tad vismaz Viesīti būtu pienākums pārdēvēt slavenā komponista vārdā.
20.11.2018 08:19
*zinātājs
 Cik zinu un no raksta arī var noprast, ka Saukas jaunieši un bērni tikai Arvīda Žilinska kompenētās dziesmas vien dzied. Gan mācībās, gan darbā un atpūtā. Pareizi dara, jo "kam mums dziedāt svešu dziesmu"!
20.11.2018 11:36
*viesim 18.11.2018 19:28
 Mīļo cilvēciņ, nogānot citu, pats pacelties nespēsi. Veiksmi tev, bet atmet skaudību un, iesākumā, noskaidro, zem kāda nosaukuma darbojas mūzikas skolas filiāle Salā...
21.11.2018 10:34
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2019.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.02144 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu