Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 12.07 Nakts
11°C...13°C
DR 1-3 m/s

ßńķī 12.07 Rits
13°C...15°C
DR 1-3 m/s

Šodien 12.jūlijā
vārda dienas svin:

Indriķis, Ints, Namejs

Rītdien:
Margrieta, Margarita

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
50%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
45.3%
Nezinu, nav viedokļa.
4.7%

Nobalsojuši: 86
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 23 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Biznesa forumā Jēkabpilī diskutē par nodokļu politiku un citām aktuālām tēmām uzņēmējdarbības jomā
Pievienots: 16.11.2016 16:42

» Versija izdrukai

rsz_forums.jpg
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību organizēja biznesa forumu “Izaicinājumi biznesa vidē”, kura laikā visas dienas garumā dažādu uzņēmumu un biedrību pārstāvji, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības un Finanšu ministrijas pārstāvji diskutēja par aktuālām tēmām uzņēmējdarbības jomā. Viens no galvenajiem pasākumiem forumā bija paneļdiskusija, kurā biznesa problēmjautājumus apsprieda domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes locekle un nodokļu eksperte Elīna Rītiņa, Finanšu ministrijas Valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, SEB bankas galvenais ekonomists Dainis Gašpuitis, SIA “Signum” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales padomes vadītāja vietnieks Vitālijs Upenieks, kā arī SIA firmas “Antaris” pārstāvis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latgales padomes vadītājs Andrejs Jermolajevs.
    
    Paneļdiskusiju vadīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, un diskusijas laikā eksperti apsprieda galvenokārt nodokļu politiku. Viena no būtiskākajām problēmām, kas pašlaik uztrauc uzņēmējus, ir valdības pieņemtie likuma grozījumi, kas paredz, ka pašlaik esošais mikrouzņēmuma nodokļa režīms no nākamā gada vairs nebūs spēkā un vēlāk tiks izstrādāts jaunais regulējums.
    
    Jānis Endziņš situāciju salīdzina ar mājas nojaukšanu: “Tas nozīmē, ka mums ir daudzdzīvokļu māja – pilna ar iedzīvotājiem, mēs visus izdzenam ārā, nojaucam to māju un sakām – mēs plānojam pārskatāmā laikā kaut ko vietā jums uzbūvēt. Pat tad, ja režīms nepatīk, loģiskāk būtu vispirms izdomāt, kādas būs jaunās mājvietas, un tikai tad jaukt nost.”
    
    Finanšu ministrijas Valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins skaidro: “Ministru kabinets ir akceptējis koncepciju par mazo uzņēmumu nodokļiem ar uzdevumu Finanšu ministrijai un Ekonomikas ministrijai šādu regulējumu iesniegt. Kāpēc tas nav apstiprināts pašlaik? Tas regulējums, kas tika piedāvāts no Ekonomikas ministrijas puses, nebija pieņemams ne biznesa sabiedrībai, ne arī no finanšu puses, tādēļ to bija nepieciešams pārstrādāt. Bet šis lēmums dod skaidru uzdevumu, ka kavēties nedrīkst un ka šis pusgads ir izšķirošs, lai lēmumu pieņemtu.”
    
    Vairums diskusijas dalībnieku kā iespējamo atbalstu mazajiem uzņēmējiem saskata prezumtīvā nodokļa ieviešanu noteiktām nozarēm, kā arī patentmaksu pilnveidošanu. Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jautājumos Aivars Kraps saka: “Mazajiem uzņēmējiem patentmaksa būtu pats vienkāršākais un labākais risinājums. Viņi zinātu, cik viņiem ir jāmaksā, kā arī mazinātos slogs uz nodokļu administrēšanu.”
    
    SEB bankas galvenais ekonomists Dainis Gašpuitis skaidro: “Tas, ko mēs kā banka redzam, ir, ka jābūt stimulam, lai uzņēmumi vēlētos augt. Viens no stimuliem būtu reinvestētā peļņa. Tas ir tas, kas būtu jāievieš. Un vēl ir jābūt reģionos un noteiktās nozarēs atvieglotiem režīmiem. Ja nespēj iekasēt, varbūt labāk ir ņemt patentmaksu – noteiktu apjomu. Tas būtu labāk, nekā uzspiest, lai maksā visus nodokļus, bet beigās konstatēt, ka tas neizdodas.”
    
    Diskusijā izskanēja arī aicinājums vienkāršot nodokļu maksāšanas sistēmu. SIA “Antaris” pārstāvis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latgales padomes vadītājs Andrejs Jermolajevs stāsta: “Man prātā palicis viena godīga mūzikas skolotāja teiktais: “Aicina mani nospēlēt balli. Lieks eiro man ir svarīgs, tādēļ braucu un spēlēju. Es kā mākslinieks uz skaitļiem neesmu tendēts. Atstājiet man variantu no iekritušās summas nomaksāt apgrozījuma nodokli un gulēt mierīgi kā pilsonim, kas izpildījis savu pienākumu.” Loģiski. Varbūt ir jāpieņem, ka kopš krīzes gadiem ir mainījies mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju loks. Jāļauj arī viņiem iztikt bez grāmatveža. Citādi skolotājs nevar iztikt bez grāmatveža, grāmatvedim jāstrādā divas stundas, bet par viņu jāmaksā pilns sociālais nodoklis. Strupceļš!”
    
    Vēl paneļdiskusijā tika apspriests darbaspēka nodoklis. Eksperti izteica savu vērtējumu par to, vai tiem, kas pelna vairāk, būtu jāpiemēro lielāks nodoklis, proti, vai labāks būtu progresīvais darbaspēka nodoklis. SIA “Signum” valdes priekšsēdētājs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales padomes vadītāja vietnieks Vitālijs Upenieks teica: “Kur ir motivācija tam cilvēkam, kurš grib nopelnīt un kurš jau sasniedzis pusotru tūkstoti, ja no tā vēl papildus noņems? Es domāju, ka vispirms vajag celt neapliekamo minimumu, lai cilvēkam paliek vairāk nopelnītās naudas, un tikai tad domāt par tiem, kas pelna Porziņģa līmenī.”
    
    Liela daļa ekspertu izteica viedokli, ka tad, ja progresivitāte būs pārspīlēta, tas radīs legālā atalgojuma kritumu un veicinās vēl lielāku nodokļu maksātāju samazināšanos. Daudz tika diskutēts arī par ienākumu nevienlīdzību. Domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis saka: “Latvijas Universitātes pētnieki ir veikuši vērienīgu pētījumu, aptaujājot vairākus tūkstošus aizbraucēju par to, kādēļ viņi aizbraukuši no valsts. Atbildēs nefigurē regresīvais vai progresīvais nodoklis, vispār nefigurē ienākumu nevienlīdzība. Cilvēki brauc prom tāpēc, ka tur var saņemt vairākas reizes lielākas algas. Vai tiešām jūs domājat, ka tad, ja Latgalē neapliekamais minimums būs mazliet lielāks, būs mazāk cilvēku, kas brauc prom?”
    
    Galvenais secinājums – Latvijas uzņēmējs pašlaik jūtas slikti, sevišķi mazie uzņēmēji jūtas nospiesti un neuzklausīti. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis uzsvēra, ka, lai politiķi ieklausītos uzņēmējos, biznesa jomas pārstāvjiem ir jāpārliecina arī pārējās sabiedrības grupas, daudz skaļāk un aktīvāk paužot savu redzējumu publiski. Tāpat viņš akcentēja, ka viens no galvenajiem uzdevumiem ir cīnīties tieši par mazo uzņēmēju tiesībām, jo tieši viņi veido Latvijas sabiedrības vidusslāni un veic sociāli stabilizējošu funkciju.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 19
Apspriežam tēmu:
*Jefiņš
 Diskusijas diskusiju galā,bet jēga?
16.11.2016 16:55
*Neķītrais masāžists
 Bija iemesls beigās iekost draudzīgā kolektīvā. :D Es arī gribētu būt kopā ar viņiem! :D
16.11.2016 18:13
īpaši stulbs
 No sākuma nebiju, nevaru izstāstīt, kas bija diskusiju galvenais priekšmets, bet beigās, kad pats Krapa kungs sirsnīgi strīdējās ar pašu Rīgas Šņuciņu, tur ierados. Gribējās jau iet klāt un aizstāvēt Krapa kungu pret kārtējo Rīgas krēslu trinēju, kas no reālā biznesa neko nejēdz, bet tā kā nezināju, par ko viņi īsti polemizē, iekšējā balss lūdza neizdarīt pārsteidzīgas darbības un izvairīties no konfrontējošas uzvedības. Un pareizi darīju, jo vēlāk abi strīdnieki, vaļā mutēm smaidot, sita viens otram pa plecu un atvadoties draudzīgi sarokojās. Morāle tāda, ka nevajag jau katrreiz bļaut un iet uz konflikta eskalāciju, jo vienmēr kaut kur slēpjas jauko kompromisu kamoliņš. Vajag tikai laikā ieraudzīt tā dzītiņas galiņu. Pēc tam jau, kā krievi saka, ģēla ķehņiki. Tā, lūk! :)
Eh, kam es to stāstu! Kam tas vispār te, pie joda,interesē..!
Atvainojos!
16.11.2016 18:29
*ĶĒMS -> īpaši stulbs
 Sadzīvē esmu novērojis, ka veči apkampties sāk, kad pusstops tukšs un kārta nākošajam. Vai šie apkampās arī, jeb tikai rokojās?:)
16.11.2016 18:43
*Viesis -> īpaši stulbs
  Jā, nelien tu, grauds, starp diviem dzirnakmeņiem, ka nesamaļ. Bet Kraps ir ļoti neizdarīgs darbinieks.
16.11.2016 18:57
īpaši stulbs -> ĶĒMS
 Nē, tikai rokojās. Šņaba dzeršana gan jau notika vēlāk, bet par to nevajag skaļi runāt. Jo tas ir tikai cilvēcīgi, ja vīri arī apkampjas.
16.11.2016 19:02
*Viesis
 Mūsu darbonim zeķes jānomaina! Zem galda kurpēs tās neglīti izskatījās! Skat. video!
16.11.2016 21:43
*lamzaks -> *Viesis
 jā,tā ir,spīd apakšstilbi,vai šis nezina,ka zeķēm jābūt tik garām,lai sēžot nespīd pliki apakštilbi,ļoti neglīti.
16.11.2016 22:22
*zinātājs -> lamzaks
 Pēc redzētā man žēl domes sabiedrisko attiecību speciālista, kam bija jārūpējas par šitādu netiklību nenonākšanu ekrānos. Vēmiens nāk virsū.
17.11.2016 10:36
*akoo
 pupu mizas!
galvenais ir visas valsts elekrifikācija
17.11.2016 11:32
*Ņikita Sergejevičs -> *akoo
 ...plus ķimizācija.
17.11.2016 11:49
*Leonid Iļjič -> *Ņikita Sergejevičs
 plus Stolipina reforma
17.11.2016 12:00
*Jurij Vladimirovič -> *Leonid Iļjič
 plus "Pārtikas programma"
17.11.2016 13:21
*!
 Jānis Endziņš situāciju salīdzina ar mājas nojaukšanu: “Tas nozīmē, ka mums ir daudzdzīvokļu māja – pilna ar iedzīvotājiem, mēs visus izdzenam ārā, nojaucam to māju un sakām – mēs plānojam pārskatāmā laikā kaut ko vietā jums uzbūvēt. Pat tad, ja režīms nepatīk, loģiskāk būtu vispirms izdomāt, kādas būs jaunās mājvietas, un tikai tad jaukt nost.”
---------------
Ļoti precīzs salīdzinājums ...
17.11.2016 15:17
*Domājot līdzi
 No visiem runātājiem domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis...sorry! bija tukša vieta! Vienīgai labums, ka viņi paši uztur sevi no savas naudas!
Tomēr, ja lasām šī "Certus" vīziju(!) - Latvija līdz 2025. gadam būs sasniegusi 90 % no Eiropas Savienības vidējā(!) IKP uz 1 iedzīvotāju. Tad varam iedomāties cik zemu ekonomisko līmeni LV ir sasniegusi līdz 2016.gadam. Bet pagājuši jau 26 gadi kopš Latvija ir neatkarīga valstsm bet joprojām LV nespēj(!) sasniegt 1991.gada ekonomisko līmeni!
17.11.2016 15:44
*Krista -> *Viesis
 Krats ir loti izdarigs cilveks,ja jau dome stradajot prot savus auto piesaistit darbam pie gimnazijas.:)))
17.11.2016 21:08
*Krista -> *Viesis
 Atvainojos, biju domajis Kraps.
17.11.2016 21:10
īpaši stulbs -> Krista
 Nu, nevajag te, lūdzu, demagoģiju pavairot! Tās nav Krapa kunga mašīnas, bet gan viņa sievas. Ja neticiet, pajautājiet kaut šoferītim Daugavietim!
Bet nepotisma pazīmes gan šajā faktā ir samanāmas, jā...
17.11.2016 21:26
*Dace
 Progresivitāte un regresivitāte ir cēloņi reālajai situācijai un aptaujās visi sauks tos iemeslus, kurus izjūt uz savas ādas.
Regresivitāte izpaužas tā, ka maksāt nodokļus liek pat tad, ja neesi ne centa iekasējis, nemaz nerunājot par "nopelnījis".

Jau kuro gadu ir spēkā, kā tautā iesaukts "bezdarba nodoklis", kad ir jāmaksā 50 EUR gadā par to, ka Tavai firmai apgrozījums bija 0 EUR. Tam seko obligātās sociālās iemaksas, kur atkal ir vienalga cik un vai Tu ko apgrozi vai nopelni, Tev ir jāmaksā jau mēnesī ap 100 EUR.
Neviens uzņēmējs nesaka "regresivitāte", bet visi kā viens prasa, kāpēc jāmaksā nodokļi, ja man nekā nav?! Bet reāli, tā ir regresivitāte!
Strādāju par grāmatvedi un ļoti labi redzu, cik kurš nodokļos ko maksā. Un jo mazāks esi, jo vairāk jāmaksā. Piedevām ar katru gadu arvien vairāk un arvien sarežģītāk.
18.11.2016 16:38
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00876 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu