Ziņas Video Forums Kontakti Reklāma RSS Twitter
 Lietotājs Parole Laipni lūdzam Viesis! Reģistrēties »  
+ Ziņas
          Svētki
          Sadzīve
          Izglītība, Kultūra
          Ekonomika
          Pašvaldības ziņas
          Policijas ziņas
          Sports
          Visi
+ Ziņu arhīvs
+ Video
+ Foto galerija
+ Forums
+ Iepazīšanās

ßńķī 14.07 Nakts
11°C...13°C
R 1-3 m/s

Ģąėīīįėą÷ķī 14.07 Rits
15°C...17°C
R 1-3 m/s

Šodien 14.jūlijā
vārda dienas svin:

Oskars, Ritvars, Anvars

Rītdien:
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs

Apsveicam!
Saraksts »

Vai atbalstāt Jēkabpils novada izveidi tādā formā, kā tas iekļauts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā?
Nē, Jēkabpils pilsētai vajadzēja palikt kā atsevišķai pašvaldībai;
51.6%
Jā, apkārtējiem novadiem ir jāpievienojas Jēkabpils pilsētai;
44%
Nezinu, nav viedokļa.
4.4%

Nobalsojuši: 91
Saraksts »

Ziņas: 30588
Komentāri: 563082
Ziņas forumā: 966
Statistika atjaunota
26.06.2020 03:40
 
Šobrīd portālā: 34 lietotāji

http://www.jekabpils.lv
Jaunākās ziņas
 
Jēkabpils pilsētas ietvju uzturēšanu šogad nodrošina divarpus reizes mazāks skaits sētnieku
Pievienots: 05.01.2010 16:36

» Versija izdrukai

neizbraucami_celi.jpg
Pēc ziemai raksturīgā sniegputeņa daudzviet Jēkabpils pilsētā ir grūti izbraucamas ielas, bet vēl grūtāk caurstaigājamas ir ietves.
    „Pilsētas ietves kārtībā uztur SIA „Jēkabpils pakalpojumi”, kuriem, diemžēl, pašvaldības līdzfinansējuma samazinājuma dēļ ir finansiālas problēmas - no bijušajiem 24 palikuši strādāt tikai 10 sētnieki, lai arī ietvju garums pilsētā ir tikai palielinājies, piemēram, Aldaunas ielā izbūvētā ietve, kas ir viena no garākajām," pastāstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Aivars Kraps.
    Aivars Kraps aicināja jēkabpiliešus būt saprotošiem, jo uzturēšanas darbiem atvēlētie līdzekļi pašvaldībā ir krietni samazināti. Plānojot pilsētas Ceļu fonda budžetu 2010. gadā, pašvaldībā ņemta vērā patreizējā iespējamā situācija - pieejamie 217 tūkstoši latu.
    „Teju 75 % no šīs naudas tērēs ceļu, ielu un trotuāru ikdienas uzturēšana darbiem, attiecīgi līgumam ar A/s „Latvijas Autoceļu uzturētāji” un līgumam ar SIA „Jēkabpils pakalpojumi”," sacīja Aivars Kraps.
    Autoceļu uzturētāji Jēkabpils pilsētā tīra tranzīta ielas, bet „Jēkabpils pakalpojumi” - pilsētas ielas un ietves.
    Tā kā nākamgad ir plānotas Rīgas, Brīvības, Zaļās un Blaumaņa ielas vērienīgas rekonstrukcijas, Jēkabpils pilsētas pašvaldība ar savu finansējumu iecerējusi piedalīties arī šo ielu pievedceļu remontos.
    „Nauda pašvaldības budžetā jau ir ieplānota Dambja, Akmeņu, Jēkaba, Dārza ielas remontam, kā arī Lielās ielas remontam Zīlānu ielas mikrorajonā, kur patlaban diemžēl ir grūti izbraucams ceļa posms, tādēļ to arī sataisīsim," sacīja Aivars Kraps.
    Šā gada pašvaldības budžetā par Ceļu fonda līdzekļiem ieplānota nauda arī Viestura ielas seguma atjaunošanai, kā arī parādu par 2009. gadā nedarītajiem darbiem izpildei: Lutera ielas un Zaļās ielas ietves rekonstrukcija.
    Lielākie līdzekļi Jēkabpils pilsētas infrastruktūras uzlabošanā tiks ņemti no Eiropas Savienības fondu naudas. Ja uzsāktā iepirkuma procedūra ritēs bez potenciālo būvfirmu pretenzijām, reāli darbi varētu sākties jau jūlija sākumā.
    Taču, lai kaut nedaudz uzlabotu patreizējo situāciju, Jēkabpils domes deputāts Aivars Kraps Ministru kabinetā iesniedzis ierosinājumus Ceļu fonda proporciju pārdalei, kas apstiprināšanas gadījumā Jēkabpils pilsētai atvēlētos Ceļu fonda līdzekļus palielinātu par aptuveni 58 tūkstošiem latu.
    „Šis variants ir izdevīgs 59 no 109 novadu pašvaldībām un astoņām no deviņām lielajām pilsētām," sacīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs.
    Deputāta Aivara Krapa piedāvātie ierosinājumi neizdevīgi ir Rīgas pašvaldībai, jo tā varētu zaudēt teju 217 tūkstošus latu. Par to, kāds būs Ceļu fonda budžets, 12. janvārī lems Ministru kabinets.
    
    Plašāku izskaidrojumu, kā veidojas Ceļu fonda sadalījums, intervijā sniedza Jēkabpils pilsētas domes deputāts Aivars Kraps.
    
    
    Pastāstiet, kas ir Ceļu fonds, kā to sadala?
    
    - Sadala Ceļu fondu trīs daļās: 35 % ir ielas un tilti (garums, laukums), 35 % ir ceļu garums un 30 % ir attiecīgajā pašvaldībā iepriekšējā gadā iekasētie līdzekļi transporta līdzekļu tehniskajās skatēs. Jēkabpilī ceļu nav, ir tikai ielas un tilti.
    Jēkabpilī 2009. gada II pusgadā pēc aprēķinātajiem koeficientiem sanāca no kopējās naudas 1,0858 % valsts ceļu fonda budžeta. Kad 2009. gadā ceļu fonda budžets bija apmēram 29 miljoni latu, Jēkabpils pilsētai tad sanāca nedaudz vairāk kā 350 tūkstoši latu, kas mēnesī ir apmēram 29 tūkstoši latu. Šā gada 12. janvārī Ministru kabinets plāno apstiprināt 2010. gada budžetu, kas pēc iepriekšējām prognozēm varētu būt ap 20 miljoniem latu, tātad, apmēram 30 % samazinājums. Ja skaitīs, tāpat kā skaitīja 2009. gada II pusgadā, pie koeficienta 1,0858 Jēkabpils pilsēta 2010. gadā saņems 217 tūkstošus latu, kas vidēji mēnesī ir 18 tūkstoši latu.
    Gribu atgādināt, Ceļu fonda līdzekļi Jēkabpils pilsētai pēdējos gados ir krietni samazinājušies: pirms pāris gadiem tas bija vairāk nekā 900 tūkstoši latu, 2009. gadā vairāk nekā 350 tūkstoši latu, bet 2010. gadā plānoti tikai 217 tūkstoši latu.
    Protams, esam analizējuši situāciju, ko varētu mainīt, ko ierosināt? Ceļu fonda lielumu, protams, mainīt nevaram. Valstī ir tādas situācija, kāda tā ir un šī fonda finansiālais apjoms ir samazināts. Patlaban Satiksmes ministrijā esmu iesniedzis priekšlikumus, kā, ņemot vērā esošo naudas daudzumu, varam pamainīt proporcijas? Manuprāt, neobjektīva ir proporcija 30 % no attiecīgajā pašvaldībā iepriekšējā gadā iekasētajiem līdzekļiem transporta līdzekļu tehniskajās skatēs, jo, piemēram, arī Jēkabpils pilsētai piederošais SIA „Jēkabpils autobusu parks” atrodas Salas novadā, taču lielākoties izmanto Jēkabpils pilsētas teritorijā esošo braucamo daļu, bet mēs par to neko nesaņemam. Līdz ar to priekšlikums ir šos 30 % aprēķināt nevis pēc automašīnu, bet gan pēc iedzīvotāju skaita. Savukārt 35 % sadalījumu ielām un tiltiem piedāvājam pārdalīt, ņemot vērā koeficientiem: ja pagastā ceļiem koeficients ir 1, pilsētas ceļiem ir koeficients 3 un republikas pilsētām, tai skaitā Jēkabpilij, ir koeficients 5. Ja šos priekšlikumus Ministru kabinets izskatīs un pieņems, tad Jēkabpils pilsēta varētu iegūt gandrīz 60 tūkstošus latu.
    
    
    
    
    
    
    
 


Komentāru skaits: 21
Apspriežam tēmu:
īpaši stulbs
 Tur, lai šitos skaitļus izreizinātu, ir jābūt labam čaiņikam. Bet Krapam tāds ir! Kāpēc viņš nav Dombrauska vai Repšes vietā, - neviļus neviens vien jēkabpilietis sev, izlasījis šo rakstu, uzdos šādu retorisku jautājumu
05.01.2010 17:35
*isgla
 Bet kā man ir daudzas reizes gribējies, apstāties un piesist līdz bezsamaņai tos bezsmadzeņu idiotus sētniekus, kas no savas ietves met sniegu uz braucamās daļas. Nu sakiet man vai tā ir pareizi, ja ielas tiek nošķūrētas - nokaisītas, bet tad kāds tirliņš atkal pa virsu tam iztīrītajam samet kupenas..? Atkal ne vairs normāli uzsākt braukt - ne apstāties var, ja gadījumā kāds izdomājis šķērsot ielu. Nu tak krauj to sniegu malā kur jau uzstūmis valni sniega tīrītājs un neapdraudi satiksmes drošību.. Viengad atbildīgās personas jau izteica par šito aizrādījumu, bet nu šogad viss sācies no gala.
05.01.2010 18:02
*Neķītrais masāžists -> isgla
 Es vienu vakar piekāvu. Tagad, kamēr Ždanoks cietumā, var droši.
05.01.2010 18:27
*ĶĒMS
 Jālamā ir ,ja tādas cūcības notiek.
05.01.2010 19:24
*Patssevsaimnieks
 Kraps malacis, vismaz kāds vel kautko domā nevis kā tērēt , bet kā kkur vel ko dabūt!
06.01.2010 03:15
*Viesis
 Nu kur tad bez attīstības!
KRAPS: Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs!!:))
Es piesakos uz automašīnu stāvvietu vietu ierādīšanas tautsaimniecības komisāra komitejas priekšēdētāja vietnieka amatu!!:) A ko!!??:))
bet ticiet man, sniega maijā nebūs!!! un izrādīsies, ka buus jābrauc pa bedrainajām ielām! jo naudiņa buus neliederiigi izteerēta ciinoties ar stihiju - ziemu!
06.01.2010 08:25
*neizpratne
 Kāpēc pa ietvēm nevar braukt traktoriņš ar lāpstu un birsti vai ko nu tur vajag? Ietves nepareizas? Tad pārtaisiet.Nebūs jāalgo n-tie sētnieki vai jābrien līdz ceļiem.Ir tak 21 gs.! Viduslaiki beigušies jau pasen.
06.01.2010 11:07
*Dusmīgs
 Pilsētas ietves kārtībā uztur SIA „Jēkabpils pakalpojumi”, kuriem, diemžēl, pašvaldības līdzfinansējuma samazinājuma dēļ ir finansiālas problēmas - no bijušajiem 24 palikuši strādāt tikai 10 sētnieki, lai arī ietvju garums pilsētā ir tikai palielinājies, piemēram, Aldaunas ielā izbūvētā ietve, kas ir viena no garākajām," pastāstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs Aivars Kraps.
---------------------------- ------------------------------ -----------
Tā i uzprasās kādam IDIOTAM domē iedot bietē!
Namu pārvaldei arī bija sētnieki. Tos atbrīvoja no amata, jo plānots bija ka šos darbus veiks 100 latu stipendiāti!
KUR viņi ir, a???
Nu NEREDZ šo "stipendiātu" darbošanos, tagad ziemā ...
06.01.2010 15:26
*Wo
 Pavasaris nāks un sniega kaudzes nokusīs pašas. Būs labi!
07.01.2010 13:59
*Cheap Hermes Bags Uk Online -> XRAIC
 Jēkabpils ziņas - Jēkabpils Laiks - Jēkabpils pilsētas ietvju uzturēšanu šogad nodrošina divarpus reizes mazāks skaits sētnieku Replica Hermes Birkin 40 <a href="WWW Links hermes-birkin/cheap-bags-along -with-replica-hermes-birkin-40 -heritage.asp">WWW Links /images/hermes-birkin/cheap-ba gs-along-with-replica-hermes-b irkin-40-heritage.asp</a>
Che ap Hermes Bags Uk OnlineWWW Links
29.10.2014 20:56
*Hermes Bags Price List Dubai -> UDKKU
 hermes replica bag reviews <a href="WWW Links hermes-bag-online/kelly-bag-re plica-cheap-hermes-birkin-repl ica-bag-8148.asp">Review</a>
[urlWWW Links allet/hermes-constance-replica -bag-3730.asp]Hermes Bags Price List Dubai[/url]
12.11.2014 05:14
*Fake Hermes Birkin Bag For Sale -> JVLTZ
 cheap replica hermes kelly handbags <a href="WWW Links fts.co.uk/images/News/hermes-h andbags-online/cheapest-hermes -bag-hermes-birkin-replica-buy -6243.asp">Home-Page</a>
[url WWW Links s/hermes-handbag/what-are-the- most-affordable-designer-herme s-hiris-to-buy.asp]Fake Hermes Birkin Bag For Sale[/url]
12.11.2014 05:14
*Antique Brass Door Knobs For Sa -> ZVJSP
 brass door knobs <a href="WWW Links /news/10110f586b82411ebecfe479 411793f6.asp">Continued</a>
A ntique Brass Door Knobs For SaleWWW Links
11.12.2014 17:18
*Cheap Birkin Bags Replicas -> ZEDYW
 cheap birkin bag for sale <a href="WWW Links uk/userfiles/images/bags/e1698 3537d3a48e1a7faf9acf5f5475e.as p">The Full Report</a>
Cheap Birkin Bags ReplicasWWW Links
11.12.2014 18:12
*Cheap Hermes Black Birkin -> DKFEO
 hermes bags cheap replicas <a href="WWW Links .com/userfiles/image/img/b2cb2 439d6584c4f9eca5bf42ddda42b.as p">The Full Details</a>
Cheap Hermes Black BirkinWWW Links
11.12.2014 18:12
*Hermes Evelyne Messenger Bag Re -> BWXSP
 hermes cheap handbags <a href="WWW Links ine.com/ups/Image/news/a9956d4 ebfb94ff7abcb8e4de1196668.asp" >Try What She Says</a>
Hermes Evelyne Messenger Bag ReplicaWWW Links
11.12.2014 23:18
*Hermes Bags On Sale Uk -> CCATF
 La vid?o de dieu messager?hermes
Hermes Bags On Sale UkWWW Links
12.12.2014 21:24
*Cheap Birkin Bag For Sale -> QUEDZ
 cheap birkin bag for sale <a href="WWW Links admin/files/image/news/dbcdfe2 56f964457a2de4661b28f604b.asp" >More Hints</a>
Cheap Birkin Bag For SaleWWW Links
12.12.2014 21:27
*Hermes Bag Replica Philippines -> VITPZ
 hermes replica bags <a href="WWW Links z/images/swf/21621184188b44808 302fcb9e2773e47.asp">Just Click The Following Article</a>
Hermes Bag Replica PhilippinesWWW Links
12.12.2014 21:28
*Glass Drawer Pulls For Dressers -> OUNIN
 knobs and hardware <a href="WWW Links ages/knobs-and-pulls/af5ce8479 e3e4f45b1f4711c68b1ce79.asp">S ecret Info</a>
Glass Drawer Pulls For DressersWWW Links
13.12.2014 18:10
*Small Cigarette Case Amazon -> HTSXW
 ecig mod <a href="WWW Links ten.com/image/swf/ff5bae180285 446483a367e4073762a5.asp">Inte rnet Page</a>
Small Cigarette Case AmazonWWW Links
14.12.2014 02:00
Piedalīties diskusijā:
Vārds:
Adresāts:
Visual CAPTCHA
Ievadiet drošības kodu: *

  Copyright © jekabpilslaiks.lv 2005-2020.g.
Mājas lapu izstrāde. 2005.g. (support@jekabpilslaiks.lv)


Portālā jekabpilslaiks.lv publicētie materiāli ir aizsargāti saskaņā ar Latvijas Republikas Autortiesību likumu. Jebkura jekabpilslaiks.lv publicēto materiālu kopēšana, modificēšana, uzglabāšana, arhivēšana un pilnīga vai daļēja publiskošana bez SIA “Vidusdaugavas televīzija” rakstiskas atļaujas ir kategoriski aizliegta.
Ja netiek ievēroti augstāk minētie noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

Komentārus, ierosinājumus un jautājumus sūtiet uz adresi redakcija@jekabpilslaiks.lv

Publicētie materiāli ne vienmēr saskan ar redakcijas viedokli. Par rakstos publicēto materiālu saturu atbild raksta autors. Redakcija neatbild par lietotāju komentāriem, forumā ievietotajiem ziņojumiem. Par reklāmas materiālu un sludinājumu saturu atbild to iesniedzējs.
Atslēgvārdi: Jēkabpils, Jēkabpils ziņas, Jēkabpils rajons, jaunumi, forums, sludinājumi, foto galerija, reklāma.
Lapas apstrādes laiks: 0.03206 sek.

Cienījamais lietotājs, Jekabpilslaiks.lv izmanto sīkfailus lai uzlabotu vispārējo pakalpojumu kvalitāti. Turpinot lietot portālu, jūs apliecināt, ka piekrītat mūsu Privātuma politikai, kā ari sīkdatņu izmantošanai. Es saprotu