AUTO NOMA Jekabpils
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Īįėą÷ķī 18.10 Diena
14°C...16°C
D 2-4 m/s

Ļąńģóšķī 18.10 Vakars
11°C...13°C
DA 2-4 m/s

Šodien 18.oktobrī
vārda dienas svin:

Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends

Rītdien:
Drosma, Drosmis, Elīna

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat ieceri veidot Jēkabpils novadu, apvienojot Jēkabpils pilsētu un tagadējo Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes un Aknīstes novadu?
Mani apmierina šāds modelis;
59.1%
Jēkabpils pilsētu vajadzēja atstāt kā atsevišķu pašvaldību;
36.4%
Labāk būtu palicis tagadējais administratīvi teritoriālais dalījums;
4.5%
Nezinu, nav viedokļa.
0%

Nobalsojuši: 22
Saraksts »

Ziņas: 26233
Komentāri: 508541
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
20.09.2017 08:39
 
Šobrīd portālā: 56 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Auto Noma Jēkabpils
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils novada dome apstiprina rīcības plānu, kas paredz līdz šā gada beigām pārcelt pašvaldības administrāciju uz Zasu
Pievienots: 27.05.2015 16:52

» Versija izdrukai

rsz_zasas_parvalde.jpg
Jēkabpils novada domes sēdē pašvaldības deputāti ar septiņām balsīm “par” un trīs balsīm “pret” apstiprinājuši rīcības plānu, kas paredz līdz šā gada 1.decembrim pārcelt novada pašvaldības administrāciju no pašreizējām telpām Jēkabpilī uz Zasas pagasta pārvaldes ēku. Rīcības plānā noteikts, ka domes pārcelšanai uz Zasu nepieciešams atbrīvot telpas, kurās pašlaik atrodas Zasas vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas. Tās paredzēts pārvietot uz vidusskolas internāta telpām. Zasas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Krūmiņš stāsta, ka pārcelšanās prasīs daudz līdzekļu, jo telpas, kas tagad jāatbrīvo, tikai pirms dažiem gadiem pielāgotas mazo bērnu vajadzībām. Tagad viss atkal jāpārveido atbilstoši jaunajām funkcijām.
    
    „Viss ir iekārtots, viss ir viņu vajadzībām pielāgots, bet tagad būs jāizjauc šī sistēma. Bērni jāpārvieto uz citām telpām, kurās pagājušajā gadā veikts remonts, bet ne jau ar domu, ka mēs tur ievietosim mazos bērnus,” stāsta Juris Krūmiņš.
    
    Zasas vidusskolas internāta telpas, uz kurām plānots pārvietot pirmsskolas vecuma bērnus, līdz šim kalpojušas kā naktsmītnes nometņu un citu pasākumu laikā. Pavisam nesen nometņu organizēšanas vajadzībām internātā veikts remonts un iegādātas mēbeles. Diemžēl tās neder maziem bērniem. Arī platība šeit ir mazāka nekā līdzšinējās telpās.
    
    Zasas vidusskolas direktore Olita Spēka stāsta: „Pirmsskolā ir daudz plašāki gaiteņi, bet šeit mums vēl ir jāsagaida Veselības inspekcijas slēdziens par telpu atbilstību. Šeit mums ir problēmas arī ar sanitāro mezglu, jo ir ierobežota vieta izlietņu un podu izbūvei. Būs diezgan daudz problēmu, lai visu sakārtotu, būs nepieciešami līdzekļi, lai piemērotu telpas, turklāt tas viss jāpaveic ļoti īsā laikā.”
    
    Zasas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Krūmiņš neatbalsta plānu par administrācijas pārcelšanu uz Zasu, uzsverot, ka pašvaldība tikai zaudēs lielus līdzekļus, bet neko neiegūs: „Skolēnu skaits samazinās, iedzīvotāju skaits samazinās. Ticiet man, nebūs šīs pašvaldības, nāksies apvienoties un centralizēties! Es te redzu vairāk centra bēdzi, nekā centra tieci. Mēs kaut kā otrādi to visu darām.”
    
    Tikmēr Jēkabpils novada domes deputātu vairākums uzskata, ka domes pārcelšana uz Zasu veicinās novada attīstību.
    
    Jēkabpils novada pašvaldības atbrīvotais priekšsēdētāja vietnieks Aivars Vanags skaidro: „Laukos pašlaik ir ieguldīts ļoti daudz līdzekļu. Tad, kad mēs apvienojāmies 2009.gadā, mums nebija, kur pārcelties, nebija sagatavotas telpas. Pašlaik šīs telpas ir sagatavotas. Arī visas aptaujas liecina, ka novada iedzīvotāji vēlas, lai administrācija atrastos novada teritorijā.”
    
    Jēkabpils novada domes deputāts Gints Audzītis saka: „Es domāju, ka saikne starp vadību un iedzīvotājiem būs tuvāka, nekā šeit, kad jābrauc kaut kur tālu, aiz upes. Būs attīstība, arī lauku saglabāšana. Iedzīvotājiem ir svarīgi, lai kaut kas būtu.”
    
    Tomēr ir deputāti, kuri administrācijas pārcelšanu uz Zasu neatbalsta, sevišķi tādēļ, ka vēl joprojām nav veikti konkrēti aprēķini, cik īsti izmaksās iecerētā projekta īstenošana.
    
    Deputāte Anita Lemaka skaidro: „Es nesaskatu, ko tas varētu dot novada attīstībai. Visi runā par attīstību, tam tā vajadzētu būt, bet, redzot bēdīgo situāciju laukos, redzot to, ka iedzīvotāju paliek arvien mazāk, naudas paliek arvien mazāk, mēs savās iespējās esam arvien ierobežotāki, tas tā nebūs. Bez aprēķiniem, īsti nezinot, cik mums izmaksās šis pasākums, pēkšņi ņemt un pārcelties, pie tam ļoti ātros un sasteigtos tempos, varbūt pat līdz šī gada rudenim... Es to neatbalstīju. Es uzskatu, ka attīstība varētu būt vienīgi no uzņēmējdarbības. No administrācijas „staigāšanas” nekas nerodas, tikai izdevumi.”
    
    Anita Lemaka apšauba arī to, ka uzlabotos saikne starp domi un iedzīvotājiem, jo pašvaldības veiktā aptauja liecina, ka iedzīvotāji domi apmeklē ļoti reti: 28 procenti – reizi gadā, 25 procenti – vai nu reizi ceturksnī, vai reizi mēnesī, bet tikai 4 procenti respondentu administrāciju apmeklē reizi nedēļā vai biežāk. Tāpat atklāts ir jautājums par izmaksām, kas radīsies iedzīvotājiem, domei pārceļoties uz Zasu. Ja līdz šim cilvēki varēja apvienot darīšanas domē un kādas pilsētā esošās valsts iestādes apmeklējumu, tad turpmāk to vairs nevarēs.
    
    Anita Lemaka stāsta: „Zemnieks saka tā – man vajag zemes jautājumā braukt uz Valsts zemes dienestu, saņemt plānus, tad man jābrauc atpakaļ uz Zasu, tur jāiesniedz tas, kas nepieciešams, tad jābrauc atpakaļ uz Jēkabpili. Tā ir nesaskaņotība.”
    
    Sabiedriskais transports uz Zasu un atpakaļ arī nekursē tik bieži, cik vajadzētu. Piemēram, no Dunavas uz Zasu ar sabiedrisko autobusu var aizbraukt tikai mācību gada laikā pulksten 7:31, bet atpakaļ – pulksten 6:35 – arī tikai mācību gada laikā.
    
    Zasas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Krūmiņš saka: „No Jēkabpils un Rubeņiem tikt uz Zasu nebūtu lielu problēmu, jo šajā maršrutā ir dažādi reisi – gan Jēkabpils – Daugavpils, gan arī vietējie reisi. Bet, piemēram, no Dunavas uz Zasu cilvēki nekādi nevar nokļūt ne no rīta, ne vakarā, tāpat arī no Ābeļiem ir diezgan absurdi braukt caur Biržiem uz Zasu, nokārtot tur kaut kādus jautājumus un tad braukt atkal atpakaļ. Šis jautājums nav pārdomāts. Es arī neticu, ka nākotnē tas tiks atrisināts, jo cilvēku skaits samazinās un reisi netiks papildināti, drīzāk gan samazināti.”
    
    Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Subatiņš uzsver, ka administrācijas atrašanās Zasā radīs papildu tēriņus ne tikai iedzīvotājiem, bet arī pašai pašvaldībai. Viņš skaidro, ka domei ir līgums ar degvielas uzpildes staciju Jēkabpilī, kas paredz, ka lielākā daļa domes transportlīdzekļu jāuzpilda tieši konkrētajā degvielas uzpildes stacijā. Pat, ja šo līgumu lauztu un noslēgtu vienošanos ar citu degvielas uzpildes staciju, neizpaliktu braukāšana uz kādu citu novadu, jo Jēkabpils novada teritorijā nav nevienas degvielas uzpildes stacijas.
    
    Administrācijas atrašanās Zasā var veicināt arī novada domes darbinieku aiziešanu no darba. Pašlaik seši darbinieki dzīvo Jēkabpils novadā – viens no viņiem – Zasā, bet pieci – Dignājas pagastā. Savukārt pārējie dzīvo vai nu Jēkabpils pilsētā, vai nu kādā citā novadā, piemēram, Līvānos, Krustpils novadā un Viesītē. Tā kā nokļūšana uz darbu un atpakaļ jāapmaksā par saviem līdzekļiem, tad pastāv varbūtība, ka kāds darbinieks nespēs izbraukāt katru dienu uz Zasu un atpakaļ.
    
    Neņemot vērā daudzās problēmas, lielākā daļa deputātu uzskata, ka domes atrašanās vietas maiņa ilgtermiņā veicinās novada attīstību. Rīcības plāns paredz, ka galīgais lēmums par novada pašvaldības administrācijas atrašanās vietu tiks pieņemts jūnijā.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 50
Apspriežam tēmu:
*skats no malas
 arvien smieklīgāki paliek deputātu argumenti par pārcelšanos, deputāti laikam mucā dzīvo, ka neredz attīstības tendences valstī
27.05.2015 17:01
*ĶĒMS
 Skaidrs,tad J-novada dome Ziemassvētku eglīti dedzinās Zasā.Mani negaidiet,nebūšu.
27.05.2015 17:12
*nez
  Šī rokāde nesatuvinās iedzīvotājus ar novada domi. Ne jau tuvums satuvina,bet attieksme. Domēs cilvēki iegriežas reti, un tad bieži paliek tāda šķērma sajūta,ka labāk nebūtu gājis. Tagad mazos trieks prom no viņiem pieskaņotām un iemīļotām telpām uz kaut kādu šaurību,kura atkal jāpārbūvē. Nu gan āksti.
Darbinieki brauks un maksās par ceļu paši,tāpat kā tauta. Benzīnu piegāzīs pilnas bākas un varēs drillēt bez problēmām. Ja kas,var iemest bagāžniekā pilnu kannu. Par to nav ko satraukties,ka izbrauks sausu bāku blakus novadā. Visam var pieskaņoties,tā nav lielākā problēma.
Būtu vēl pacietušies(nez, kuram šī stulbā ideja vispār ienāca galvā) līdz nākošai teritoriālajai reformai un tad skatītos,kas kā izmainīsies un attiecīgi pieskaņotos, un nogruntētu to karaļnamu pareizā vietā uz mūžu.
27.05.2015 17:54
*Neķītrais masāžists
 Forši! :D Zasieši jau sen to bija pelnījuši.
27.05.2015 18:11
*?
  Vēl jau ir laiks pārdomāt.
27.05.2015 19:02
*anna
 vai tiešām tik milzīga administrācija ir vajadzīga??iedzīvotāju paliek arvien mazāk.Kādreiz izpilddirektora kungs paliekot rajona telpās paturēja visu aparātu ar pilsētas kundzītēm,tagad lielā problēma,kur visas nu likt.cik gan visādu nevajadzīgu komiteju,nodaļu,dienestu.ko var apvienot vienā sistēmā
27.05.2015 19:52
*? -> anna
  Tur jau tā lieta,ka liekēži ir tā savairojušies,ka paliek par šauru. Kad šī netīrība vienreiz beigsies? Cik naudas aiziet garām valsts attīstībai, uzturot šo liekēžu baru? Tikai izdomā vienu bezjēdzību aiz otras. Kad sāks domāt beidzot par valsts attīstību?
27.05.2015 20:24
*lauks -> anna
 no rajona padomes ,Jēkabpils novada administrācijā strādā viena darbiniece un trīs izglītības pārvaldē,visi pārējie ir bijušie darbinieki vai jauni darbinieki no pagastiem un pilsētas un dažādām vietām citos novados
27.05.2015 20:34
*hm
  Varbūt Jēkabpils novadu likvidēt? Nebūtu problēmu,ko? Leonīds ar vienu aci pieskatītu,astotais amats nebūtu par skādi.
27.05.2015 20:46
īpaši stulbs
 Nevaru citēt, jo precīzi neatceros, ko un kā teicis dižais latvju dzejnieks Rainis, bet viņš esot runājis apmēram tā, ka pastāvēs tas, kas mainīsies. Prieks, ka Jēkabpils novada deputāti ciena viedo literātu.
27.05.2015 21:21
*? -> īpaši stulbs
  Tur jau tā nelaime,ka mainās un mainās un nekas labāks nav. Grozies kā gribi,pakaļa kā pakaļa,tā pakaļā. Neglaimo,vecīt!
27.05.2015 22:05
*Briedis
 Nebūsim naivi. Šādas lietas notiek, jo kādam vajag piesist kabatu, tautas intereses kārtējo reizi pie kājas šajā veiksmes stāstu zemē...
27.05.2015 22:25
*Viesis
 Jurim taisnība - nebūs mazo novadu, būs Jekabpils apriņķis, kam pievienos arī Jaunjejgavu. Nebūs salas novada un Krustpils un Jēkabpils. Jābeidz šķelties, vajag vienoties
27.05.2015 22:36
*Juris
 Cerams, ka gintam un pārējiem prātniekiem būs laba sajūta, deldējot bikses Zasas kabinetos, zinot, ka no turienes ir izstumti mazie bērni lielo kungu dēļ.
A.Lemaka un J.Krūmiņš ļoti pareizi pateica!
27.05.2015 22:37
*Es zinu
 Nu nu, nez kāpēc neviens novada gudrinieks (palicējs pilsētā) nav pieminējis kāds kosmoss ir jāmaksā patreizējās telpās Krustpils novadam!!!? Nu nu, uzrakstiet kāds. Tauta būs šokā! Nez vai tas ir lētāk kā pārvākšanās uz Zasu!!!
27.05.2015 23:47
*Viesis
 Jo ātrāk būtu Jēkabpils aprinķis jo labāk būtu mazo novadu tautai . Uzturēt šito baismīgo aparātu. Priekš kam??????Ko novadi darījuši cilvēku labā? Subatiņš tikai braukājis un glūnējis klusiņām ko kurš dara?
28.05.2015 08:00
*Linda -> viesis
 Nu tu jau tā lielā zinātāja !((((( Vai par sevi zini , kas rīt ar tevi būs?
28.05.2015 08:01
*ĶĒMS -> *nez
 Te gan jāpiebilst,ka domes pameklēšana nav izklaides pasākumu apmeklējums. Piemēram,es Jēkabpils pilsētas domē neesmu bijis gadus piecpadsmit(nepārspīlēju),nav bijusi vajadzība un ziņkāres pēc jau nu neiešu.:)) Ja kāds cer,ka tagad novada dome Zasā tiks kupli apmeklēta,tad šaubās.:)
28.05.2015 08:30
*kokerspaniels -> *Es zinu
 Nomas maksa ir simboliska.. vienīgais ja nemaldos apkure sastāda ap 10k gadā, bet arī citās telpās apkure būs jāmaksā.. tāpatās kā elektrība, ūdens utt.. Tākā nebrēc ja nezini! ;) Kosmoss tev galvā darās..
28.05.2015 08:46
*kokerspaniels -> *Es zinu
 https://youtu.be/otiuEMcDzJo


sākot no 14 minūtes un aizbāz muti ar pīrādziņu sev!
28.05.2015 08:51
*Viesis
 Es arī neredzu ne tikai vajadzību, bet pat vēlmi apmeklēt. Lauku novadu domes. darbiniekiem vajadzētu skromnāk apģērbties, tas ir lietiķs stils - melnas (tumšas laiviņas) kurpes, lietiķs kostīms, neuzkrītoša blūzīte. Kosmētikas minimāli, ka nevar pat ievērot un nekārt apkārt Ziemassvetku rotājumus. Vai bankā kāds jūtas, ka ir pelēks un negaidīts? Lauku domēs es jūtos bāla un maza, jo par manu naudu super puper atalgotie iedomājas, ka uz darbu jāģērbjas kā uz meitu māju. Zeķes spīdigas, nagliņkurpes un bižutērija oj, oj
28.05.2015 08:53
*aga, tu? -> *Viesis
 Kuriem tur speciālistiem tad ir tās super puper algas?
28.05.2015 09:04
*zita -> viesis
 Noskatījos raidījumu ′′Lielais jautājums. Latvijas nākotnes stratēģijas diskusija′′ iesaku tev arī noskatīties! (Raidījumā ir - Latvijas nākotnes stratēģijas diskusija. Pirmās diskusijas temats "Vai Latvija nākotnē būs tikai Rīga?" Studijā tiekas divas ekspertu komandas, kas katra aizstāv savu nākotnes vīziju par Latvijas reģionu attīstību. Diskusijā piedalās arī pašvaldību vadītāji, premjere Laimdota Straujuma un valdības ministri, kā arī uzņēmēji.) Un tad vari gudri runāt kāds apriņķis būs un kāds nebūs. Varbūt tev iepatiksies Ķīļa komandas piedāvājums?! Tavs galvenais uzdevums būs izpildīts, tas ir līdz minimumam samazināts ′′liekēžu′′ bars.
28.05.2015 09:16
*Kārlis -> *aga, tu?
 Paskaties visu pašvaldību mājas lapās, tur ir uz rokas saņemtās naudas daudzums redzams
28.05.2015 09:32
*aga, tu? -> *Kārlis
 Tur ir amatpersonu atalgojums.. Ja neskatamies uz mēra, viņa vietnieka un vadītāju algām, tad kuriem tur ir tās lielās algas?
Ja 400-500 mūsdienās ir liela alga, tad nu sorry.. tu par tādu naudu tur ļoti rautos strādāt?
28.05.2015 09:36
*? -> Viesis
  Nemaz tik labi domes darbinieki neģērbjas. Papēti jebkurā domē. Varbūt kādai ir spīdīgas zeķes. Večiem mati būtu jāuzfrišina ik pēc 3 nedēļām,dāmām ik pēc mēneša. Tā dara retais. Vienai otrai tāds ērkuls vai pat jau midzenis uz galvas,ka riebj ar tādu nevīžu pat runāt,kur nu vēl darījumus kārtot. Tas ir novērojams arī pie skolotājām un kultūras darbiniecēm.
28.05.2015 09:41
*hm
  no Jēkabpils apriņķa novadiem,vislielākās algas,ja nemaldos,ir Krustpils novadā.Vienkārši fantastiskas.Atnāca Kalve un sacēla jau tā lielās algas,atstājot bibliotekārus ar minimālo algu aiz borta.Tas gājiens bija prātīgs?Labi,ka ilgi pie tās barotavas nepasēdēja.Dievs visu redz.
Viesītes novadā atalgojumi arī nav pārāk augsti.
28.05.2015 09:48
*Viesis -> *hm
 arī par bibliotekāriem dievs visu redz tajā pagastā.
28.05.2015 10:19
*Viesis -> *hm
 Krustpils novads ir lielākais (pagasti: Krustpils, Kūkas, Mežāre, Varieši, Atašiene) arī iedzīvotaju skaita ziņā un teritorijā.
28.05.2015 10:43
*? -> viesis
  Tāpēc jau nevajag sacelt algas kā ministriem.Pat tiesībsargs sūdzējās,ka viņam tik maza alga - 1300 eiro. Kuram ir lielāka slodze?
28.05.2015 11:03
*Lana -> *?
 Algai ir jabūt sabalansetai un atkarīgai no novada iedzīvotaju skaita. Aknistē algas tiešām nav lielas, bet Salā 2-3x lielākas. Nu darba tak vairāk nav. Tad kāpēc tāda atšķirība atalgojumā? Novadu mēru algas pietuvinatas Jēkabpils domes mēra algai
28.05.2015 11:13
*Andris
 Jēkabpils novadam naudas pietiek gan jaunas telpas ierīkot, gan domi pārcelt, bet novada ceļus uzturēt nekad naudas nav, pati vietas izvēle no Jēkabpils, kas vienmēr ir bijusi centrs uz zasu ( lielāku nomali atrast grūti ) ir pilnīgais neprāts.
28.05.2015 11:26
*no malas -> *?, Lana, viesim,u. c.
 Kas par nenovīdīgu tautu, nu nepreperējiet citu cilvēku algas un neskaudiet!Kas jums liedz būt viņu vietā?Novadu ļaudis nedod vis varas grožus rokās?!Skaitiet savu naudu(protams, sēžot un rakstot tikai komentārus algu nenopelnīsiet), ja ir ko skaitīt, ne lūkojieties svešā makā.J āpriecājas, ja ir novadi, kas domā par savu darbinieku labklājību, konkurētspējīgu atalgojumu-tādos nav arī kadru mainības, zinoši, pieredzējuši darbinieki.Pati strādāju privātajā sektorā pilsētā , ja kādam pēc šī komentāra liksies, ka esmu no kādas novada mājas.
28.05.2015 11:30
*Juris T.
 Autoceļš līdz Zasai tiks vairāk uzpasēts, vai tas ir slikti?
28.05.2015 12:07
* malai
  Ja viņi visi rautos darbā, kā privātajā sektorā ar melnu muti,tad lūdzu.Naudu vajag nopelnīt!Neredz tauta ne viņus pašus,ne viņu darbus.Runājot par ceļiem,kurās valstīs ir sakārtoti ceļi,tur arī viss pārējais ir sakārtots.Pie mums kārtības nav ne vienā lietā.Likumi par ceļiem sarakstīti ir,dabā to visu dabūt gatavu nevar ne jau naudas trūkuma dēļ,bet aiz neprasmes ar naudu rīkoties.
28.05.2015 12:28
*zemnieks
 Deputāti lēmumus pieņem ar galvu nedomājot. Kad ielika Bērzgala skolas remontā 250 tūkstošus, vai neviens nevarēja paskatīties, cik bērnu Leimaņos dzīvo, ka pēc 7 gadiem skola ir slēgta, bet parādi 100 tūkstoši palika? Vai kāds par to ir nesis atbildību? Tagad tie paši "gudrinieki" taisa jaunu afēru ar Zasu. Ja vajadzētu ar savu maku atbildēt par glupiem lēmumiem, varbūt sāktu domāt ko dara. Ar mūsu nodokļu naudu mētāties jau nav māksla, parādiet, ko paši esat spējīgi nopelnīt, nevis tikai patērēt tukšas runas runājot. Ceļiem nauda nekad neatrodas, visam citam gan. Sen vajag visus Jēkabpils apkārtnes novadus apvienot, lai nav tik daudz priekšnieku un liekēžu.
28.05.2015 12:50
*ess
 Sen zināms. ka mūsu valstī par cilvēkiem nedomā, ka tik kaut ko likvidēt utt., galvenais , lai 100 idiotiem būtu labi un pārējiem, kas augstākos krēslos tikuši.
28.05.2015 12:58
*vērotājs
  Ir novērots,ka pirms reformām cenšas sagrābt ko vien var.
28.05.2015 13:31
*lasītājs
 Katram ir sava taisnība, bet nav publiskoti sīki aprēķini, cik mums izmaksā katra no abām domes izvietošanas vietām.
Un kur tiks ņemta nauda domes" revolucionārajai " pārvietošanai? Vai no katra pagasta?
28.05.2015 19:56
*Juris T.
 Vai tas ir korekti - brēkt par izmaksām un skaitīt izmaksu atšķirības... ja tomēr valdības atrašanās tuvāk tautai noteikti nesīs labus augļus perspektīvā? Vajag tomēr iztēloties arī netiešos ieguvumus. Ja Zasas barons būtu dzīvojies tikai pa Berlīni un Pēterburgu... tad taču Zasas attīstība būtu notikusi citādāk.
29.05.2015 14:03
*glupības -> Jurkam
  Nekādu labumu nedos domes pārcelšana uz Zasu. Domā,ka tad visu krējumu ēdīs
zasieši,kamēr citi pagasti tikai siekalosies?Naudiņu tāpat starp pagastiem dalīs brālīgi.
Un kāda interese kungiem lūrēt ārā pa logi kā tauta dzīvo?Katram savs maks un vēders ir tuvāks.Ja gribēs ko attīstīt,attīstīs tāpat,lai,kur dome neatrastos.
29.05.2015 14:13
*Viesis
 Liela daļa strādājošo ir Jēkabpils pilsētas iedzīvotāji, braukšanai uz darbu no Jēkabpils būs vajadzīgs dienesta benzīns, dienesta automašīnas. Tur būs jāpalielina budžets šīm vajadzībām, tā kā nekādai Zasai nebūs nekāda labuma un tām pārējām arī.
29.05.2015 16:49
*ha -> viesim
 nu re, kapēc novada kantorī jāstrādā pilsētniekiem? Lauku ļaudis lai tad arī strādā! A to, algo pilsētniekus, nodoklis aiziet uz pilsētu! Gan jau trūkst gudru galvu un apgriezienu ;)
30.05.2015 00:26
*ha
  Vīpes skola aicina mācīties pie šiem.Vieta kā vieta,nekā glezna.Upe ir ieaugusi kokos,krūmos un nemaz nav saskatāma..Pulciņi,mācību kvalitāte kā jau it visur.Skola vienkārši put ārā aiz nepietiekama skaita bērnu,tagad reklamējas.Vēl pie tam 6km pa grants ceļu no šosejas jādauzās,kurš rudeņos un pavasaros parasti ir švakā stāvoklī.Pilsētā bērniem ir daudz lielākas iespējas.
30.05.2015 13:00
*Iedzīvotājs.
 Telpas! Kādreiz Zasas vsk. bija ap 300 audzēkņiem, vietas pietika. Skolas internāts ir lielāks par 1/2 kantora ēkas otrā stāva. Varbūt sakārtosim bijušās bērnu centra telpas. Noliktavu tāpat pietiek.
31.05.2015 21:17
*kokerspaniels -> *ha
 Problēma tik viena.. Tiem lauku ļaudīm nav vajadzīgās izglītības lai strādātu..
Valsts iestādē neder variants - Vasja jau 3 mēneši nedzer, kodējies, tāpēc var iet uz domi strādāt.. prasības nāk no augšas un ir pietiekoši stingras.. Vasja varēs tikai kurināt.. bet vot kur ņems Juristus un citus speciālistus, ja tie atteiksies no pilsētas braukt, tas gan būs interesanti.. ;)
Protams var celt algas, lai kāds uz laukiem gribētu braukt, bet tad atkal būs brēkšana..
01.06.2015 08:47
*!!! -> Hm
 Laba ideja. Gan jau tāds arī varētu būt plāns.
01.06.2015 19:12
īpaši stulbs -> kokerspaniels
 Ņemot vērā mūsdienu komunikāciju līdzekļus, jurista klātbūtne novada administrācijas telpās absolūti nav nepieciešama.Teorētiski viņam pat kabinetu nevajag, bet var tupēt mājās pie datora un studēt likumdošanu, kā arī sagatavot citus dokumentus. Viņa, kā fiziskas personas, pildspalvas paraksts tāpat nekur nav nepieciešams.
01.06.2015 21:04
*kokerspaniels -> īpaši stulbs
 nu nevajag ieiet galējībās.. teorētiski visos uzņēmumos tā ir, ka vairāk pat kā puse varētu no mājām strādāt..principā visi, kuri neapkalpo klientus.. diemžēl, vai par laimi, bet tādu praksi negrib bosi piekopt..
02.06.2015 08:18
*Viesis -> īpaši stulbs
 Tieši tā. Ārzemēs ir tā, ka darbinieki strādā pat no citām valstīm. Visus darbus iesūta virtuālajā vidē. Es zinu dizainerus, kuri strādā laukos pie Madonas. bet darbus taisa gan uz Aizkaukāzu, gan Eiropu.
Pareizi, arī juristam jau nevajag tikties ar klientu, bet apmainīties ar informāciju. labāk būs, ka juristu netraucēs, lai pēta likumus un MK noteikumus.
02.06.2015 19:33
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2019.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01206 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu