Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 30.05 Vakars
17°C...19°C
Z 5-7 m/s

ßńķī 31.05 Nakts
12°C...14°C
Z 5-7 m/s

Šodien 30.maijā
vārda dienas svin:

Vitolds, Lolita

Rītdien:
Alīda, Jūsma

Apsveicam!
Saraksts »

Kā vērtējat ideju par koncertiem Jēkabpils daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos?
Pozitīvi, būs kaut kas neierasts un interesants;
100%
Nav viedokļa.
0%
Negatīvi;
0%

Nobalsojuši: 1
Saraksts »

Ziņas: 29731
Komentāri: 552318
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
29.12.2019 09:51
 
Šobrīd portālā: 38 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils pilsēta cenšas piesaistīt slimnīcai jaunus ārstus ar stipendiju palīdzību
Pievienots: 31.10.2013 15:13

» Versija izdrukai

jaunais_arsts.jpg
Jēkabpils reģionālajā slimnīcā strādā 60 ārsti speciālisti, no kuriem lielākā daļa ir vecāki par 50 gadiem. Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris stāsta, ka slimnīcai ļoti trūkst jaunu ārstu dažādās specialitātēs: „Slimnīcā joprojām ir pietiekoši daudz vakanču vairākās specialitātēs – internā medicīnā, terapijā, neiroloģijā, traumatoloģijā un ķirurģijā. Tajās mēs ļoti labprāt redzētu jaunas sejas.”
    Lai situāciju uzlabotu, Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir sākusi piesaistīt jaunos speciālistus ar stipendiju palīdzību. Jau pašlaik slimnīcā strādā divi ārsti, kuri piesaistīti ar pašvaldības atbalstu. Viens no tiem – otorinolaringologs jeb ausu, kakla un deguna ārsts Jurģis Urtāns uz Jēkabpili atnācis no Rēzeknes.
    Jurģis Urtāns skaidro: „Man stipendiju maksāja Rēzekne, bet ar Rēzeknes pilsētas mēru un slimnīcas vadību radās domstarpības neizpildāmu prasību dēļ. Tad vienojāmies ar Salceviča kungu un ar Zvīdra kungu – viņi manu līgumu izpirka, un es devos uz Jēkabpili.”
    Jau nākamgad pašvaldība plāno maksāt stipendijas vairākiem medicīnas studentiem, līgumā nosakot viņiem pienākumu pēc mācībām strādāt Jēkabpils slimnīcā.
    Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis stāsta: „Nākošajam gadam slimnīcas vadība ir iesniegusi pieteikumu par pieciem speciālistiem, kuriem būtu jāmaksā stipendijas. Vienošanās ir tāda, ka mēs stipendijas varētu sākt maksāt tiem studentiem, kuri jau sasnieguši ceturto kursu un aizgājuši uz specializāciju.”
    Paredzēts, ka viens students mēnesī saņems 266 latus pirms nodokļu nomaksas. Tādā veidā pašvaldība cer piesaistīt speciālistus kardioloģijā, ķirurģijā, traumatoloģijā, reanimācijā un fizioterapijā. Nākotnē pilsētas dome plāno izstrādāt saistošos noteikumus, kas paredzētu šādas stipendijas jaunajiem ārstiem piešķirt regulāri. Lai vēl vairāk atbalstītu jauno ārstu ienākšanu Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, pašvaldība arī gatava palīdzēt speciālistiem atrast dzīvesvietu.
    Tomēr gan slimnīcas vadība, gan ārsti uzsver, ka būtiska loma jauno speciālistu piesaistē ir valsts attieksmei. Līdzekļu trūkums un zemais atalgojums ir tās galvenās lietas, kas būtu jārisina valsts līmenī, lai jaunie medicīnas studenti pēc mācībām vēlētos strādāt reģionālajās slimnīcās.
    
    
    Sandra Paegļkalne
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 20
Apspriežam tēmu:
*???
 Jēkabpils dome jau vismaz 10 gadus maksājusi stipendijas. Katru gadu vismaz 30 tās saņēmuši.
Vai būtu jāsaka, ka jauno mediķu neesamību un nodokļu maksātāju naudas mētāšanu pa labi/ kreisi veicinājis mūsu pašu vēlēto darboņu personīgais stulbums??? Vai vēlētāji arī tik pat stulbi???
Ja būtu bijuši gudri, tad šodien nevajadzētu vaimanāt par jauno mediķu neesamību!
31.10.2013 15:20
*inese
 Jurģis ir labs ārsts.
31.10.2013 16:24
*ĶĒMS -> *inese
 Jā,es arī piekrītu,tiesa,biju pie viņa tikai vienu reizi,bet iespaids labs.
31.10.2013 17:25
*No abām pusēm -> *inese; *ĶĒMS
 Ausu, kakla un deguna slimību ārstu Jurģi atvilināja no Rēzeknes slimnīcas. Pēc Rēzeknes slimnīcas vadītāja lūguma, jo vajadzīgi jaunie speciālisti, 2007.gadā, kad viņš vēl studēja Rīgas Stradiņa universitātes BKU slimnīcas otorinolaringoloģijas rezidentūras 1. kursā Rēzeknes pilsētas dome ārpus konkursa piešķīra viņam stipendiju.
Lai ausu, kakla un deguna slimību ārsts-ķirurgs Jurģis varētu strādāt Jēkabpils slimnīcā, nācās pārņemt viņa saistības ar Rēzeknes pilsētas domi 10 399,84 latu apmērā. Cerams, ka Jēkabpils dome šo summu nomaksāja! Jurģis vairāk par gadu jau strādā Jēkabpils slimnīcā. Gudrāks par tēvu! Pateicoties Jurģim, operācijas tiek veikta Jēkabpilī, nevis kā agrāk pacientus sūtīja uz Rīgu.
Jēkabpils dome tikai tagad atčoknījusies (kāds iedevis pa tauri?), ka stipendijas jāmaksā ar konkrētu mērķi - piem. topošajiem ārstiem.
31.10.2013 18:28
īpaši stulbs
 Vai nevarētu, lūdzu, paskaidrot, kādus tad Rēzekne nepiepildāmus pienākumus uzdeva ausu ārstam Jurģim? Nelika taču viņam amatu apvienošanas kārtībā strādāt par zobārstu vai urologu, ko..? Varbūt vajadzēja kādam liela turienes priekšnieka radiniekam vietu un vienkārši izēda Urtānu no turienes? To derētu noskaidrot, lai citiem tāpat neiznāk.
31.10.2013 19:27
*?! -> īpaši stulbs
 Izskatas, ka Rezekne tiesi nelaida projam. Ka neka bija maksajusi stipendiju. Ja tevs strada Jekabpili un vina nodaļa nav profa kas spetu operet, tad logiski, ka aicinaja delu paliga. Tagad gan tevam, gan Jekabpils LORa slimniekiem tik kvalificeta specialista ierasanas ir tikai iun vienigi ieguvums :))))))))))))))))))))))))))))) )) Jekabpili ka sunu ciema, nav kas domatu ar nakotnes perspektivu ((((((((((((((((((((:
31.10.2013 19:54
īpaši stulbs -> ?!
 Jā, arī tā varētu būt..! Kaut kā neaizdomājos līdz tam.
31.10.2013 20:11
*inese
 Prot atrast kopīgu valodu ar maziem bērniem,gudrs,iejūtīgs utt.
31.10.2013 20:11
*skotņiks
 Labu vetārstu arī trūkst.
31.10.2013 20:15
*sašutusī
 Nu kaut kā nemanu tur jaunas sejas, tik vecie penžuki tur sēž...
Jaunajiem neļauj strādāt...laikam jau viņi tās stipendijas saņem un izliekas ,ka strādā...Vairāk sū...sataisa nekā labuma tāpat jābrauc pie Rīgas ārstiem viņu neizdarības labot...Laikam jau prom neies un strādās līdz pašus aiznesīs ar kājām pa priekšu uz skuju taku...
31.10.2013 20:45
*slimnieks -> sssaass
 Njamm man pie Jurga bij operaacija cool cilveeks ! un jus nezinat kad jekabpili bus engelu ekspresis ???
31.10.2013 21:15
*truls tēviņš -> slimnieks
 Ar runu un domāīšanu tev grūtības bija jau pirms operācijas vai tās radās pēc operācijas?
01.11.2013 05:49
*dasdd
  Jurģis nau sakāpis galvā kā citiem!! tiktiešam labs, atsaucīgs ārst!!
01.11.2013 07:32
*Riebjas stulbums
 Tomēr gan slimnīcas vadība, gan ārsti uzsver, ka būtiska loma jauno speciālistu piesaistē ir valsts attieksmei. Līdzekļu trūkums un zemais atalgojums ir tās galvenās lietas, kas būtu jārisina valsts līmenī, lai jaunie medicīnas studenti pēc mācībām vēlētos strādāt reģionālajās slimnīcās.
------------------ ---
Slimnīcas vadība gan nesūdzas par ′zemo atalgojumu′, jo tas ir lielāks(!!!) par Latvijas valdības premjera V.Dombrovska atalgojumu!
Un nav ko fleitēt par visām LV slimnīcām, ja nespējat ieviest kārtību savā slimnīcā. Ieviešiet kārtību savā slimnīcā - sākot ar jau esošā personāla profesionalitāti, attieksmi pret pacientiem un beidzot ar putekļu dzenāšanu zem pacientu gultām.
01.11.2013 10:24
*Skarbā patiesība
 Mūsu slimnīcai ir slikta reputācija Latvijas mediķu vidē. Rīgas klīnikas spēj tik labot mūsu slimnīcā radīto brāķi... pat arī Aizkraukles slimnīcā ... Tas vairākkārt aprakstīts vietējā avīzē Brīvā Daugavā. Izskanējis pa Latvijas Radio negatīvā nozīmē no pacientu teiktā. Nekautrējās nepareizi salikt lauztos kājas kaulus pat kāda pagasta priekšniecei. Toreiz vēl rajona padomes sastāvā viņa bija balsojusi par jaunas aparatūras iegādi slimnīcai. Slimnīcas vājākie punkti ir uzņemšanas nodaļa, traumas.
Dr.Jurģis Urtāns ir liels ieguvums slimnīcai. Ja šeit nestrādātu viņa tēvs, diezin vai viņš būtu šeit.
01.11.2013 10:42
*viesis
 pilnīgi piekrītu augstāk minētajam, uzņemšanas nodaļa ir vnk katastrofa, strādā medmāsas, kas iedomājušās ,ka ir ārsti, vēl trakāk,ka izbijušās sanitāres iedomājās no sevīm nez kādas varenas būtnes..labi,tas lai paliek viņu ziņā, lai tik strādā..
Mūsu slimnīcā LORu brīvdienās nevar sastapt, tāpēc mīļie pacienti, ja kaut kas notiek, pat vienkārša vaina šajā specialitātē -dodieties taisnā ceļā uz Rīgu ,jo pie mums nepalīdzēs,, brīvdienās ārstiem jāatpūšās, pat reģionālajā slimnīcā...
01.11.2013 18:16
*Viesis
 Nesen nācās ārstēties slimnīcā. Neko nevaru teikt sliktu par ārstiem, māsiņas arī atsaucīgas, laipnas, izpalīdzīgas. Bet sanitāres.....užas, iedomājušās no sevis baigos mediķus - visur bāž savu degunu ar muļķīgiem padomiem, neapmierinātas, nekas nav labi - nu pašas galvenās personas visā slimnīcā.
02.11.2013 07:08
*ANITA
 Pie Jurģa esmu bijusi tikai vienu reizi, parasti ar bērniem eju pieUlda....nu par to gan es varu teikt tikai tos vislabākos vārdus, tiešām ārsts ar sirdi un dvēseli, ...
02.11.2013 19:45
*jā -> Viesis
 Diemžēl to, ka brīvdienās speciālisti ir tikai Rīgā, izlemj valsts. Vietējās slimnīcas tikai rīkojas, kā paredzēts. Maksāt algu speciālistiem brīvdienās nav paredzēts, tiem ir jāstrādā tikai darba dienās. Neatliekamā palīdzība ir pieejama galvaspilsētā, Latvija neesot tik liela, lai vairākiem speciālistiem ārpus Rīgas apmaksātu darbu brīvdienās, cietušie bez problēmām varot tikt uz Rīgu.
03.11.2013 21:10
*Kristīne -> Jurģis
 Man ļoti patīk šis dakteris
29.04.2014 23:17
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.06624 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu