Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 25.11 Vakars
7°C...9°C
DR 3-5 m/s

Ļąńģóšķī 26.11 Nakts
6°C...8°C
DR 3-5 m/s

Šodien 25.novembrī
vārda dienas svin:

Katrīna, Kadrija, Kate, Trīne

Rītdien:
Konrāds, Sebastians

Apsveicam!
Saraksts »

Vai, jūsuprāt, sejas masku lietošana sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis cīņā ar Covid-19?
Tikai tad, ja vienlaikus tiek ievēroti arī citi drošības pasākumi;
46.3%
Nē, no tā nav jēgas.
30.2%
Jā, protams;
23.5%

Nobalsojuši: 162
Saraksts »

Ziņas: 31311
Komentāri: 573134
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
24.11.2020 18:19
 
Šobrīd portālā: 59 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Iedzīvotāju forumā Līvānos izskan vērtīgas idejas dzīves kvalitātes uzlabošanai
Pievienots: 28.04.2015 17:24

» Versija izdrukai

rsz_forums.jpg
Aktīvākie iedzīvotāji no Līvāniem un citiem Latgales novadiem aprīļa beigās pulcējās Līvānu novada Kultūras centrā, kur norisinājās iedzīvotāju forums. Pasākuma mērķis bija pulcēt kopā dažādu sabiedrības grupu pārstāvjus, lai pārrunātu vietējās problēmas un vienotos par iespējamajiem to risinājumiem. Darbs noritēja piecās grupās, katrā no tām iedzīvotāji diskutēja par konkrētu nozari, tādējādi forumā bija pārstāvētas visas svarīgākās jomas: pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmēju sadarbība, izglītība un jauniešu lietas, uzņēmējdarbība, sociālā sfēra, vide un drošība, kā arī kultūra, sports un tūrisms.
    
    Katra darba grupa akcentēja savas jomas svarīgākās problēmas, piemēram, jaunieši uzsvēra, ka Līvānu novada pagastos trūkst saieta vietu jauniešiem, kā arī ierosināja pašvaldībai un uzņēmējiem vairāk atbalstīt mācību uzņēmumus. Kultūras, sporta un tūrisma darba grupa akcentēja, ka galvenā problēma ir tā, ka Līvānos nav estrādes, savukārt uzņēmējdarbības darba grupa – ka sabiedrības attieksme pret darbu ir degradēta un ka valstī strādājošie iedzīvotāji nav vērtība, jo ir daudzi un dažādi atbalsta mehānismi trūcīgajiem un no cietuma iznākušajiem, bet ir ļoti maz atbalsta veidu strādājošajiem. Uzņēmējdarbības darba grupa arī piedāvāja divus priekšlikumus, kā attīstīt uzņēmējdarbību novadā.
    
    Stāsta Līvānu Inženiertehnoloģiju un inovāciju centra vadītāja Zane Gaiduka: „Mūsu grupai ir divi praktiskākie un taustāmākie ierosinājumi. Pirmais ir šāds: ļoti svarīgi būtu uzņēmējdarbību sākt mācīties iespējami agrīnākā vecumā, tādēļ mēs ierosinām izglītības programmu par uzņēmējdarbību integrēt jau esošajā skolas obligātajā programmā, lai tā nebūtu uz labprātības principiem balstīta izglītība, bet tiešām mācību priekšmets, kas iepazīstinātu ar praktiskajām lietām, ar ko saskaras uzņēmējdarbība. Otrais ierosinājums ir domāts, lai veicinātu uzņēmumu veidošanos. Tiklīdz jaunietis ir apguvis vajadzīgās zināšanas, viņš varētu izmantot jaunu atbalsta instrumentu – biznesa ideju konkursu. Tas būtu domāts nevis skolēniem, bet jau pieaugušiem cilvēkiem, lai biznesa idejas realizētu dzīvē un piesaistītu tām finansējumu. Šim mērķim varētu būt arī atbalsts no pašvaldības.”
    
    Pašvaldību, nevalstisko organizāciju un uzņēmēju darba grupa akcentēja, ka Līvānos ir ļoti aktīvas biedrības, bet trūkst konsultanta vai kādas organizācijas, kas pildītu Līvānu nevalstisko organizāciju koordinatora lomu. Tāpat tika uzsvērts, ka trūkst iedzīvotāju konsultatīvās padomes, kas varētu veicināt sabiedrības sadarbību ar pašvaldību. Foruma dalībniece – Aglonas novada pašvaldības priekšsēdētāja Helēna Streiķe gan nepiekrīt, ka šāda padome būtu vajadzīga: „Konsultatīvā padome uzliks finansiālu slogu pašvaldībai, turklāt veidot konsultatīvās padomes – tā nav pašvaldības funkcija. Tāpēc es nepiekrītu tai domai. Ja cilvēki grib tikties ar pašvaldības vadītāju, izpilddirektoru vai administrāciju, ir ļoti daudz komisiju, kurās var piedalīties un izteikt savas domas, ierosinājumus, pretenzijas un sāpes.”
    
    Sociālo, vides un drošības jautājumu darba grupa uzsvēra, ka lauku cilvēkiem, sevišķi pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ir grūtības pārvietoties, piemēram, nokļūt pilsētā, tādēļ ierosināja izveidot mobilitātes brigādi. Tāpat šī grupa pauda uzskatu, ka daudzu problēmu risinājums ir izglītošana, piemēram, lai samazinātu vides piesārņošanu, jau bērnudārzā jāmāca bērniem, ka nedrīkst mēslot apkārtni.
    
    Iedzīvotāju forumā, ko organizēja „Viduslatgales pārnovadu fonds” sadarbībā ar Līvānu novada domi, izskanēja daudz interesantu un vērtīgu priekšlikumu, tādēļ jācer, ka kaut daļiņa ierosinājumu tiks ieviesti arī dzīvē.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 41
Apspriežam tēmu:
*ĶĒMS
 Prieks,ka arī Līvānos uzlabosies dzīves kvalitāte.
28.04.2015 17:33
*nez -> ķēms
  Uzlabosies uz papīra. Priecāties par agru. Vēl jau tas viss jādabū gatavs. Kamēr cilvēki nāk barā,tikmēr,jā,jā. Kad nāks pa vienam,atšūs ātri. Tā,kā mēs nezinātu,kā pie mums lietas kārtojas.
28.04.2015 17:48
*Viesis -> *nez
 Līvāni ir pašvaldība, kur uzklausa cilveku viedokli un realizā. Es biju pie viņiem vienā seminarā vēl iepriekšējā mēra laikā un viss ko tauta ieteica ari ir realizēts: TIC, aktīvā tūrisma centrs, maršruti izstrādāti, Līvanu tūrisma uzņēmēji iesaistījušiem Latgales ciemu projektā (Turku piets ciems, Nākotnes ozolu dārzi) utt.
Tautas saieta nami uzcelti, sabiedriskās ekas renovetas, biblioteka super, ar atsevišķām kabīnēm, lai netraucēti varetu strādāt.
28.04.2015 18:16
*nez -> viesis
  Lielie projekti iziet cauri, sīkie pagaidīs. Zinu ielu,kur notika kanalizāijas,ūdensvada remonta darbi. Izraka pusi ceļa,atpakaļ i pat nedomā ceļu savest kārtībā kā bija iepriekš.. Pietiek neizdarību i tur, kā jau it visur.
28.04.2015 18:46
*?
  Mūsu Leonīds raujas 7 darbos,bet tādus darba apjomus,kā Līvānos neredz. Kas par lietu?
28.04.2015 19:04
*Viesis
 Iedomājos tādu iedzīvotāju forumu Salas novadā.
Uztaisīsim?!
28.04.2015 19:37
*??
  Kā nav jaunatnei pagastos,kur iet,kur pulcēties.Katrā pagastā ir kaut kāda kultūras iestāde,kura rīko disenes,dažādus pasākumus,aktivitātes. Skolās ir sporta zāles.Laipni lūgti!
Ko vēl vajag?Laukos arī darba pietiek mājās. Tā,ka nav jau tā,ka nevar atrast nodarbošanos!
Estrāde katrā novadā nav vajadzīga. Cik reizes gadā to apmeklē? Pietiek ar vienu - bijušo rajonu robežās.Kultūra,kultūras galā! Saimniekošanas pamatvajadzībām naudas trūkst katastrofāli,bet mums,latviešiem, tikai pļaski,da tanci!
29.04.2015 09:20
*dīkdienis
 Ev,kur pazudis mūsu īpaši stulbs ? Ar šausmām gaidīšu jaunākās kriminālziņas.
29.04.2015 10:03
īpaši stulbs
 Konsultanti vajadzīgi visās jomās.
29.04.2015 10:47
īpaši stulbs -> dīkdienis
 Ar mani viss kārtībā. Vakar negaisa laikā, drošs paliek drošs, izrāvu visus interneta un radio štepsteļus, un tikai šodien saspraudu atpakaļ.
29.04.2015 10:57
*Krista -> viesim
 Nesmīdini tautu- ne tu taisītāja ne kāds uz tavu aicināšanu skries.Tavas gudrības jau esam pieklausījušies un pielasījušies..Esi visiem līdz brošai ))))
29.04.2015 12:01
*no Gravāniem
 Mums arī būs savs iedzīvotāju forums.
29.04.2015 13:56
*mopšels
 Aktīvisti neuzņemot ikdienas standarta kaloriju devu drīz var palik vārgi un kūtri. Parāk lielas aktivitātes bez proteīna ir bīstamas veselībai!! Tādēl lai vietējie eksperti laicīgi aprēķina- vai tās altivitātes attaisnosies un iegūldijums nebūs lielāks kā ieguvums..
29.04.2015 14:05
*mopšels
 Bet kopumā ideja laba- jo kustībā ir spēks....
29.04.2015 14:18
*viesim no Gravāniem
 Vai kānānkalnā foruma nebūs? Es tur gribu!
29.04.2015 15:39
*Viesis -> *Krista
 Forumos piedalās cilvēki, kuriem ir idejas, gaisi sapņi, mērķi.
Pūšļi un tukšpieri sēž mājās un skauž.
Vai tu domā, ka tevi kāds taisās aicinā :)
29.04.2015 16:07
*Krista -> viesim
 Nu nav tā tava piere no pilnaj;ām ... ar gaišiem sapņi , idejām un mērķiem. Tu varētu piemaksāt i tad es tavā forumā nepiedalītos ,tukša laika nosišana
29.04.2015 16:57
*Viesis -> *Krista
 Nē, es tev iedošu pasūkāt ledenes, lai tikai tu neierastos :) :) :)
Nu kam tāds rūgumpods vajadzīgs?
Salas novada dižās idejas par bāreņu nama bērnu nosūtīšanu uz internātskolam, atkritumu mešanu kuda papala, dargās skolas pusdienas jau visā Latvijā izskanejušas un ne tai labakajaa nozīmē
29.04.2015 17:04
*līvāniete -> *Viesis
 Vai tiešām jums šķiet, ka mums, līvāniešiem, interese lasīt, ko raksta psiholoğiskas dabas problēmu vai psihisku noviržu mākts cilvēks, vismaz tādu priekšstatu ar saviem vienveidīgajiem komentāriem esat radījis?Ne jau šeit jūs savus šķietamos problēmjautājumus atrisināsiet!
29.04.2015 18:16
*aaa
 Sapņot nav aizliegts, lai veicas!
29.04.2015 19:40
*Viesis -> *līvāniete? Pārvāksies no Salas?
 Salā rīkošot forumu "Kā no Līkumiem aizvākt visus bērnus un palielināt B/N finansējumu".
Jau avīzēs publicējot sarakstus, kas bāreņu namam vajadzīgs.
Es gan teiktu, ka tur vispirms vajadzīgi bērni
29.04.2015 19:43
*līvānietis -> līvāniete
 Ja tev neinteresē, kas notiek citos novados, šķic, atpakaļ pie plīts, vecā mīkla!
29.04.2015 21:31
*Viesis -> *līvāniete 18:16
 Redzi, vesela sabiedrība rūpējas par garīgi slimajiem un interesējas, kas garā nabagajiem vajadzīgs.
Un nam kā nabagi bezmašīnas personai Salas novadā vajag skolas autobusu, lai nav bērns jāvadā un es varu mierīgi strādāt. Man vajag ziņojumu dēli, lai varu pielikt informāciju par saviem šuvējas pakalpojumiem.
Man vajag greiderēt ceļu (jau maijs, bet tas vēl nav darīts!)
Līvānos nesaprast, kādēļ nav ziņojumu dēļu visā Salas novadā, jo jums ir pat informatīvais televizors pie domes un MILZĪGI ziņojumu dēļi uz katra stūra
30.04.2015 05:55
*zita -> viesis
 Par ziņojumu dēli varētu tev piekrist, bet par pārējo. Kādu iedzīvotāju forumu tu taisies rīkot, ja tavā komentārā skaidri, gaiši var lasīt, man vajag, man, man ,man. Kur ir idejas, ieteikumi iedzīvotāju labā? Pagasta ceļi jau 2x greiderēti. Par skolas autobusu - kur vēl labāku variantu, ka ceļa izdevumus atmaksā. Mazākiem bērniem pat 4 braucienus dienā! Lasu tu rēķināt māki, tad sarēķini cikos tavam bērnam būs jāceļas lai tiktu uz skolu? Skolas autobusam cikos būs jāsāk reiss, lai piestātu pie katras mājas ceļa gala? Un sāks ar tālāko galu, proti ar Sēlpili, pa ceļam vēl jāpaņem Līkumu bērni, jo viņi nedrīkst palikt internātskolā. Uz Sēlpils skolu bērns nebūtu jāved? Pats aizietu 4 - 5km? Un tavs komentārs par Līkumiem parāda tavu stulbo gudrību par visu un vienmēr "....Jau avīzēs publicējot sarakstus, kas bāreņu namam vajadzīgs.Es gan teiktu, ka tur vispirms vajadzīgi bērni ". Kā tu ieteiktu palielināt bērnu skaitu Līkumos? Varbūt sāksi ar savējiem? Nebūs jāved uz skolu un varēsi mierīgi strādāt.
30.04.2015 09:20
*sēlpiliete -> zita
 Pati esi neglābjami stulba!
30.04.2015 11:10
*lama -> sēlpilietei
 Neblamē visus sēlpiliešus ar savu kultūras līmeni !
30.04.2015 11:14
*zemnieks -> viesim sēlpilietei
 redzu, ka tev nervi pavisam nospriegoti, neķer kreņķi, ka tevi te neņem par pilnu,nāc pie manis kartoškas pārlasīt, i eirīti iedošu, i pabarošu, i sasildīšu, i mājās pavadīšu.
30.04.2015 11:41
*Viesis -> *zita
 Bāreņu namā Līkumi nav bērnu, jo visi pa internātskolām. Jāizņem no internātskolām un tad būs bērni. nefantazē, neviens nesaka, ka bērni papildus jāuzņem bāreņu namā. Pietiks ar tiem 60 kuri tur pierakstīti un saņem finansējumu 440 000 euro.
Pašlaik tur ikdienā uzturas labi, ja 10 bērni.
Ceļa naudu laukos uz skolu apmaksā visas pašvaldības, ja brauc ar sabiedrisko transportu. Bet visās apkārtējās pašvaldībās ir arī skolēnu autobusi. Tikko Sece nopirkusi otru autobusu skaistu, baltu saviem bērniem.
Vai taisnība, ka autobuss, kas dažreiz redzams Salā, ir ārzemnieku dāvinājums Līkumu bāreņu namam, ko prihvatizējusi Sala?
Bērnus nevar izvadāt ar 1 skolēnu autobusu, vajag vairākus, jo skaits ir liels un 1 autobusā nemaz nevar sasēdināt vairāk kā 100 skolniekus un pirmsskolniekus. Tā, ka nebūs agri, bet normālā laikā jāceļas.
Protams, ka bāreņi nevar palikt internātā. Viņiem ir savas mājas - Līkumi.
Un forumam nedod ieteikumus, bet UZKLAUSA IEDZĪVOTĀJU IETEIKUMUS.
30.04.2015 12:34
*Viesis -> *zemnieks
 Gribētu gan, lai tev par 1 euro strādā visu dienu?
Nesagaidīsi!
Dzirdēju u, ka pašvaldībai Sēlpils kapus kopjot daži cilvēki par vēdera tiesu, jo nav
100-atnieku. Vai viņi iepazīstināti ar darba drošības noteikumiem?
30.04.2015 12:40
*krika -> viesis
 Nu nav jau tev nekādu ieteikumu. Visādi pavara pilnmēness sapņi...Tu tālāk par savu degungalu neredzi un tāpēc tavas spalvainās " idejas " nav ne graš avērtas DDDDD
30.04.2015 13:00
*Viesis -> zemnieks
 Zemniek pats vienreiz sāc strādāt, citādi esi pieradis nokalpināt nabaga cilvēkus par zupas šķīvi, bet pats slaisties un gudri runā! Bet kad jāsaņem eiropas nauda, tad raud un lūdzas kā mazs bērns dēļ konfektes.
30.04.2015 13:27
*sēlpiliete -> krika
 aizver savu taukaino, noļukušo muti!
30.04.2015 14:26
*zita -> viesis
 Kāpēc uzreiz ir jāapsaukājas? Ko darīt, ja viedokļi nesakrīt? Nervi netur? Tad var būt reiz pietiek skandināt vienu un to pašu, nu nav Jums( Jums - nevis cieņas vai pieklājības pēc, bet tavu daudzo identitāšu pēc) šeit atbalsta!!!!
Man gan ir ideja - pieteikt Jūs, lai 18.nevembrī apbalvo ar Salas novada Atzinības rakstu un naudas balvu par novada vārdu nešanu pasaulē! :) :) :) :) :) Kā tu to dari, lai paliek uz tavas sirdsapziņas.
30.04.2015 14:53
*Viesis -> *zita
 Sproģes k-dzei. lai iedod Atzinības rakstu par "unikālo" metodi kā tikt vaļā no bāreņiem, bet paturēt naudu.
Par taksometra pakalpojumu apmaksu vecākiem bērnu nogādāšanai uz skolu, jo vadāt ar autobusiem būtu 3x lētāk un visi vecāki brīvi un apmierināti.
Par skolas ēdnīcas fantastisko nomas un pakalpojumu cenu draudzenei - 21 euro mēnesī.
Par spēju palikt pēdējiem valstī atkritumu sistēmas izveidē.
Tie tiešām ir unikāli sasniegumi kādu Latvijā nav.
30.04.2015 15:36
*no Salas -> viesis
 Savu personīgo naidu atstāj savā netīrajā pagultē.Cilvēki novada vadībai uzticas, to liecina visu gadu vēlēšanu rezultāti.Arī tavā pagastā, starp citu.Nenoliedzami, ka Sproğes kundzes vadībā visa novada teritorija vienmērīgi attīstās, cilvēki to novērtē, bet tu plosies, cik gribi.Kaķa lāsti debesīs nekāpj!
30.04.2015 16:50
*Salai
  Nu nav tā,ka cilvēku balsojums atspoguļo uzticību vadībai. Ja aizietu uz vēlēšanām 100%, tad visos novados un valdībā būtu cita aina,tas ir ,viennozīmīgi! Pārsvarā tomēr cilvēki ir neapmierināti ar varu. Liekas,es gāju.es balsoju,bet beigās tie deputāteļi visus piekāš.
Vai tad tā nav pa lielam? Nečivina tie,kuriem ir lielas algas.Viņiem viss pie vienas vietas.
30.04.2015 17:09
*Anna -> viesis
 Kur tu tik "gudra"persona-aktīva komentētāja un visu nosodītāja tālāk neesi tikusi pa karjeras kāpnēm, kā tikai kā nepagurusi negatīvo komentāru autore?!Tik" tīram un baltam" cilvēkam darbavieta tā arī nav atradusies?
30.04.2015 18:36
*Viesis -> *Anna
 Vai tu ar darba vietu domā sēdēšanu un pirš_nu krēslā 8-12 un 13-17, kafijošanu darba laikā un algas pārskaitījumu noteiktā datumā?

30.04.2015 18:51
*Zina
 Nu vai tad jāuzklausa katra viedoklis un ieteikums? Es savam vīram un bērniem neļauju runāt un ieteikt. Kas ir to uzmetu uz galda,kumpalās nopērku bikses (vēl labu labās) un kreklus. pliki jau nestaigā. Ko tur vēl runāt?
Tapat pašvaldība. Paliek pari nauda nogreidierē ceļu, nepaliek, lai brauc ar auzu motoru. Ir nauda skolas pusdienām, lai ēd, a ja nav,lai ņem līdzi maizi ar sīpolu ripām un sāli.
30.04.2015 19:28
*Anna -> *Viesis
 Ā, nu tu esi atšifrējusi, kā tu esi darbā uzvedusies un kā izproti jēdzienu, ka cilvēkam ir darbs, tad jau nav brīnums, ka ar tādu attieksmi neviens tevi nekur neņem, mokies ar saviem kompleksiem un aprej visus, kas kaut ko dara.Melnam cilvēkam viss rādās melns, esi un paliksi negatīvo komentāru rakstītāja.Atpūtini savas naida pārņemtās smadzenītes!
30.04.2015 22:07
*Viesis -> *Anna
 Nē - tā ir tava izpratne par darbu! Tauta strādā melnu muti uz lauka, kūtī, bērnus audzina un skolo.
Un neārdies citus apriedama, pie vēnu problemām dabūsi vēl kuņģa čūlu
01.05.2015 08:21
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01354 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu