Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 26.07 Nakts
15°C...17°C
A 1-3 m/s

ßńķī 26.07 Rits
21°C...23°C
A 1-3 m/s

Šodien 26.jūlijā
vārda dienas svin:

Anna, Annija, Ance

Rītdien:
Marta, Dita

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat šī gada Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku formātu?
Parodija par svētkiem;
82%
Neesmu sekojis/-usi līdzi dziesmu svētku formātam šogad.
14%
Labāk tāds, nekā nekāds;
4%
Labākais risinājums, kāds iespējams Covid-19 laikā;
0%

Nobalsojuši: 50
Saraksts »

Ziņas: 32120
Komentāri: 585689
Ziņas forumā: 969
Statistika atjaunota
15.04.2021 14:39
 
Šobrīd portālā: 50 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils biedrības prezentē pašvaldībai pērn realizētos projektus
Pievienots: 10.04.2015 17:21

» Versija izdrukai

rsz_nvo_sanaksme.jpg
Jēkabpils pilsētas domē ik pavasari notiek pasākums, kura laikā pilsētas nevalstiskās organizācijas prezentē iepriekšējā gadā realizētos projektus, kurus finansiāli atbalstījusi pašvaldība. Sanāksmē gan nepiedalījās visas biedrības, kuras guvušas pašvaldības atbalstu. Jēkabpils pilsētas pašvaldība apsver iespēju to noteikt par obligātu pasākumu, jo domei ir svarīgi pārliecināties, ka piešķirto naudu biedrības tērējušas lietderīgi. Tāpat šāda sanāksme ir iespēja nevalstiskajām organizācijām iepazīt citai citu, kā arī mācīties no kolēģu kļūdām un pozitīvās pieredzes.
    
    Analizējot nevalstisko organizāciju pērn paveikto, Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis atzīst, ka projekti bijuši ļoti lietderīgi: „Manā skatījumā, šie projekti ir ļoti svarīgi un ļoti vajadzīgi, sākot ar pensionāru apvienību projektiem, kur atbalsts nonāk tam, lai veicinātu veco ļaužu aktivitāti, beidzot ar pirmo projektu, ko šodien prezentēja. Tas bija jauniešu projekts. Ir svarīgi, lai jau no skolas gadiem jaunieši iesaistītos sabiedriskajās aktivitātēs.”
    
    Jēkabpils pilsētas pašvaldība no pērn iesniegtajiem 28 projektiem finansiāli atbalstīja 12 tā dēvētos mazos projektus, piešķirot to realizācijai nedaudz vairāk nekā 10 tūkstošus eiro, kā arī sešus ārējos jeb tā saucamos lielos projektus, piešķirot vairāk nekā 8660 eiro. Projektu realizācijas laikā tika īstenoti tādi pasākumi kā pensionāru izglītošana, gan izklaidējoši, gan izglītojoši pasākumi jauniešiem, mazākumtautību saliedēšana un sabiedrības iepazīstināšana ar dažādu tautu kultūru, kā arī citas aktivitātes. Pozitīva tendence ir jauniešu iesaistīšanās nevalstiskajā sektorā. Piemēram, pērn savu pirmo projektu realizēja jauniešu biedrība „Izaicini sevi”.
    
    Biedrības „Izaicini sevi” valdes locekle Laura Kancāne stāsta: „Mēs nodibinājām biedrību pirms trim gadiem, bet aktīvi sākām strādāt pagājušogad. Mūsu mērķauditorija ir bērni un jaunieši. Mēs organizējam nometnes, pasākumus, laivu braucienus un velobraucienus. Pagājušogad taisījām arī orientēšanās sacensības Jēkabpils pilsētas jauniešiem. Sākotnējā ideja bija parādīt jauniešiem to, cik daudz interesantu vietu ir mūsu pilsētā, jo ikdienā mēs tām skrienam garām. Mēs jauniešiem devām dažādus uzdevumus, viņiem bija jāatrod dažādas vēsturiskas vietas un detaļas no ēkām. Atrodot šīs vietas, viņiem bija jāizpilda kāds uzdevums, piemēram, interesanti jānofotografējas.”
    
    Biedrības valdes locekle Laura Kancāne atzīst, ka sadarbību ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību vērtē ļoti pozitīvi, jo vēl nepieredzējusī biedrība saņēma daudzpusīgu palīdzību no pašvaldības speciālistiem: „Pašvaldības pārstāvji bija ļoti atsaucīgi. Es zvanīju un uzdevu jautājumus gan pirms projekta īstenošanas, gan arī projekta sagatavošanas laikā. Man bija daudz jautājumu arī pēc tam par atskaišu nodošanu, jo bija neskaidrības, kā un kas jādara, bet pašvaldības speciālisti bija ļoti atsaucīgi.”
    
    Pēdējo gadu laikā Jēkabpilī ievērojami uzlabojusies gan pašu nevalstisko organizāciju darbība, gan biedrību sadarbība ar pašvaldību. Jau gadiem ilgi biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs”, kas ikdienā sniedz palīdzību nevalstiskajām organizācijām, ir uzstājusi, ka pilsētā nepieciešams kāds, kas koordinē biedrību darbību un sadarbību ar pašvaldību. Šā gada martā Jēkabpils pilsētas pašvaldība noslēdza līgumu ar iepirkuma konkursa vienīgo dalībnieku un uzvarētāju – „Jēkabpils NVO resursu centru”. Tas paredz, ka „Jēkabpils NVO resursu centrs” turpmāk koordinēs pilsētas biedrību darbību un sadarbību ar pašvaldību. Līgumcena ir 19 200 eiro, un līgums noslēgts uz diviem gadiem. „Jēkabpils NVO resursu centra” valdes priekšsēdētāja Agita Pleiko atzīst, ka tas ir ilgi gaidīts solis, kas ļaus attīstīt NVO sektoru pilsētā. Agita Pleiko atzīst, ka arī līdz šim organizācija ir aktīvi sniegusi palīdzību citām biedrībām un bijusi kā starpnieks starp domi un nevalstisko sektoru un ir patīkami, ka tagad šis darbs no pašvaldības puses tiks atbalstīts arī finansiāli. Tas ļaus vēl vairāk attīstīt nevalstisko organizāciju sektoru, gan veidojot saikni ar pilsētas domi, gan veicinot pašu biedrību sadarbošanos savā starpā.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 42
Apspriežam tēmu:
*Viesis
 Redzēju radžu ūdenskratuves orientēšanas karti, mana māte kopa arpensionariem brauca uz Alūksmi pieredzes apmaiņā, biju Ukraiņu biedrības Javir organizetaja koncertā, tiešām, ļoti aktīvi biedrības strādā. Biedrības jau nesaņem par to algas, bet dara savu sirdsdarbu
10.04.2015 18:01
*Neķītrais masāžists
 Bļeha, mani šoreiz neviens nepaaicināja! :(
10.04.2015 18:32
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
 Aicinu Tevi uz talku Meža parkā!
10.04.2015 19:06
*Neķītrais masāžists -> Viesis
 Vai tikai neesi pediņš, ko? :( Neparko neiešu.
10.04.2015 20:33
*Man
  ģimene pirmajā vietā un nav laika apkārt blandīties ar visādām biedrībām. Šitos visus hobijus cilvēki varētu apmaksāt paši.
10.04.2015 20:36
*Viesis -> *Man
 Un ko tad tu tur dari ar savu ģimeni kopā būdama? Pirdi dīvanā?
Mēs visa ģimene piedalamies talkās, apmeklējam koncertus, braucam ekskursijās.
Biedrības organizē labdarības tirdziņus, "Rokdarbu maģija" izstādi, strādā ar bērniem ("Cerību sala") un pieaugušajiem invalīdiem (Dienas centrs "Ausma") utt
10.04.2015 20:43
*skraidi
 vien pa pasauli,kamēr saimi papirdīsi.
10.04.2015 20:55
*Viesis -> *skraidi
 Tak normāli cilvēki atpūša visa saime kopā - piknikā, ārzemēs, parkā
10.04.2015 21:12
īpaši stulbs
 Domāju, ka turpmākie notikumi attīstīsies veiksmīgi tikai tām biedrībām, kuras kā nopietni spēlētāji iepriekš būs izstrādājuši rūpīgi izsvērtu sasniedzamā mērķa stratēģiju.
10.04.2015 21:27
*anna
 O sižetā pamanīju vienu skandālisti-pie tādas nometnē savus bĕrnus gan nelaistu-ko labu tāda var iemācīt.bŕŕrrrrrrrrr
10.04.2015 22:27
*Viesis
 Es apbrīnoju Cerību Salas darbu, kad attīsta bērnus un jauniešus invalīdus. Pat ārsti sūtot uz turieni cilvēekus, arī pieaugusos rehabilitācijai. Kur vel atrast vietu, kur kads par tevi rūpēsies nesaņemot par to algu
11.04.2015 07:54
*Patiesībā
 Nacionālās biedrības - krievu, ukraiņu, baltkrievu, poļu un arī latviešu ir tās aktīvākās un pilsētā visvairāk redz viņu darbību. Piemēram, Masļeņicu visiem pilsētas iedzīvotājiem organizēja tieši nacionālās biedrības. Tur Pleiko nav nekāds nopelns!
11.04.2015 08:57
*Dace -> *Patiesībā
 Tu redzi biedrības, kuras dod bez maksas pankūkas, sameni, speķi?
Pārējās taisa talkas, rehabilitē pec slimibas, mēra asinsspiedienu, aicina uz nūjošanu, bet tev tik ēst un ēst.
Nu kā izskatītos, ja Vides iniciatīvu centrs pēc talkas aicinātu nogaršot parka liepas :)
11.04.2015 09:03
*? -> dace
  Bez maizes nav karotājs.
11.04.2015 09:32
*Patiesībā -> *Dace
 Masļeņica notika Vecpilsētas laukumā un tajā varēja piedalīties jebkurš iedzīvotājs ģimenes ar bērniem! Bija gan izdomāta interesanta programma, gan bija arī daudz tautas! Nezinu nevienu citu tik masveidīgu sabiedriskās organizācijas rīkoto pasākumu!
Vēl labu darbu daudzu gadu garumā veikušas sabiedriskās organizācijas Ķieģeļu mikrorajonā. Tur bijušas talkas un citi pasākumi. No lasītā avīzēs secinu!
11.04.2015 10:12
*Viesis -> *Patiesībā
 Labi, ka piebildi "no avīzēs lasītā zinu" citādi es padomāju, ka dzīvo Ķieģeļu ielā un pārtiec no bezmaksas pankūkām.
Man Tev jautājums: kā biedrība, kura rīko lekcijas pensionāriem par veselīgu dzīvesveidu un mēra asinsspiedienu, varētu to darīt uz Vecpilsetas laukuma?
Nevar visu darba apjomu mērīt pankūkās
11.04.2015 10:33
*Jā,
 pensionāri mūžu nodzīvojuši vēl jāmāca veselīgs dzīvesveids.Tā kā viņi no mēness būtu nokrituši,nekā nesaprot ko mutē liek? Par to runā vienā gabalā i televīzijā,i pa radio,pilns dažādas literatūras. Arī dakters ieteiks,ko kuram konkrēti ēst. Asinsspiedienu var bez maksas pamērīt jebkurā aptiekā. Bet pankūkas ir laba lieta un,ja vēl tāds labs pildījums..
11.04.2015 10:43
*Anda
 Vai ir kāda biedrība, kura baros pirms Lielās talkas?
Es piedalos
11.04.2015 10:55
*Janka
  Principā domei talcinieki būtu jāuzcienā,tad padarītajam darbam būs svētība. Biedrība biedrības galā točna nav vajadzīgas. Tikai lieka naudas trallināšana.Pilsēta būtu jāapzaļumo skaiti un gaumīgi,arī soliņi jāizvieto vairāk,lai cilvēkiem būtu uz kā apsēsties un baudīt tās skaistumu.
11.04.2015 11:22
*Viesis
 Katram labam pasākumam noslēgumā varētu sekot cienasts. It sevišķi to novērtē bērni.Talkas dienu noslēgt ar smeķīgu biezputru vai zupu būtu dikti feini :)
11.04.2015 15:55
*?
  Un ar blīniem ar pildījumu. :)
11.04.2015 16:08
*zinātājs -> Janka, Viesis ?
 Ja jūs zinātu, ar kādiem šķēršļiem jācīnās pašvaldībām, lai nodrošinātu talcinieku uzcienāšanu kaut ar zupu, tad te nemaz neļurinātu. Vai ziniet, kas ir pašvaldības iepirkuma procedūra? Konkurss vilktos gadu gadiem, jo visu laiku kāds no ēdināšanas kandidātiem sūdzētos tiesā.
11.04.2015 19:41
*tā ir -> zinātājam
  Galvenais,ka pašvaldībām nav jācīnās,ka algas par mazu. Par pusdienām talciniekiem gan varēja pacīnīties.Bet,kur nu..
11.04.2015 19:53
*sēlpiliete
 Pilnīgi ar ādu jūtu, ka te visu laiku dežurē kāds Salas padomes katamarāns brunčos. Pārsmieties var! DDDDDD
11.04.2015 19:54
*Gatis -> *zinātājs
 Redzi, neviens jau nerunā par galdiem, bet tēja ar cukuru un batmaize ar zapti, kā skolas laikā, kad talkojam kolhoza un sovhozā.
Zupas katlam ari vajag spaini kartupeļu, burkāni 1 kg, sīpoli 1 kg, gaļas konservi. Nu 10 euro sanāk. Ja vairak cilveku - vairak pielej ūdens
11.04.2015 19:58
*Josifs
 Nataša visiem talciniekiem Mežaparkā solīja zivju zupu.
11.04.2015 22:04
*Viesis
 Viesītes novada pašvaldība 14.04.2015. izsola nomas maksu uz nedzīvojamam telpām Smilšu iela 2, Viesīte.
Sākumcena 0,36 euro kv.m
Sīkaka info www.viesite.lv
12.04.2015 06:58
*nez
  Skatos uz to raibo koka konstrukcijas uz apļveida krustojuma pie Mego,arī uz tām bezgaumīgi izvietotajām krāsainajām lapelēm nākošajā aplī. Kāds no tā ir skaistums?Kāpēc ainavu arhitekte visos apļos nevarētu izveidot no skaistiem košumkrūmiem un ziemcietēm gaumīgus,košus apstādījumus? Gadiem kalpotu un priecētu acis.Nekas nav skaistāks par dabu.
Pilsētas mākslinieces darbību arī kaut kā neredz. Varbūt,ka tas ir labi,mazāk duras acīs tās viņas radītās nejēdzības. Pie superneto aplī uzstellēts pilsētas karogs. Kad braucot garām uzmetu aci,pirmā doma,ka pilsētā ir sēras.Karogā ir par daudz melnās krāsas.Pēc manām domām tur karogam nebūtu vieta,labāk kaut kur citur,tikai ne apļa centrā. Pie apļu noformējuma vajadzētu cītīgi piestrādāt,tas ir viennozīmīgi.
12.04.2015 08:34
*labi, ka viss labi
 Karogs apļa centrā novērš uzmanību no satiksmes. Braucot acis paveru uz augšu, ceļš paliek otršķirīgs !
12.04.2015 10:30
*Viesis
 Kad beidzot mūsu vadošie opīši aizies pensijā? Kad?
12.04.2015 14:58
*Viesis -> *Viesis
 Pilsēta attīstās un nav nekāda pamata tam, lai kāds ietu pensijā.
Tiem, kuri grib Salcēviča vietā, līdz tam ir jāizaug
12.04.2015 15:09
*zinātājs -> Viesiem
 Man šķiet, ka Salcēvičs tur jau sen kā vairs neko nekomandē. Viņš tikai kā galvenais valsts Bērziņš braukā apkārt. Viss ir nodots A.K. ziņā.
12.04.2015 16:14
*To
 A.K. nepazīstu,bet noskatījos sižetos viņam stipri šaudās acis. Ar tāda šaubīga tipa cilvēkiem nekādos darījumos neielaižos.
12.04.2015 18:02
*Viesis -> *To
 Nu neviena A.K. sizetā nebija.
Te ir J.R. un A.R.
12.04.2015 19:21
*to -> viesis
  Ja paskatās drusciņ tālāk par degungalu.:)
12.04.2015 19:28
*Viesis -> *to
 Tur ir 2 vīrieši.
Kas aiz sienas šauda acis, neviens nezina
12.04.2015 19:31
*no padomes
 No kurienes rodas tādi nūģi, kam sabiedriskās kārtības labā žēl 3 eiro gadā samaksāt? Kāpēc nevalstiskajām organizācijām būtu kaķi jāreģistrē un jāuztur?
13.04.2015 07:44
*Kaķis
 Labi, ka ir tantes un onkuļi, kuri baro kaķus. Esmu runājusi ar biedrības "Par ķepām" parstāvēm un tiešām apbrīnoju šos cilvēkus, kas baro un arstē mazos, nelaimigos, pamestos dzīvnieciņus.
Dzīvnieku patversme nevar uzņemt visus kaķus un atrast viņiem mājas.
Nu kurs vispār var pūkainu mīļumiņu izmest ārā, salā un pēc tam mierīgi ēst un gulēt!?
Nekas, pie Debesu vārtiem atskaitīsities visi resnvēderi, kam vienam kaķītim kumosa pietrūka
13.04.2015 09:32
*nez
  Skaidra lieta,ka mājdzīvnieku patversmes ir jānodrošina ar pietiekošu daudzumu ēdiena vispirmām kārtām. Miljonus jau viņi nenoēd(kā vieni otri resnvēderi),paši mājās turam un ne vienu vien.
Tie projekteļi biedrībām,kurā nodarbojas saujiņu cilvēku ar adīšanu,laivošanu,riteņbraukša anu
utt un joprojām,pagaidītu. Pie mums diemžēl ir otrādi,vispirms izklaides,tad nabaga bāra sunīši un kaķīši.Domāju,ka sabiedrība atbalstītu lielākas naudas summas iedalīšanu patversmēm. Tas taču tiem nabadziņiem ir dzīvības jautājums.
13.04.2015 09:59
*Viesis -> *nez
 Atbalstu!
13.04.2015 13:28
*Iedzīvotājs
 Netaisos neko reģistrēt ne ko maksāt, es nopirku par maksu 2 kaķus un suni no patversmes. Uzturu tos privātmājā. Ja būs jāreģistrē un jāmaksā , aizlaidīšu uz domi , lai uztura un maksā.Kā nav kauna.Piekrītu, visiem maniem kolēģiem iepriekš rakstītajiem. Lai tikai pamēģina sastādīt kādu protokolu, tad redzēs , domā ka duraka iedzīvotāji nepratīs aizstāvēties.
13.04.2015 13:35
*dīkdienis -> *Iedzīvotājs
 Pilnīgi pareizi, mans runcis Indriķis arī turpinās dzīvot kā brīvkungs.Nekāda reģistrācija!!
13.04.2015 16:56
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2021.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.01735 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu