Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

Ļąńģóšķī 29.05 Diena
17°C...19°C
Z 4-6 m/s

ßńķī 29.05 Vakars
13°C...15°C
Z 2-4 m/s

Šodien 29.maijā
vārda dienas svin:

Maksis, Raivis, Raivo

Rītdien:
Vitolds, Lolita

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat valdības lēmumu atļaut pulcēties un organizēt pasākumus ar dalībnieku skaitu līdz 25?
Slikti - vīruss vēl izplatās, pasākumu atļaušana tikai pasliktinās situāciju.
51.5%
Labs lēmums, jo tas ļauj atkal uzsākt kultūras dzīvi, bet vienlaikus rūpēties par drošību, ievērojot divu metru distanci;
36.1%
Vidēji - ir labi, ka cilvēkiem atkal būs iespēja baudīt kultūru un socializēties, bet ir bažas par vīrusa izplatību;
12.4%

Nobalsojuši: 97
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 31 lietotājs

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Ikgadējais barikāžu atceres pasākums Zaķusalā vairs nav iedomājams bez jēkabpiliešiem
Pievienots: 14.01.2015 17:40

» Versija izdrukai

rsz_barikades_riga.jpg
Svinīgi nesot Jēkabpils pilsētas un Latvijas valsts karogus, Zaķusalā ierodas jēkabpilieši, lai kopā ar citiem piedalītos 1991.gada barikāžu atceres pasākumā. Tas vairs nav iedomājams bez Jēkabpils puses iedzīvotājiem, jo viņi nav izlaiduši nevienu no šiem saietiem, kas ik gadu 13.janvārī norisinās Zaķusalā. Arī šogad pasākuma apmeklētāju pulciņu kuplināja vairāk nekā 100 jēkabpiliešu – skolēni, jaunsargi, cilvēki, kuri 1991.gadā piedalījās barikādēs, kā arī citi interesenti. Braucienu uz Rīgu ik gadu organizē jēkabpilietis Jānis Lācis, finansē – Jēkabpils pilsētas pašvaldība, bet ar Latvijas karogu nodrošināšanu atbalsta Gundars Kalve.
    
    Jānis Lācis stāsta: „To man liek darīt sirdsapziņa, jo es piedalījos barikādēs un biju viens no tiem, kas barikādes organizēja. Man šis pasākums ir sirdij ļoti tuvu, jo mums ir brīva Latvija. Runājot par nacionālajiem partizāniem, bunkurus likvidēja kopā ar maniem tuviniekiem 1952.gadā, mans vectēvs ir kritis Ziemassvētku kaujās. Labi, ka tagad mēs esam brīvi un laimīgi. Tāpēc es gribu šo visu nodot jaunatnei, lai tas neaiziet pazušanā, lai nebūtu izkropļotā vēsture, kad kāds saka: „Lūk, tā nu gan tai reizē nebija.” Lūk, tā bija gan tai reizē.”
    
    Paužot atzinību par Jēkabpils iedzīvotāju aktivitāti, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube visiem Jēkabpils puses jaunsargiem dāvāja kalendārus.
    
    Raimonds Graube stāsta: „Tas man ir viens lielākajiem noslēpumiem, kā jūs, jēkabpilieši, spējat atrast līdzekļus un emocijas un spējat atbraukt tik tālu ceļu līdz Rīgai un būt šeit klāt. Man ir prieks, ka ar katru gadu jūsu skaits kļūst lielāks un kuplāks. Es patiesi kā komandieris esmu ļoti gandarīts, ka jūs vedat jaunos cilvēkus, jo barikāžu piemiņas dienām nebūtu tik lielas nozīmes, ja šeit nebūtu jaunie, kas krāj atmiņas un garantē emociju turpināšanu. Paldies jēkabpiliešiem!”
    
    Arī bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots pauž atzinīgus vārdus: „Man arī ir tā pieredze tikties šeit katru gadu ar jēkabpiliešiem. Šodien arī, kad es piebraucu, skatos – karogi ir. Tātad Jēkabpils ir savā vietā, jo tā jau ir tradīcija, ka Jēkabpils brauc ar karogiem.
    Šodien ir ļoti, ļoti svarīga patriotiskā audzināšana un piederības sajūta savai zemei un savai tautai. Un piedalīšanās tādos pasākumos – tas ir audzināšanas moments, jo tad rodas izpratne. Tad, kad tu ar savām rokām kaut kam pieskaries, tikai tajā brīdī tu izjūti to, kur tu esi un kas tu esi. Un es domāju, ka piedalīšanās šādos pasākumos ir ļoti laba skola.”
    
    Pasākuma laikā jaunsargu kandidāti deva svinīgo zvērestu, skanēja uzrunas un dziesmas. Ar divām latviešu tautas dziesmām uzstājās arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas vokālās grupas „Horizontāli” pārstāvji.
    
    Jēkabpils Valsts ģimnāzijas vokālās grupas „Horizontāli” dziedātājs Eduards Mitris stāsta: „Sajūtas bija tiešām ļoti jaukas, bija iespēja sajust lielāku patriotismu. Es domāju, ka mēs, jaunā paaudze, īsti nevaram aptvert, kas toreiz notika. Mēs varam uzzināt tikai to, ko mums stāstījuši vecvecāki un vecāki, bet, kas īsti tajā laikā ir noticis, nevaram aptvert.”
    
    Jauniešiem pasākums palīdz saprast, ko Latvija pieredzējusi, savukārt tiem, kuri paši bija klāt barikādēs, saiets ir iespēja kavēties atmiņās.
    
    Jēkabpiliete Aina Laiviniece, kura arī ir 1991.gada barikāžu dalībniece, stāsta: „Pirmais atbrauca Salas autobuss. Viņi vienkārši piepildīja pilnu autobusu un brauca sargāt barikādes. Es braucu nākošā dienā – tad, kad jau ziņoja to, ka vajag savākt pēc iespējas vairāk medicīnas materiālu, jo var notikt diezgan nopietnas lietas, var būt pat šaušana. Tad mēs vācām produktus un braucām uz Rīgu kopā ar brīvprātīgajiem rajona kultūras nama autobusā. Es apstaigāju barikādes un kopā ar „Kreicburgas ziķeriem” pavadīju nakti gan šeit, gan uz Doma laukuma, gan pie centrālās pasta ēkas, pie centrālās bankas. Vienkārši izjutu tās emocijas. Ļoti interesanti, ka nebija bail. Nemaz. Cilvēku apkārt bija tik daudz, un visi ar ļoti lielu apņemšanos un ļoti lielu pārliecību.”
    
    Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube stāsta: „Es toreiz biju īpašajos brīvprātīgajos kārtības sargos, biju šeit viens no pirmajiem, kas ieradās šeit, lai sāktu organizēt barikādes. Kad mēs ieradāmies, te vēl nebija ne tehnikas, ne cilvēku. Mēs sākām kaut ko lēnām organizēt. Tā bija fantastiska sajūta, kad tu redzēji, kā aug, kā veidojas šie skaitļi. Mēs jau nezinājām, cik daudzi būs, kad bija Latvijas Tautas frontes aicinājums. Un pēkšņi atnāk simti, tūkstoši un desmiti tūkstošu.”
    
    Barikādes pierādīja iedzīvotāju saliedētību un gatavību darīt visu savas dzimtenes brīvības labā. Barikāžu dalībnieki ir pārliecināti, ka tad, ja būtu nepieciešamība, Latvijas iedzīvotāji arī tagad vienotos kopīgam mērķim un aizstāvētu savu valsti ar tikpat lielu degsmi kā 1991.gadā.
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 13
Apspriežam tēmu:
*Neķītrais masāžists
 Es tos laikus neatceros, bet, kad izlasi rakstu, tad saproti, ka toreiz baigi ir gājis.Izrādās, ka barikāžu cīnītājiem nav bijis pat ko ēst. Toreiz Rimi un Maximu arī neesot bijis.
14.01.2015 18:02
*ĶĒMS
 Jā,tā ir. Bez jēkabpiliešiem vispār nekas nozīmīgs valstī nav iespējams, tas pateicoties Jēkabpils domes priekšsēdētājam,kas prot visus saliedēt un ievirzīt pareizā gultnē.
14.01.2015 18:49
*??
 Nez kā būtu ar šodienas barikādēm? Vai būtu kam aiz tām stāvēt ? Desmiti tūkstoši toreizējo barikāžu dalībnieku bērni ir izbraukuši no valsts un ar savu smago un neatlaidīgo darbu ceļ savu un citu valstu labklājību .Aiz labas dzīves viņi aizbrauca ? Par ko īsti mēs cīnījāmies ? Gadi skrien .Jo tālāk , jo trakāk ...
14.01.2015 18:55
*propolis -> ??
 Tā jau arī ir neatkarība, ka cilvēki brīvi var izvēlēties kur un kā dzīvot.
14.01.2015 21:08
īpaši stulbs
 Nebūtu slikti, ja Zaķusalā izveidotu pastāvīgu Barikāžu cīņu piemiņas Goda posteni, kurā sardzi nestu tikai Jēkabpils puses jaunsargi, Zemessargi, skauti, kā arī pārējie mazpulcēni un NVO pārstāvji. Ja pieteiktos arī kādi citi rajoni, tad tiem atļautu to darīt tikai pēc saskaņošanas ar attiecīgajām Jēkabpils domes atbildīgajām amatpersonām. Pa nakti varbūt nevajadzētu stāvēt, bet diennakts gaišajā laikā noteikti vajadzētu ,un atpūtas, svētku dienās, kad ir ārvalstu tūristu pieplūdums, mazliet pat ilgāk. Nedomāju, ka kāds padomās, ka liekuļoju, jo domāju, ka jēkabpilieši ar savu patriotisko uzņēmību un citādu dzimtenes labumu pašaizliedzību to jau sen ir pelnījuši.
14.01.2015 22:14
*viedoklis -> *??
 Vairums arī padomju gados būtu aizlaidušies uz rietumiem labākas dzīves meklējumos,tikai netika,neviens nelaida.Arī šeit un tagad, ar smagu darbu ,var celt savu un savas valsts labklājību,tikai nezin kāpēc mums visiem gribas šo labklājību,jau" rīt uz pusdienlaiku"pasūtīt ,lai kāds cits noliek priekšā.
15.01.2015 10:10
*??
 Šinī bardakā ar godīgu darbu nekādu labklājību neuzcelt. Arī smagam darbam jāprot laikā uzgriezt muguru, citādi nospiedis uz ceļiem . Un ko nu?
15.01.2015 10:33
*Viesis -> *ĶĒMS;
 Kāpēc vajag tā ņirgāties par cilvēku?
Tagad organizē citi. Dome iedod tikai transportu.
Autobusus, smago terhniku barikādēm galvenokārt 1991.g. janvārī organizēja, koordinēja rajona izpildkomiteja - Rupmejs, Sirmovičs vēl pāris citi. Pieslēdzās klāt Salas kongresa priekšnieks Skosta melioratoru Markevičs, Lauktehnikas Svilis, no Jēkabpils tehnikuma, kultūras darbinieki. Brauca uz maiņām. Lai visu laiku būtu cilvēki. Vieni uz Rīgu, citi no Rīgas uz mājām atoūsties un tad atkal uz Rīgu.
15.01.2015 15:24
*Riks
  Jēkabpili Zaķusalā vairāk pamana pēc jaunsagu lielā skaita ar LV karogiem rokās. Tie gandrīz vai ir vienīgie karogi šajos atceres pasākumos. Respect jaunsargiem un Gundaram Kalve, kurš tos karogus sagādājis :)))))))))))))))))))
15.01.2015 15:27
*Viesis
 Visur lien priekšā J.Lācis, laikam jau pats lielākais barikāžu rīkotājs.
15.01.2015 17:47
*Patiesībā -> *Viesis
 viņš jau skaitās tas galvenais brauciena organizators. /// Bet par viņa dalību 1991.gada barikādēs tas jau ir pavisam cits stāsts.
15.01.2015 18:15
*ĶĒMS -> *Viesis 15.01.2015 15:24
 Kur Tu redzi ņirgāšanos? Es runāju par šodienas situāciju,kas bija toreiz zinu. Pilsētu ilgus gadus un šodien vada L.Salcevičs un personīgi es esmu ar viņa darbu apmierināts.
15.01.2015 19:14
īpaši stulbs -> ĶĒMS
 Davaj, labāk nepozicionē sevi tā! Varbūt citā portālā, zem cita nika slēpjoties, visādas dumības par Jēkabpili sarunā. Bet es neslēpjos! Te un arī citos portālos, piemēram,. Apollo biju, esmu un būšu īpaši stulbs un, neko neliekuļojot par Jēkabpili, esmu stāstījis tikai visu to labāko par mūsu pilsētu. Pretstatot Jēkabpili citu pilsētu neizdarībai. Lūk, varbūt tas ir viens no iemesliem, kāpēc Apollo mani izbanoja. Kaut viņus tur Rīgā nelabais..!
15.01.2015 19:27
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.02588 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu