Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 30.09 Nakts
8°C...10°C
ZA 2-4 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 30.09 Rits
10°C...12°C
ZA 2-4 m/s

Šodien 30.septembrī
vārda dienas svin:

Menarda, Elma, Elna

Rītdien:
Zanda, Zandis, Lāsma

Apsveicam!
Saraksts »

Kam, jūsuprāt, būtu jāfinansē stārķa ligzdas balsta un pamatnes ierīkošana izpostītās ligzdas vietā Ošānu ciemā (skatīt sižetu 25.09.2020.)?
akciju sabiedrībai “Sadales tīkls”, jo pēc viņu iniciatīvas vecie balsti tika demontēti un ligzda – izpostīta;
51.9%
pašvaldībai, jo tā ir pašvaldības zeme;
25.9%
nav viedokļa.
11.1%
vietējiem iedzīvotājiem – ja viņi vēlas saglabāt ligzdu, viņiem arī jāfinansē;
11.1%

Nobalsojuši: 27
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 18 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jēkabpils Taxi
Jaunākās ziņas
 
Uzņēmēji „sakasās” par biznesu Krustpils saliņā
Pievienots: 12.08.2011 16:30

» Versija izdrukai

salina_budina.jpg
Jēkabpils pilsētas pašvaldība saņēmusi 9 uzņēmēju parakstītu vēstuli, kurā tie lūdz domes priekšsēdētāju izskatīt jautājumu par izpilddirektora Daiņa Līča atbilstību ieņemamajam amatam. Uzņēmēji, kas nodarbojas ar masu pasākumu organizēšanu Krustpils saliņā uzskata, ka pēc viņu domām izpilddirektora pretrunīgā darbība, ilgstoša nespēja vai nevēlēšanas rast risinājumu ir novedusi pie tā, ka jau tiekot atcelti pasākumi un tiekot grauts Krustpils saliņas, kā pasākumu norises vietas vārds.
    Pasākumu rīkošanas bizness saistīts ir lielu risku. To apdraud daudzi faktori, kurus nevar paredzēt, to starp laika apstākļi, pasākumi citās vietās un cits. Arī estrādes un ar to saistīto objektu nomas maksa ir samērā augsta. Par visu jāmaksā 85 Ls/stundā, jeb par vakaru 7 stundu garumā – 595 latus. Nomas maksā ietilpst arī tirdzniecības laukums 45 kv. metru platībā. Zināms arī, ka neviens mākslinieks par sviestmaizi uzstāties nevēlās. Tāpēc uzņēmēji cenšas nodrošināties pret iespējamiem zaudējumiem, to starp gūstot ienākumus no tirdzniecības pasākumu laikā. Esot pieņemts, ka pasākumu organizētāji kontrolē tirdzniecību pasākumu vietās. To var panākt organizējot sev pietuvinātu uzņēmumu vai personu tirdzniecības vietas vai iekasējot zināmu maksu no citiem uzņēmumiem, kuri vēlas tirgoties.
    SIA „Imula V” valdes locekle Vita Grebska Vidusdaugavas Televīzijai skaidro: „Organizētājiem tiek uzspiests uzņēmējs, kurš, neko lieku neieguldot, gūst peļņu no cita uzņēmēja finansiālā ieguldījuma pasākuma norisei. Uzņēmējiem ir iebildumi par nepareizi sastādīto līgumu starp SIA „Ramadas” un Jēkabpils pilsētas pašvaldību, kā rezultātā saliņā nenotiek pasākumi.”
    Tāpat viņa apgalvo: „Vienīgā problēma ir tāda, ka ar uzņēmēju ir noslēgts līgums un tur nav iekļauts viens punkts – vienošanās, kas pastāv kad cits iznomā Krustpils saliņu. Nav teikts kā rīkoties, jo iznomātājam tas ir uzspiests uzņēmējs.”
    Par konflikta iemeslu citādās domās ir SIA „Ramadas” pārstāvis Mareks Stalidzāns, viņš uzsver: „Iespēja izveidot kafejnīcu Krustpils saliņā tika dota jebkuram. Mēs to esam izdarījuši un tagad esam konkurenti citiem tirgotājiem. Mēs esam gatavi sadarboties ar visiem pasākumu organizatoriem, to mēs veiksmīgi darām arī šogad. Es neredzu šajā jautājumā nekādu problēmu, kad nenotiek pasākumi.”
    Stalidzāns atzīst, ka, zemes nomas maksa ir zema, toties viņš rūpējas arī par saliņas uzkopšanu un uzturēšanu kārtībā, līdz ar to viņaprāt, līgums ar pilsētas pašvaldību ir godīgs. Turklāt, pasākumi netiek atcelti viņa kafejnīcas dēļ, bet Rīgas ielas remontdarbu dēļ.
    Izdarot spiedienu uz pašvaldību, pasākumu rīkotāji ir panākuši, ka “Ramadas” un pašvaldības līgumā ir veiktas izmaiņas. Līguma pielikums dod tiesības kultūras pārvaldei noteikt darba laika ierobežojumus “Ramadas” piederošai kafejnīcai pasākumu laikā. Tomēr pasākumu organizētāji joprojām nav mierā ar kultūras pārvaldes pasivitāti attiecībā pret “Ramadas”. Jāatzīst arī, ka līgums ar SIA “Ramadas” ir pretrunīgs. Līgumā minēts, ka nomnieks var izmantot Zemesgabalu bez jebkāda pārtraukuma vai traucējuma no iznomātāja puses, turklāt pašvaldībai nav atļauts iejaukties SIA „Ramadas” saimnieciskajā darbā. Savukārt līguma pielikumā, kā minējām, noteikti ierobežojumi.
    Izpilddirektors, Dainis Līcis Vidusdaugavas Televīzijai skaidro, ka viņam nav jāuzņemas atbildība par izcēlušos kašķi starp Mareku Stalidzānu un citiem uzņēmējiem, jo rīkojot pasākumus viņiem ir savstarpēji jāvienojas.
    Intervijā Vidusdaugavas Televīzijai, situāciju par tirdzniecību Krustpils saliņā, Dainis Līcis skaidro šādi: „Šī situācija ir radusies neveiksmīgas uzņēmējdarbības komunikācijas dēļ, vairāku uzņēmēju dēļ.
    Lēmumu nepieņēmu es viens pats, ka SIA „Ramadām” ir jāīrē. Man var pārmest vienīgi, ka domes juristi sastādīja neveiksmīgu līgumu.
    Mūsu pietiekoši darbīgie un agresīvie uzņēmēji uzskata, ka vajadzēja ātrāku rīcību, es uzskatu, ka rīkošos tikai 15. septembrī, kad būs beigusies sezona.”
    Līcis piebilst, ka ja problēmas neatrisināsies, dome ir gatava līgumu lauzt, jo tas nav akmenī iecirsts. Par konflikta risinājumu pagaidām ir grūti spriest, jo gala lēmumu kā rīkoties nākošajā sezonā, domē pieņems septembra beigās.
    Sižeta gatavošanas laikā mūsu izbrīnu izraisīja fakts, ka līgumus par faktiski viena objekta nomu slēdz gan izpilddirektors – ar SIA “Ramadas”, gan kultūras pārvalde – ar pasākumu rīkotājiem. Rezultāts redzams.
    
    Evita Ruliete
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 12
Apspriežam tēmu:
Pilsonis
 Nu elementārī Vatsoni! Vnk kad notiek pasākums ap to kafeinīcu koka sētu jāuzbūvē!
12.08.2011 16:57
īpaši stulbs
 Draņķi tomēr pēdējie ir tie pasākumu rīkotāji! Cītīgi izlasīju rakstu un sapratu, ka Līča kungs tur galīgi ir bez vainas, bet šitie jau prasa, lai izpilddirektoru met no darba nost! SIA "Ramadas" arī tur ņi pričom. Viņi strādā savā nodabā, un viss. Man ir aizdomas, ka visi šitie "krutie" pasākumu rīkotāji koncertu aizsegā atmazgā netīro naudu - tirgo krutkas, kontrabandu un citas termiņu zaudējušas pārtikas preces. Kurš tad tur naktī no VID-a vai Veterinārā dienesta ies un kontrolēs!
Vienīgi, kas nav īsti normāli, ir tas, ka par pasākumu rīkošanu jāmaksā tik liela un konstanta summa. Vajadzētu iekasēt % no ieņēmumiem. Bet, lai tur neuzstātos tikai plānā galdiņa urbēji un citi ambiciozi pašdarbnieki, priekš tam ir Kultūras nodaļas speciālisti, kuri vāktu uzstaties gribošo iesniegumus un izvērtētu, kāda izklaide vai izglītojošs kultūras pasākums jēkabpiliešiem visvairāk nepieciešams. Tad arī šovmeņiem nevajadzētu nodarboties ar tirdzniecību un varētu viņi ļauties tikai dziedāšanai, dancošanai un citādai ļaužu acīm tīkamai lēkāšanai.
12.08.2011 18:07
*klops
 Piekrītu, ka Līcis ir darījis visu pareizi. Te būtu jāuzdod jautājums Kultūras parvaldei. Reklamēties prot, bet rezultāti ir D. Bet tāds stalidzāns ar visu savu atbalstītāju liku domē - jāmet ārā no pilsētas. Jēkabpils nekad nav pieņēmusi "svešķermeņus". Un arī tadag tā nebūs.
14.08.2011 01:45
*tops -> klops
 Kurš ir švešķermens? Mareks ir Ojāra, kurš JAPā par šoferi strādāja, dēls. Ojārs pats tagad pa Rīgu vai Aizkraukli raujas, bet dēls te strādā.
14.08.2011 11:15
*Roks
 Dainis Līcis: "Lēmumu nepieņēmu es viens pats, ka SIA „Ramadām” ir jāīrē. Man var pārmest vienīgi, ka domes juristi sastādīja neveiksmīgu līgumu."
-------------------- ------------------
Lūk, domes juristu nekompetences(!) dēļ būtībā izcēlies šis tracis ap to saliņas kafejnīcu!
SIA „Ramadas” pārstāvim Marekam Stalidzānam NAV jātaisnojas, kāpēc viņam dota atļauja ierīkot kafejnīcu saliņā! jo
strādā atbilstoši noslēgtajam līgumam ar domi!
Un vēl.
Nu ne jau štrunta kafejnīcas dēļ tiek atcelti pasākumi, bet gan lielākoties Rīgas ielas remontdarbu dēļ...
Jau moču salidojumā no citurienes atbraukušie veči izteica ļooooooooti lielu neapmierinātību, ka bijis jādzenā moči pa pilsētas cūku rakumiem ...
Taču arī labi, ka tie 9 uzņēmēji uzrakstīja petīcu domei par šķietamo netaisnīgumu. Jo patiešām dažs domē par lielo algu veģetējot uz nodokļu maksātāju (mūsu ikviena) rēķina ir tā aizsnaudies un knapi spēj sagaidīt darba dienas beigas, ka ļoti derētu izpurināt no ērtā beņķa...par brāķi darbā!
D.Līča k-gs rīkojaties!
14.08.2011 15:32
*Viesis
 Šovmeņi pasākumos neļauj ņemt līdzi ne ūdens pudeli, ne maizes kancīti. Toties izmantojot mākslīgi radītu monopolstāvokli, uzliek uzcenojumus savām precēm oi, oi. Kā ir ar cilvēktiesībām?
14.08.2011 15:37
*skotņiks
 Es uz visām ballēm ņemu līdz savu dzeramo un ēdamo.
15.08.2011 07:49
*klimpis -> īpaši stulbs
 Dzēsusi portāla administrācija sakarā ar noteikumu neievērošanu.
15.08.2011 22:28
*inese -> Roks
 Piekrī′tu,štruntīgi vietnieki!Manā pieredzē ,vienīgais,kurš rubī fišku tomēr ir Salceviča k-gs.Domās pievienojos 9 !
16.08.2011 11:11
*Tas nu gan ir
 Marek Stalidzān, samaksā par kāzām, idiot!
21.09.2012 15:05
*Sam Sean -> AOFMK
 Dzēsusi portāla administrācija sakarā ar noteikumu neievērošanu.
27.08.2014 02:56
*fake oakleys -> lcsrlkaz@gmail.com
 Dzēsusi portāla administrācija sakarā ar noteikumu neievērošanu.
29.08.2014 10:00
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.00731 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu