Jēkabpils pilsētas domē ik pavasari notiek pasākums, kura laikā pilsētas nevalstiskās organizācijas prezentē iepriekšējā gadā realizētos projektus, kurus finansiāli atbalstījusi pašvaldība. Sanāksmē gan nepiedalījās visas biedrības, kuras guvušas pašvaldības atbalstu. Jēkabpils pilsētas pašvaldība apsver iespēju to noteikt par obligātu pasākumu, jo domei ir svarīgi pārliecināties, ka piešķirto naudu biedrības tērējušas lietderīgi. Tāpat šāda sanāksme ir iespēja nevalstiskajām organizācijām iepazīt citai citu, kā arī mācīties no kolēģu kļūdām un pozitīvās pieredzes.
Analizējot nevalstisko organizāciju pērn paveikto, Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis atzīst, ka projekti bijuši ļoti lietderīgi: Manā skatījumā, šie projekti ir ļoti svarīgi un ļoti vajadzīgi, sākot ar pensionāru apvienību projektiem, kur atbalsts nonāk tam, lai veicinātu veco ļaužu aktivitāti, beidzot ar pirmo projektu, ko šodien prezentēja. Tas bija jauniešu projekts. Ir svarīgi, lai jau no skolas gadiem jaunieši iesaistītos sabiedriskajās aktivitātēs.
Jēkabpils pilsētas pašvaldība no pērn iesniegtajiem 28 projektiem finansiāli atbalstīja 12 tā dēvētos mazos projektus, piešķirot to realizācijai nedaudz vairāk nekā 10 tūkstošus eiro, kā arī sešus ārējos jeb tā saucamos lielos projektus, piešķirot vairāk nekā 8660 eiro. Projektu realizācijas laikā tika īstenoti tādi pasākumi kā pensionāru izglītošana, gan izklaidējoši, gan izglītojoši pasākumi jauniešiem, mazākumtautību saliedēšana un sabiedrības iepazīstināšana ar dažādu tautu kultūru, kā arī citas aktivitātes. Pozitīva tendence ir jauniešu iesaistīšanās nevalstiskajā sektorā. Piemēram, pērn savu pirmo projektu realizēja jauniešu biedrība Izaicini sevi.
Biedrības Izaicini sevi valdes locekle Laura Kancāne stāsta: Mēs nodibinājām biedrību pirms trim gadiem, bet aktīvi sākām strādāt pagājušogad. Mūsu mērķauditorija ir bērni un jaunieši. Mēs organizējam nometnes, pasākumus, laivu braucienus un velobraucienus. Pagājušogad taisījām arī orientēšanās sacensības Jēkabpils pilsētas jauniešiem. Sākotnējā ideja bija parādīt jauniešiem to, cik daudz interesantu vietu ir mūsu pilsētā, jo ikdienā mēs tām skrienam garām. Mēs jauniešiem devām dažādus uzdevumus, viņiem bija jāatrod dažādas vēsturiskas vietas un detaļas no ēkām. Atrodot šīs vietas, viņiem bija jāizpilda kāds uzdevums, piemēram, interesanti jānofotografējas.
Biedrības valdes locekle Laura Kancāne atzīst, ka sadarbību ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību vērtē ļoti pozitīvi, jo vēl nepieredzējusī biedrība saņēma daudzpusīgu palīdzību no pašvaldības speciālistiem: Pašvaldības pārstāvji bija ļoti atsaucīgi. Es zvanīju un uzdevu jautājumus gan pirms projekta īstenošanas, gan arī projekta sagatavošanas laikā. Man bija daudz jautājumu arī pēc tam par atskaišu nodošanu, jo bija neskaidrības, kā un kas jādara, bet pašvaldības speciālisti bija ļoti atsaucīgi.
Pēdējo gadu laikā Jēkabpilī ievērojami uzlabojusies gan pašu nevalstisko organizāciju darbība, gan biedrību sadarbība ar pašvaldību. Jau gadiem ilgi biedrība Jēkabpils NVO resursu centrs, kas ikdienā sniedz palīdzību nevalstiskajām organizācijām, ir uzstājusi, ka pilsētā nepieciešams kāds, kas koordinē biedrību darbību un sadarbību ar pašvaldību. Šā gada martā Jēkabpils pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar iepirkuma konkursa vienīgo dalībnieku un uzvarētāju Jēkabpils NVO resursu centru. Tas paredz, ka Jēkabpils NVO resursu centrs turpmāk koordinēs pilsētas biedrību darbību un sadarbību ar pašvaldību. Līgumcena ir 19 200 eiro, un līgums noslēgts uz diviem gadiem. Jēkabpils NVO resursu centra valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko atzīst, ka tas ir ilgi gaidīts solis, kas ļaus attīstīt NVO sektoru pilsētā. Agita Pleiko atzīst, ka arī līdz šim organizācija ir aktīvi sniegusi palīdzību citām biedrībām un bijusi kā starpnieks starp domi un nevalstisko sektoru un ir patīkami, ka tagad šis darbs no pašvaldības puses tiks atbalstīts arī finansiāli. Tas ļaus vēl vairāk attīstīt nevalstisko organizāciju sektoru, gan veidojot saikni ar pilsētas domi, gan veicinot pašu biedrību sadarbošanos savā starpā.
Redzēju radžu ūdenskratuves orientēšanas karti, mana māte kopa arpensionariem brauca uz Alūksmi pieredzes apmaiņā, biju Ukraiņu biedrības Javir organizetaja koncertā, tiešām, ļoti aktīvi biedrības strādā. Biedrības jau nesaņem par to algas, bet dara savu sirdsdarbu
Un ko tad tu tur dari ar savu ģimeni kopā būdama? Pirdi dīvanā?
Mēs visa ģimene piedalamies talkās, apmeklējam koncertus, braucam ekskursijās.
Biedrības organizē labdarības tirdziņus, "Rokdarbu maģija" izstādi, strādā ar bērniem ("Cerību sala") un pieaugušajiem invalīdiem (Dienas centrs "Ausma") utt
Domāju, ka turpmākie notikumi attīstīsies veiksmīgi tikai tām biedrībām, kuras kā nopietni spēlētāji iepriekš būs izstrādājuši rūpīgi izsvērtu sasniedzamā mērķa stratēģiju.
Es apbrīnoju Cerību Salas darbu, kad attīsta bērnus un jauniešus invalīdus. Pat ārsti sūtot uz turieni cilvēekus, arī pieaugusos rehabilitācijai. Kur vel atrast vietu, kur kads par tevi rūpēsies nesaņemot par to algu
Nacionālās biedrības - krievu, ukraiņu, baltkrievu, poļu un arī latviešu ir tās aktīvākās un pilsētā visvairāk redz viņu darbību. Piemēram, Masļeņicu visiem pilsētas iedzīvotājiem organizēja tieši nacionālās biedrības. Tur Pleiko nav nekāds nopelns!
Tu redzi biedrības, kuras dod bez maksas pankūkas, sameni, speķi?
Pārējās taisa talkas, rehabilitē pec slimibas, mēra asinsspiedienu, aicina uz nūjošanu, bet tev tik ēst un ēst.
Nu kā izskatītos, ja Vides iniciatīvu centrs pēc talkas aicinātu nogaršot parka liepas :)
Masļeņica notika Vecpilsētas laukumā un tajā varēja piedalīties jebkurš iedzīvotājs ģimenes ar bērniem! Bija gan izdomāta interesanta programma, gan bija arī daudz tautas! Nezinu nevienu citu tik masveidīgu sabiedriskās organizācijas rīkoto pasākumu!
Vēl labu darbu daudzu gadu garumā veikušas sabiedriskās organizācijas Ķieģeļu mikrorajonā. Tur bijušas talkas un citi pasākumi. No lasītā avīzēs secinu!
Labi, ka piebildi "no avīzēs lasītā zinu" citādi es padomāju, ka dzīvo Ķieģeļu ielā un pārtiec no bezmaksas pankūkām.
Man Tev jautājums: kā biedrība, kura rīko lekcijas pensionāriem par veselīgu dzīvesveidu un mēra asinsspiedienu, varētu to darīt uz Vecpilsetas laukuma?
Nevar visu darba apjomu mērīt pankūkās
pensionāri mūžu nodzīvojuši vēl jāmāca veselīgs dzīvesveids.Tā kā viņi no mēness būtu nokrituši,nekā nesaprot ko mutē liek? Par to runā vienā gabalā i televīzijā,i pa radio,pilns dažādas literatūras. Arī dakters ieteiks,ko kuram konkrēti ēst. Asinsspiedienu var bez maksas pamērīt jebkurā aptiekā. Bet pankūkas ir laba lieta un,ja vēl tāds labs pildījums..
Principā domei talcinieki būtu jāuzcienā,tad padarītajam darbam būs svētība. Biedrība biedrības galā točna nav vajadzīgas. Tikai lieka naudas trallināšana.Pilsēta būtu jāapzaļumo skaiti un gaumīgi,arī soliņi jāizvieto vairāk,lai cilvēkiem būtu uz kā apsēsties un baudīt tās skaistumu.
Katram labam pasākumam noslēgumā varētu sekot cienasts. It sevišķi to novērtē bērni.Talkas dienu noslēgt ar smeķīgu biezputru vai zupu būtu dikti feini :)
Ja jūs zinātu, ar kādiem šķēršļiem jācīnās pašvaldībām, lai nodrošinātu talcinieku uzcienāšanu kaut ar zupu, tad te nemaz neļurinātu. Vai ziniet, kas ir pašvaldības iepirkuma procedūra? Konkurss vilktos gadu gadiem, jo visu laiku kāds no ēdināšanas kandidātiem sūdzētos tiesā.
Redzi, neviens jau nerunā par galdiem, bet tēja ar cukuru un batmaize ar zapti, kā skolas laikā, kad talkojam kolhoza un sovhozā.
Zupas katlam ari vajag spaini kartupeļu, burkāni 1 kg, sīpoli 1 kg, gaļas konservi. Nu 10 euro sanāk. Ja vairak cilveku - vairak pielej ūdens
Viesītes novada pašvaldība 14.04.2015. izsola nomas maksu uz nedzīvojamam telpām Smilšu iela 2, Viesīte.
Sākumcena 0,36 euro kv.m
Sīkaka info www.viesite.lv
Skatos uz to raibo koka konstrukcijas uz apļveida krustojuma pie Mego,arī uz tām bezgaumīgi izvietotajām krāsainajām lapelēm nākošajā aplī. Kāds no tā ir skaistums?Kāpēc ainavu arhitekte visos apļos nevarētu izveidot no skaistiem košumkrūmiem un ziemcietēm gaumīgus,košus apstādījumus? Gadiem kalpotu un priecētu acis.Nekas nav skaistāks par dabu.
Pilsētas mākslinieces darbību arī kaut kā neredz. Varbūt,ka tas ir labi,mazāk duras acīs tās viņas radītās nejēdzības. Pie superneto aplī uzstellēts pilsētas karogs. Kad braucot garām uzmetu aci,pirmā doma,ka pilsētā ir sēras.Karogā ir par daudz melnās krāsas.Pēc manām domām tur karogam nebūtu vieta,labāk kaut kur citur,tikai ne apļa centrā. Pie apļu noformējuma vajadzētu cītīgi piestrādāt,tas ir viennozīmīgi.
No kurienes rodas tādi nūģi, kam sabiedriskās kārtības labā žēl 3 eiro gadā samaksāt? Kāpēc nevalstiskajām organizācijām būtu kaķi jāreģistrē un jāuztur?
Labi, ka ir tantes un onkuļi, kuri baro kaķus. Esmu runājusi ar biedrības "Par ķepām" parstāvēm un tiešām apbrīnoju šos cilvēkus, kas baro un arstē mazos, nelaimigos, pamestos dzīvnieciņus.
Dzīvnieku patversme nevar uzņemt visus kaķus un atrast viņiem mājas.
Nu kurs vispār var pūkainu mīļumiņu izmest ārā, salā un pēc tam mierīgi ēst un gulēt!?
Nekas, pie Debesu vārtiem atskaitīsities visi resnvēderi, kam vienam kaķītim kumosa pietrūka
Skaidra lieta,ka mājdzīvnieku patversmes ir jānodrošina ar pietiekošu daudzumu ēdiena vispirmām kārtām. Miljonus jau viņi nenoēd(kā vieni otri resnvēderi),paši mājās turam un ne vienu vien.
Tie projekteļi biedrībām,kurā nodarbojas saujiņu cilvēku ar adīšanu,laivošanu,riteņbraukša anu
utt un joprojām,pagaidītu. Pie mums diemžēl ir otrādi,vispirms izklaides,tad nabaga bāra sunīši un kaķīši.Domāju,ka sabiedrība atbalstītu lielākas naudas summas iedalīšanu patversmēm. Tas taču tiem nabadziņiem ir dzīvības jautājums.
Netaisos neko reģistrēt ne ko maksāt, es nopirku par maksu 2 kaķus un suni no patversmes. Uzturu tos privātmājā. Ja būs jāreģistrē un jāmaksā , aizlaidīšu uz domi , lai uztura un maksā.Kā nav kauna.Piekrītu, visiem maniem kolēģiem iepriekš rakstītajiem. Lai tikai pamēģina sastādīt kādu protokolu, tad redzēs , domā ka duraka iedzīvotāji nepratīs aizstāvēties.
Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA Vidusdaugavas televīzija rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.
Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01526 sek.
Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu