Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Äīęäü10.07 Diena
14°C...16°C
DA 3-5 m/s

Äīęäü10.07 Vakars
16°C...18°C
D 1-3 m/s

Šodien 10.jūlijā
vārda dienas svin:

Lija, Olīvija

Rītdien:
Leonora, Svens

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
49.4%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
45.9%
Nezinu, nav viedokļa.
4.7%

Nobalsojuši: 85
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 45 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Viesītē norisinājusies Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu skate; divu kolektīvu sniegums netika vērtēts ar punktiem
Pievienots: 15.04.2015 17:52

» Versija izdrukai

rsz_kreicburga.jpg
Gatavojoties nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem, šajā pavasarī Latvijā norisinās deju kolektīvu repertuāra pārbaudes skates. Nesen Viesītes kultūras pilī notika Jēkabpils apriņķa skate, kurā piedalījās 19 kolektīvi no Jēkabpils un tuvākās apkārtnes. Katram kolektīvam žūrija piešķīra pakāpes, kas apliecina dejotāju līmeni, bet diviem Aijas Rūlietes vadītajiem kolektīviem – Krustpils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam „Kreicburga” un Kūku kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvam „Zīlānietis” tika piešķirts tikai diploms par piedalīšanos skatē. Tas izraisīja abu kolektīvu neizpratni.
    
    Žūrijas komisijas dalībniece, Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa uzsver, ka skatē tika vērtēti tikai tie kolektīvi, kuru repertuārs atbilst skates nolikumam. Nolikumā noteikts, ka skate tiek rīkota tiem D un E grupas kolektīviem, kuri gatavojas VIII vidējās paaudzes dejotāju svētkiem Jelgavā, un nolikumā arī noteikts konkrēts obligātais repertuārs. „Kreicburga” un „Zīlānietis” skatē piedalījās arī pavisam citu repertuāru.
    
    Maruta Alpa stāsta: „Viņi ir brīnišķīgi mākslinieciski kolektīvi ar savu individuālo repertuāru. Viņi vienkārši kuplināja šo skati, jo skates nolikums paredzēja dejot konkrētas dejas, kas paredzētas koprepertuāram. Šie nav koprepertuāru kolektīvi, jo viņi gatavo savas individuālās programmas. Tas tā ir gadu no gada, un tas ir brīnišķīgi, jo visiem nav jānāk uz starpsvētku posma pasākumiem, ja viņi to nevēlas. Jelgavā notiks astotie vidējās paaudzes dejotāju svētki, kuros piedalīsies 6500 dejotāju, 268 Latvijas deju kolektīvi. Tur ir jādejo divas novada dejas, D grupas varēja izvēlēties vēl no četrām piedāvātajām dejām divas. Kopā katram kolektīvam ir jāgatavo sešas dejas. Mēs nevaram vienlaicīgi, vienā skatē, kurai mums ir izstrādāti nolikumi, vērtēt šos kolektīvus un vērtēt „Kreicburgu” un „Zīlānieti”.”
    
    Ja jau skatē bija paredzēta vērtēšana tikai tiem D un E grupas kolektīviem, kuri gatavo obligāto repertuāru, rodas jautājums, kādēļ vispār „Kreicburga” un „Zīlānietis” tika apstiprināti dalībai šajā pasākumā, jo abi kolektīvi tika laikā reģistrēti dalībai skatē un viņu iesūtītās anketas tika apstiprinātas. Maruta Alpa skaidro, ka dalība skatē nebija aizliegta, tādēļ kolektīvi tika pieņemti, lai kuplinātu pasākumu un dotu iespēju citiem kolektīviem redzēt citas dejas.
    
    Kūku kultūras nama vadītāja Dace Braune, kura atbild par deju kolektīvu „Zīlānietis”, gan iebilst, ka tad, ja kolektīvs tika apstiprināts dalībai skatē, to vajadzēja arī vērtēt: „Ja kolektīva anketa ir pieņemta, tad es domāju, ka kolektīvs būtu jānovērtē, bet, iedziļinoties nolikumā, jā, tas varētu tā būt, ka nevērtē. To līdz galam, iespējams, neizprata dejotāji.”
    
    Skates žūrijas komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Edīte Saulīte atzīst, ka ir žēl, ka tik augsta līmeņa kolektīvi kā „Kreicburga” un „Zīlānietis” nepiedalās lielajos pasākumos, piemēram, Jelgavā: „Šie kolektīvi ir ar labu tehnisko sagatavotību, viņiem ir ļoti laba stāja, ļoti laba pēdu darbība, bet viņu repertuārs ir zināmā mērā diezgan vienveidīgs. Skatoties tās dejas, ko mēs šodien redzējām skatē, tās tika izpildītas ļoti labi, atzīstamā mākslinieciskā izpildījuma līmenī, bet mēs nevaram spriest, cik tehniski sarežģītas dejas šie kolektīvi var izpildīt. Un mums ir ļoti žēl, ka tādi perspektīvi un tradīcijām bagāti kolektīvi nepiedalās lielajos pasākumos ar obligāto repertuāru.”
    
    Kopumā Ingrīda Edīte Saulīte Jēkabpils apriņķa kolektīvu sniegumu vērtē atzinīgi, tikai piebilst, ka ir kolektīvi, kuriem vēl daudz jāstrādā: „Izpildījuma līmeni varētu vēlēties labāku. Ir spilgti kolektīvi, piemēram, „Sadancis”, kas dabūja augstāko pakāpi. Tā ir skates vērtīgākā balva, ja var izcīnīt augstāko pakāpi. Bija pirmās pakāpes kolektīvi, diemžēl bija arī trešās pakāpes kolektīvi. Galvenais, ka dejotāji pagaidām neizjūt dejas raksturu, viņi ir kā iesācēji, dejotāju partnerattiecības nav izstrādātas.”
    
    Vienlaikus žūrija arī uzsver, ka Jēkabpils apriņķis ir bagāts ar deju kolektīviem, jo plaši pārstāvētas ir ne tikai senioru un vidējās paaudzes dejotāju grupas, bet arī jauniešu grupas. Deju kolektīvu repertuāra pārbaudes skatē Viesītē piedalījās dejotāji no Jēkabpils pilsētas, kā arī Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Aknīstes un Salas novadiem.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 42
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Kas tas tāds par Jēkabpils apriņķi? Kas bez Jēkabpils pilsētas, kā arī Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Aknīstes un Salas novadiem vēl tajā ietilpst? :D Vai apriņķos rēķina tikai dancotājus, vai arī sportistus un erotiskos akrobātus? :D
15.04.2015 18:20
*ĶĒMS -> *Neķītrais masāžists
 Nezini kas ir apriņķis? Tas ir riņķis ap Jēkabpili, uzzīmē uz kartes un sapratīsi.:)DDD
15.04.2015 18:38
*nu,
  ja riņķis,tad riņķis. Kas tas tāds - apriņķis?Riņķī Jēkabpilij?
15.04.2015 19:00
*dīkdienis
 A,man viens pīpis - riņķis vai diņķis,ka tik danči sokas.
15.04.2015 19:49
*skatītājs
 Nu, protams, ka Kreicburga labākie!!! Kāda horeogrāfija, kāds izpildījums, mūzika un tērpi!!! Domāju, ka tāds kolektīvs var atļauties parādīt, ko spēj!!!
15.04.2015 21:23
*zuze
 Rullietes k-dze kā parasti grib būt gudrāka par visiem citiem deju soļu profiņiem...
žēl dejotāju....ka nevar izdancāties ar visiem citiem uz balvām....
15.04.2015 22:00
**
 Balva ir iespēja tikt uz nodokļu maksātāju sponsorētiem svētkiem Jelgavā! :) Ja kādam ļoti gribas par tādiem cīnīties - lai jau! Turklāt, šādi kolektīvi, kas netiecas uz Jelgavu ir ļoti daudz! Diemžēl Jēkabpils ir ļoti aprobežota pilsēta, kur diemžēl daži kolektīvi spēj domāt patstāvīgi, nevis pelnīt naudu dažu cilvēku noorganizētam pasākumam, kurā ģenerālsponsors ir nodokļu maksātāji :)
15.04.2015 22:59
*Viesis -> **
 Dzērumu izgulēji?
Izlasi, ko vakar rakstīji!
16.04.2015 07:25
*Viesis
 Skates nolikumsWWW Links
16.04.2015 08:34
*Viesis
 Nolikuma pielikums Nr.1WWW Links
Pielikums Nr.2WWW Links
Pielikums Nr.3WWW Links
16.04.2015 08:40
īpaši stulbs
 Kreicburgas un Zīlānieša vietā es arī justos ļoti čābiski. Ko tur liegties, vērtēšanas komisijas dēļ uz kādu nedēļu vispār zustu dejotprieks. Par to, ka šie kolektīvi dejo pavisam citas dejas, tiem vajadzētu pasniegt īpaši pagodinošus diplomus, jo uz skatuves danco jau skatītāju dēļ, un tiem vienu un to pašu skatīt sen pieriebies.
Personīgi man, teikšu atklāti, pilnīgi vienalga, ko un kā viņi un citi kolektīvi danco; vienalga, cik stingra ir pēdu darbība vai stāja, jo es uz pašdarbnieku danču koncertiem eju skatīties tikai meitenes un viņu kustības. Manuprāt, puiši uz skatuves ir pilnīgi lieki, un pa to laiku var iet skaldīt malku. :)
16.04.2015 10:12
*? -> īpaši stulbs
  Kas tu par veci,ka vēro,vajag darīt! :)
16.04.2015 10:25
īpaši stulbs -> ?
 Vēroju uz skatuves notiekošo un secinu, ar kuru ir vērts ko darīt. Cilvēkam jau tāpēc, atkarībā no dzīvniekiem, ir dots prāts un spriešanas spējas.
16.04.2015 12:24
*nez -> ne tik stulbajam
  Nu,ja,prāto gan. :) Labi,ka šoreiz nesamulsi. Kārtīgs vecis izkaros visās frontēs!
16.04.2015 12:51
*jahs
 Izskatās,ka šo kolektīvu vadītāja nav lasījusi vai sapratusi Nolikuma 22.punktu!
16.04.2015 13:02
*V -> *jahs
 Ir vēl tāda persona kā virsvadītājs pēc kura rīkojumiem kolektīvs piedalās/nepiedalās konkrētos pasākumos!
16.04.2015 13:27
*viesis -> V
 Kādas muļķības, no kura laika virsvadītāja dod kaut kam rīkojumus par piedalīšanos vai nepiedalīšanos? Var jau piesaukt arī Kultūras ministriju:))))))
16.04.2015 15:56
*??? -> *zuze
 To pašu nodomāju!
Jautājums:
Kāpēc, ja nolikumā noteikts, ka skate tiek rīkota tiem D un E grupas kolektīviem, kuri gatavojas VIII vidējās paaudzes dejotāju svētkiem Jelgavā, kur noteikts konkrēts obligātais repertuārs, bet „Kreicburga” un „Zīlānietis” skatē piedalījās arī pavisam CITU repertuāru?
Kāpēc nevēlējās paspīdēt skatē ar obligātā repertuāra dejām?
16.04.2015 16:07
*Dejotājs
 man kā dejotājam ir kauns, ka skatē neddejojām obligātās dejas! Dejotājs ir atkarīgas no vadītāja!
16.04.2015 16:15
*viesis
 Nu pašvaki gan! It sevišķi Kaupre. Vīri gāzelējas, un tas viens ,nestabilais, vēl mēģina dziedāt līdzi - tas ar bārdiņu. Varbūt dziedātājos doties?
16.04.2015 17:11
*? -> viesis
  Kauprei jauni ancūki tikko pašūti par nodokļu maksātāju naudiņu. Varbūt kādam ir bikses par šauru pašūtas,tāpēc arī kāju nevar pacelt visi vienā līmenī,dadzīt pārējos. Nu nekas,gan jau
sadancosies.
16.04.2015 17:59
*īstenībā -> *?
 Visu deju kolektīvu un koru tautiskie tērpis tiek šūti par nodokļu maksātāju naudu. Tāpēc viņi bez maksas piedalās vietējos pasākumos un dziesmu, deju svētkos. Tāds brīnums vēl nav bijis LV vēsturē, kad kāds kolektīvs būtu šuvis par savu personīgo naudu! Ja nu vienīgi Ulmaņlaikos!
16.04.2015 18:59
****
 ja kads nezina, tad tik daudz aprunatie 2 kolektivi dejo ari obligatas dejas. Bet ne vienmer, tas ir tas labakas, kuras gribas dejot. Un kapec nevar dejot ko atskirigu - dejosanas varesanu ari tapat var redzet!
16.04.2015 23:18
*objektīvs
  Man liekas,ka tā skatuve priekš dančiem ar tik daudz dejotājiem vienlaicīgi ir par mazu,nav tolkam kur izvērsties.Viens gar otru tā tik izmainās.
17.04.2015 07:30
*zinātājs
 Kaut kāda ākstīšanās.Pašiem dejotājiem tās dejas nepatīk, bet par velti var pa pasauli pabraukāties un no ģimenes tālāk patusēties.
Iesaku paskatīties You Tube "Lords of Dance". Ja tā dejotu, tad būtu vērts pašdarbībai dot naudu.
17.04.2015 08:52
*zinātājs -> zinātājam
  Piekrītu,daļa tādu cilvēku ir tādi.
17.04.2015 09:02
*zumm
 Varbūt Aijai der ieklausīties Saulītes teiktajā. Skaistas jau tās dejas ir, bet nepamet gadu no gada sajūta, ka Kreicburga un Zīlānietis ir labi iemācījušies skaisti staigāt un skriet riksītī. Nez kā būtu ar repertuāra dejām??? Par Kreicburgu gan nešaubos. :)). Un kā jūtas tie kolektīvi, kas mācās repertuāra dejas, kas ir krietni sarežģītākas, ja vērtē vienādi...??? Un tikai nevajag teikt, ka visas repertuāra dejas ir garlaicīgas un nevienam nepatīk. Tā nav! Varbūt A.R. vajadzētu mazāk censties realizēt savas ambīcijas caur dejotājiem.... Bet nu gribas jau būt pirmajam ciemā!!! :))
17.04.2015 10:25
*viedoklis
 O!Beidzot pēc tik ilgu gadu klusēšanas(un viņas izlēcienu paciešanas) kāds ir sasparojies nolikt pie vietas Rūlieti!
17.04.2015 11:03
*1% -> īpaši stulbs
 Nepareizos kolektīvus skaties! ir jau arī pankūku formīgās dačmeistares apkārtnē pavisam bez večiem, jo neviens neķeras un jāgrābstās vienai gar otru.
17.04.2015 11:47
*Viesis -> *viedoklis
 Kas te ko noliek? Šeit gāja runa tikai par to, ka punkti tika likti kolektīviem, kuri garavojas Jelgavas svētkiem, pārējiem kolektīviem (ne tikai Jēkabpils) skatē jāpiedalās, parādot gada laikā apgūto. Šogad nav deju svētku atlases skates un Latvijā NEPASTĀV obligātais repertuārs! Arī nolikumā atradīsiet tekstu "ieteicamais repertuārs". Turklāt, nezinātājiem - konkrētās vadītājas dejas ir iekļautas šī gada ieteicamajā Latvijas deju kolektīvu repertuārā, kopā ar citiem Latvijas deju dižmeistariem.
17.04.2015 11:58
*Viesis -> *zumm
 Neuztraucies, abi kolektīvi sevi ir ļoti labi parādījuši skatēs ar obligāto repertuāru. Šoreiz pastāvēja tikai ieteicamais repertuārs! Un šiem kolektīviem nav jāsaņem pārmetumi, ka spēj būt atšķirīgi! Tāda iespēja starpsvētku periodā tiek dota katram kolektīvam, cits jautājums - vai kolektīvi ir spējīgi un vēlas būt atšķirīgi :) Kolektīvi piedalās lielākajos valsts pasākumos, un diemžēl, ne visi to spēj...
17.04.2015 12:05
*zumm -> *Viesis
 Arī tu neuztraucies! Arī citi kolektīvi spēj būt atšķirīgi! :)) Un katrs kolektīvs noteikti varētu sevi parādīt un izskatīties daudz labāk, ja paralēli neapgūtu repertuāra dejas... Tad mēs visi varētu skatēs skaisti izskatīties!!! Ja ir laiks un spēks mēģināt un strādāt caurām dienām, lai līdz tiek Valsts pasākumiem tiktu-oki. Diemžēl ne visi to var un spēj-ir vēl arī darbs, mājas′, citas intereses....N visi grib būt vadītāja ambīciju ķīlnieki. Tak lai viņi dejo, ko grib, bet tad lai nelien tur, kur nevajag -par to jau stāsts.
17.04.2015 12:25
*zumm -> *Viesis
 ......un vispār jau nebūtu slikti izlasīt, kādam tas nolikums domāts... Manuprāt viss ir beidzot izdarīts pareizi un paldies par to Virsvadītājiem. Un A. R. un viņas dejotājiem te nav ko apvainoties! Mēs nkatrs izvēlamies kur, ko un kā un tad jārēķinās ar to kā būs...
17.04.2015 12:32
*Viesis -> *zumm
 Bet kurš tad liek apgūt kaut kādu repertuāru deju svētku starpposmā? kopējas dejas bija jādejo TIKAI tiem kolektīviem, kas plāno piedalīties svētkos Jelgavā! Pārējie kolektīvi dejo brīvi izvēlētu repertuāru! Nākamgad arī šie kolektīvi noteikti izpildīs vienādas dejas, jo sāksies pirmās skates gatavojoties deju svētkiem! Ja kāds dejotājs sevi uzskta par ķīlnieku, tad pilsētā ir ļoti daudz kolektīvu un var brīvi doties uz citiem! Neviens nevienu nekur netur! :)
17.04.2015 12:38
*Viesis -> *zumm
 Un nebūtu arī slikti iepazīties, kā visā Latvijā tas notiek! :)
17.04.2015 12:40
*zumm -> *Viesis
 Ja visur tā notiek, tas nenozīmē, ka citur nevar notikt atšķirīgi... :)) Varbūt pēdējais laiks pārskatīt un prcizēt tos nolikumus, lai šādi gadījumu nebūtu iespējami vai tieši pretēji -neradītu tādas nepatīkamas situācijas
17.04.2015 13:26
*Daile
 "Kriecburga" cik zināms, vienas un tās pašas dejas dejo vairākus gadus. Jebkurš kolektīvs tehniski pareizi varētu izdejot dejas, ko "maļ" ilgu laiku.
17.04.2015 17:09
*jēkabpiliete
 Ko te ņemties. Lai dejo, ko grib. Tā ir pašu kolektīvu darīšana.
17.04.2015 19:18
*Biju klāt -> *Daile
 To pašu nodomāju, kad redzēju Kreicburgas dejošanu. Tad nobrīnījos ko šie visu dažādos pasākumos dejo vienu un to pašu. Kāpēc nedejoja obligātās dejas un tagad ceļ brēku?
17.04.2015 19:58
*VIESIS -> **15.04
 Tavs teiktais neiztur nekadu kritiku par nodoklu maksataju naudas teresanu. Mes dejojam visos svetkos un pasakumos nesanemot nekadu atlidzibu, bet tas mums patik un to daram.Un aizbraukt uz lielajiem deju svetkiem visiem ir prieks. Nevajag liekulot. Un jautajums, vai tad vaditaja strada bez samaksas? Vai ta nav nodoklu maksataju nauda? Varbut svetais gars vinai maksa,vai sponsori vecaki?
18.04.2015 12:28
*Viesis -> *VIESIS
 Pilnīgi piekrītu, ka šie amatierkolektīvi 10-kārtīgi atmaksā iztērēto naudu, jo daudzas brīvdienas dejo pašvaldību pasākumos par to nesaņemot nekādu atlīdzību. Kā tik kāds pasākums - tā aicina dejot vai dziedāt.
Daži jau te satraucas, ka kolektīvu vadītājiem maksā algu, bet nesatraucieties, tās ir nožēlojamas kapeikas un vēl dažas pašvaldības nemaksā kā algu, bet ka pašnodarbinātajiem un tas nozīmē, ka pulciņu vadītājiem nav nekādu socialo garantiju.
Un tas savukart nozīme, ka nav ne slimības pabalstu un nebus arī pensijas.
19.04.2015 07:33
*8888
 ko jus cepaties! Dejotaji pasi izvelejas kadas dejas skate dejot un merkis nebija - vertejums. Galvenais bija sevi paradit, ka ari mes varam... Par kolektivu finansejumu nezinataji labak lai neruna. Ja vajag dejotaji spej un var ar looooti labiem rezultatiem nodejot ari obligatas dejas, bet si=oreiz tas nebij merkis. Un par deju dejosanu gadu gadiem - paskataties cik gadus tiek dejotas ta saucamas obligatas dejas... Laikam cik sevi atceros - nekas daudz nav mainijies. Un par patereto laiku dejam - lai galva sap pasiem dejotajiem ( ta ari ir vinu vaina) un nevienu citu, iznemot gimenes, tas lai neuztrauc....
21.04.2015 11:04
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00804 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu