ASX
 
Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 07.04 Diena
16°C...18°C
D 5-7 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 07.04 Vakars
11°C...13°C
DR 5-7 m/s

Šodien 07.aprīlī
vārda dienas svin:

Zina, Zinaīda, Helmuts

Rītdien:
Edgars, Danute, Dana, Dans

Apsveicam!
Saraksts »

Vai Jūs uztrauc jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatība?
Nekādus īpašus drošības pasākumus šobrīd neievēroju, bet rūpīgi sekoju līdzi situācijas attīstībai;
35.6%
Jā, ļoti uztrauc, ierobežoju kontaktus ar citiem cilvēkiem, veicu imunitātes stiprināšanas pasākumus un esmu iegādājies/-usies sejas aizsargmasku;
30.5%
Uztraukums nav lielāks kā par citām infekciju slimībām, piemēram, gripu;
23.8%
Mani šis vīruss neuztrauc, uzskatu, ka nav pamata bažām.
10%

Nobalsojuši: 239
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 58 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Auto Noma Jēkabpils
Jaunākās ziņas
 
Firma no Rīgas piedāvā jēkabpiliešiem ūdens skaitītāju uzstādīšanu; SIA „Jēkabpils ūdens” aicina rūpīgi izvērtēt piedāvājumu
Pievienots: 09.04.2015 17:47

» Versija izdrukai

rsz_udenssk.jpg
Pie Jēkabpils daudzdzīvokļu mājām parādījušās informatīvās lapiņas, kurās Jēkabpilī līdz šim nepazīstama firma – SIA „Jungenz” piedāvā iedzīvotājiem veikt ūdens skaitītāju uzstādīšanu un nomaiņu. Uzņēmums piedāvā Vācijas firmas „Zenner” skaitītājus, kas sagatavoti aprīkošanai ar radiosignālu, impulsu un M-BUS moduļiem. Lapiņās arī teikts, ka „ja gadījumā „Jēkabpils ūdens” norauj mūsu plombas, uzliek savējās un piedevām prasa no iedzīvotājiem par to papildus samaksu, nekavējoties ziņojiet par to mums, lai mēs varētu griezties tiesā”.
    
    Izlasot šādu informāciju, daudzi iedzīvotāji ir neizpratnē, vai uzņēmumam var ticēt un vai vispār tam ir tiesības veikt šādus darbus, jo vienīgais uzņēmums, kas pilsētā veic ūdens skaitītāju uzstādīšanu, ir SIA „Jēkabpils ūdens”. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Elmārs Užulis skaidro, ka arī citiem uzņēmumiem ir tiesības veikt ūdens skaitītāju nomaiņu vai uzstādīšanu, tikai tas jādara pārvaldnieka klātbūtnē: „Viņiem tas jādara mūsu klātbūtnē, jo mēs esam pārvaldītāji par šo skaitītāju. Viņiem jāaicina mūs, ja viņi grib norēķināties, ņemot vērā šo skaitītāju. „Jungenz” var likt skaitītājus, nav problēmu, bet, kad viņi noplombēs, arī mēs noplombēsim. Tikai tad mēs to atzīsim par norēķiniem derīgu skaitītāju.”
    
    Arī Ministru kabineta noteikumos „Par kārtību, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” teikts, ka „.Ja ūdens patēriņa skaitītāju uzstādījusi vai nomainījusi cita persona, skaitītāja pievienošanas vietu noplombē pārvaldnieka klātbūtnē.”
    
    Užulis skaidro, ka uzņēmuma likto plombu SIA „Jēkabpils ūdens” neņems nost, bet gan pieliks klāt savu, tādēļ informatīvajās lapiņās drukāto piebildi par vēršanos tiesā viņš uzskata par nevajadzīgu: „Mums jāpārbauda šis skaitītājs, kā tas pareizi uzstādīts, un, ja abonentam ir ar mums noslēgts līgums par ūdens piegādi, tad skaitītājs jāplombē ar mūsu plombām, jo, ja nenoplombēsim, tad ar šo skaitītāju var veikt visādas manipulācijas. Ja ir iespēja mūsu plombu viltot vai uzlikt kādu citu, tad ir lielas iespējas, kā var iespaidot skaitītāja rādījumus – gan kopējos, gan atsevišķi pa mēnešiem, pa gadiem vai pusgadiem. Arī nomaiņas brīdī ir iespējas veikt visādas viltības.”
    
    
    SIA „Jungenz” valdes priekšsēdētājs Andris Štalts ir neizpratnē, kādēļ tāda attieksme: „Kas ir „Jēkabpils ūdens” – citādāks nekā pārējie? Neviens cits neko neprasa, visur uzticas firmai. Firma savu godu negrib zaudēt. Mēs neesam ieinteresēti ne lieku kubu klāt pierakstīt, ne lieku kubu norakstīt. Tas nav mūsu interesēs. Tas muļķīgi izklausīsies – tagad mums jāsarunā laiks, jāvienojas ar SIA „Jēkabpils ūdens”, kad var ierasties pārstāvis, jāsarunā, kad dzīvokļa īpašnieks var ielaist iekšā. Tas man izskatās pēc bērnišķības. Kā tas var būt, ka neuzticas?”
    
    Elmārs Užulis uzsver – ir svarīgi, lai SIA „Jēkabpils ūdens” klientu skaitītāji būtu ar vienādiem parametriem un pareizi uzstādīti, citādi rodas daudz kļūdu patēriņa uzskaitē, līdz ar to – liela starpība starp visu dzīvokļos esošo skaitītāju rādītāju kopsummu un mājas kopējā skaitītāja rādījumu: „Jo vairāk skaitītāju, jo tie vairāk kļūdu pieļauj, jo starpība lielāka. Tāpat iedzīvotājiem būs jāmaksā šī starpība.”
    
    SIA „Jungenz” valdes priekšsēdētājs uzsver, ka uzņēmums strādā kvalitatīvi un ka firmai jau ir sadarbība ar vairākām pašvaldībām, piemēram, pērn decembrī parakstīts sadarbības līgums ar „Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldi” par ūdens skaitītāju nomaiņu pārvaldes dzīvokļos. Sazinājāmies ar „Jelgavas nekustamā īpašuma pārvaldes” valdes locekli Juri Vidži, kurš atzīst, ka sadarbības līgums ar konkrēto firmu tiešām ir parakstīts, bet tagad jau ir sākta procedūra, lai šo līgumu lauztu. Juris Vidžis skaidro, ka ar konkrēto firmu esot radušās lielas problēmas, jo uzņēmums savu darbu veicot nekvalitatīvi un bezatbildīgi, turklāt neievērojot līguma nosacījumus. „Lursoft” dati liecina, ka SIA „Jungenz” reģistrēta 2014.gada 17.oktobrī un ka firmas pamatkapitāls ir 10 eiro.
    
    SIA „Jungenz” valdes priekšsēdētājs Andris Štalts uzsver, ka nav normāli, ka Jēkabpilī ir monopols un ka jādod iespēja arī citām firmām. Tomēr Elmārs Užulis skaidro, ka Jēkabpilī tāpat firmai nebūtu lielu peļņas iespēju: „Mums skaitītājus atļauts likt no 1985.gada. Mēs esam atļāvuši iedzīvotājiem norēķināties ar mums, ņemot vērā skaitītāju dzīvoklī. Šī sistēma ir pamatīgi izstrādāta. Praktiski visos dzīvokļos skaitītāji jau ir uzstādīti, reti kurš vēl nav uzstādījis – daudzdzīvokļu mājā tie varētu būt aptuveni viens vai divi procenti dzīvokļu, kuros nav uzstādīti skaitītāji. Darba lauka šeit praktiski nav. Mums ir sava laboratorija, mēs verificētus skaitītājus izskalojam, pārbaudām un apritē atgriežam tikai tad, kad tie iztur laboratorijas pārbaudījumu.”
    
    Jāpiebilst, ka SIA „Jēkabpils ūdens” cena par viena verificēta skaitītāja nomaiņu un plombēšanu, ieskaitot skaitītāju, ir no 16 eiro 99 centiem līdz 25 eiro 72 centiem, savukārt SIA „Jungenz” piedāvājumā teikts, ka viena verificēta skaitītāja nomaiņa un plombēšana maksā 17 eiro.
    
    Izlemt, vai izmantot Rīgas firmas pakalpojumus, vai nē jāpieņem katram dzīvokļa īpašniekam pašam. Tomēr SIA „Jēkabpils ūdens” aicina pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi apsvērt visus „par” un „pret”.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 12
Apspriežam tēmu:
*!!!
  „Lursoft” dati liecina, ka SIA „Jungenz” reģistrēta 2014.gada 17.oktobrī un ka firmas pamatkapitāls ir 10 eiro.
------------------------
Ļo oti nopietna firma... pilna ķeša ar veseliem 10 eiro!
Knapi 6 mēnešus strādā un sprēgā vēl par savu labo reputāciju ...
09.04.2015 18:07
*dīkdienis
  Palikšu pie "Jēkabpils ūdens" pakalpojumiem ,ja kas,tad varu aiziet un izlamāt,tā izlamāt,ka visi paliks mēmi,bet ar šiem - brauc nu uz Rīgu.
09.04.2015 18:11
*saņemot šito
 lapeli uzreiz bija skaidrs, ka falšie, jo baigi borzie. Kautkādi lohi biznesu sadomājuši bīdīt! Mož ka kādu avi noķers!!!
09.04.2015 18:17
īpaši stulbs
 Lai arī Užuļa kungu uzskatu par goda vīru un viņš jau nu nebūs tas, kas sīkumos šmauksies, tomēr bizness paliek bizness un iedzīvotāju intereses jānostāda prioritāra līmenī. Tāpēc uzskatu, ka Jēkabpils pašvaldībai būtu jāveido darba grupa, kura dotos komandējumā uz Vācijas "Zenner" uzņēmumu, kur apskatītos, kā notiek ūdensskaitītāju ražošana. Kā arī izpētītu, vai uzņēmums strādā pēc ISSO 2001 standartiem, jaunākajām ekoloģiskajām tehnoloģijām, un tikai pēc rezultātu apkopošanas, pēc pozitīva slēdziena iegūšanas ļautu Rīgas uzņēmumam veikt organizatoriskos un tehniskos pasākumus Jēkabpils dzeramā ūdens uzkaitē.
09.04.2015 20:38
*! -> ne tik stulbajam
  Tā jau tur šitos laidīs Vācijas uzņēmumā. Kur tu viņus sūti,trakais. :)
09.04.2015 21:18
*Santa
 Lai dodas biznesu taisīt Salā, jo tur vel vispār nav udens skaitītaju.
Ja satiksiet, iesakiet!
09.04.2015 23:18
*Neķītrais masāžists
 Kaut kāda herņja. Nāfik vispār dzīvokļos tie ūdensskaitītāji vajadzīgi? Varbūt domā, ka kāds trubai pieslēdzis turbīnu un ražo elektrību? :DDD
10.04.2015 07:40
*Viesis -> *Neķītrais masāžists
 Ja nebūtyskaitītāju,dazi,ūdens kranus visparnegrieztucie. Tagad taupa dabas resursu - edeni.
Un tas jau ir labi
10.04.2015 07:57
*nez -> viesis
  Piekrītu. Ja nebūtu elektrībai un gāzei skaitītāju,būtu tieši tas pats.Padomju laikos kolhozā
norakstīja lieko soļarku un gāza grāvī. Vot bija laiki.
10.04.2015 09:16
*Liks
 Labi, ka ir skaitītāji. Zinām, cik esam izlietojuši.
10.04.2015 10:58
*viesis
 MONOPOLS:((((((((((((((((((((
10.04.2015 18:42
*Viesis
 atkārtošos un neko jaunu nepateikšu - kur aitas, tur cirpēji.
11.04.2015 12:04
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00832 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu